Şimdi Ara

INJUSTICE™ 2 (PLAYSTATION ANA KONU) 'DC COMICS FIGHTERS' (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
443
Cevap
8
Favori
19.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Karpuzcu.

Dövüş oyunu olarak hala kötü bir oyun.

Şu oyunda büyük bir hitbox sorunu var.

Nerden ne değeceği, nasıl vurduğu kesinlikle anlaşılmıyor. Sanki comboler script gibi sen yeterki tuşa bas o vurur.

Düzgün bir hitbox anlayışı olsa kesinlikle alıp zevkle oynanır bir oyun.

Amatör eğlendirir.

Selamun aleykum sanırım karpuzcusunuz.Hocam şu aralar Fiyatlar allak bullak.Domates 7, 8 lira olmuş. .Aceba karpuz fiyatlari nasil olacak . Bilginiz var mi ? Bende sincanda manavim da o yüzden şey ettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu oyun grafikleriyle, oynanisiyla benim gozumde efsanedir.
  • Ön siparişi verdim, ilk oyunu da hala aktif olarak oynarım, kendine güvenen varsa psn'e beklerim

• quote:

Orijinalden alıntı: Abstergo industries

quote:

Nerden ne değeceği, nasıl vurduğu kesinlikle anlaşılmıyor. Sanki comboler script gibi sen yeterki tuşa bas o vurur.

Amatör eğlendirir.

Sen uzman mısın ? Sen bilirkişi misin ?

Bir nevi uzman ve bilirkişi diyebilirsin.

1990 lı yıllardan beri tüm dövüş oyunlarını oynuyorum.

Bir dövüş oyununun iyi olup olamacağını sistemini anlayacak kabiliyete sahibim. Zaten yapılan turnuvalar, oynayan kitlenin dövüş oyunu topluluğunun çoğu benimle aynı fikirde bu oyun için.

Aynı zamanda ''Rumble Network'' diye Türkiye dövüş oyunları topluluğunun kurucularındanım.

Bu sene EVO 2018 da bir çok dövüş oyununda Türkiye'yi temsil etmeye gidiyoruz.

En son Mortal Kombat X de. Online da oyun çıktığı 2.ay boyunca Dünya sıralamasında 1.sırada kaldım. Daha sonra iş güç devam edemedim.

Bunun dışında Asus'un yaptığı Mortal Kombat turnuvası 1.liği mevcut.

Bir çok küçük turnuvalarda farklı dövüş oyunlarında çok fazla 1.liğim var.

Oyun belli bir zaman ve emek harcayarak iyi olabileceğiniz bir mecra. Artık pek zamanımızı ayıramıyoruz.

Şimdilik amacımız bu sene yapılacak EVO da Türk bayrağı sallamak

• quote:

Amatör eğlendirir.

Sen ciddi ciddi mortal kombat x'i hitboxa göre oynuyor musun ? Oynuyorsan bence saçmalıyorsun çünkü zaten mk'da sf gibi hitboxa göre oyun oynanmaz, kombolar zaten script gibi çünkü sen kendi yaptığın comboyu görmeden önce tuşlara basıyorsun zaten aynı anda görerek yaparsan combolar bağlanmaz, mesela cyrax kare,kare,kare, geri ileri kare, bunu sen sfdeki gibi görerek tek tek yapamazsın direkt hızlıca yaparsın parmakların hızlıca basar sonra bakmışsın hareket çıkmış ya da kare,kare,kare'den hemen sonra rakip korunuyorsa ona göre safe bir hareket çıkarırsın ki onu bile bu oyunlarda anlamak zor çünkü refleks ve beyin o anda aynı komutu veremeyebiliyor, çok ama çok dikkatli oynaman lazım.

SFde mesela tek hit bile önemlidir mesela urien medium kick, rakip sana yakınsa hitboxa göre oynarsın tekmeyi vurursun, mortalda hangi vuruşu hitboxa göre yapıyorsun direkt comboya girişmek varken.

Zaten bu oyunda eller ve ayaklar küçük, sfde ise hayvan gibi ayaklar eller nedeni ise hitboxın belli olması

İnjustice 2'de niye MK dedin dersen çünkü oynanış ve combolar %100 aynı.

Mk ve injustice gibi oyunlar hitboxa göre değil daha çok safe ve combo üzerine kurulu oyunlardır + hareketin çıkış framei, rakip korunuyorsa sen güvende misin mesela hepsinin frame datası yazar ona göre oynarsın ki o zaten pro seviyesi, normal adamlar hiçbir frame dataya bakmaz.

MK XL ya da özellikle SF5 oynayabiliriz istersen her türlü varım yani, bilmeden sallamıyorum, seni ezerim de demiyorum yanlış anlama ama oynarım ha SF5'de ezebilirim orası ayrı şu an elimde değil ama oyun ara verdim :D

MK'da üst sıralarda olduğun zamanı biliyoruz oyun daha çıkalı 1 gün olmuş bizim elemanlarla falan karşılaşıyordun, şimdi nasıl oynuyorsun bilemem ama o zamanki oynayışın tırttı izlemiştim yani.

Evo'da başarılar bu arada, kim götürüyor ve hangi oyun turnuvalarında olacaksınız ?

SF'de hiç şansınız yok sf oynayan her Türkü biliyorum da diğer oyunları bilemem Tekkende iyilerdi bi ara Türkler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KAKÁ -- 4 Mayıs 2017; 22:39:11 >

• Demek istediğimi yanlış anlayarak bu kadar uzun nasıl yazabildin anlamıyorum

Elbette hitbox sistemine göre oynanmıyor. Mk X deki kadar belirgin olsa çok daha iyi olurdu demek istemiştim.

Görerek oynan oyunlar Tekken ve Sf var, Mk da Injustice de ezber. Ama Injustice de tamamen görünmez bir sistem var.

Ha bu arada o birinclik 2 aydan fazla sürdü o listede.

Makina açık buyur gel:

MK ile başlarız, ordan SF ye geçeriz, istersen Marvel da var. Sonra gelir ne kadar tırt oynadığımı yazarsın buralarda

SF de her Türk'ü biliyorsan Erdem'in nasıl oynadığını da bilmen gerekiyor. En iyi Guile oyuncusunu yenmişti son zamanlarda. Hatta canlı yayın sırasında olmuştu sanırım.

O iyi oynayan Tekkenci arkadaşlardan biri de benim, şansımı Tekken'de deneyeceğim.
    Psn: Karpuzcu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karpuzcu. -- 4 Mayıs 2017; 22:45:41 >

• quote:

Demek istediğimi yanlış anlayarak bu kadar uzun nasıl yazabildin anlamıyorum

Elbette hitbox sistemine göre oynanmıyor. Mk X deki kadar belirgin olsa çok daha iyi olurdu demek istemiştim.

Görerek oynan oyunlar Tekken ve Sf var, Mk da Injustice de ezber. Ama Injustice de tamamen görünmez bir sistem var.

Ha bu arada o birinclik 2 aydan fazla sürdü o listede.

Makina açık buyur gel:

MK ile başlarız, ordan SF ye geçeriz, istersen Marvel da var. Sonra gelir ne kadar tırt oynadığımı yazarsın buralarda

SF de her Türk'ü biliyorsan Erdem'in nasıl oynadığını da bilmen gerekiyor. En iyi Guile oyuncusunu yenmişti son zamanlarda. Hatta canlı yayın sırasında olmuştu sanırım.

O iyi oynayan Tekkenci arkadaşlardan biri de benim, şansımı Tekken'de deneyeceğim.
    Psn: Karpuzcu

Tamam işte mk ve injustice aynı oyunlar mkda da hitboxın bi önemi yok injusticede de Mk'da da belirgin değil tek belirgin dediğin şey kameranın daha yakın olması o kadar :D, ha olmayışını eleştiriyorsan onu bilemem ama her dövüş oyunu da aynı olmamalı, sf tekken mk ve injusticein kendisine göre bir havası var mk ve injustice aynı ama farklı olabilirdi belki biraz.

Erdem benim 10 yıllık arkadaşım SF4'te avrupanın en iyilerindendi zaten evoya katılacak mı erdem, katılacaksa da sf5'de şansı yok bence chunli ile iyiydi chunli ağır nerf yiyince bıraktı guile ile falan çok üst düzey oynayamıyor Erdem, en iyi guile dediğin imstilldadaddy o en iyi guile ise capcom cup şampiyonu nuckledu ne peki ? Derece yapması için birkere Phenom seviyesinde oynaması lazım evo'da ki o seviyede değil. SF5'i de çok oynamıyor diye biliyorum bence 5'i beğenmedi Erdem, 4'ü hayvan gibi oynuyordu.

Ha sf4 zamanı olsa derece yapabilirdi ibuki ile yardırıyordu :)

SF5 alırsam mutlaka çağıracağım seni aklımdasın SF5'de rankın ne ? Oyun şu an elimde değil MK'da maçını izledim kötüydün şimdi nasıl oynuyorsun bilmiyorum sen kötüsün ya da iyisin diyemem.

Evo'da başarılar tekrardan Tekken hiç anlamam o yüzden ahkam kesmek istemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KAKÁ -- 4 Mayıs 2017; 23:10:25 >

• Daha anlaşılır yazmaya çalışayım. Mk da vurdukların görünüyor, daha net. Görsel açıdan.

Injustice alakasız, ne değdiği anlaşılıyor ne değmediği. Hele uzaktan uppercutlar, değmesi imkansız dediğin hareketlerin değmesi. Bunu demek istiyorum en başından beri.

Bunun dışında SF V de rank kasmıyorum. Arkadaşlarla oynuyoruz genelde. Online dı lag dı, kaçanlardı çok tatsız oluyor.

MK'da hangi maçımı izledin acaba, ben mi oynuyordum, onlinemıdyı aslına bakarsan önemli değil. Sonuçta burda kimse EVO cup da yarışmıyor.

SFV yok MK yoksa, Marvel oynayalım, olmadı Kof yaparız, hiç olmadı Guilty Gear atarız.

Bizim EVO ya gidiş amacımız, Türkiye'deki dövüş oyunları sevenler için yapılmış bir şey olacak. Çok fazla iddamız yok. Ordaki adamların hayatı o oyunlar. Biz işten geliş akşam 1 saat arkadaşlarla takılabilirsek şanslıyız.

Ayrıca sadece dövüş oyunu da oynamıyoruz. Arkadaşın biri Nioh'a çağırıyor, diğerleri BF ye, başkaları Cod'a Bi tane Marvel oynayan arkadaşım var onunla oynayayım barisi.

@KAKÁ

• quote:

Daha anlaşılır yazmaya çalışayım. Mk da vurdukların görünüyor, daha net. Görsel açıdan.

Injustice alakasız, ne değdiği anlaşılıyor ne değmediği. Hele uzaktan uppercutlar, değmesi imkansız dediğin hareketlerin değmesi. Bunu demek istiyorum en başından beri.

Bunun dışında SF V de rank kasmıyorum. Arkadaşlarla oynuyoruz genelde. Online dı lag dı, kaçanlardı çok tatsız oluyor.

MK'da hangi maçımı izledin acaba, ben mi oynuyordum, onlinemıdyı aslına bakarsan önemli değil. Sonuçta burda kimse EVO cup da yarışmıyor.

SFV yok MK yoksa, Marvel oynayalım, olmadı Kof yaparız, hiç olmadı Guilty Gear atarız.

Bizim EVO ya gidiş amacımız, Türkiye'deki dövüş oyunları sevenler için yapılmış bir şey olacak. Çok fazla iddamız yok. Ordaki adamların hayatı o oyunlar. Biz işten geliş akşam 1 saat arkadaşlarla takılabilirsek şanslıyız.

Ayrıca sadece dövüş oyunu da oynamıyoruz. Arkadaşın biri Nioh'a çağırıyor, diğerleri BF ye, başkaları Cod'a Bi tane Marvel oynayan arkadaşım var onunla oynayayım barisi.

@KAKÁ

İşte o netliğin sebebi kamera açısı daha yakın injustice de uzak karakterlerin kamera açısı, yine de kendi görüşün tabi daha fazla uzatmak istemiyorum.

Mk'da bi arkadaş vardı adını anmak istemiyorum onla oynuyordun kavga da etmiştin hatta forumda onla, orda izletmişti.

Mk oynarız mutlaka ben de single hastasıyım o yüzden dövüş oyunlarına çok zaman harcamak istemiyorum sf5'e çok zaman harcadım platin trophy de yaptım mk ve sfyi ama ara verdim.

MK'da ise görsellik güzel combolar estetik fakat maçlar saçma sapan birkere o xray olayı tam nooblar için tuşa bas direkt hareket çıksın hem de sana hayvan gibi hızlı bir şekilde vurarak, en azından injustice'de daha güzel super combo sistemi, karakter duruyor animasyon giriyor sf gibi.

Marvel ve Tekken sevmem anlamam da, yeni çıkan marvel 2vs2 olacağı için alabilirim sevdim, Tekkeni de Akuma için belki alırım.

Evoya gitmeyi ben de çok isterdim, oynamak için değil de oradaki oyuncuları görmek için, çok şanslısınız valla bol bol foto çekin derim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KAKÁ -- 4 Mayıs 2017; 23:28:41 >

• Videolardan sonra almak zorunda hissettim kendimi :)

acaba bölge problemi var mı? Bir de US'de 3 gün önce çıkıyor olması çok sinir bozucu bence. En uygun fiyat da TR PSN'de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mhasal -- 5 Mayıs 2017; 10:15:30 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Wonder Woman'ı nasıl bu kadar alakasız, çirkin yapabiliyorlar 2 oyundur anlamış değilim.

• İlk dlc paketi de belli oldu sub zero geliyor bu sefer oha

Red Hood, Star Fire ve Sub Zero

• oyun çıkmadan dlc kafalarına devam ediyor hahaha bu sefer almiycam direkt story'i izlerim
  • Ayın başında zaten oyunun yapımı bitti.Hatta bir etkinliğe youtuberlar davet edilip oynatıldı.Dlc nin oyun çıkmadan tanıtılması tabi ki saçma.Şu çıkış tarihini öne alsalar keşke.
  • Çıkmasına 12 gün var almayacağım MK X de olduğu gibi ilerde XL gibi paket sürüm veya fiyatı dip yapacaktır Standart 89 Ultimate 119 gibi ozaman alırım MK X ön sipariş 300 e aldık 2. bölge kodlu olduğu için bu sefer dip yapmasını bekleyeceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: dimitradon

Çıkmasına 12 gün var almayacağım MK X de olduğu gibi ilerde XL gibi paket sürüm veya fiyatı dip yapacaktır Standart 89 Ultimate 119 gibi ozaman alırım MK X ön sipariş 300 e aldık 2. bölge kodlu olduğu için bu sefer dip yapmasını bekleyeceğim

Aynısını bende bekleyeceğim. Injustice 1 i 8 dolara almıştım. Bunu da en dibe inene kadar beklerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kankhy

Ön siparişi verdim, ilk oyunu da hala aktif olarak oynarım, kendine güvenen varsa psn'e beklerim

Ultimate Edition ön siparişimle birlikte sayacı beklemedeyim, oynamak isteyenler beni de ekleyebilir :)

• Canlandiralim buralari. Grafikleriyle, Hikaye modu ve multisi ile efsane geliyor.
  • Oyuna hiç rağbet yok nedense. Sec hakkı alacak kişi bulamadım henüz, oyunu almış olup da diğer hakkını satana da rastlamadım. Bizim bilmediğimiz bir şey mi biliyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mhasal -- 16 Mayıs 2017; 19:54:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhasal

Oyuna hiç rehabet yok nedense. Sec hakkı alacak kişi bulamadım henüz, oyunu almış olup da diğer hakkını satana da rastlamadım. Bizim bilmediğimiz bir şey mi biliyorlar

Degerini bilmiyorlar. Oynanisiyla, muazzam atmosfer ve grafikleriyle muhtesem bir oyun.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.