Şimdi Ara

İninal Kart Hakkında Her Şey! (SSS) (259. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.589
Cevap
192
Favori
538.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O zaman tüm alışverişte de sorsunlar adam gelir eşya alır o zaman da soruyorlar mı acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • inexo kullanıcısına yanıt
    Hocam bende aynısını söylüyorum kredi kartı ile yapılan alışverişte sorulmayan kimlik ibrazı bazı illerde ininal yüklenince soruluyormuş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Migros kendi adina cikarmis oldugun ininal kartin ile kendi kredi kartin ile yukleme yapabilirsin diyor yazi oyle. Suan sistemsel olarak ininal kartin kimin adina oldugunu tespit edemiyorlar ve istedigin kisinin ininal kartina kendi kredi kartinla yukleme yapabiliyorsun. Yakinda ininaldan bilgileri cekip ad soyad ekranda otomatik cikarsa ve bilgiler uyusmuyor yukleme yapamayiz derletse sasirmayin. Ininal icin migrosla dalasmamak lazim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: inexo

Fotoğrafını mail atın
    Hocam yorumunuz için teşekkür ederim. Kredi kart vs. işlerinden çok anlamıyorum sadece arkadaşla ininal kartıma para atıp steamden oyun alacaktık. İş bankası atmsinden 105 lira yükledik 2.4 küsür lirasını kesti. Makbuzumuzu aldık çıktık. Daha sonra girdim mobil uygulamasında 0 liram vardı bakiyemde.Makbuzun fotoğrafını yolladım ardından a4 kağıdına yazmamı istediler.Sizce çözülür mü bu olay? Bir de sorun iş bankası atm de mi yoksa ininalde mi?
  • Emree- E kullanıcısına yanıt
    10günü bulur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih KARAHAN

Açıkçası ben de çok gıcık oluyorum migrostakilerin bu olmaz yasak efem demesine.Sistem izin verirse olması gerek nasıl yükleyeceği müşteriye kalmış bişey.Hatta bazı saflar var hediyemde de tek seferde tek kartla yükleyebilirsiniz diyor,bende ayrı ayrı 10 tane fiş çıkarttırıyorum
    Bu ininal e migrostan yukleme yapma durumunda 4 taraf var.

1. Taraf musteri yani bizler

2. Taraf hizmet saglayici yani ininal

3. Taraf yukleme noktasi yani migros

4. Taraf odeme saglayici yani kredi karti veren bankalar

Simdi bu dort taraftan ininal ve migros aralarindaki bir protokole gore calisiyorlar yani ininal diyorki ben on odemeli bir kartim ve pazarda tutunmam icin 81 ilde yaygin bir alana sahip firma ile calismaliyim (ornek ptt, migros, yaysat vs..) ininal migrosa diyorki benim kartimi ve yuklemeleri senin magazandan yapalim burdan tahsil ettigin ucreti de kirisalim olur mu diyor. Migrosta tamam diyor. Ve yuklemeyle ilgili altyapiyi kasalara entegre ediyor. Musteri tarafi da diyor ki ben kazandigim parayi T.C. sinirlarinda ve yasalarin belirledigi sekilde istedigim gibi harciyamaz miyim harcarim. Benim kredi kartimin ekstre borcunu kim oduyor yine ben oduyorum. O halde ister nakit ister kredi karti isterse de T.C. yasalarinin belirledigi cercevede istedigim odeme araciyla tamamen veya kismi olarak ininal kartima para yukleyebilir miyim yuklerim cunku bu benim param istedigim gibi harcarim. Hemfikir miyiz? Ayrica kasalara entegre edilen sistem parca parca odemeye de izin veriyor.

Musteri ininal kartini aliyor ve elinde de kendisine ait 2 adet kredi kartiyla tek seferde ve iki kredi kartindan ayri ayri ininale yukleme yapmak istiyor ve migrosa gidiyor. Migrostan aldigi yanit YASAK. sonra dusunuyor bu niye yasak. Ininal i ariyor ve soruyor. Aldigi cevap haklisiniz yukleme komisyonunu migrosa odediginiz surece istediginiz tutari istediginiz odeme yontemiyle ininal kartiniza yukleyebilirsiniz talebinizi migrostan isteyiniz. Bankaya soruyor. Aldigi cevap ekstreni zamaninda ode de nasil harcarsan harca. Sonra donuyor migrosa birdaha soruyor aldigi cevap yine gerekcesi olmayan bir YASAK. Simdi musteri parasini istedigi gibi harcayamayinca sinirleniyor haliyle.

Ben musteriyim ve kazandigim parayi nasil harcayacagimi T.C. yasalarinin belirledigi cercevede ben belirlerim O halde migrosa ve migrosun sacma uygulamasini savunan 3. sahislara giren cikan da yok. Ama gel de cahile laf anlat...bu sekilde kasiyere anlatinca da melul melul suratina bakiyor insanin...

Not: yuklemeyi baskasina ait kredi kartiyla yapmak isteyen musterilere yasak denilebilir bu hakli bir gerekce ve suistimale acik ama kredi karti yine ayni musteriye aitse kime gore neye gore yasak bu hic bir tutar yani yok.

• merhaba, ininal sanal karttan da aylık 2 tl çekiyor mu? teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alicans35

merhaba, ininal sanal karttan da aylık 2 tl çekiyor mu? teşekkürler.
    Evet tamamen aynı normal kart ile. Ayın 7'sinde kartta para varsa 2tl çekiyor yoksa çekmiyor. 2 liradan az bir miktar varsa hepsini çekiyor kalan kısmını da ilk para yüklemede kesiyor.(aylar sonra olsa bile)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matolimehmet -- 15 Mayıs 2018; 23:14:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: matolimehmet

Evet tamamen aynı normal kart ile. Ayın 7'sinde kartta para varsa 2tl çekiyor yoksa çekmiyor. 2 liradan az bir miktar varsa hepsini çekiyor kalan kısmını da ilk para yüklemede kesiyor.(aylar sonra olsa bile)

Alıntıları Göster
    anladım. çok teşekkürler.
  • Arkadaşlar çok tartışılmış migros yüklemeleri onun için yazıyorum. Migrostan yüklemeyin. Gidin ing bank atmsinden kartsız telefon numarası tc no ve kart no ile yükleyin paranızı. Komisyon da ödemeyin. Bir sıkıntı olursa da aracı girmemiş oluyor bir haftada halloluyor sıkıntılar. Ben her daim ing bank atmsinden yüklüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matolimehmet -- 15 Mayıs 2018; 23:1:16 >
  • alicans35 kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Ne demek

• Migros'tan 125tl gibi ara yüklemeler yapılabiliyor mu, yoksa hep 50nin katlarını mı yüklemek zorundayız

• matolimehmet kullanıcısına yanıt
    İng bank atm.den kartımızda bulunan chip paraları ininale yükleyebilirmiyiz.

Hocam ben uzun zamandır ininale para yüklemiyorum şimdi yükleme yaptığımda geçmiş tüm aylar için 2 tl mi alacak işlem parası

• quote:

Orijinalden alıntı: ali6511

İng bank atm.den kartımızda bulunan chip paraları ininale yükleyebilirmiyiz.
    Zannetmiyorum ama karttaki chip paraları zaten internette harcayamıyor muyuz, niye ininale yükleyelim ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: ali6511

Hocam ben uzun zamandır ininale para yüklemiyorum şimdi yükleme yaptığımda geçmiş tüm aylar için 2 tl mi alacak işlem parası
    Bakiye olmayan aylar için almıyor.

Ancak mesela kartta 1 tl kalmıştı. 2tl kesmesi gerekiyordu ama kartta 1 tl var. 1tlyi kesti diyelim. Kesmesi gereken kalan 1tlyi ilk para yüklediğiniz gün keser. Hiç ücret kesilmemiş aylar için kesmez. Ben genelde kullanıyorum kafama göre ancak ayın 7'sinde kartta bakiye bulundurmuyorum. Böylece ücret kesmiyor hiç.

İnternette harcanıyor hocam da şu an benim kartaki chip paraların 1 hazirana kadar kullanmam lazım ama ben temmuz sonu tatile gideceğim bu chip.leri biriktirip yakıt alacağım o yüzden migros.ta geçiyor kartımın chipleri ordan ininale atayım diyorum.

• ali6511 kullanıcısına yanıt
    Haklısınız mantıklı migrosta yapılıyordur. Nakit yüklemeler için ing atm, kartla yüklemeler için migros veya paramara uygulaması daha mantıklı.

Ama artık Migros ininal yüklemesi yaparken tek kartla ödemeye müsaade ediyor

• quote:

Orijinalden alıntı: black_leon

Ama artık Migros ininal yüklemesi yaparken tek kartla ödemeye müsaade ediyor
    Anlayamadım nakit yükleyemiyor muyuz?

• 
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.