Şimdi Ara

ingiltereden kargo ile iphone getirtmek (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
3.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yurt dışından cihaz getirmek akıl karı değil bence ... garantisiz işlem olacağını göze almalı alırken birey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: predouret

quote:

Orijinalden alıntı: likable_21

hocam benım kız arkadaş ingiltereden gelirken bana iphone 4 ve laptop getirdi .o da havalanında çalısıyor o sebebten prosüdürü biliyor.taktik şu :) bu laptop la iphone 4 u önce folyoyla sarmıs su geçmeyecek şekilde sonra da ıslak bi havluyla sarıyor komple.bu şekilde kesinlikle yakalanılmadığını söyşedi .size tavsiyem "yurtdısından herhangi bi eletronık urun getirttireceğiniz zaman aynı taktiği deneyip

amaç ne ki bunda ben yurda girerken normal bir şekilde bavula atıp geliyorum sorun olmuyor

sanırım x-ray den geçerken gözükmesini önlemek için. fakat yinede görünür bu şekilde

• İyide istediginiz kadar getirebiliyorsunuz. Havlu falan gereksiz sadece bitane kayit ettirirsiniz o ayri. Daha once konusu vardi .. Fakat kargo seklinde kesinlikle mumkun deyil ticari bir belgeniz yoksa tabi bu belge okuncada vergisi girer girmez kesiyorlar...
  • para satıcıya gider,ürün kargolanır
    kargo gümrükte kalır,ya geri gider yada...
    parada telefonda satıcıdadır
    satıcıya tekrar ulaşılalmaz
    geçmiş olsun
  • Sürekli aynı konu açılıp duruyor ve kabak tadı verdi. Gümrük web sitesindeki açıklama da aşağıda, sabit konular arasına bile sokmak lazım bunu:
    quote:

Yolcular 430 Avro’luk hediyelik eşya limiti dahilinde veya posta yoluyla cep telefonu getirebilir mi?

Hayır, hediyelik eşya statüsünde muafen veya vergileri ödenerek veya posta yoluyla cep telefonu getirilmesi mümkün bulunmamaktadır. Dolayısıyla, bu yolla cep telefonu getirilmiş olsa dahi hiçbir surette sahibine teslim edilmemektedir.

http://www.gumruk.gov.tr/tr-TR/yolcuislemleri/Sayfalar/Yolcu.aspx

• http://edirnegumruk.gov.tr/yolcu_akis/2011_39_genelge.pdf

Sinirlamalara dikkat edin. Ayrica urun girebilir bence. Ama gumrukte beraber olmaniz lazim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 7nbitirdin

http://edirnegumruk.gov.tr/yolcu_akis/2011_39_genelge.pdf

Sinirlamalara dikkat edin. Ayrica urun girebilir bence. Ama gumrukte beraber olmaniz lazim

Hocam ben edirnede oturuyorum sayılır o zaman bir şey istediğimde gidip alayım süper.

• quote:

Orijinalden alıntı: cholonya

quote:

Orijinalden alıntı: madmax50

quote:

Orijinalden alıntı: Dion

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TheRecRuiT123

quote:

@TheRecRuiT123

Kardeş telefon kapalı halde radyo dalgası yaymaz.Açık dahi olsa x-ray cihazı farketmez.Ankara'da birkaç telefoncuda 5-6 adet Dvd player görmüştüm bu adamlar bunu niye satıyor diye merak etmiştim sebebini şimdi anlıyorum adamlar birçok cihazın içerisine zulalayıp telefonları yurda sokuyor.

Bu iş vergi kaçakçılığıdır haktır,vebaldir kesinlikle karşı çıkıyorum.Devlet ne kadar yüksek vergi alırsa alsın ticari amaçla bu şekilde kaçakcılık yapanlar hırsızdır benim gözümde.

hocam kapalıyken radyo dalgası yayar diye kesin bir bilgim olduğunu söyleyemem ama mantık yürütünce o şekilde düşünmüştüm. mesela telefon kapalı dahi olsa batarya ve sim kartın takılı olması dinlenebilmek için yeterli oluyor. devlet ya da askeri makamlardaki üst düzey toplantılarda telefon sokulmadığı, sokulsa dahi bataryanın çıkarılarak izin verildiği çünkü batarya ve sim kart takılı olunca açık-kapalı fark etmeksizin uzaktan dinlenebildiği söyleniyordu. belki de cidden yaymıyordur radyo dalgası, konunun uzmanı değilim sonuçta

Kapalı telefon dinlenemez batarya takılı olsa dahi.Dinlenebilmesi sağlayan casus yazılımlardır, casus yazılım yüklü telefonlar kapatıldığında arka planda çalışır siz ekranın kapandığını görürsünüz.Arka planda telefon kontrol edilebilir.Çağrı atılır ortam dinlenir,kamerasından görüntü alınabilir vs.

Bilmediginiz konularda bukadar kesin hukumlu konusmamanizi oneririm, telefon kapali konumdayken bataryasi takili oldugu muddetce o cihazla ortam dinlemesine imkan veren techizatlar istihbarat birimlerinde mevcut. Ayrica x ray cihazlarinin telefonu tesbit edememesi gibi birsey soz konusu degildir en basitinden avmlerdeki xray cihazlarina goz ucuyla bakmanizi tavsiye ederim.

Bilmediğim konu değil mobil cihazlar üzerine yüksek lisans tezi yazmış biri olarak yazıyorum; gsm şebekesinde çalışan bir cihaz normal şartlarda dinlenemez.Kapalı bir telefon sinyal almaz ve göndermez.Cihazın çalışması için gerekli enerji donanımsal olarak verilmelidir.
    Dinleme olayı sizden habersiz yüklenen casus programcıklarla mümkündür.Bu solucanlar sms,mms,zil sesi yada veri bağlantısıyla cihaza yerleştirilebilir.Bu konuda detaylı bilgiyi yabancı kaynaklarda bulabilirsiniz.İstihbarat değil kim olursa olsun yukarıdaki durumu değiştiremez.Dinleme için kurulan cihazlar dışarıdan mutlaka saldırı yemiştir.

X-ray cihazlarının telefonu tespit edememesinden söz etmedi kimse.X-ray cihazlarının cep telefonlarının yaydığı elektromanyetik dalgaları tesbit edememesinden bahsettik.

Lütfen bilmediğiniz konularda karşı tarafı suçlamayın iyi okuyun ,araştırın sonra yanlış bilgiler veriyorsunuz diyerek karşı çıkın !

yazmış olduğunuz tezin ne olduğunu (başlığı, hangi üniversitede olduğu, konusu, yayın tarihini vs) ve varsa tezden çıkararak yazdığınız makaleleri öğrenebilir miyim lütfen.

Benim soracaklarimi saolsun arkadasimiz sormus, yazilim muhendisiliginde okuyan bir ogrenci olarak tezinizi okuyarak YANLIS bildigim konularda aydinlanmak isterim dogrusu.

• merakla bekliyorum ben de cevabını, pek ümitli olmasam da
  • quote:

merakla bekliyorum ben de cevabını, pek ümitli olmasam da

Meraklı insanları severim.umarım faydalı olur sormak istediğiniz sorular pm'den alabilirim.Bilgi paylaştıkça çoğalır.

http://www.upload.gen.tr/d.php/www/0rx9govw/securityonmobiledevices.pdf.html

• quote:

quote:

Meraklı insanları severim.umarım faydalı olur sormak istediğiniz sorular pm'den alabilirim.Bilgi paylaştıkça çoğalır.

ilginç bi konuymuş gerçekten, bi okuyim soruları sorucam :D

• quote:

quote:

quote:

ilginç bi konuymuş gerçekten, bi okuyim soruları sorucam :D

Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.Öğrencimisiniz ? öğrenciyseniz msn vereyim sormak istediklerinizi detaylı sorabilirsiniz.

• satici kargoya vermeden once bi boy abdesti alsin, sonra kafasinin ustunde ekmek kirsin, evden cikarken sag adimla ciksin, kargoya verirken elemanin yuzune 3 Fatiha okuyup uflesin oyle versin paketi..bu sekilde yapanlarda sorun cikmamiz daha once!
  • Kesinlikle takılır kardeşim bu tür satıcılardan uzak dur. Vergisini verirsin o başka ama zaten vergisini verene kadar burdan al daha iyi
  • Peki vergisi ne kadar bunun
  • quote:

Orijinalden alıntı: basel2k

Sürekli aynı konu açılıp duruyor ve kabak tadı verdi. Gümrük web sitesindeki açıklama da aşağıda, sabit konular arasına bile sokmak lazım bunu:
    quote:

Yolcular 430 Avro’luk hediyelik eşya limiti dahilinde veya posta yoluyla cep telefonu getirebilir mi?

Hayır, hediyelik eşya statüsünde muafen veya vergileri ödenerek veya posta yoluyla cep telefonu getirilmesi mümkün bulunmamaktadır. Dolayısıyla, bu yolla cep telefonu getirilmiş olsa dahi hiçbir surette sahibine teslim edilmemektedir.

http://www.gumruk.gov.tr/tr-TR/yolcuislemleri/Sayfalar/Yolcu.aspx

nokta :)

• üç nokta, Arkadaslar bide sunu merak ediyorum diyelim ki bi eticaret sitesi actim yurtdisindan tedarikcim var cep iPhone satcam diyelim bu sekilde de telefon gelmesi yasak mi, yasaksa hizlial gibi siteler nerden tedarik ediyo bu telefonlari
  • Almadan önce imei numarasını kaydettirirseniz. Telefonumu garantiye yollamıştım diyebilirsiniz
  • Sen al bakalım geçerse bizde bakarız :P
  • quote:

Orijinalden alıntı: Einstein_Baran

Almadan önce imei numarasını kaydettirirseniz. Telefonumu garantiye yollamıştım diyebilirsiniz

bu yöntem denenmişti daha öncedenbu yöntem denenmiş daha önceden başka fikri olanyokmu
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.