Şimdi Ara

ingiltereden kargo ile iphone getirtmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
61
Cevap
0
Favori
3.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaslar ingilterede bi telefoncu buldum iphone 4s satacak bana adam diyo ki hadi odeme seklini gectim, DHL ile gondercem diyo gumrukte sıkıntı cıkmaz diyo, ben dedim nası cıkmaz normalde yurtdısından gelen telefonlar gumruge takılıo diye biliyorum, adam ben daha once turklerle is yaptım sorn cıkmaz, benim bildigim kadarıyla da Türkiye nin avrupa birliği ülkeleriyle gümrük birliği anlaşması var, bu etkiler mi olayı yani sorun cıkmaz mı yoksa bu anlasmanın anlamı farklı mı?

• Kargoyla Türkiye'ye telefon giremez. Gümrükte tanıdık varsa başka.
  • xray den geçiyor mu bu paketler ? geçiyor.. o halde konuşulacak başka birşey yok, takılır gümrüğe.
  • giremez derken vergisini ödesekte mi giremez? hem bu kural nerde yazıyo ben bulamadım gümrük sitesinde
  • bence denemeyin bile forumda deneyenlerin çoğu sonrada pişman oldu
  • Sakın ha parana yazık olur telefon gümrükte kalır demedi deme
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaRCoN

giremez derken vergisini ödesekte mi giremez? hem bu kural nerde yazıyo ben bulamadım gümrük sitesinde

yazıyor daha dikkatli okumanızı öneririm
  • yok yazıyo diyosanız yazıyodur dogrudur ben goremedim belki ama bu gümrük birliğinin etkisi ne onu bilen var mı
  • aynı konuyu 10 yüz bin milyon kere gördüm bu sayfada.

yani arama kısmına sadece "gümrük telefon" yazın bu kadar basit yani böyle arayınca bir sürü konu çıkıyor:

yurtdışından telefon alma
    ebayden telefon almak?
    Yurtdışından telefon getirtmek
    Türkiye'den alınmış kredi kartıyla İngiltere'de Apple Store'dan iphone alabilir miyim?
    eBay'den alışveriş
    İPHONEM GÜMRÜKTE TAKILDI!!??
    Apple ürünlerinde gümrük durumu.

bakın sadece gümrük telefon diye yazıp aratınca gördüğüm konulardan sadece bir kaçı. gerçekten çok bilinmeyen bir şey olsa düzgün bir şekilde cevap verirdim de yani forumda zilyon kere konuşulmuş bir konuyu hiç arama bile yapma zahmetine girmeden konu açmak yanlış bir şey olsa gerek

• quote:

Orijinalden alıntı: TheRecRuiT123

aynı konuyu 10 yüz bin milyon kere gördüm bu sayfada.

yani arama kısmına sadece "gümrük telefon" yazın bu kadar basit yani böyle arayınca bir sürü konu çıkıyor:

ebayden telefon almak?
    Türkiye'den alınmış kredi kartıyla İngiltere'de Apple Store'dan iphone alabilir miyim?
    eBay'den alışveriş

bakın sadece gümrük telefon diye yazıp aratınca gördüğüm konulardan sadece bir kaçı. gerçekten çok bilinmeyen bir şey olsa düzgün bir şekilde cevap verirdim de yani forumda zilyon kere konuşulmuş bir konuyu hiç arama bile yapma zahmetine girmeden konu açmak yanlış bir şey olsa gerek

+1

• Satan adam bisi olmaz der tabi onun umurunda mi tr ye girip girememesi
  • telefonu parçalayın yedek parça olarak sokun :D 2-3 postaya bölerek :):):)
  • quote:

ebayden telefon almak?
    eBay'den alışveriş

Okumadım demedim ben zaten hepsine baktım ama orda millet yanında getirmekten veya başkasıyla bir getirtmekten veya ebay den almak isteyenler usa den getirtmekten bahsediyorlar benim konum ingiltereden ismarlayip kargoyla gümrüğe takılıp takılmama konusu sebepte. Dedigim gibi bizim gumruk sayfasında da yazdığı gibi turkiye avrupa birliğiyle gumruk birliğindedir ifadesi

• gümrük birliği falan hikaye, adam tabii ki size bir sorun olmayacağını söyleyecektir, hatta ileri gidip alamadığınız taktirde para iadesi hakkı da öne sürebilir.ama her halükarda cihaz gümrüğe takılır ve siz de paranızı sokağa saçtığınızla kalırsınız.aman diyeyim
  • quote:

quote:

ebayden telefon almak?
    eBay'den alışveriş

Okumadım demedim ben zaten hepsine baktım ama orda millet yanında getirmekten veya başkasıyla bir getirtmekten veya ebay den almak isteyenler usa den getirtmekten bahsediyorlar benim konum ingiltereden ismarlayip kargoyla gümrüğe takılıp takılmama konusu sebepte. Dedigim gibi bizim gumruk sayfasında da yazdığı gibi turkiye avrupa birliğiyle gumruk birliğindedir ifadesi

hocam Allah aşkına yapmayın şunu ya. o konularda yanında getirmekle ilgili soru soranlar yarısı bile değildir. çoğu arkadaş o konularda yurtdışından kargoyla getirmeyi soruyor. hatta sormadan etmeden getirmeye kalkan ve kargosu gümrüğe takıldığı için yardım isteyen bir çok arkadaş vardı yine o konular içinde.

sadece 10 saniyede iki konuyu kopyaladım:
    http://forum.donanimhaber.com/m_54602140/mpage_1/f_/key_yurtdisindan%2Ckargo%2Ciphone//tm.htm#54602140
    http://forum.donanimhaber.com/m_48860424/mpage_1/f_/key_yurtdisindan%2Ckargo%2Ciphone//tm.htm#48860424

okudum diğer konuları onlar yanında getirmeyle ilgili demişsiniz ama karşıma çıkan ilk 2 konuda bile nasıl oldu da cep telefonu kargosunun gümrükteki sorunlarıyla ilgili konular çıktı karşıma.
    okumadığınız burdan belli zaten.

• Telefon sinyali yayan hiç bir cihaz gümrükten geçmez
    Telefon, GPS aleti, navigasyon cihazı vb.
  • quote:

merhaba arkadaslar ingilterede bi telefoncu buldum iphone 4s satacak bana adam diyo ki hadi odeme seklini gectim, DHL ile gondercem diyo gumrukte sıkıntı cıkmaz diyo, ben dedim nası cıkmaz normalde yurtdısından gelen telefonlar gumruge takılıo diye biliyorum, adam ben daha once turklerle is yaptım sorn cıkmaz, benim bildigim kadarıyla da Türkiye nin avrupa birliği ülkeleriyle gümrük birliği anlaşması var, bu etkiler mi olayı yani sorun cıkmaz mı yoksa bu anlasmanın anlamı farklı mı?

DHL ile kesin takılır daha önce almadıysan riske girme gümrük birliği normal gümrüklü mallarda daha az gümrük vergisi ödüyorsun tabi normalde telefon getirtmek yasak o yasa kapsamında değil.
  • Tamam ya neden kiziyosunuz ki bana da sizin baktıklarınız denk gelmedi ada gözümden kaçtı yada göz gezdirdim sadece ama cogunu actım konuların
  • Hem nası is anlamadım ya ben bu telefonu getirrmek icin bı sürü yol deniyorum bUlgaristanda ve ingilterede tanıdıklarımız oldugu icin oranın gumrukleriyle irtibata geçtim onlarda bu yasak yok sadece belirli bı vergi alıyorlar ha bu arada telefon Amerika'dan gelecek ben dedim bizde yurda giriş izni yoksa ingiltereye veya Bulgaristan'a göndersin gönderecek arkadas ondan araştırdım o ilk mesajımda dedigim satıcı ayrı, hem bizim gumruk hangi akla hizmet bUnu yasaklıyor anlamıyorum bırak kardesim milletini bu kadar ezmek zorunda degilsin ki advolorem vergi denen bisey var degerine gore vergisini al yine alcaksan ne yasaklıyorsun
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madmax50 -- 18 Kasım 2011; 17:04:41 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.