Şimdi Ara

İngiltere ve uzak doğu arabaları.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konu umarım doğru yere açtığımı düşünüyorum uzun uzun guugle amcada sayfa sayfa metin okumak la uğraşmamak hemde genel kültür bağbın'da konu açtım.

İngiltere'nin neden uzak doğu daha dorusu japon arabalarıyla ne ilgisi var orda daha çok'mu satıyor?.

Mesele Nissan Skyline duyruluyor yeni kasa yada makyajlı kasa strelin den fiyatı yazılıyor?

Honda s2000 ingiltere de en iyi araba seçiliyor .

Honda ve nissan vb arabaların boody kit den tutunda butun modifiye ve yan sanayisi ingiltere'den sağlanıyor.

Örneklemek gerekirse honda felanca modeline bir aksesuar takıcak vatandaş .İngiltere'den sipariş ettim diyor.

Yani asıl soru ne dir bu ingilitere ve japon otomotiv bağlantısı bunu merak etim umarım açıkca anlata bilmişimdir .

Yardımlarınız için şimdiden teşşekürler.

• İngiltere de genelde pazara Ford hakimdir. Ardından Vauxhall gelir. Sonra Almanlar VW-Audi-BMW gelir.

Japon menşeili araçlar aslında fazla yoktur. Yollarda en çok Ford ve Vauxhall (opel) gördüm.

Bildiğim kadarıyla Nissan'ın ingiltere de mühendislik üssü var. Toyota nın da fabrikası var.

Bu yazdıklarınızı bulunduğu linkler var mı? S2000 in en iyi araç seçildiği mesela?
  • Bir çok araç parçası ingiltereden getirilebiliyor vergi ve gümrük ile alakalı olabilir.
  • ugur_yavuz kullanıcısına yanıt
    Tabiki sayın uğur yavuz .Honda cv hb 1.8 v-tec ilgili bir konu vardı forum mod ların'dan bir arkadaş. türkiyede pahalı olan yada bulun maya bazı parçaları ingiltere den sipariş ettini söylemişti.
    honda s2000 ilgini kaynağımda burda.
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Honda_S2000
  • s2000 bin neye göre en iyi araç?Japon araçları tutkunuyum ve s2000 favori araçlarımdan birisidir ama o aracın en iyi araç diye seçilmesi çok saçma birincisi güvensiz ve dengesiz bir araba nasıl en iyi araç seçiliyor çoook saçma dengesizliğini ele alalım kazasız s2000 var mı şuan Türkiye de?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güncel kasa avensis İngiltere'den geliyor mesela

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DUBLO

Tabiki sayın uğur yavuz .Honda cv hb 1.8 v-tec ilgili bir konu vardı forum mod ların'dan bir arkadaş. türkiyede pahalı olan yada bulun maya bazı parçaları ingiltere den sipariş ettini söylemişti.

Verdiğiniz linkte aşağıdakiler yazıyor. İngiltere ile ilgili kısmı göremedim..

Honda S2000 1995 yılında Tokyo Motor tarafından konsept otomobil olarak gösterilen 1999 ve 2009 yılları arasında Japon otomobil markası Honda tarafından üretilen bir spor otomobildir. Üretim versiyonu şirketin 50. yılını kutlamak için Nisan 1999 yılında başlatıldı.

Otomobil pazar'ına çıktığı andan itibaren büyük yankı uyandıran S2000 halk arasında "Efsane" lâkabını almıştır. Bir piston başına en fazla gücü alabilen spor otomobildir.

S2000 üretimi Honda Verno satış kanalından satıldı, Japonya'da Haziran 2009'da sona erdi.

• Hondanin ingilterede de gelistirme merkezi ve fabrikasi var.Avrupa araclari ingilterede uretiliyor.Ayrica eskiden ingiliz-japon ortakligi ile f1e katilma maceralari vardi,BAR Honda gibi.
  • quote:

Honda Civic`in uretildigi fabrika Ingilterede parca olayi onla alakalidir.
  • top gear izleyicileri tarafından (70.000 oy) ingiltere'de satışta olan en iyi araba seçilmiştir.
    alıntıdır ekşi sözlükten.
    gerçekeğe dayalı buldum en yakın bilgi kaynağımda budur
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Top_Gear_episodes

genelde bir konuda busuru link açıp hepsini bi arada okumaya çalıştım için bazen kaynakları karıştırıyor olabılırim özür dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E5CA1F8AE -- 27 Şubat 2015; 23:49:31 >
  • Benim Aracın Kullanım kitapçığında İngiltere'de Üretildiği yazıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gözlemlediğim kadarı ile ingiltere üretim anlamında rakamlar bazında en yoğun ülke olmasa da otomobile ilginin yüksek olduğu ve bununla bağlantılı olarak motorsporlarının anavatanı sayılacak kadar çok amatör ve profesyonel kurum, kuruluşa ev sahipliği yapan bir ülke. Bir çok F1 takımının da merkezi burada. Dünyanın bir çok otomobil eksenli yayın kuruluşu İngiltere orijinli.
    Japon firmalarının özel bir ağırlığı var mıdır bilmiyorum ama reklam-iletişim kanallarının dünyaya bu kadar yayılabildiği bir ortam bir çok firmayı da cezbediyor diye düşünüyorum.

• Bendeki 2004 Corolla hb'te de made in uk yazıyor
  • Yeni Nissan qashqai'de ingilterede üretiliyor.
  • bartbart1217 B kullanıcısına yanıt
    İngiltere coğrafi açıdan bakınca hem küçük hem dar bir ülke büyük şehirlerine göre konuşuyorum hemde kuralcı ve sakin bir millet. tabi bazı kanalar aracıyla arapların spor arabalarla gezip apaçilik yaptını goruyorüz ama . ne biliyim bende öyle bir izlenim bırakmadı ülke . tabi ingiltere bugün'lerde pasif kalsa'da eskiden önemli bir güçtü heralde eskiden kalma bir düzenin devamı olsa gerek.
    ben bunları merak etmiştim teşşekur ederim hocam.
  • İngiltere "commonwealth" coğrafyası sebebiyle Japonya ile komşu sayılır.

• Önemli bir üreticidir, Nissan'ın da ülkede fabrikası vardır. Sizin de yazdığınız gibi BMC eskiden yedi civarında markası olan GM gibi bir üretim deviydi, Austin, Leyland, Rover, Morris, Triumph, MG... Ek olarak GM (Vauxhall, Bedford) ve Ford da her zaman ülkedeydi. Küçük sayılı üretimleri saymadık: Jaguar, Rolls R, Morgan, TVR, Aston Martin... var da var yani. Can çekişiyor denilse de halen yaşıyorlar.

• Londra bir endüstriyel tasarım üssüdür. Bazen üretime uzak kalsa bile böyle şehirlerde tasarım yapmak daha kolaydır (özel üretimler, az sayıda ama çok çeşitli detyaların temini, prototip hizmetleri vb).

Japonya'yla ilişler özendirilmiş. Halkların motorizasyonu Japonya ile aynı dönemlere denk geliyor. Roma'dan kalma yollarını darlığı Japonya'nın coğrafya koşullarına benziyor. Mesela dönüş çapları en iyi arabalar İngiliz ve Japon kompaktlarıydı.

1960'larda motorizasyon:

1970'lerde Leyland'da tasarım süreci:

• Karbon 12 K kullanıcısına yanıt
    Çok güzel bilgiler vermişsiniz teşekkürler

• İngilterede araçların japonya gibi sağdan direksiyonlu olması nedeniyle, skyline dahil çoğu japon spor arabası ingilterede satılabilmiştir, bundan dolayı biizm gibi ülkeler avucunu yalarken, ingilterede skyline'ın onlarca fan clubü kurulmuştur. İngilterenin en sevilen spor arabalarından bir tanesidir. Neyseki nissan son gt-r'da evrensel sadece sağdan üretme salaklığını yapmadı da araba bütün dünyada yaygınlaşabildi, bizim gibi vergisi absürd 3. dünya islam ülkeleri harici tabi..
  • quote:

Konu umarım doğru yere açtığımı düşünüyorum uzun uzun guugle amcada sayfa sayfa metin okumak la uğraşmamak hemde genel kültür bağbın'da konu açtım.

İngiltere'nin neden uzak doğu daha dorusu japon arabalarıyla ne ilgisi var orda daha çok'mu satıyor?.

Mesele Nissan Skyline duyruluyor yeni kasa yada makyajlı kasa strelin den fiyatı yazılıyor?

Honda s2000 ingiltere de en iyi araba seçiliyor .

Honda ve nissan vb arabaların boody kit den tutunda butun modifiye ve yan sanayisi ingiltere'den sağlanıyor.

Örneklemek gerekirse honda felanca modeline bir aksesuar takıcak vatandaş .İngiltere'den sipariş ettim diyor.

Yani asıl soru ne dir bu ingilitere ve japon otomotiv bağlantısı bunu merak etim umarım açıkca anlata bilmişimdir .

Yardımlarınız için şimdiden teşşekürler.

Nissan europe technical centre ingilterede. Muhendislik calismalarini japonya ile ortak olarak burada yurutuyorlar. Ozellikle elektirikli arac konusunda nissan calismalarini bu merkezde gelistiriyor.

• S.A SAYIN ABİLER. JAGUAR DAİMLER 4.0 ALMAK İSTİYORUM 1989 1990 MODEL NASIL OLUR BİLGİSİ OLAN WAR MI
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.