Şimdi Ara

İngiltere Premier League Takip Konusu (104. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.223
Cevap
27
Favori
86.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: JampolPapa

quote:

Orijinalden alıntı: N3DV3D11

quote:

quote:

quote:

Ne yapmalarını bekliyorsunuz? Rahat rahat oynayıp 5 mi yesinler? Son roketi göndermese 3 puan alacaklardı. Yani gayet mantıklı bir sebeple defans yapıyorlar.
    Futbolda en sevdiğim ve yapılması en zor şeylerden birisi defanstır. Yapanlara da aşırı saygı duyuyorum. Hele büyük takımların anlamsız çırpınışlarını görmek daha da zevk veriyor. Maç 0-1 bitseydi aşırı mutlu olurdum, allah defans yapan takımlara zeval vermesin.

Atm sempatizanısın galiba ama burası premier lig tempolu maç diye izliyor insanlar o kadar kişi maç izlemek için geliyor böyle çırpınış görmek için değil.Mesela geçenki Arsenal Chelsea maçına bak muazzam birde şuna bak arkadaş küme düşmüyorsa yani son panele gelmediyse bir takım seozn ortası kupa değil böyle saçma sapan oynamaz.Sen hem oynamıyorsun hem oynatmıyorsun.Böyle takımlara her türlü bela müstehak.Ama ben takımda suç bulmuyorum.Antrenör ve hakem daha önem teşkil ediyor bunlarda.

Atm, Manu, Chelsea, Juventus... Tabii EPL'ye ters gibi duruyor ama bir oyuncuya 200 milyon verilen piyasada güçsüz takımların defans yapmaktan başka çaresi kalmıyor. EPL de doğal olarak evriliyor. Misal Sterling olmasa bir sürü takım City'den puanları ikişer ikişer çalmıştı. Arsenal maçlarının hepsi zevkli (size göre) geçiyor, sebebi de defans yapmayı becerememeleri. Karşı takımın her atağı gol pozisyonu oluyor, Arsenal maçlarında orta saha ve defans diye bir kavram kalmıyor. O zaman eskiye dönüp her takım 2-3-5 oynasın, siz de mutlu mutlu izleyin. Her maç 50 tane gol olur.
    FFP'nin işlemediği, Mbappe'nin sözde kiralık olarak oynadığı bir futbol evreninde defans yapan takımlar da olacaktır. Size kalsa 10 binlik stadıyla, muhteşem bir teknik direktörlük başarısıyla EPL'ye çıkmış B'mouth, maç boyu atak oynayıp 6-0, 7-0 yenilmeli.

Ne tür bir uykuda olduğunuzu anlayamıyorum.

Defans yapan takım eninde sonunda puan kaybeder çünkü topu rakibine vermek karşıya şut şansı vermek demektir.Sen kapandığın müddetçe 1 2 3 4 5 olur illa yersin oda yaptığın defansa değmez.Hem maç keyifli olmaz.Hemde izlenmez.

Küçük takımlar defans yapmazlarsa 100 maçta 1 beraberliği zor görürler. Defans yaptıklarında neler olduğunu görüyoruz. Palace kapanıp City karşısında 1 puanı aldı, açık oynayarak puan alma ihtimalleri %1 bile değil. Aşırı yanlış düşünüyorsunuz.

Defans yapmak küçük takımların önceliği karşısında çok daha iyi bir kadro varken açık vermek mantıksız ancak yol yememek için en az defans kadar hücumda çok önemli. Ölümüne kapanayım 2 kişiyle hücum yapayım kafasında oynarsan belki şans faktörü yanında olursa ( uzaktan şutla gelen gol vs ) puan alırsın onun dışında defansı sağlam yapıp hücumlarda aynı verimi alamazsan rakip hücumcular geriye koşmaz diri kalır topu çabuk kaptırır atak üstüne atak yersin.

Büyük takımlardan puan almak için defans kadar etkili bir hücum performansı da mutlaka gerekli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Coutinho'yu Barcelona'ya gönderen Liverpool, Leicester City'den Riyad Mahrez'le €55M karşılğında anlaşma sağladı. Mahrez yarın sağlık kontrolünden geçecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aradesh

quote:

Orijinalden alıntı: Aradesh

Mourinho'nun 'Saha kenarında soytarı gibi hareketler yapmamam, tutkumu kaybettiğim anlamına gelmez' sözlerine Conte: "Belki de kendisinin geçmişteki hareketlerinden bahsetmiştir. İnsanlar bazen geçmişte yaptıklarını unutuyor."

Conte'nin sözleriyle alakalı Mourinho: "Chelsea menajerinin geçmişteki ve gelecekteki hatalarımla alakalı konuşmasına ihtiyacım yok. Söyleyebileceğim tek şey, hayatımın hiçbir döneminde şike yapmaktan dolayı ceza yemeyeceğim."

Mourinho: "Ben geçmişteki hareketlerimden bahsetmiştim. 50 metre koşup dizlerimin üstünde kayarak kutladığım goller olduğunu biliyorum. İstersem bunları tekrar yapabilirim ama artık duygularımı daha iyi kontrol edebiliyorum."

Conte: "Eğer karşınızdaki kişiyi rencide etmeyi amaçlıyorsanız, siz küçük bir insansınız demektir. Mourinho, geçmişte de küçüktü, şimdi de küçük, gelecekte de küçük kalacak."

Conte: "Ranieri'yi de İngilizcesi yüzünden rencide etmişti. Kovulduktan sonra Ranieri için tişört giydi. O sahte biri. Old Trafford'daki maçta yüz yüze gelme fırsatımız olacak. Bir odada, o ve ben. Ben hazırım. O hazır mı bilmiyorum."

Conte: "Eğer karşınızdaki kişiyi rencide etmeyi amaçlıyorsanız, siz küçük bir insansınız demektir. Mourinho, geçmişte de küçüktü, şimdi de küçük, gelecekte de küçük kalacak."

İşte bu çok doğru

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vector x-31 -- 7 Ocak 2018; 1:15:32 >

• Coutinho'yu çok arayacaklar Mahrez yerini dolduramaz
  • Stoke Hughes'ü kovmuş, ManU maçında ekstra motive olmasalar bari.
  • FA Cup'ta bu akşam oynanacak olan Brighton-Crystal Palace maçında video yardımcı hakem uygulaması test edilecek ve sistem, İngiltere'de kulüp maçlarında ilk kez kullanılmış olacak. Uygulama, Chelsea ile Arsenal arasında oynanacak Lig Kupası yarı final maçlarında da denenecek.
  • İngiltere Premier League Takip Konusu
  • Bournemouth 2-1 yendi Arsenal'i

İngiltere Premier League Takip Konusu

Van Dijk sakatlık sebebi ile yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 14 Ocak 2018; 18:39:43 >

• Liverpool on Fire

3-1
  • Salah

4-1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 14 Ocak 2018; 20:28:42 >
  • Seri bitiren Biz dedik serisi bitecek diye hatta yukarılara yazdık.14.01.2018

Jürgen Klopp 5 farklı kulvarda yapılan tüm turnuvalarda Guardiola'yı en fazla yenen menajer konumunda.(OptaJoe)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 15 Ocak 2018; 13:45:40 >

• 15 puan fark. Evet balon patladi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 16 Ocak 2018; 2:49:4 >
  • Yarış kızışıyor cityliler tutusmaya basladi mi

Stoke

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arsenal, Aubameyang'ı 60 milyon euro karşılığında kadrosuna kattı. Gabonlu oyuncu yıllık 10 milyon euro ücret alacak. Olivier Giroud, son görüşmelere bağlı olarak anlaşmaya dahil edilebilir. (BBC)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 19 Ocak 2018; 20:7:52 >
  • quote:

Arsenal, Aubameyang'ı 60 milyon euro karşılığında kadrosuna kattı. Gabonlu oyuncu yıllık 10 milyon euro ücret alacak. Olivier Giroud, son görüşmelere bağlı olarak anlaşmaya dahil edilebilir. (BBC)

Şu adamı bile kakalayacak bir kulüp buldular ya helal olsun

• quote:

Arsenal, Aubameyang'ı 60 milyon euro karşılığında kadrosuna kattı. Gabonlu oyuncu yıllık 10 milyon euro ücret alacak. Olivier Giroud, son görüşmelere bağlı olarak anlaşmaya dahil edilebilir. (BBC)

Çöp Transfer

• Salak mı bu Arsenal ?? yada Paraları çok
  • 
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.