Şimdi Ara

İngiltere ilk günlerim dil okulu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
8
Favori
11.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • berker20 sen memnunmusun hangi seviyeden başladın öğrenebiliyormusun ? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EMREBORA_61 -- 9 Mart 2013; 1:56:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: omega911

6 aylık fiyat ne kadara gittin hocam? yurt dahil mi? bende bu yaz için düşünüyorum da

http://emreaydin61.blogspot.co.uk/search/label/Manchester%20Dil%20Okulu%20Maliyeti
  • quote:

Orijinalden alıntı: EMREBORA_61

ben yurtta kalıyorum.Bizim yurtlarla karıştırmayın ama pahalı bir yurt daha ucuz yurtlarda var.

Tek kişilik oda
    sınırsız internet
    mutfak odanda
    banyo odanda
    çamaşırhane ortak

hiç bir faturaya karışmıyorum.760 pound ödüyorum.Aile yanı kalsaydım 580 pound ödeyecektim.Başka yurtlarda varmış 3 kişilik oda vs.ortak mutfak felan gibi onlarda 400 pound 500 pound civarında.aslında ortak olması daha iyi arkadaşlarınla konuşuyorsun sürekli fakat herkes ortak mutfak kullanmak istemez :)

hocam dün bloğunu inceledim ve aylık giderlere 300 pound demişsin. Örnek vermek gerekirse gıda fiyatları nedir. ulaşım için çok pahalı diyorlar sen ne dersin. Son olarak ingilizcen hangi seviyede idi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: elkun

quote:

ben yurtta kalıyorum.Bizim yurtlarla karıştırmayın ama pahalı bir yurt daha ucuz yurtlarda var.

Tek kişilik oda
    sınırsız internet
    mutfak odanda
    banyo odanda
    çamaşırhane ortak

hiç bir faturaya karışmıyorum.760 pound ödüyorum.Aile yanı kalsaydım 580 pound ödeyecektim.Başka yurtlarda varmış 3 kişilik oda vs.ortak mutfak felan gibi onlarda 400 pound 500 pound civarında.aslında ortak olması daha iyi arkadaşlarınla konuşuyorsun sürekli fakat herkes ortak mutfak kullanmak istemez :)

hocam dün bloğunu inceledim ve aylık giderlere 300 pound demişsin. Örnek vermek gerekirse gıda fiyatları nedir. ulaşım için çok pahalı diyorlar sen ne dersin. Son olarak ingilizcen hangi seviyede idi?

gıda şöyle diyim.pizza+içecek mesela 4-5 pounda yersin.Aynısı pişmiş tavuk içinde söyleyebiliriz.Ulaşım pahalı biraz daha.bir bilet 1.20 pound felan.Aylık veya haftalık aldığında biletler daha ucuzluyor.ben elementary den başladım.İstanbulda intermediate kursunu bitirmiştim.Biraz unutma biraz da konuşma biz türklerde az olduğu için böle oldu :) mesela su 0.60 pound. sprite 2.5 litre 2.08 pound fanta aynı...patates 2.5 kg 2.73 pound diye gidiyor hatırladıklarım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EMREBORA_61 -- 9 Mart 2013; 19:41:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: berker20

quote:

quote:

quote:

quote:

Cok sikintili aksani zor bir yere gitmissin.. Ben 3 bucuk aydir brightondayim dil okulunda hazirana kadar da buradayim cok kafan atarsa beklerim :) ç

usta bari sen bilgi versen yaşam hakkında biraz pahalı mı insanları nasıl türk oranı ne civarda

Hayat ingilizlere ucuz bize cok pahali acikcasi turkyeden para geldgi icin bizi cok zorlyr is bulmakta okadar kolay degil ingilizler asiri milliyetci ve irkci ama co farkli ulkelerdn insnlar oldgu icn sknti yasamyrsnz turkler heryerde oldgu gibi var ama yasam ve ulasm daha duzgn yemekler berbat

hocam sağolasın cevapladığın için. Hocam peki ortalama olarak yemeğe ve barınmaya giderin nedir.Atıyorum yanıma 1000 pound alsam yeterli olur mu barınma ve yiyeceğe

Bn dil okulunn ayalrladgi evde kalyrm tam daha once 75 yasnda bir teyzeyle kalyrdm evinde internet bile yoktu hayatmn en kotu gnlerini yasadm snra eve kz arkadasla gelnce bni evden kovdu smdi bir adamn yannda kalyrm ogretmen yemekleri yasli kadndan sahane ve ozgrlk var hcbrseyme karsmyr aylik 588 pound ve yemeklerini sevdgm icn evde yyrm arada cikyrm .. Tamamn sans isi aile yani anlyacgn ve sana kalms birsey ogrenci partlerine gttgmz icn mekanlarda cok para harcmyrz gtmedn evde icyrz para konusu tamamn sana kalms londraya gdersen yetmeuyeblir ayrca bir gecede bile yiyebilrsn .. Brighton inglterenn eskisehiri demslerdi bn eskishrde okdgm icn inanmamstm ama gercktn oyleyms..

bende bu yaz için brigton düşünüyorum. sen hangi okula gidiyorsun şuan. önerebileceğin bir okul varmı ?

• quote:

berker20 sen memnunmusun hangi seviyeden başladın öğrenebiliyormusun ? :)

Kardesm bn son bir aya kadar cok memnundm pre intermediate den basldm upper intermediate sevysndeym suan fena degl inglzcm gdene kadar advance olmayo planlayrm .. Ama bu ara ortamlar cok bzldu insan yok en guzl ogrenme yolu sevgli yapmak bnm yaptgm hatayo yapip kisa sureso olan kzlara yazmayn uzun surelileri yakalyn

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Kardesm bn son bir aya kadar cok memnundm pre intermediate den basldm upper intermediate sevysndeym suan fena degl inglzcm gdene kadar advance olmayo planlayrm .. Ama bu ara ortamlar cok bzldu insan yok en guzl ogrenme yolu sevgli yapmak bnm yaptgm hatayo yapip kisa sureso olan kzlara yazmayn uzun surelileri yakalyn

ne kadar zamanda pre-int'den upper int'e geldim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: organik20

quote:

5 ayda

• quote:

quote:

quote:

5 ayda

erken kur atlama gibi ihtimalimiz olabiliyor mu

• quote:

quote:

quote:

quote:

5 ayda

erken kur atlama gibi ihtimalimiz olabiliyor mu

çalışmana ve geliştirmene bağlı çabuk öğreniyorsan erken kur atlarsın.

• quote:

Cumartesi sabahından beri ingilteredeyim (manchester).Bugün dil okulum başlıyor.Alışmaya çalışıyorum özlem sıkıntı vs oluyor.Geçeceğini düşünerek sabrediyorum.Arkadaşlar varmı önerileriniz.Yurtta kalıyorum.Dışarıya çıkıp yemek yiyorum vs ama bazen geliyolar :) Çıkıp gitmek istiyorum.6 ay kalıcam.

2 ay Amerika veya İngiltere'ye gitmeyi planlıyorum Mayıs-Haziran için.Fakat ne kadar geliştirebilirim bilmiyorum Hacettepe'de yarı dönemde hazırlığım bitti .Upper-int diyodu seviyeme okul fakat hiç de öyle hissetmiyorum pre-int fln gibi.Ama yurtdışında sınava girsem ele.çıkarım gibi 2 ayda ne kadar gelişir ?
  • low int çıkabilirsin.1 kur atlarsın en fazla oda int olur.
  • sanirim bitirdin dondun..nasil dusunyorsun simdi ? iyi ki gitmisim diyebiliyor musun ?

• Üstad bitirdim döndüm.İyiki gitmişim.Geldikten sonra çine gittim fuara katıldım.İşlerimi hallettim.Fakat detaylı görüşmelerde zorlandım.Sıfırdan başlayan için en az 9 ay gitmesini tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.