Şimdi Ara

İngiltere'de Yaşam vs Türkiye'de Yaşam (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
3
Favori
9.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
70 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ırkçılık çok fazla, özellikle de türkiyenin dış politikada ve diğer konularda dünya basınında senelerdir çok fazla ön plana çıkması avrupa ülkelerinde türklere yönelik ırkçılığı daha da çok arttırdı,

birkere avrupa ülklerinde en pahalı ükelerden biri

vergiside çok fazla alıyor, binalar eski

türkiyede alışık olduğunuz pratiklik işlerin hızlı ilerlemesini avrupa ülkelerinin hiçbirinde bulamazsınız, alışmak zor gelebilir.

aslında şuan baktığınızda avrupa ülkelerinin,

eğitim, insana saygı(ırkçılık hariç), medeniyet.

bu 3 ü hariç onlarında 2 si (insana saygı ve medeniyet) pek kalmadı ama eğitim konusu size yetiyor ise gidin onun , diğerleri beni bozmaz yaşarım derseniz tr de kalın derim.

• İngiltereye 3 kere gittim toplamda 1 seneden fazla kaldım. Londra'da yatırımlarımız var. Baba tarafımın yarısı 50 senedir Kuzey Londra'da yaşıyor. Yorumlarda gördüğüm kadarıyla Bedford'da kalmayı düşünüyorsun. Kalacağın yere ve yeme içmeye para vermeyeceksen 2000 sterlin yeter. Ayrıca sana önerim eğer gideceksen, vergileri çok çok iyi incelemen.

Ayrıca İngiltere'de çok fazla iş olanağı var. Full time işinden vaktin kalırsa part-time küçük işlerden iyi para yapabilirsin. Kuzenim üniversite son sınıftayken hafta sonraları çiftlik/mini hayvanat bahçesi gibi bir yerde çocuklara ATV turu attırarak saatlik 12 sterlin kazanıyordu bu şekilde kendisine Audi almıştı mesela.

Irkçılık konusuna katılmıyorum. İngiltere Türklere ırkçılık konusunda istisna bir ülkedir çünkü adamların "Türk" imajı Kıbrıs Türkleridir. Sadece Londra'da 330bin Kıbrıslı Türk var, genel olarak İngiltere'de 500bin'den fazla Kıbrıslı Türk var. Aşırı dinci ya da nasıl desem aşırı "orta doğulu" gibi yaşmadığınız sürece kimse sizinle uğraşmaz. İleride çocuk yaparsanız, yine Kıbrıslı Türklerin pek çok kaliteli okulu var onları tercih edebilirsiniz.

İşlerin pratik işlemediğine ise asla katılmıyorum. Yaptığınız işi kuralına uygun yaparsın A'dan Z'ye her işinizi rahatlıkla halledersiniz. Şöyle bir örnek vereyim, ben İngiltere'ye her yıl Mayıs ayında gelir vergisi ödüyorum. Geçen sene 19 PENNY fazla ödediğim için adamlar KKTC Gazimağusa'ya 19 PENNYLİK çek yolladı İngiltere'de Yaşam vs Türkiye'de Yaşam 

• türkiyede maaşınla standartın daha yüksek olur. 2000 sterlin hiçbirşeye yetmez orada bilgin olsun.

• 11 bin tl dediğin nedir,elinize kalan 3 lira,1 ev 1 araba 1 milyon, bence direk uk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şahsen ben olsam sadece para için karar vermezdim şunlara da bakardım:

1- Yayalar yaya geçidini kullanıyor mu?

2- İnsanlar ciğerlerinin alt tabakalarında biriken tortuyu quark two methoduyla yere atıyor mu?

3- Kırmızı ışıkta beklerken sarı da kornaya basılıyor mu?

4- Motorsiklet kullanırken arkadan gelen araç sizin hayatınızı riske atıp sağınızdan solunuzdan önünüze kırıyor sizi yok sayıyor mu?

5- Emniyet şeridi sürekli olarak ihlal ediliyor mu?

6- İnsanlar yalaya yalaya somurdukları sigaranın izmaritini yere atıyor mu?

7- Çöp kutusuyla yerdeki çöpün arasında ki mesefa 15 metreden uzun mu?

8- Yaptığınız işe insanlar saygı duyuyor mu?

9- Park halinde ki motorsikletinizi başka bir yere çekip kendi araçlarını park ediyorlar mı?

10- Forumlarımda "acil sınavdayım ... konusunda yardım lazım" şeklinde konular açılıyor mu?

11- Parayla ödev yaptırılıyor mu?

12- Ekmek alırken dolaptaki her ekmek taciz ediliyor mu?

13- Maske ne tarz takılıyor? Modaya uygun olarak bileğe mi? yoksa yazlık versiyon olarak çene altına mı?Yoksa her işe sokulan burunları sığmadığından maskeler burun altından mı takılıyor?

14- Kaldırımlara araç park ediliyor mu?Ediliyorsa park edilen kaldırımda insanların geçeceği kadar alan bırakılıyor mu?

15- Kaldırımlarda ki engelli patikasına araç park edilmiş mi?

16- Apartmanda üst kattan balkondan sofra bezi, halı, kül tablası silkeleniyor mu?

17- Akarsular ve göllerde yeterince pet şişe yüzüyor mu?

18- Toplu taşıma araçlarında toplulaşma yeterince sıkı mı? İnsanlar yeterince üst üste binecek şekilde istif ediliyor mu?

Bence bu maddeler yeterince sağlanmıyorsa özlem çekebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kangroo

Şahsen ben olsam sadece para için karar vermezdim şunlara da bakardım:

1- Yayalar yaya geçidini kullanıyor mu?

2- İnsanlar ciğerlerinin alt tabakalarında biriken tortuyu quark two methoduyla yere atıyor mu?

3- Kırmızı ışıkta beklerken sarı da kornaya basılıyor mu?

4- Motorsiklet kullanırken arkadan gelen araç sizin hayatınızı riske atıp sağınızdan solunuzdan önünüze kırıyor sizi yok sayıyor mu?

5- Emniyet şeridi sürekli olarak ihlal ediliyor mu?

6- İnsanlar yalaya yalaya somurdukları sigaranın izmaritini yere atıyor mu?

7- Çöp kutusuyla yerdeki çöpün arasında ki mesefa 15 metreden uzun mu?

8- Yaptığınız işe insanlar saygı duyuyor mu?

9- Park halinde ki motorsikletinizi başka bir yere çekip kendi araçlarını park ediyorlar mı?

10- Forumlarımda "acil sınavdayım ... konusunda yardım lazım" şeklinde konular açılıyor mu?

11- Parayla ödev yaptırılıyor mu?

12- Ekmek alırken dolaptaki her ekmek taciz ediliyor mu?

13- Maske ne tarz takılıyor? Modaya uygun olarak bileğe mi? yoksa yazlık versiyon olarak çene altına mı?Yoksa her işe sokulan burunları sığmadığından maskeler burun altından mı takılıyor?

14- Kaldırımlara araç park ediliyor mu?Ediliyorsa park edilen kaldırımda insanların geçeceği kadar alan bırakılıyor mu?

15- Kaldırımlarda ki engelli patikasına araç park edilmiş mi?

16- Apartmanda üst kattan balkondan sofra bezi, halı, kül tablası silkeleniyor mu?

17- Akarsular ve göllerde yeterince pet şişe yüzüyor mu?

18- Toplu taşıma araçlarında toplulaşma yeterince sıkı mı? İnsanlar yeterince üst üste binecek şekilde istif ediliyor mu?

Bence bu maddeler yeterince sağlanmıyorsa özlem çekebilirsiniz.

öyle olmedı füze atın İngiltere'de Yaşam vs Türkiye'de Yaşam 

İngiltere'de Yaşam vs Türkiye'de Yaşam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redeemertr -- 8 Temmuz 2020; 22:22:20 >

• kangroo kullanıcısına yanıt
    Maddeleri çok rahat 50'ye çıkarırız herhalde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yakında yurt dışına gidecek birisi olarak söylüyorum.

Türkiye maaşlarınızın toplamı 20k değilse yurt dışına çıkmanızı öneriyorum.

İngiltere de havalar aşırı değişkendir, Bir anda yağmur yağabilir. Yağmur'u seviyorsan aşırı iyi bir şehir İngiltere'de Yaşam vs Türkiye'de Yaşam 

2000 sterlin net mi ? brüt mü ?

Gitmelisin, Ülkenin durumu yeterince açık değil mi ?

Gitmezsen kendine hata yaparsın.

• programmer_onur kullanıcısına yanıt

Vaktim yettiği bir zamanda bu maddeleri de içeren çok uzun bir liste hazırlayacağım

• 2 az, 2 kişi için 2bin pound değersiz.

• onnow78 kullanıcısına yanıt

Daha önce İngilterede yaşadınızmı?

• Rivaul kullanıcısına yanıt

Bunca yıldır duyduğum ezan sesi maneviyat hariç hiç bir fayda göstermedi bana. 5vakit camide namaz kılmayan insana ezanın maneviyattan başka ne faydası var? 5vakit ezan duymak istersem telefona ilgili uygulamayı indiririm. Namaz kılmayan insan için, ha o kötü hoparlörlerden gelen ezan sesi, ha telefon haporlöründen gelen ezan sesi aynı şey

• sakiiin S kullanıcısına yanıt

İlk önce tek gideceğim, gidersem tabi, 1 sene kadar orada yaşayıp, o 1 sene sonunda orada yaşamaya karar verirsem ailemi götürücem

• Bu nasıl soru ya. Tabii ki git 1000 sterlin bile kazansan yine de git her türlü orası iyidir ve geleceğin daha parlak olur.

• Daha konu mu açıyorsun gitsene

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paarthurnaax -- 30 Haziran 2020; 12:38:18 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2.000 GBP İngiltere'de standart huzurlu bir yaşam sürülür 11.000 TRY ile Türkiye'de maddi anlamda krallar gibi yaşanır.
    İngiltere'de yaşamadım ama ekonomik göstergelere biraz bakarsanız bu sonuca varırsınız zaten

• Hocam İngiltere inanılmaz güzel, kaliteli bir ülke. Bir defa yalnız başıma gittim ilk gittiğim gün neredeyse ağlayacaktım neden geldim yabancı bi ülkeye diye. 2 aya yakın kaldım dönerken ağlayacaktım neden geri dönüyorum diye.)) dönünce İzmir'de uçaktan inip etrafa bakınca iyice yıkılmıştım. Kaçırmayın derim..

• ADAM HAYALİMİZİ TERCİH ETSEM Mİ DİYE DÜŞÜNÜYOR LÜKSE BAK.

• KSKcarpediem kullanıcısına yanıt

kardeşim orada yaşıyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.