Şimdi Ara

İngiltere'de yaşam (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
1
Favori
4.860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Yahudiler, masonlar, İngilizler, siyonistler, çok uluslu şirketler.

Bunlar arasındaki dostlukları veya düşmanlıkları anlamak çok zor. Ben çözemedim hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İngilterede yaşayan amcam ve ailesi var. Adam oraya 40 sene önce gitti bize göre hayat standartları çok yüksek.
    Ancak gidipte londradan ev alamaz. Köy gibi bir yerden büyük bir ev aldı bizim paramızla 2,5 milyona.
  • Seçme şansın var iken, şu sıralar İngiltere gelecek planları kurulacak bir ülke değil Brexit meselesi daha ülke çıkmadan bile milyarlarca pound maddi Göçe neden oldu. Arkadaşların dediği gibi kanada çok iyi bir seçenek, öğrenci olarak gidecek isen kapılar bayağı bir açık diye biliyorum. Direk ülkeye göç olarak gidersen her ülkeye göç şartları ağırdır, fakat öğrenci olarak gitmek çoğu ülkede kolaydır. Norveç ve Belçika, yı da seçeneklerine kat derim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • coupant kullanıcısına yanıt
    Aynı ideoloji ve aynı amaç için çalışıyorlar zaten hepsi birbirine girmiş yahudi+mason olup çok uluslu şirketleri yöneten siyonistler var birde onlardan pek farkı olmayan ingiliz kökenli masonlar var bilmeden yada bilerek bunların ajendasını destekleyen liberaller var hepsi kenetlenmiş bir bütün halinde hareket ediyor.

örnek olarak: WTO,İmf,Nato,IBM,İntel,siemens,starbucks,knorr,coca cola company,Monstanto,Unilever,Cargill,fox news
    clintonlar,soros,rothschild isimleri stein,cohen,cohn,mann, berg ile biten yüzlerce medyacı, iş adamı,"sanatçı"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 16 Nisan 2019; 12:56:13 >
  • Adam haklı

• quote:

Orijinalden alıntı: byzen1

Bu senenin Ocak ayına kadar Londra' da çalışıyordum. Gitmeden önce bu videoları izlemiştim, fakat gidene kadar nasıl bir ülke olduğunu anlayamazsınız bu tarz videolardan. İngiltere genel olarak, tüketim alanında alınan maaşa göre çok uygun. Kılık kıyafet, yiyecek, teknoloji. Kiralar evet biraz pahalı, fakat Londra'yı İstanbul sayarsak; herkesin Beşiktaş ta veya Kadıköy de oturma gibi bir durumu olamaz değil mi ? Gider Gaziosmanpaşa da, Bayrampaşa da vesaire oturursanız bu kira gideri o kadar da yüksek olmaz doğal olarak. İngiltere bölgelere ayrılmıştır, ne kadar 1. Bölgeye yaklaşırsanız kiralar artmaya başlar. Herkesin durumuna göre, bir stüdyo daire 1. bölgede 4000 pound olabilir fakat ondan daha güzel bir daire atıyorum 3. Bölgede 700 e düşer. Yani kadıköyde oturmazsanız asgari ücret e geçinebilirsiniz.
    Özel değilse neden ülkeye geri döndünüz ?

• PantheraPardus kullanıcısına yanıt
    Evlendim, yakın zamanda eşim ile beraber gidiyoruz kısmet olursa.

• İlk başta nasıl gittiniz? Ne işle meşgulsünüz orada? Ve en önemli sorum.sırf oturum izni,vatandaşlık alabilmek için kendi kültüründen olmayan bir kadınla evlenilir mi? Güldükleriniz,ağladıklarınız,espirileriniz,kültürleriniz tamamen farklı biriyle?

• Türkiye'de, özel bir hastahane de stok yönetim sorumlusu olarak çalışıyordum öncesinde. geleceği parlak bir meslek ileri dönüklük açısından, satın alma bölümü ve müdürlüğe kadar yolu vardı tabi ticarete açılan bir yanı da var. Velhasıl türkiye de kalırsam ben bu evliliği gerçekleştiremeyeceğimi anladım, farklı bir yol aramaya başladım. Ticareti de düşündüm fakat burada kazanacağım paralar ile aile geçindirmenin ne kadar zor olduğunu biliyorum. Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama İstanbul da inanın kimsede insanlık kalmadı. Ters tavırlar çok saçma insanlara göstermeniz gereken sahte hareketler. Neyse çok uzattım. Ben direk İngiltere düşünmedim neresi olursa olsun yurt dışı olsun dedim. İngiltereden de bir Türk restoranında çalışma fırsatı doğdu ve pılımı pırtımı topladım çektim gittim. İnanın garsonluk yaparken bile Türkiye'de bir müdüre duyulmayan saygıyı gösteriyorlar. Beni cezbeden de buydu İngiltere de insanlar kaliteli, bakın altını çiziyorum insanlar gerçekten kaliteli. Başlangıç için türk restaurantları biçilmiş kaftan kalacak yerini dahi karşılayan restaurantlar var. Velhasıl ben barmenlik yaparak garsonluk yaparak yeri geldi bulaşık yıkayarak paramı kazandım. Ama bu böyle gitmezdi restoranda bir hayat bana göre değildi. Oradaki Türklerin çoğu restoranda yada tekel tabir ettiğimiz off licence larda çalışır. Seni part time gösterip eline para verdikleri için vergiden kaçarsın o yüzden. Ama çok mantıksız bu karar, vergisiz sana verecekleri haftalık 400 poundu sen herhangi bir vasıfsız işte 1 sene çalışarak kazanmaya başlayabilirsin. Neyse gelelim can alıcı noktaya, kültürleri vesaire İstanbuldan farklı değil. Diğer doğu şehitlerini bilemiyorum ama İstanbul da yaşamış büyümüş biri olarak Londra yı yabancılamadım. Tek fark kadınların rahatlığı. Kadın erkek ayrımı yok herkes istediğini yapar. Onun dışında ingiltere de siz nasıl davranırsanız öyle karşılık alırsınız. Yumuşak kibar davranınca üstüne binen küçümseyen insanlardan burada yok. Müdürlerle dahi arkadaş olabilirsiniz, ayrımcılık yok sizin işinizi küçümseme yok. NiNo alırken bir tane Afrikalı insana denk geldim gram İngilizce bilmiyor. Devlet dairesindeki insanlar bu insanı dışlayıcı herhangi birşey yapmadılar aksine şaklabanlık bile diyebileceğimiz şeyler yaptılar adamla iletişim kurabilmek için sırf adam anlasın dediklerini diye tiyatro çevirdiler. O adam Türkiye'de bu tarz bir devlet işi yapmaya dil bilmeden gelse kendini dışarıda bulurdu eminim. Bu arada kültürü, güldüğü, ağladığı farklı değil oranın insanlarının, eminim çok kısa bir sürede ayak uydurulabilir baskıcı bir toplumdan gelmiyor iseniz. Ve evet sırf vatandaşlık için evlenmeye değer. Fakat bunun için daha iyi seçenekler de var, örneğin Norveç, İsveç, Danimarka.
    @PantheraPardus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byzen1 -- 16 Nisan 2019; 15:47:9 >

• @byzen1 işte bu olay bu o kadar uzun yazıya gerek yok hocam millet diyiyorki ev pahalı o bu pahalı doğru oradada hayat yok ama tek bi fark var gittiğinde ben insanım diyosun insanlar ekonomi için gitmiyor ben burda zengin olup yurt dışına gidende gördüm insan kalitesi çok fazla ordaki çöpçü bile takıyor kulaklığı açıyor müziği yeri temizliyor kimse dışlamıyor.

Kendi yurdumuzda garson olsak kız vermiyorlar ya:) sorsan müslümanız kadın erkek ayrımı yok bizdeki gibi saçma sapan örf adetler yok.Yurt dışına gittiğiniz zaman bi kaç saat somra boy aynasında kendinize bakıp ben insanım diyeceksiniz kadınlar konusunda çalışma konusunda özgüveniniz asla yıkılmıyor bakın sorun pahalılık değl küçümsenmemek anlamışsınızdır umarım.

• londrada yasanmaz ama ingilterede yasanir
  • ManyetikRenozans M kullanıcısına yanıt
    Doğru söylüyorsunuz fakat gerçekten anlamak için gitmek gerekiyor. Okuyarak izleyerek birşey anlaşılamaz. Tabiki garsonluğu iş olarak görmemek lazım farklı alanlara fırsat buldukça kaçmak lazım çünkü önüne ne gelecek bilemezsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: 3qzotix

Yazdıkların doğruysa hayatının hatasını yapmışsın.

Alıntıları Göster
    Hocam 2 günüm kaldi yine ayni sekilde mi dusunuyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: Wesker0005

Hocam 2 günüm kaldi yine ayni sekilde mi dusunuyorsunuz

Alıntıları Göster
    Türkiye'de eğitim 1 2 üniversite hariç kalitesiz ve bitmiş vaziyette. Genç işsizlik tepelerde. Çoğu firmaya girmek için referansın olması gerekiyor. Şuan bile iş bulamak zorken 4-5 yıl sonra nasıl olur tahmin bile edemiyorum. Her bölümden fazla fazla mezun var. İşçiliğin çok ucuz olduğu bir ülke olmamıza rağmen üretim daralıyor. Büyük bir kriz geliyor. Zamanında sırf üniversite mezunu olmak için Bulgaristan'da okumaya gidenler Türkiye'ye burun kıvırır oldu. Çoğu avrupaya çalışmaya gitti. İmkanı olan özellikle çifte vatandaşlar avrupaya göç ediyor. 2 ay sonra bende İngiltere'ye temelli olarak gidiyorum. Bir terslik olmazsa kolay kolay dönmem.

• quote:

Orijinalden alıntı: 3qzotix

Türkiye'de eğitim 1 2 üniversite hariç kalitesiz ve bitmiş vaziyette. Genç işsizlik tepelerde. Çoğu firmaya girmek için referansın olması gerekiyor. Şuan bile iş bulamak zorken 4-5 yıl sonra nasıl olur tahmin bile edemiyorum. Her bölümden fazla fazla mezun var. İşçiliğin çok ucuz olduğu bir ülke olmamıza rağmen üretim daralıyor. Büyük bir kriz geliyor. Zamanında sırf üniversite mezunu olmak için Bulgaristan'da okumaya gidenler Türkiye'ye burun kıvırır oldu. Çoğu avrupaya çalışmaya gitti. İmkanı olan özellikle çifte vatandaşlar avrupaya göç ediyor. 2 ay sonra bende İngiltere'ye temelli olarak gidiyorum. Bir terslik olmazsa kolay kolay dönmem.

Alıntıları Göster
    Tesekkürler görusunuzu benimle paylastigniz icin hangi sehire yerlesmeyi dusunuyorsun ben brighton da olucagm büyük ihtimalle?

• quote:

Orijinalden alıntı: Wesker0005

Tesekkürler görusunuzu benimle paylastigniz icin hangi sehire yerlesmeyi dusunuyorsun ben brighton da olucagm büyük ihtimalle?

Alıntıları Göster
    Akrabam Londra'da yaşıyor. Başlangıç için orada kalmayı düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.