Şimdi Ara

İngilizceyi Ana Dil Gibi öğrenmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar, ingilizce bilgim ortalamanın şu an üzerinde.
    Ama gelecekte yurt dışında yaşamak istedigim için bu yeterli değil ve bugünden itibaren bunun üstüne gideceğim. Bana yol gösterir misiniz? Başta evde çalışmak istiyorum. Sonralarında yabancı otellerde pekiştirebilirim. Yaşadigim yer Antalya. Ama tabi önce baya bi öğrenmem gerek. Tavsiye edebileceğiniz program, site vesaire varsa alabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam ilk öncelikle anadil gibi öğrenme olayını bir geçin siz.Buna başta anlaşalım.
    Anadil seviyesinde bir ingilizce yapmak istiyorsanız bırakın kağıdı kalemi İngilizlerin arasına dalın.Bakın yabancı demedim İngiliz dedim aralarında 2-3 sene kalırsanız (her gün konuşarak vs.) o dili anadiliniz gibi yani bir native gibi kullanabilirsiniz.
    Fakat kalemle kitapla işin sadece resmi kısmını öğrenirsiniz.
  • bilimsel araştırmalara göre 10 yaşından sonra hiçbir dili anadil olarak öğrenemezsin ancak o dili 3-4 sene boyunca sürekli kullanarak ve yaşayarak anadil gibi akıcı bir hale getirebilirsin. 10 yasından sonra öğrenilen dil anadil olarak değil beyin onu ikinci bir dil olarak tercüme ederek öğreniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metunewir

Hocam ilk öncelikle anadil gibi öğrenme olayını bir geçin siz.Buna başta anlaşalım.
    Anadil seviyesinde bir ingilizce yapmak istiyorsanız bırakın kağıdı kalemi İngilizlerin arasına dalın.Bakın yabancı demedim İngiliz dedim aralarında 2-3 sene kalırsanız (her gün konuşarak vs.) o dili anadiliniz gibi yani bir native gibi kullanabilirsiniz.
    Fakat kalemle kitapla işin sadece resmi kısmını öğrenirsiniz.

%100 katılıyorum kağıt kalemle dil değil gramer öğrenilir o da sınavlarda işe yarar.

amaç ne?

sınavlardan yüksek puan almak mı?

yoksa konuşma anlama becerisini yüksetmek mi?

amaç belirlendikten sonra o doğrultuda adımlar atılmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: DetectiveFusco

bilimsel araştırmalara göre 10 yaşından sonra hiçbir dili anadil olarak öğrenemezsin ancak o dili 3-4 sene boyunca sürekli kullanarak ve yaşayarak anadil gibi akıcı bir hale getirebilirsin. 10 yasından sonra öğrenilen dil anadil olarak değil beyin onu ikinci bir dil olarak tercüme ederek öğreniyor.

Tanıdığım bir Odtü'den mezun birisi daha sonra Amerika'ya gitti.
    Yaklaşık 4-5 sene orada kaldı sanıyorum.
    Şuanda açık ve net anadili gibi konuşuyor.
    Aynı şekilde Türk bir abi ile tanışmıştım 15 yıl Irakta kalmış,bildiğiniz Iraklı gibi konuşuyordu.(Bunu Arapça bilen birisi olarak söylüyorum,yani dışardan göründüğü ses tonuyla değil. Uzun süre 2-3 sene her gün o dili kullanırsanız ve o dilin anadili olan kişilerle konuşursanız bir Arap gibi konuşmak işten bile değil.)

• Anadil gibi ogrenmek imkansiza yakin. Deyim atasozu ya da sivelerin ogrenmek imkansiz cunku. Iyi ogrenmek ise cocuklukta baslayarak cok daha mumkun gorunuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoralıArif

Anadil gibi ogrenmek imkansiza yakin. Deyim atasozu ya da sivelerin ogrenmek imkansiz cunku. Iyi ogrenmek ise cocuklukta baslayarak cok daha mumkun gorunuyor

Ne yapalım hocam çocukluğumuza mı dönelim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.