Şimdi Ara

İngilizce serüvenim ve tavsiyeleriniz.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese selamlar,bulunduğumuz bölümden de anlaşılacağı gibi ben de ingilizce işini çözmeye çalışıyorum. Neyse konuya gireyim,önce her türlü dile fazlasıyla ilgiliyim birçok farklı dil öğrenmeye giriştim lakin bir yerden sonra hepsinden vazgeçtim.Şu an ingilizceden sonra en iyi fransızcam var -bi faydasınıda görmedik ama neyse-Bu aralar tamamen ingilizceye yoğunlaştım tam emin değilim ama sanırım 7ay falan oldu,zaten bölümüm gereği -bilgisayar müh.- türkçe kaynak bulamıyordum ve bulunanlar da işime yaramıyordu mecburen ingilizce kaynaklardan okuyordum ama hiç çevirme girişiminde bulunmadım her zaman ingilizce okudum yarısına yakın anlamam yetiyordu o zamanlar,buna ek olarak altyazısız orijinal dilinde diziler izlemeye başladım-uzun sürmedi 2ay civarı- sonra Duolingoyu bitirdim daha sonra 3tane ingilizce hikaye kitabı aldım şu an 1i bitti 2.nin yarısındayım -sanırım devam etmeyeceğim-,yabancılarla konuşma uygulamalarıyla fazlasıyla arkadaş edindim bu sırada yazılanların büyük çoğunluğunu ve dinlediklerimin de %50den fazlasını anladığımı farkettim son 1aydır sadece dinleme egzersizi yapıyorum(tamamen ingilizce videolar,diziler),bu sırada voscreen'i buldum şu an 3.günümdeyim doğru/yanlış oranım 241/55. 3500puanım var intermediate düzeyindeki videoları anlayabiliyorum,sonuç olarak daha hızlı ilerlemek istiyorum bunlara ek olarak ne yapmam lazım,seneye stajımı yurtdışında yapmaya çalışacağım o zamana kadar öğrenmem lazım.

Ed it:tam olarak gramer bilmiyorum, sanırım gerek de yok. Gelecek zaman,şimdiki zaman,geçmiş zaman ve geçmişin hikayesini biliyorum ama kelime düzeyim iyi sayılır zaten hep bu şekilde yırttım.

Edit2:sorusu olanlara elimden geldiğince yardım edebilirim.

Edit3:bunların hiçbiri gerçek edit değil :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1.Gramer eksiğin olduğu görülüyor.Öncelikle gramer eksikliğini tamamla.
    2.Diziler izleyerek gelişmez.Eğer İngilizce altyazılı izleyip ağzınla tekrar edersen ve kelimeleri öğrenirsen işe yarar.Çoğu kişi böyle yapmadığı için 100 sezon dizi izlese de öğrenemiyor.
    3.Hikaye kitapları yeterli olmaz.Güncel kelimeler yoktur.Senin güncel dili öğrenmen gerek.Hem konuşman hem okuman için bu gerekli.Sonrasında mühendislik ile ilgili terimleri öğrenirsin.İnternette var zaten bunlar.Yoksa kitaplarda gördüklerini öğren.
    4.Gramere gerek var.Olmadan o makaleleri anlayamazsın(doğru anlayamazsın demek istiyorum.Parçaları birleştiremezsin.Doğru çeviri de yapamazsın.Uzun cümlelerde sıkıntı yaşarsın.Zaten makale ve kitaplar uzun cümlelerle dolu.)

5 adımda İngilizce konusundan çalışmaya başla.Başarılar.7-8 ayda iyi bir noktaya gelirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

1.Gramer eksiğin olduğu görülüyor.Öncelikle gramer eksikliğini tamamla.
    2.Diziler izleyerek gelişmez.Eğer İngilizce altyazılı izleyip ağzınla tekrar edersen ve kelimeleri öğrenirsen işe yarar.Çoğu kişi böyle yapmadığı için 100 sezon dizi izlese de öğrenemiyor.
    3.Hikaye kitapları yeterli olmaz.Güncel kelimeler yoktur.Senin güncel dili öğrenmen gerek.Hem konuşman hem okuman için bu gerekli.Sonrasında mühendislik ile ilgili terimleri öğrenirsin.İnternette var zaten bunlar.Yoksa kitaplarda gördüklerini öğren.
    4.Gramere gerek var.Olmadan o makaleleri anlayamazsın(doğru anlayamazsın demek istiyorum.Parçaları birleştiremezsin.Doğru çeviri de yapamazsın.Uzun cümlelerde sıkıntı yaşarsın.Zaten makale ve kitaplar uzun cümlelerle dolu.)

5 adımda İngilizce konusundan çalışmaya başla.Başarılar.7-8 ayda iyi bir noktaya gelirsin.

Teşekkürler başlıyorum.
  • LEARNING DAILY BASIC ENGLISH

IT TAKES 10 MINUTES A DAY....

https://www.youtube.com/watch?v=ty37vGB05sA
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.