Şimdi Ara

İngilizce Ozel Ders Alcam Sizce Degermi Yardim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
3
Favori
380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Haftalik olarak olarak haftaftada 4 saat ders alcam ders ucreti saati 70 tl. Hoca 3 aylik bir sürede intermediate seviyesine gelebilecegimi belirtiyor gerci hangi yogurtcu yogurdum eksi der ama iste degermi ayda nerden baksaniz 1200 tl yakin para tutuyor tecrubelilerden yorumlar bekliyorum

Saygilar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanfsm

intermediate ne la o kadar para veriyosun git ingilizce kursuna yazıl daha iyi, o paraya en kral kursa gidersin ayrıca 1 turist görsen türkçe konuşmaya çalışan kürt gibi kalırsın

seviyen nedir nasıl bu kadar emin nasıl konuşabiliyorsun kurslar hakkında bilgin oldugunu var sayıyorum kursa gitmek her zaman özel dersten daha pahalıya gelmekte

şimdi hoca bu seviyede konuşabilecek seviyeye gelebileceğimi belirtiyor benim öğrenmek istediğim gerçekten bilen kişilerden bu seviyede konuşulabilirmiyim

• quote:

Orijinalden alıntı: Allahdiyenspen

quote:

intermediate ne la o kadar para veriyosun git ingilizce kursuna yazıl daha iyi, o paraya en kral kursa gidersin ayrıca 1 turist görsen türkçe konuşmaya çalışan kürt gibi kalırsın

seviyen nedir nasıl bu kadar emin nasıl konuşabiliyorsun kurslar hakkında bilgin oldugunu var sayıyorum kursa gitmek her zaman özel dersten daha pahalıya gelmekte

şimdi hoca bu seviyede konuşabilecek seviyeye gelebileceğimi belirtiyor benim öğrenmek istediğim gerçekten bilen kişilerden bu seviyede konuşulabilirmiyim

mesajı editledim kardeş tekrar oku, anca mektup yazarsın ve konuşamassın. konuşmaktan kastın ingiliz görünce selam vermek, saat sormaksa yaparsın. yurtdışında yaşamak istersen yada yabancı ev arkadaşın varsa problem olabilir. hele hüle diye anlaşırsın en kötü.

• quote:

neyse acıdım ciddi cevap veriyim. intermediate kesmez, anca yol tarif edersin. konuşma en önemlisi. benim okulumda 1 amerikan 1 iranlı hoca var o yüzden şakır şakır konuşabiliyorum. grammar eksiğim yok, advanced c2 sınavlardan 80+ puan alıyorum. ingilizce konuşmak en önemlisi. o seviyeyle toefl falan düşünüyorsan unut. kelime ve fiil bilgin çok önemli. yoksa cümle kuramassın, bir şey hakkında konuşmak istediğinde aa bu neydi lan unuttum dersin. adam bişey dersin cümle yapısını bilsende çük gibi kalırsın ortada. ne dedi lan bu dersin. ingilizce sanıldığı kadar basit değil. mektup yazacak kadar öğrenirsin. konuşmak ve tartışmalara girmek faşşak ister.

:)

• sana tavsiyem özel dersle olmaz anca grammar öğrenirsin cümle yapılarını öğrenirsin sınavlarında etkisi olur ama sana konuşmada faydası olmaz.
    kursa git ama sağlam bir kursa git bilgi al sınıflar nasıl benim hazırlık okuduğum sınıfta herkes ingilizce konuşuyordu türkçe konuşan iplenmiyordu sürekli ödev veriyorlardı 1 ton oxford kitabı aldırdılar 800 lira verdim onlara içim acıdı ama faydası oldu. academic writing derslerinde essay yazmayı falan öğretiyorlardı bize yani akademik eğitim sana tavsiyem kursa gidersen sınıfta ingilizce konuşarak pratik yaparsın ve aşağıda verdiğim linkteki herşeyi ezberle çok faydası dokunur ben ezberlemedim ödev yapa yapa essay yaza yaza öğrendim. kitabın arkasında vardı 1 dönem gittim işte ilk dönem grammar hallettim 2. dönem artık kendimi aşmıştım özgüven patlaması oluyor çok güzel birşey ingilizce konuşabilmek tavsiye ederim kesinlikle ingilizce konuşabileceğin ortamlarda bulun fiil ve kelime bilgin sınırsız olmasını sağla aşırı faydası dokunur. aksanda kas biraz kürt gibi konuşma yabancı dizi film izle altyazılı kulak aşinalığı olsun avrupa gezisine gitmiştim londrayada gittim yani ordakileri ben bile zor anladım amerikan aksanına türklerin dili yatıktır onlarda bizim gibi bastıra bastıra söylerler ama ingilizler çok harf yutuyor.

http://www.ingilizcem.org/content/ingilizce-kelimeler/fiiller/duzenli-ve-duzensiz-fiiller.html

• ayrıca dizi filmleri altyazılı izle kelime bilgin gelişir, ezbere bildiğin filmleride ingilizce altyazı izle adamların dediklerinin yazılışını öğren buda faydalı olur. mesela sınıfta benim en çok problem yaşadığım buydu ilk zamanlar hoca sesli not aldırıyordu ben hep yazılışını sorardım not almak için. mesela ingilizce telefonda konuşuyorsun not alman gerekti adamın dediğini yazabilmen lazım şak şak türkçe gibi o yüzden hem ingilizce hem türkçe altyazılı izle.
  • quote:

ayrıca dizi filmleri altyazılı izle kelime bilgin gelişir, ezbere bildiğin filmleride ingilizce altyazı izle adamların dediklerinin yazılışını öğren buda faydalı olur. mesela sınıfta benim en çok problem yaşadığım buydu ilk zamanlar hoca sesli not aldırıyordu ben hep yazılışını sorardım not almak için. mesela ingilizce telefonda konuşuyorsun not alman gerekti adamın dediğini yazabilmen lazım şak şak türkçe gibi o yüzden hem ingilizce hem türkçe altyazılı izle.

işte film lerdede böyle problemler oluyor adamlar profesyonelce günlük ingilizce kulalnıyor e ben başlangıç seviyesinde oldugum için anlayamıyorum yanı he is a teacher gibi bi cümle duyamıyorsun his a techar diyip yuvarlayıp gidiyor ya bu aslında bizim dilimizdede aynı kimse ben bugün gideceğim demiyor ki onu yuvarlıyor gitcem diye ama seviyenin başındaki kişi bunu anlayamıyor benim gibiler

• quote:

ayrıca dizi filmleri altyazılı izle kelime bilgin gelişir, ezbere bildiğin filmleride ingilizce altyazı izle adamların dediklerinin yazılışını öğren buda faydalı olur. mesela sınıfta benim en çok problem yaşadığım buydu ilk zamanlar hoca sesli not aldırıyordu ben hep yazılışını sorardım not almak için. mesela ingilizce telefonda konuşuyorsun not alman gerekti adamın dediğini yazabilmen lazım şak şak türkçe gibi o yüzden hem ingilizce hem türkçe altyazılı izle.

kurs konusunda da ben söyle düşündüm kalabalık bir sınıfta ders almaktan sa 10 12 kişilik gruplar halinde tek başına daha iyi bir sonuca ulaştırmaz mı
  • tavsiyelere ihtiyacım var
  • Grammar oğrenmek bir dili bilmek degildir.Kurs ise grammer ogretir.Dili hayatinizs katmazsaniz yarin unutursunuz.dil kurslarina da pek guvenmiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allahdiyenspen kullanıcısına yanıt
    yapman gereken kelimeleri tek tek ezberlemen önce evinde bulunan eşyaların ingilizce adlarını öğren. tek tek isimleri edatları sıfatlar zarfları bağlaçları okunuşlarıyla birlikte öğrenmen gerekiyor.Yabancı dizi izleyecek seviyede değilsin anladığım kadarıyla.

Google play store da leo ile ingilizce diye bir program var ingilizce kelime ezberlemede işine yarayabilir.Duolingo denen programı kullanabilirsin.Mutlaka kelimeleri yüksek sesle oku.Okursan konuşursan aklında daha çok kalır.Forvo diyede bir site var orda kelimelerin telaffuzlarını aksanlarına göre dinleyebilirsin.Günlük hayata ingilizceni dökebilirsen çok daha kısa sürede öğrenmeye başlarsın.Dışarıda gördüğün cisimlerin ingilizce adlarına düşünebilirsin aklından geçen cümleleri ingilizceye çevirmeye çalışabilirsin fln filan kolay gelsin

kitapçılardan ingilizce çocuk masal kitaplarını öykülerini alabilirsin.Basit cümlerle ingilizceni biraz ilerletebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonİskoc90 -- 4 Ağustos 2015; 0:17:26 >

• Tavsiyelere acigim

• Hocam al eline defter aç önüne duolingo bedavadan öğrenirsin intermate.

Şu an Pre-İntermate seviyesinden intermate seviesine çıktım rahat bir şekilde.
    Öğrendiğin konu hakkında o gün soru çözersen hiç aklından çıkmaz.
  • Herkese merhaba, bu mesajı yazmak için Original Effortless English setini bitirmeyi bekliyordum. 1-2 saat önce son dinlememi bitirdim. Sete 2013'ün ilk günü başlamıştım ve her bir klasöre 2 hafta ayırdım yani 18 ay olmuş. En az bir hafta ayırmak gerekiyor ama Aj Hoge isterseniz bir klasöre aylarca zaman ayırabilirsiniz diyor yani size kalmış bir durum, ben iki haftada rahat ettim. Gelişimimi tam anlamıyla anlamanız için set dışına çıkıpta bilgi vereceğim!

Başlangıç
    Benim okul yıllarımda İngilizce'ye hiç merakım olmadı ve genellikle düşük alırdım sınavlardan, lisede biraz merakım arttı tabi yeterli olmadı. Hatta ilkokulda yeni yeni İngilizce görmeye başlamıştık ne gereği var çok sıkıcı tarzında bir yorum yapmıştım :) Neredeyse hiç birşey bilmiyordum İngilizce hakkında. Lise son sınıfta gerçekten ne yapmak istediğimi anladım ve bunun için İngilizce'ye ihtiyacım olduğunu da biliyordum. Liseden mezun olduktan 1 yıl sonra sanırım ufaktan başladım alfabe vb. ve sonra İnternetten videolar aracılığıyla ders veren bir hocanın sitesine denk gelip başladım. Beginner seviyeyi bitirdim yaz mevsimine girdik tembellik edip bıraktım. Sonbahara doğru internetten konuştuğum bir abinin azarlayıp beni kendime getirmesiyle kaldığım yerden devam ettim ve o sıralar Effortless English sisteminin farkına varmaya başladım. Gramerde biraz daha ilerleyip yeni yılda başlamaya karar verdim. Başladığımda pre-intermediate seviyenin ortalarındaydım ve aşırı zorlamadı. Tabi ben sisteme güvenmedim gramerle birlikte devam ettim (4-5 ay). Sistemle ilerleyince hoşuma gitti ve intermediate seviyeyi bitirince grameri tamamen bıraktım. Bunlara ek olarak tek yaptığım şey türkçe altyazılı dizi-film izlemek (şimdi çok yanlış olduğunu biliyorum) ve hergün e2'yi açıp Ellen showu İngilizce olarak izliyordum, showu izlerken dinlememin geliştiğini hissediyordum. O 4-5 aylık sürenin sonlarına doğru bu konuya denk geldim, gitar hocanın yazdıkları ilgimi çekti ve buraya üye olup kendisine ulaşmaya karar verdim. Özelden birçok soru sordum hepsini cevaplayıp beni aydınlattı kendisine tekrar teşekkür ediyorum.

Konuşma Pratiği
    Bazılarınız biliyordur gitar hoca aynı zamanda Englishtown'da konuşma pratiğide yapıyor. Kendisi bana da tavsiye etti burayı, başlangıçta çekingen yaklaştım ama sonra üye oldum (haziran 2013). Tekrar olsun diye ilk seviyeden başladım. Dinlemeye başladıktan sonra aylar sonra konuşmaya geçmem iyi oldu sessiz periyod (silent period) adı verilen aşamayı yapmış oldum (aynı bir bebek gibi). Bunu yapmak konuşmanızı o dili ana dili olarak konuşan kişilere yaklaştırıyor taklit yani (oraya da geleceğim). Hocalar hep diyordu bu seviyeye göre konuşman çok iyi bir üst seviyeye geçebilirsin falan. O sıralar anlamamda mükemmel duruma gelmeye başlamıştı konuşma sınıfındaki konuşmalar normal geliyordu. Birçok hoca konuşmamın çok iyi olduğunu söylüyordu. Aylar geçti 2014 nisanına geldik bende upper intermediate seviyedeydim, Kanadalı bir hocaya denk geldim diğer öğrencilerde sorun çıktı katılamayıp çıktılar hocayla ikimiz işledik dersi. Mükemmel geçti büyük keyif aldım. Hoca değerlendirmesinde harika kelime bilgimin ve çok iyi bir telafuzum olduğunu ve aksanımın büyük çoğunlukla kuzey Amerika aksanı gibi olduğunu söyledi :) Başka bir hocaya söyledim bu yorumu evet öyle dedi. Üzerinden geçti biraz teksaslı başka hocaya denk geldim doğrulamak için ona da sordum ve o da doğruladı. Hangi bölgeye yakın diye sordum orta batı dedi (Aj'nin aksanıda oradanmış sonradan öğrendim). Tabi ben California aksanı istiyorum, Amerikan aksanına yaklaşmışsın birde beğenmiyormusun diyenleri duyar gibiyim :) Yani anlayacağınız orta doğu aksanım hiç olmadı kendi sesimide duyuyorum bunu onaylayabilirim :) 1 ay önce çoktandır görmediğim biriyle konuştuk İngilizce hakkında ve bu Amerikan aksanı gelişmesinden bahsettim. Biliyormusun senin Türkçen'de değişmiş Amerika'dan gelen bir Türk gibi konuşuyorsun dedi. Bazen Türkçe konuşurken kelime bulamadığım olabiliyor :)

Şuan ki durumum
    Öncelikle anlamam tek kelimeyle mükemmel durumda, çoğu şeyi hiç Türkçe'ye çevirmeden direk anlıyorum. Dizileri, filmleri, videoları, belgeselleri ve tv programlarını rahatlıkla izliyorum, bazıları için İngilizce altyazı kullandığım oluyor ama altyazısızda hiç zorlamıyor. Hızlı gelmiyor bana konuşmalar artık. Konuşmam dört dörtlük değil ama bu kadar kısa sürede yukarıda dediğim şekle getirmek inanılmaz. Bana balta vuran durum karakterim olabiliyor çünkü utangaç bir yapım var. Kimi zaman çok rahat kimi zaman çok gergin olabiliyorum nedenini bilmiyorum, gergin olduğumda konuşmam kötü etkileniyor. Diğer etkileyen şey ise konu eğer çok bilmediğim konuysa aşırı konuşamıyorum (kendi dilimizde de böyle zaten). Anlamanın konuşmadan önde olması çok doğal bir durummuş, biz kendi ana dilimizi öğrenirken de durum böyleydi bir günde mükemmel Türkçe konuşmaya başlamadık. Zaman içinde konuşmada o mükemmelliği yakalıyor tabi yetişkinlerin daha gelişmiş beyni olduğu için bu daha hızlı olabilir. Bir diğer faktörde normal hayatımda aşırı konuşkan bir tip olmamam. Sıcaklar beni yorduğu için bedava bir aylık üyelikten yararlanıp kısa bir süre (1 ay falan) ara verdim konuşmaya sadece diğer aktivitelerime devam edeceğim. Upper-intermediate seviye bitmek üzere Advanced olacağım.

Sadece bu setlemi çalıştım
    Hergün aksatmadan ingilizce altyazıyla dizi izliyorum. Çoğu zaman film, tv programı vs. izliyorum yukarıda yazdığım gibi. Ayrıca kindle'm var neredeyse hergün İngilizce romanlar okuyorum, internetten sesli hallerini bulup aynı anda okuyorum sonra başa alıp sadece dinliyorum. Şuan Percy jackson okuyorum çok iyi gidiyor. Bir siteden hergün 10 dk haber okuyorum sesli halleriyle yine. Bir dergiye aboneyim hergün iki sayfa okuyorum.

Yarın Power English'e geçiyorum, bunda da her klasöre iki hafta ayıracağım. Ayrıca Real English setinide kullanacağım. İki hafta power english diğer iki hafta real english.

Son olarak evet bu set çok etkili ama tek başına kullanmamanızı tavsiye ederim, başka şeylerle destekleyin. Mümkün olduğunca çok İngilizce'ye maruz kalın. Gelişmek istiyorsanız tekrarlı ve anlayabileceğiniz şeyler dinlemelisiniz, tekrarlı dinleme çok önemli! Bu maceramdan şunu öğrendim eğer doğru dürüst anlamak ve konuşmak istiyorsanız dili analiz etmeyeceksiniz yani grameri bırakın gereksiz bir yöntem. Okulda mecbursanız çalışın ama hiç ciddiye almayın.

Bunların hepsi Amerika için hazırlık.

Sizi sıktıysam çok özür dilerim, içimi döktüm buraya resmen :) Yazmayı unuttuğum şeylerde olabilir.

Bu yazı bu forumdan "Amazonia" adlı arkadaşımızın ingilizce bölümünde paylaştığı yazısıydı sıkılmadan oku. (başka bölümden alıntı yapılabiliniyormu bilmedğim için bu şekilde paylaşmak durumunda kaldım.)
    onun dışında englishtown'a üye olur ordan çalışırsan daha yararlı olur diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: sadasc11

Herkese merhaba, bu mesajı yazmak için Original Effortless English setini bitirmeyi bekliyordum. 1-2 saat önce son dinlememi bitirdim. Sete 2013'ün ilk günü başlamıştım ve her bir klasöre 2 hafta ayırdım yani 18 ay olmuş. En az bir hafta ayırmak gerekiyor ama Aj Hoge isterseniz bir klasöre aylarca zaman ayırabilirsiniz diyor yani size kalmış bir durum, ben iki haftada rahat ettim. Gelişimimi tam anlamıyla anlamanız için set dışına çıkıpta bilgi vereceğim!

Başlangıç
    Benim okul yıllarımda İngilizce'ye hiç merakım olmadı ve genellikle düşük alırdım sınavlardan, lisede biraz merakım arttı tabi yeterli olmadı. Hatta ilkokulda yeni yeni İngilizce görmeye başlamıştık ne gereği var çok sıkıcı tarzında bir yorum yapmıştım :) Neredeyse hiç birşey bilmiyordum İngilizce hakkında. Lise son sınıfta gerçekten ne yapmak istediğimi anladım ve bunun için İngilizce'ye ihtiyacım olduğunu da biliyordum. Liseden mezun olduktan 1 yıl sonra sanırım ufaktan başladım alfabe vb. ve sonra İnternetten videolar aracılığıyla ders veren bir hocanın sitesine denk gelip başladım. Beginner seviyeyi bitirdim yaz mevsimine girdik tembellik edip bıraktım. Sonbahara doğru internetten konuştuğum bir abinin azarlayıp beni kendime getirmesiyle kaldığım yerden devam ettim ve o sıralar Effortless English sisteminin farkına varmaya başladım. Gramerde biraz daha ilerleyip yeni yılda başlamaya karar verdim. Başladığımda pre-intermediate seviyenin ortalarındaydım ve aşırı zorlamadı. Tabi ben sisteme güvenmedim gramerle birlikte devam ettim (4-5 ay). Sistemle ilerleyince hoşuma gitti ve intermediate seviyeyi bitirince grameri tamamen bıraktım. Bunlara ek olarak tek yaptığım şey türkçe altyazılı dizi-film izlemek (şimdi çok yanlış olduğunu biliyorum) ve hergün e2'yi açıp Ellen showu İngilizce olarak izliyordum, showu izlerken dinlememin geliştiğini hissediyordum. O 4-5 aylık sürenin sonlarına doğru bu konuya denk geldim, gitar hocanın yazdıkları ilgimi çekti ve buraya üye olup kendisine ulaşmaya karar verdim. Özelden birçok soru sordum hepsini cevaplayıp beni aydınlattı kendisine tekrar teşekkür ediyorum.

Konuşma Pratiği
    Bazılarınız biliyordur gitar hoca aynı zamanda Englishtown'da konuşma pratiğide yapıyor. Kendisi bana da tavsiye etti burayı, başlangıçta çekingen yaklaştım ama sonra üye oldum (haziran 2013). Tekrar olsun diye ilk seviyeden başladım. Dinlemeye başladıktan sonra aylar sonra konuşmaya geçmem iyi oldu sessiz periyod (silent period) adı verilen aşamayı yapmış oldum (aynı bir bebek gibi). Bunu yapmak konuşmanızı o dili ana dili olarak konuşan kişilere yaklaştırıyor taklit yani (oraya da geleceğim). Hocalar hep diyordu bu seviyeye göre konuşman çok iyi bir üst seviyeye geçebilirsin falan. O sıralar anlamamda mükemmel duruma gelmeye başlamıştı konuşma sınıfındaki konuşmalar normal geliyordu. Birçok hoca konuşmamın çok iyi olduğunu söylüyordu. Aylar geçti 2014 nisanına geldik bende upper intermediate seviyedeydim, Kanadalı bir hocaya denk geldim diğer öğrencilerde sorun çıktı katılamayıp çıktılar hocayla ikimiz işledik dersi. Mükemmel geçti büyük keyif aldım. Hoca değerlendirmesinde harika kelime bilgimin ve çok iyi bir telafuzum olduğunu ve aksanımın büyük çoğunlukla kuzey Amerika aksanı gibi olduğunu söyledi :) Başka bir hocaya söyledim bu yorumu evet öyle dedi. Üzerinden geçti biraz teksaslı başka hocaya denk geldim doğrulamak için ona da sordum ve o da doğruladı. Hangi bölgeye yakın diye sordum orta batı dedi (Aj'nin aksanıda oradanmış sonradan öğrendim). Tabi ben California aksanı istiyorum, Amerikan aksanına yaklaşmışsın birde beğenmiyormusun diyenleri duyar gibiyim :) Yani anlayacağınız orta doğu aksanım hiç olmadı kendi sesimide duyuyorum bunu onaylayabilirim :) 1 ay önce çoktandır görmediğim biriyle konuştuk İngilizce hakkında ve bu Amerikan aksanı gelişmesinden bahsettim. Biliyormusun senin Türkçen'de değişmiş Amerika'dan gelen bir Türk gibi konuşuyorsun dedi. Bazen Türkçe konuşurken kelime bulamadığım olabiliyor :)

Şuan ki durumum
    Öncelikle anlamam tek kelimeyle mükemmel durumda, çoğu şeyi hiç Türkçe'ye çevirmeden direk anlıyorum. Dizileri, filmleri, videoları, belgeselleri ve tv programlarını rahatlıkla izliyorum, bazıları için İngilizce altyazı kullandığım oluyor ama altyazısızda hiç zorlamıyor. Hızlı gelmiyor bana konuşmalar artık. Konuşmam dört dörtlük değil ama bu kadar kısa sürede yukarıda dediğim şekle getirmek inanılmaz. Bana balta vuran durum karakterim olabiliyor çünkü utangaç bir yapım var. Kimi zaman çok rahat kimi zaman çok gergin olabiliyorum nedenini bilmiyorum, gergin olduğumda konuşmam kötü etkileniyor. Diğer etkileyen şey ise konu eğer çok bilmediğim konuysa aşırı konuşamıyorum (kendi dilimizde de böyle zaten). Anlamanın konuşmadan önde olması çok doğal bir durummuş, biz kendi ana dilimizi öğrenirken de durum böyleydi bir günde mükemmel Türkçe konuşmaya başlamadık. Zaman içinde konuşmada o mükemmelliği yakalıyor tabi yetişkinlerin daha gelişmiş beyni olduğu için bu daha hızlı olabilir. Bir diğer faktörde normal hayatımda aşırı konuşkan bir tip olmamam. Sıcaklar beni yorduğu için bedava bir aylık üyelikten yararlanıp kısa bir süre (1 ay falan) ara verdim konuşmaya sadece diğer aktivitelerime devam edeceğim. Upper-intermediate seviye bitmek üzere Advanced olacağım.

Sadece bu setlemi çalıştım
    Hergün aksatmadan ingilizce altyazıyla dizi izliyorum. Çoğu zaman film, tv programı vs. izliyorum yukarıda yazdığım gibi. Ayrıca kindle'm var neredeyse hergün İngilizce romanlar okuyorum, internetten sesli hallerini bulup aynı anda okuyorum sonra başa alıp sadece dinliyorum. Şuan Percy jackson okuyorum çok iyi gidiyor. Bir siteden hergün 10 dk haber okuyorum sesli halleriyle yine. Bir dergiye aboneyim hergün iki sayfa okuyorum.

Yarın Power English'e geçiyorum, bunda da her klasöre iki hafta ayıracağım. Ayrıca Real English setinide kullanacağım. İki hafta power english diğer iki hafta real english.

Son olarak evet bu set çok etkili ama tek başına kullanmamanızı tavsiye ederim, başka şeylerle destekleyin. Mümkün olduğunca çok İngilizce'ye maruz kalın. Gelişmek istiyorsanız tekrarlı ve anlayabileceğiniz şeyler dinlemelisiniz, tekrarlı dinleme çok önemli! Bu maceramdan şunu öğrendim eğer doğru dürüst anlamak ve konuşmak istiyorsanız dili analiz etmeyeceksiniz yani grameri bırakın gereksiz bir yöntem. Okulda mecbursanız çalışın ama hiç ciddiye almayın.

Bunların hepsi Amerika için hazırlık.

Sizi sıktıysam çok özür dilerim, içimi döktüm buraya resmen :) Yazmayı unuttuğum şeylerde olabilir.

Bu yazı bu forumdan "Amazonia" adlı arkadaşımızın ingilizce bölümünde paylaştığı yazısıydı sıkılmadan oku. (başka bölümden alıntı yapılabiliniyormu bilmedğim için bu şekilde paylaşmak durumunda kaldım.)
    onun dışında englishtown'a üye olur ordan çalışırsan daha yararlı olur diye düşünüyorum.

Hocam bu bahsetmis oldugun aet nedir bir ingilizce egitim sitesi mi yoksa kurs gibi bir yermi yardima cok ihtiyacim var

• Allahdiyenspen kullanıcısına yanıt
    nerde yazmışım göremedim hocam
  • açıkçası kendi başına dil öğrenebilirsin . youtube mesela eğitim setleri dolu
    bir defter alacaksın, not tutarak dil öğreneceksin.

ben almanca öğreniyorum. İngilizce zaten akademik seviyede.
  • Cok fazla birsey bekleme yoksa buyuk hayal kırıklıgına ugrarsın. Sadece temel cumlu yapılarını ogrenmene yardımcı olur, konuşma bambaşka bir şey zaten advanced olup duzgun konusamayan bır suru arkadasım var daha.
  • Kadınsa değer

• Dostum 3 ayda sana profesörü gelse konuşmayı öğretemez. Ki intermediate 3 ay gibi bir süre için normaldir.
    Akıcı konuşabilen biri olarak, dil öğrenmek kolay iş değildir. Çalışmanız ve en önemlisi tekrar etmeniz gerekir. Grammar ve vocabulary çalışmadan hiç kimse konuşmaya heveslenmesin, zorlanırsınız, hevesiniz kırılır. Önce bu şekilde grammar ve kelime altyapınızı oluşturun. Acele etmeyin. Dil ile haşır neşir olarak 2 ya da 3 yıl gibi bir zamanda konuşma ve dinleme becerileriniz yeterli düzeye gelecektir.

Dil öğrenmek kolay değil. 2 ayda öğrendim 3 ayda bitirdim falan hikaye. Burada konuştum ettim diyen adamları sokakta gör, ingilizce muhabbet etmeye kalksınlar iki how are you ne var you diyip su kaynatırlar.
    Profesyonelleri dinle.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.