Şimdi Ara

__ -- İNGİLİZCE ÖĞRENME PORTALI-- __ (kaliteli bedava içerik siteleri) (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
569
Cevap
239
Favori
220.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki

__ -- İNGİLİZCE ÖĞRENME PORTALI-- __ (kaliteli bedava içerik siteleri)

(En Son Oy Tarihi: 18.7.2023)
Giriş
  • ingilizce nin nasıl öğrenileceği konusunda yararlı bilgiler bulunduran site;

http://kolayogren.blogspot.com
  • İtalki

bu da güzel bir ingilizce chat sitesi. aynı zamanda ingilizce konuların tartışıldığı ve her türlü sorunuzu sorabileceğiniz bir platform.

not: sadece ingilizce değil,bütün diller var.
  • Eski bir gönderi fakat arşivde bulunmasında fayda belki birinini işine yarar nette gezinirken bu listeyi buldum , buna bana çok faydası olan keşfettiğim siteyi de eklemeliyiz http://www.wordtaboo.com hakkını yemeyeyim
  • güncel
  • quote:

Orijinalden alıntı: turqai

http://www.kolaydil.com

Bu siteyi de yeni keşfettim arkadaşlar. Okuyarak, dinleyerek, çevirerek ve alıştırmalar çözerek ing öğretiyor ve üzerine geldiğiniz her kelimenin üstünde hemen türkçe karşılığı çıkıyor. Okuma parçalarında bilmediğimiz kelimeleri sözlükten arama derdi de yok. Tamamen ücretsiz. Sadece üye olmanız gerekiyor. Umarım beğenirsiniz.

bu site mükemmel
  • Takip...
  • quote:

Orijinalden alıntı: turqai

http://www.kolaydil.com

Bu siteyi de yeni keşfettim arkadaşlar. Okuyarak, dinleyerek, çevirerek ve alıştırmalar çözerek ing öğretiyor ve üzerine geldiğiniz her kelimenin üstünde hemen türkçe karşılığı çıkıyor. Okuma parçalarında bilmediğimiz kelimeleri sözlükten arama derdi de yok. Tamamen ücretsiz. Sadece üye olmanız gerekiyor. Umarım beğenirsiniz.

bu site mükemmel

Hocam çok sağol.
    Bence de mükemmel. Aşağıdaki sitede de okuma parçaları ve çevirileri var. Üyelik de istemiyor, direk siteye girip çalışılabiliyor.

www.easylang.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e111982 -- 11 Ekim 2012; 11:47:00 >

• bu dile karşı bağışıklığımın oluştuğunu düşünüyorum, 10 yıl oldu ilk tecrübe gerçekleşeli, şimdi üniversitedeyim ama yok,olmuyor genlerimiz uyuşmuyor
    o kadar ümidi kestim ki risk alıp başka bir dil öğrenmeyi deneyeceğim galiba portekizce rusça almanca olabilir, sonucu merak ediyorum, ah ulan ingilizce, bıktım senden ...
    ingilizce ve ben:
     __ -- İNGİLİZCE ÖĞRENME PORTALI-- __ (kaliteli bedava içerik siteleri)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kiro -- 29 Kasım 2012; 17:31:48 >

• güzel siteler var teşekkürler güzel konu
  • acil öğrenmem gerekiyor.hiçbirşey bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.engvid.com/

ingilizce seviyenize göre video dersler bulabileceğiniz faydalı bir site.
  • Elimde sadece dış jelatini açılmış, fakat hiç kullanılmamış "Subliminal Perception Of Speaking" seti bulunuyor.
    Set orjinal ve bandrollüdür.

Almak isteyen arkadaşlar bu linkten yada PM ile iletişime geçebilirler.

http://forum.donanimhaber.com/m_69555384/mpage_1/f_/key_//tm.htm#69555384

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hdblack35 -- 25 Aralık 2012; 15:57:40 >
  • arkadaşlar herkese merhaba
    bende şu anda ingilizce kursuna gidiyorum
    yaş otuz lise biteli 13 yıl oldu
    lise yıllarından beri ingilizce öğrenme tutkum vardi imkanlar şimdi el verdi kursa yeni gidiyorum
    lise yıllarinda gördüğüm ingilizce var yani şu an sıfırdan başladım.
    çok zorlanıyorum kursta cümle kurmakta konuşmakta.
    iki ay oldu kursa başlayalı bence sonu hüsranla bitecek gibi.
    boşa kursa gitmiş olmak istemiyorum elimden geldiğince internetten araştırma yapıyorum birşeyler öğrenmek icin ama olmuyor.
    çokta hevesliyim ama hevesim kırılacak gibi.
    arkadaşlar yardm ve motivasyon ve taktik bekliyorum sizlerden
  • arkadaşlar ayrıca ingilizce bitmiştir diye bir kurs var istanbulda bunun ankaradaki şubesi nerde bilen var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir1983

arkadaşlar herkese merhaba
    lise yıllarından beri ingilizce öğrenme tutkum vardi imkanlar şimdi el verdi kursa yeni gidiyorum
    boşa kursa gitmiş olmak istemiyorum elimden geldiğince internetten araştırma yapıyorum birşeyler öğrenmek icin ama olmuyor.

Bu iş malesef hevesle değil iradeyle oluyor, 2 ay diyorsun millet kaç ay çalışıyor cümle kuramadığı oluyor normal bu oturacak yerine, elbette sıkıntıdan patladığın ulan başlarım ingilizcesine bırakıyorum dediğin günlerde olacak ancak bırakmayacaksın başarının yolu budur, tıpkı iş gibi ekmek parası kazanmak herkese keyifli gelmiyor şartlar zor ancak gereken neyse yapılıyor...
    İnsan en başlarda öğreneceğim diye hevesle dalar sonra bakar ki ; emeksiz başarı yok sonra gözünde büyütür ve kendi küçülür kimisi iradeli davranır ve ilerler ve ilerledikçe öğrendikçe sevöeye başlar zaten, yapamadığın şeyi elbette sevmezsin....Sporda diette ingilizcede vs daima başlangıç aşamasında insanlar bırakır çok azı ilerler sonra diğerleri onlara imrenir :)

Güzel Kız arkadaş, turistlerle konuşmak, iş dünyası için, yurtdışı seyehatleri, dünyayı anlamak tek dilli insanlardan 10 adım öne geçmek internetten faydalanmak, dünya vatandaşı olmak, vb sebeplerden sana uyan motive edebilir belki..

Bir diğer motive etkisi ise başardığını gömek bunun için kaynak bence çok önemli, yavaş yavaş başara başara anlaya anlaya ilerlediğin zaman gücenin artıyor, yoksa birden dalınca boğulma durumu olabiliyor...

Bu yazım belki motive eder seni, yanlız unutma ki emekle oluyor ancak şunuda unutma ki oluyor..

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: kadir1983

arkadaşlar herkese merhaba

Hocam selamlar,

Ben kendi deneyimlerime dayanarak size yardımcı olmaya çalışayım. Öncelikle ülkemizde dil öğrenememe sorunu toplumun dili öğrenmeye çabalayana bakış açısından kaynaklandığını düşünüyorum.

Bunu biraz açayım ki ingilizce yahut başka bir dil öğrenmek isteyen arkadaşlara da yardımı olsun.

Öncelikle kursunuza mutlaka ama mutlaka devam edin. Şu an için konuşulanları çok az anlıyor konuşamıyor ve hatta yazamıyorsunuzdur da. Zaten normal olanı budur. Hızlı DİL ÖĞRENİMİ diye bir olgu yoktur. 2 haftada express İngilizce denilen şey size ancak 100 ezber kelime ve yurtdışına çıkarsanız 4 cümle kurma şansı sağlar. Evet bir shop'tan ekmek alabilirsiniz. Kasaya kadar gelip "ne kadar tuttu?" diyebilir ve cebinizdeki parayı çıkarıp bir "thank you" , "have a nice day!" eşliğinde bulunduğunuz shop'tan çıkabilirsiniz. İyi de bunları yapmak için zaten express bir kursa gerek yoktur. Herhangi bir kitapçıdan alacağınız günlük ingilizce konuşma kitapları kısa süreli yurtdışı ziyaretlerinizde size fazlasıyla yardımcı olacaktır.

Öncelikle dil öğrenmek isteyen tüm arkadaşlar şunu bilmeliler; Bir dili öğrenmek istiyorsanız o dilin olabilidiğince çok KELİMESİNİ bilmeniz gerekmektedir.

GRAMER'den daha önemlidir. Evet pek çok kişi şaşırabilir ancak; zaten Türkiye'de ingilizce eğitimin başarısız olmasının sebeplerinden biri de kelimelere "Gidin evde çalışın,bakın" rahatlığından kaynaklanmaktadır. Bakınız hiç Gramer bilmeseniz dahi sadece KELİME bilgisiyle günlük hayatınızdaki işleri rahatça yapabilir. İnsanlarla konuşamasanız dahi o sırada en azından hangi konu hakkında konuşulduğunu anlayabilirsiniz. Olabildiğince çok kelime çalışmalısınız!

İkinci olarak yine GRAMER'i söylemeyeceğim. İkinci olarak ve bence en önemlilerindendir bu, dalga geçilme psikolojisini yenebilmek! Bu psikoloji yüzünden insanlar YANLIŞ yapmaktan korktuğundan ne kadar iyi gramer, ne kadar iyi kelime hazneleri olursa olsun KO-NU-ŞA-MAZ-LAR! Çünkü içlerinde kendilerinin bile farkında olmadığı DALGA GEÇİLİRİM korkusu vardır. En yakın arkadaşı da olabilir bu ya da o sırada kounşmaya çalıştığı bir yabancı da olabilir.

Bunu aşabilmenin yolunu bana yabancı bir arkadaşım hiç farkında olmadan bir konuşma içerisinde söylediğinde resmen beynimde şimşekler çaktı. :) Ve o gün bugündür hata yaparım diye çekinmeden önüme gelen her insanla konuşuyorum.

Bize şu basit gerçeği anlatmadılar. Bir dilin öğrenilme amacı o dili bilenlerle İLETİŞİM kurabilmektir. E bu ne şimdi diyorsun da dur öyle değil. O arkadaşıma bir gün kötü ingilizcem yüzünden kusura bakmamasını söylediğimde bana şu soruyu sordu. Şimdi düşünsene İtalya'ya bir otele gidiyorsun ve o oteldeki bir İtalyan 50-60 kelime ve 3-5 cümleyle sana biraz geç de olsa TÜRKÇE konuşuyor. Ne hissedersin? Kötü konuştuğu için dalga mı geçersin yoksa mutlu mu olursun seni kendi dilinde anlayabilen birini bulduğun için? demişti İşte benim dil öğrenebilmemin önündeki en büyük engel bu cümleden sonra kalktı.

Çünkü o zamana kadar kıt kelime bilgim ve az biraz gramer desteğimle ve yine konuşurken en kötü 5 dakika düşünerek cevap verdiğim zamanlarda bile önemli olanın iletişmek olduğunu değil, rezil olmadan konuşabilmek olduğunu düşünüyordum.

Herneyse Gramer'i elbette öğreneceksiniz, elbette kelime çalışacaksınız ama belki 4-5 ay hepsini bilseniz dahi düşünerek cevap vermek zorunda kalacaksınız.Adına da praitğim yok diyeceksiniz. Hayır pratik edecek cesaretiniz yok! Zaten 5 dakika düşünmek istemenizin sebebi tam olarak doğru cümleyi bulabilmek için. Yani temelde REZİL OLMAMA adına. Bakın Grameri tam olarak doğru olan bir cümleyi kısa sürede cevap olarak kurabilmeniz için, grameri çok YANLIŞ olan AMA anında söyleyebileceğiniz yüzlerce cümle kurmalısınız.Utanmadan,sıkılmadan her defasında yanlış yapa yapa hem de!

Size birisi How are you? dediğinde "I am pretty fine today" demeye giden yol, direkt Fine demekten geçer. Hatta "I fine, me fine" deyin bol bol. Beyin bunların hepsini yanlışlar sepetine bir müddet sonra atar ve bir gün bi bakmışsınız Everything is allright. How about you m8? kısmına gelirsiniz. Bu siz farkında olmadan zamanla ve otomatik olur. Ve her yanlış kurduğunuz en basitinden en zoruna tüm cümleler için bu geçerlidir. Yanlış yapın ve yanlışı HIZLI yapın. Bu beyini hızlı konuşmaya alıştırır ve zamanla DOĞRU cümeleri de HIZLI kurmaya başlarsınız. Eğer hata yapmamak için beyninizi 3 dakika düşünmeye ayarlarsanız, beyniniz artık doğru cümleleri bilse dahi bu alışkanlığınızdan ötürü o cümleyi yine 3-5 kere sorgular ve size zaman kaybettirir. Bakın herşeyi biliyorsunuz doğru cümleyi kurabiliyorsunuz ama yanlış da olsa HIZLI olmayı öğretmediğiniz beyniniz DOĞRU da olsa HIZLI olamıyor. :)

Kelimeleri internetten öğrenebilmek ise benim adıma maharetli ve zor. Zira ben, yazarak öğrenebilen biri olduğum için kelimeleri bir kartona veya bir deftere yazmadan öğrenemem. Zaten yazı yazarak beynin daha iyi öğrenebildiği bilim adamlarınca kanıtlanmış bir gerçek. İnternetten kitap okuyamıyorsanız, okuduklarınız ertesi gün unutuyorsanız siz de benim dahil olduğum grup içindesiniz demektir. Arkadaşların verdiği linkelerdeki kelimeleri cümle kalıplarını vs kağıda geçin. Hatta dizi de izleseniz, müzik de dinleseniz dinlediklerinizi not almıyorsanız anlık öğrendiklerinizi yakın bir zamanda unutmanız kesindir. Bol Bol not alın. :)

Uzatmayayım daha fazla. Arkadaşlar çok yararlı siteler vermişler. Yalnız istediğiniz kadar gramer bilin 300 kelime haznesiyle o gramerdeki boşlukları dolduramazsınız.

Kelimelerin anlamlarını mutlaka ingilizce-ingilizce bakın. Zira bir kelimenin açıklamasını okurken o açıklamada mutlaka bilmediğiniz başka bir kelime olacak ve ardından o kelimenin de ingilizce anlamına bakmak zorunda kalacaksınız. Böylece 1 kelime öğrenmek isterken 3-4-5 kelimeyi aynı anda öğrenirsiniz. Beyniniz öğrenmek istediğiniz o kelimeye 3-4 farklı kelime tanımladığından öğrenmeniz ve hatırlamanız çok daha kolay olacaktır.

Özetle; İnsanlar anlaşıldıklarında, birilerinin kendi dilinde onlara yardım etmelerine çabalamasıyla kesinlikle dalga geçmiyorlar aksine mutlu oluyorlar saygı duyuyorlar. Emin olun buna. Bu rahatlıkla bakarsanız öğrenmek istediğiniz dile ve çaba gösterirseniz mutlaka karşılığını alırsınız.

İlk mesajımdı hızlı yazdım. Umarım anlatabilmişimdir derdimi. Sevgiler :)

• Beyler bir site vardı. Böyle videolar izliyorduk ya da dinliyorduk tam hatırlamıyorum. Sonra izleyince bize iki seçenek sunuyordu. Yani listening yapıyorduk. Neyi duyduysak onu işaretliyorduk böyle devam ediyordu neydi bu site nolur biri cevap versin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Damon Salvatore

Beyler bir site vardı. Böyle videolar izliyorduk ya da dinliyorduk tam hatırlamıyorum. Sonra izleyince bize iki seçenek sunuyordu. Yani listening yapıyorduk. Neyi duyduysak onu işaretliyorduk böyle devam ediyordu neydi bu site nolur biri cevap versin

http://www.voscreen.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neutras

quote:

Beyler bir site vardı. Böyle videolar izliyorduk ya da dinliyorduk tam hatırlamıyorum. Sonra izleyince bize iki seçenek sunuyordu. Yani listening yapıyorduk. Neyi duyduysak onu işaretliyorduk böyle devam ediyordu neydi bu site nolur biri cevap versin

Çok sağol hocam eline sağlık

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Neutras

quote:

Çok sağol hocam eline sağlık

Rica ederim

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.