Şimdi Ara

1 (114. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.475
Cevap
790
Favori
318.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
221 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hangi linkler?
    İlgili konularda linkler mevcut.Alt sayfalardaki yorumlara bakarsanız bulursunuz.

YDS için hazırladığım konuya bakabilirsiniz.Orada detaylı anlattım;
    https://forum.donanimhaber.com/yds-calisma-onerisi-kaynaklar-calisma-programi--131404270
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim yalnız hangi linke tıklasam; Bu konu gösterimden kaldırılmıştır ya da yetkiniz bulunmamaktadır uyarısı alıyorum. Ne gibi bir sıkıntı var acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • secondchance55 S kullanıcısına yanıt
    Sorun yaşanan linklerden birini buraya kopyalayın.İnceleyelim.
    https://forum.donanimhaber.com/yds-calisma-onerisi-kaynaklar-calisma-programi--131404270

Bu son attığınız link.

• secondchance55 S kullanıcısına yanıt
    Açılıyor bir sorun yok.
    Telefonumda bir sıkıntı var sanırım. Atmış olduğunuz linkleri açabilirsem eğer düzenli olarak çalışmaya başlamayı düşünüyorum. Tekrar teşekkürler. Emeğinize sağlık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi secondchance55 -- 3 Ocak 2019; 16:4:31 >
  • Öncelikle iyi günler, sayenizde ingilizce çalısmaya sıkı bir şekilde başlamış ve ilerleme katetmiş biriyim, ondan dolayı teşekkür ederim.

Bu aralar bir İngilizce sözlük almayı düşünüyorum ama iki kitap arasında kaldım:

Collins cobuild advanced learners dictionary

Cambridge advanced learners dictionary

Siz hangisini önerirsiniz veya sizce sözlük kullanımı yararlı mi ? Teşekkür ederim iyi akşamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Chardee Macdennis kullanıcısına yanıt
    Ben de geçen gün Shorter Oxford English Dictionary sipariş verdim.Daha gelmedi.
    Çünkü bazen Türkçe sözlükte baktığım kelimeler anlam olarak İngilizce-İngilizce sözlüklerden biraz daha farklı anlam verebiliyor.
    Ya kapsamlı bir sözlük alın ya da 50-60 bin kelimenin olduğu temel sözlüklerden alın.Advanced sözlükler az kullanılıyor.
    Collins sözlükler genel olarak günlük dilde sık kullanılan kelimeleri ekliyor.Cambridge ve Oxford sözlükleri bir puan daha önde.
  • İyi akşamlar. Bugün ilk defa ciddi ciddi 4.05 ünite çalıştım G in use serisinden.

Kitap o kadar güzel konu anlatımından sonra soru Çözdürüyor ki anlamamak mümkün değil. Tabi en kolay da olduğu için birazda bildiğimiz için olabilir. İngilizce olduğu için korkuyordum ama mutlaka anlıyorsunuz anlamasanız da birkaç kelimeden sözlüğe bakarak ne dediğini anlıyorum.

Gerçekten bir çalışma şevki geldi bana. Ama zaman alıyor mutlaka iki 3 saat ayırmak lazım öyle pat diye geçilmiyor konular.

Yani kısaca kitaplar övüldüğü kadar varmış.

En az iki kitabı mutlaka bitirmeyi düşünüyorum

• Konu güncellendi.
  • Herkese Merhaba,

Konuşarak ingilizcemi, hem de business english olarak da, geliştirme düşüncesindeyim. Sadece konuşma üzerine yoğunlaşan birkaç özel kurum buldum. Bu kurumlarda ayrıca, one to one da eğitim verilmekte. Seviyem B çıktı. Yalnız bir konuda karar veremedim.
    B seviyesinde konuşma grublarıyla daha iyi ilerleyebileceğimi belirtiyorlar. C seviyesinde de one to one'ı tercih etmemi önerdiler.
    Sizce hangisiyle başlamak daha mantıklı? Her türlü yorum ve öneriye açığım. Teşekkürler.
  • rat.planet hocam selamlar (asıl mesleğinizde öğretmenlikmi bilmiyorum ama bu bölümdeki yazılarınız insanlara yaklaşımınız takdiri ve saygıyı çok fazlasıyla hak ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asrin43 -- 13 Ocak 2019; 23:36:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: judge980

Herkese Merhaba,

Konuşarak ingilizcemi, hem de business english olarak da, geliştirme düşüncesindeyim. Sadece konuşma üzerine yoğunlaşan birkaç özel kurum buldum. Bu kurumlarda ayrıca, one to one da eğitim verilmekte. Seviyem B çıktı. Yalnız bir konuda karar veremedim.
    B seviyesinde konuşma grublarıyla daha iyi ilerleyebileceğimi belirtiyorlar. C seviyesinde de one to one'ı tercih etmemi önerdiler.
    Sizce hangisiyle başlamak daha mantıklı? Her türlü yorum ve öneriye açığım. Teşekkürler.
    Hocam, "one to one" nedir Allah aşkına? :) Bizim dilimizde zaten bir karşılığı var "one to one"nin. Lütfen, başka dil öğrenirken kendi dilimizi bir köşeye atmayalım. Sorunuza da kendi kanaatimce birebir eğitimin daha iyi olacağını belirterek cevap vereyim.

• Selam hocam bir sorum olacaktı. Bu kaynaklara yardımcı olarak Cambridge’in Phrasal verbs, Idioms, Collocations, Vocabulary, Pronunciation (in use) serisi kitaplarını da baksak bir sıkıntı olur mu? Ya da daha da hızlı gelişim sağlar mı?

• Genç Düşünür kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için çok teşekkürler. Birebir konusunda haklısınız. Alışkanlık işte. Bundan sonra dikkat edeceğim.
  • judge980 kullanıcısına yanıt
    Sizden ricam lütfen reklam mesajlarını bu konuya eklemeyin.

Sorunuza gelince;
    1-Sadece konuşarak İngilizce(veya başka bir dil) geliştirilemez.Yabancı dil öğrenirken gramer ve 4 dil becerisi(okuma,dinleme,konuşma,yazma) becerisinde çalışmalar yapılır.Tek bir yabancı dil becerisine odaklanılarak gelişmez.

2.Önce normal İngilizce öğrenip(upper- intermediate düzeyinde) sonra business english öğrenmenizi tavsiye ederim.
    Zira diğer türlü zaten çok sıkıntılı olur.

3.Burada kurslar vs. önerisi kimseye vermiyoruz.

Başarılar.
    Merhaba,

Benim hatam aslında, ingilizce düzeyimi belirtmeyi unutmuşum.
    Seviye tespiti yaptırdım; şu anda B1 civarında ingilizce düzeyim bulunmakta.
    Çok zor bir metin olmadıkça, anlatılanı anlıyorum. Karşımdakinin de, ingilizce olarak ne bahsettiğini anlıyorum ama maalesef cevap verme konusunda zorlanıyorum.(Tipik Türk sorunu yani...)
    Bu çerçevede sorumu değerlendirebilir misiniz. Kurs veya kurum önerisi kısmı çok önemli değil. Benim için en önemli nokta; bu seviyede, grup dersi mi yoksa; birebir dersler mi daha etkili olur?
  • judge980 kullanıcısına yanıt
    İyi düzeyde konuşabilmek için birçok etken var.
    1.Gramer düzeyi c1 olduğunda anlaşılırlık artar.
    2.Çok sayıda kelime bilmek(günlük dilde kullanılan) önemlidir.
    3.Özellikle phrasal verb bilmek çok önemlidir zira çok sık kullanılır.En çok zorlanılan konu budur.İleri düzey de olsanız,gramer müthiş de olsa,bol sayıda kelime de bilseniz phrasal verb bilmeden birçok şey eksik kalır.Bunları öğrenmek biraz meşakkatli.
    4.Sürekli listening ve sonrasında telaffuz alıştırması yapmak gereklidir.
  • gencer42 G kullanıcısına yanıt
    6.adımda bunları öneriyorum zaten.
  • Hocam selamlar, konu açılış tarihi çok eski olduğu için yorumları okuyunca biraz karışıklık oldu, çünkü bazı sıralamalardan bazı linklerden bahsediliyor ancak başlık altlarında bulamadım bu yazılanları.

Ayrıca ingilizce eğitim hazırlayıp koyacağınızdan bahsetmişsiniz ancak sonuca ulaşıp ulaşamadığını göremedim. Çalışma devam ediyor mu?

Saygılar
  • 
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.