Şimdi Ara

1 (108. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.475
Cevap
790
Favori
318.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
221 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam paylaştınız mı ?
  • üstadım +100 sayfa olmuş daha önce sorulduysa kusura bakma
    iyi bir üniversitede Beginner olarak hazırlığım 8.40 - 15.30 arası 5 saatlik aktif dersimiz var geri kalan vakitte senin önerdiğin yöntemlerle mi ilerle mi yoksa okuldaki hocaya kitapalara vs mi bağlı kalmalı
  • 1.sayfada çok önemli bir uyarı yazdım bu sınavlarla ilgili.
    Eğer hazırlıktan sonra sınav vs varsa ki vardır okuldaki sistemle ve sınavlara uygun,okulun önerdiği kitaplarla çalışın.
    1.sayfada bunun nedeni de yazdım.

Günlük 5 saat yazmışsınız her gün var mı keşke bunu da yazsaydınız.
    Eğer her gün varsa 5 saat sonunda sadece çalıştıklarınızı tekrar edip ek olarak gramer,dinleme,konuşma konusunda 20 dakika ayırırsan iyi bir seviyeye gelinebilir.
  • Ne oldu İngilizce Eğitim Seti Hocam?
  • Nyanko Sensei kullanıcısına yanıt
    1.sayfa önce açıklama yapmıştım birkaç gün önce;

Arkadaşlar daha önce yazmıştım eski mesajları incelerseniz görürsünüz.
    Sonradan derslere ek olarak deyimsel fiiller ve deyimleri tek tek çevirerek ve örnek cümle verip örnek cümleleri de çevirerek eklenecek yazdım.Bu da süreyi çok uzattı fakat kapsamlı bir şey olması için bunların da eklenmesi gerektiğini düşündüm.
    Çünkü konuşma dilinde çok sık geçen deyimsel fiiller ve kısmen geçen deyimler İngilizce öğrenenler için gerekli.
    Şuan tam sayıyı unuttum ama deyimsel fiil ve deyim sayısı 4000'i geçti diye hatırlıyorum.Bunları çevirmek bile bazen çok vakit alıyor.
    Yine daha önce yazdığım gibi bunlara ait örnekler alınırken siteye mesaj atılıyor onay verirlerse ekleniyor.Bazen cevap vermeleri bile 1 hafta sürüyor bazen cevap gelmiyor.Vakit bu yüzden daha da uzuyor.Çünkü her cümleyi kafanıza göre alıp ekleyemezsiniz.Telif hakları var.İzin almak zorundasınız.Şuan program yapım aşamasında arkadaş vakti olduğunda uğraşıyor.Bedava yaptığı için çabuk ol diyemiyorum.Bittiğinde siteye eklenecek.

• Linklere baktım çalışıyor,sorun yok.
  • Hocam merhaba. Daha önceden çalışmaya başlamıştım. Look ahead i bitirdim. Türkçe gramer çalışırken ise başladığımdan dolayı bıraktım. Ama yeniden başlamak istiyorum. Fakat şöyle bir durum söz konusu ben eve geldim diyene kadar saat 8 oluyor sabah 6 da kalkıp işe gidiyorum. Günlük 3 saat çalışmam imkansız gibi birsey. İş yerinde sabit durmuyorum dinlenme arası mantığı yok gibi dinlenme saatlerinde çalışayım desem. Kafam çok karışık ne yapacağımı bilemiyorum. İngilizce'ye kafamı verip çılgın gibi çalışırsam kitap okumaya vaktim kalmayacak. Kitap okusam İngilizce'ye vakit kalmayacak vs gibi daha birçok seçenek var. Nasıl bir yol izlemeliyim ne önerirsiniz hem siz hemde diğer arkadaşlar?

Teşekkürler Saygılarımla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam B1 seviyesindeki birisi için PTE 55 mi yoksa TOEFL IBT 65 mi daha kolaydır? Ya da yapılabilir mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • PTE konusunda bilgim yok.
    Bu nedenle yanlış cevap vermek istemem.
  • blocktrade B kullanıcısına yanıt
    Yabancı dil öğrenirken çalışmayı yarım bırakmak olumsuz geri bildirim sağlar.
    Ya hiç başlamayın ya da başlamışken bitirin.1.adımda bu konudan bahsetmiştim.
    Konuları yarım bıraktığınız için tekrar etmeniz gerekir.Bu da öğrenme süresini uzatacaktır.

Zaman konusunda bir öneri veremem.Ne yazmamı bekliyorsunuz? Günlük yarım saat çalış öğren diyemem.Zor çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

PTE konusunda bilgim yok.
    Bu nedenle yanlış cevap vermek istemem.
    TOEFL IBT 65 puan için ne söyleyebilirsiniz? B1 seviyesindeki birisi yapabilir mi?

• Şu seviyede olan biri şu sınavı KESİN yapar diyemeyiz.
    Bu seviye işi sadece gramer ve 4 dil becerisinde yetkinlik düzeyini ölçen bir ölçüttür.
    TOEFL,IELTS gibi sınavlar dili anlama ve KULLANABİLME yeteneğini ölçerler.
    Her seviyede olan birey o dili aynı düzeyde kullanamaz.Burada kişisel çalışma etkisi devreye girer.
    Aynı seviyede olan(diyelim ki C1) iki öğrenci düşünün.
    Birinci öğrenci gerekli alışmaları tam çözüp yeterli uygulamayı yaparsa(yani dili kullanma çalışması yaparsa) başarılı olur.
    İkinci öğrenci gerekli alıştırmaları eksik çözüp yeterli uygulama yapmadan sınava girip istediği puanı alamayabilir.

Yani her şey seviye değil,o seviyedeyken yaptığınız kişisel çaba çok önemlidir bu sınavlar için.
    Bu nedenle kesin şu puanı alır diyemem.

• quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Şu seviyede olan biri şu sınavı KESİN yapar diyemeyiz.
    Bu seviye işi sadece gramer ve 4 dil becerisinde yetkinlik düzeyini ölçen bir ölçüttür.
    TOEFL,IELTS gibi sınavlar dili anlama ve KULLANABİLME yeteneğini ölçerler.
    Her seviyede olan birey o dili aynı düzeyde kullanamaz.Burada kişisel çalışma etkisi devreye girer.
    Aynı seviyede olan(diyelim ki C1) iki öğrenci düşünün.
    Birinci öğrenci gerekli alışmaları tam çözüp yeterli uygulamayı yaparsa(yani dili kullanma çalışması yaparsa) başarılı olur.
    İkinci öğrenci gerekli alıştırmaları eksik çözüp yeterli uygulama yapmadan sınava girip istediği puanı alamayabilir.

Yani her şey seviye değil,o seviyedeyken yaptığınız kişisel çaba çok önemlidir bu sınavlar için.
    Bu nedenle kesin şu puanı alır diyemem.
    Cevap için çok teşekkür ederim.

• Tamam hocam teşekkürler.

• Faydalı

• @rat.planet

Essential Grammar in Use (Kırmızı ) bitti. English Grammar in use ( Mavi ) bitmek üzere. Bu kitapta bittikten sonra CBC dersleri ilk iki seviyeye çalışacaktım fakat ay sonu askere gidiyorum :) Askerde CBC dersleri yerine kitap tarzı yanıma alacağım birşey öneriyor musunuz askere kitap götürebiliyoruz. Elektronik cihazlar malum sokmak sıkıntı. Gramerden sonra ne önerirsiniz CBC yerine alternatif ne olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arteona

@rat.planet

Essential Grammar in Use (Kırmızı ) bitti. English Grammar in use ( Mavi ) bitmek üzere. Bu kitapta bittikten sonra CBC dersleri ilk iki seviyeye çalışacaktım fakat ay sonu askere gidiyorum :) Askerde CBC dersleri yerine kitap tarzı yanıma alacağım birşey öneriyor musunuz askere kitap götürebiliyoruz. Elektronik cihazlar malum sokmak sıkıntı. Gramerden sonra ne önerirsiniz CBC yerine alternatif ne olabilir.
    CBC TÜM DERSLER TEK KİTAP-Low Beginner - Low Intermediatehttps://hitfile.net/RFLlIpc ///http://dosya.co/3y1pv9istglo/english_CBC_postcast_485_sayfa.pdf.html
    ( 9 MB)
    Tek kitap şeklinde yapacağanızı duyunca hazır olanı paylaşmak istedim :) Hayırlı teskereler hocam..

• quote:

Orijinalden alıntı: erencan000

CBC TÜM DERSLER TEK KİTAP-Low Beginner - Low Intermediatehttps://hitfile.net/RFLlIpc ///http://dosya.co/3y1pv9istglo/english_CBC_postcast_485_sayfa.pdf.html
    ( 9 MB)
    Tek kitap şeklinde yapacağanızı duyunca hazır olanı paylaşmak istedim :) Hayırlı teskereler hocam..

Alıntıları Göster
    ses dosyaları olmadan calısılır mı Gerçi CBC calısma mantıgını tam olarak anlamadım tekrar okuyacagım ama bakalım @rat.planet hocam ne diyecek.

Bu arada askerlik açıklandı . 23 ÜNCÜ KOMD.TUG. KH. VE KH.BL. / İSTANBUL MALTEPE / İSTANBUL

• Orta düzey sözlük alıp okuyabilirsiniz.Örnek cümleler de olduğu için en azından alıştırma olur.
  • erencan000 kullanıcısına yanıt
    Bu arada bu cbc ders pdf dosyalarını birleştirmeyi denedim.Fakat dersleri birleştirince ses dosyaları kalıyor bu sefer.
    Acaba pdf dosyalarına mp3 dosyası ekleniyor mu?(böyle bir şey vardı sanırım.
    Keşke dersler seviyelere göre tek dosya haline gelse ve bu şekilde ses dosyaları her derse ait eklense çok daha iyi olur.
  • 
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.