Şimdi Ara

1 (103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.475
Cevap
790
Favori
318.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
221 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kitaplar elinizdeyse fotoğraf atar mısınız?
    Yorumlarda açık açık yazmışlar. Cd ye dr kopya vs. demişler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Oscar Nixon kullanıcısına yanıt
    Bu önerdiğim kaynaklar CEFR uyumlu o nedenle.Goethe institut sınavları da bu müfredata uyumlu
  • Kelime öğrenme yöntemin yanlış.
    3.adımda nasıl öğrenilmesi gerektiğini anlattım.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    Hocam herşey ilk msjda var mı yoksa aşağılara da çalışcak program falan eklediniz mi sadece ana msjdakileri yapsam yeter mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • S.O.R.J.P kullanıcısına yanıt
    1.sayfadaki 6 linkte tüm detaylar var.
  • Kafaya koyup yurtdışı eğitimi almaya karar verdim. Evli ve iki çocukluyum ailem burada kalacak. Hangi ülke, hangi kurs, maddi olarak bana kaça patlar, kaç ay , vize ve benzeri işlemler nelerdir yardımcı olacak biri varsa çok sevinirim internetten baktım ama herkes yarım yamalak bir şey yazmış.

Benim böyle bir şey yapmam mümkün mü evli ve Çocuklu biri olarak, yani yalnız başına çıkabiliyor muyum ve diğer sorularıma yardımcı olan olursa çok sevinirim, hocam mutlaka az çok bir bilginiz vardır yoksa bile olan birine yönlendirir misiniz rica etsem?!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustang_88 -- 17 Temmuz 2018; 15:58:7 >
  • Hocam,Benim burda verdiğim kaynaklar yeterlidir demişsiniz bir yorumda.Ben kaynakları bulamadım?

• Teknolojist07 T kullanıcısına yanıt
    ilk mesajı okusaydınız keşke.

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/120127902
  • Mesleğimi yurt dışında yapmak için c1 ingilizce lazım şu an b1 çıktı 8 ay sonra editlerim

• mustang_88 kullanıcısına yanıt
    hocam yurtdışı eğitimi almak biz evli çocuklulara göre değil bence, ayriyeten en iyi kursa da gitsen dil öğrenimi için mucize bekleme. mesela dün 1 seneden fazla süredir amerikada yaşayan ispanyol asıllı birisiyle tanıştım. karısının da anadili ingilizce buna rağmen adamla aynı seviyedeyiz hemen hemen. benim 8 ay oldu başlayalı.

Hedefinin tam olarak ne olduğunu bilmiyorum. Ama istek ve azimle başarılamayacak bişey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veerzaara -- 17 Temmuz 2018; 23:21:11 >
  • veerzaara kullanıcısına yanıt
    Hocam , hocamızın dediği gibi biliyorsunuz her gün çalışmak lazım ben bunu başaramıyorum. Klasik Türk disiplinsizliği deyin, şahsi olarak sizde problem var deyin, ne derseniz deyin yani her gün bir türlü çalışamıyorum. dedim ki lanet olsun bari kursa gideyim dedim bir araştırdım türkiye'deki kurslara kesinlikle gitmeyin diye 1000 tane yorum gördüm, aslında benim sorunum algılayamamak öğrenememek değil , çalışamama. ben de bari bir kursa gideyim de para verince mecbur çalışırım zaman ayırırım diye düşündüm. Aslında online kurslar da var ama benim bir şekilde enayi gibi para verip kendimi bir şartlamam lazım belli bir süre geçtikten sonra zaten çalışırım da işte onu halletmem lazım ne tavsiye edersiniz online mı normal kurs mu ne olur bir yardımcı olsanız ?

• rat.planet hocam,bir ara bir program yapıyordunuz,o programa ne oldu ? Baya bir zaman geçti üstünden

• quote:

Orijinalden alıntı: mustang_88

Hocam , hocamızın dediği gibi biliyorsunuz her gün çalışmak lazım ben bunu başaramıyorum. Klasik Türk disiplinsizliği deyin, şahsi olarak sizde problem var deyin, ne derseniz deyin yani her gün bir türlü çalışamıyorum. dedim ki lanet olsun bari kursa gideyim dedim bir araştırdım türkiye'deki kurslara kesinlikle gitmeyin diye 1000 tane yorum gördüm, aslında benim sorunum algılayamamak öğrenememek değil , çalışamama. ben de bari bir kursa gideyim de para verince mecbur çalışırım zaman ayırırım diye düşündüm. Aslında online kurslar da var ama benim bir şekilde enayi gibi para verip kendimi bir şartlamam lazım belli bir süre geçtikten sonra zaten çalışırım da işte onu halletmem lazım ne tavsiye edersiniz online mı normal kurs mu ne olur bir yardımcı olsanız ?
    asıl amacınız nedir hocam yds gibi bir sınava hazırlık mı yoksa akıcı birşekilde konuşmakmı

• arkadaşlar erasmus ile yurtdısında bir süreliğine eğitim imkanı kazandım.Eylül ayına kadar her gün 1-2 saat çalışıyorum.Her gün look ahead sersinden bir video bakıyorum ve hem telafuzları dinleyip tekrar edip,önemli gördüğüm yerleri not alıyorum

bana talking kabiliyetimi iyileştirecek,günlük konuşmalaın oldugu,anlaşılır şekilde konuşmaların oldugu başka video serileri önermeniz mümkün müdür?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknolojist07

rat.planet hocam,bir ara bir program yapıyordunuz,o programa ne oldu ? Baya bir zaman geçti üstünden
    evet rat planet hocam ben de bunu merak ediyordum.Tasarladığınız bişeyler var mıdır?
    Hocam klasik Türk disiplinsizliği lafı hoş gelmiyor bana, tüm milletler için bu tür genellemeler hoşuma gitmez ama Türk olarak ayrı rahatsızlık duyarım.
    Konudan bağımsız olacak, bu sene arkadaşlarla üniversite sınavına hazırlandık. Benim planım vardı kafamda evde çalışacaktım ama arkadaşlar dershaneye gidecekti. Daha sonra dershaneye giden arkadaşım dershaneyi bıraktı ve bıraktığına pişman oldu, orada en kötü bir düzen var diyordu (onun da disiplin konusunda sorunları vardı).
    Yani sözün özü kursa disiplinsizlikten yakınıyorsanız kursa gitmeniz çok faydalı olacaktır. Ödevler, arkadaşlardan geri kalmamak vs. sizi kamçılar.
  • Ben de mesleğimi yurt dışında icra etmek için bir fırsat buldum fakat İngilizce seviyem yetersiz olduğu için şimdilik beklemedeyim.

Önümde 3 aylık bir süre var. Bu süreçte yurt dışına gitmeyi ciddi ciddi düşündüm. Fakat kurlardaki yükseliş inanılmaz boyutlara ulaştı. Onu da geçtim, oralara gitmenin kısa sürede mucize yaratmadığını İrlanda da yaşayan ve öncesinde Londra'da dil eğitimi gören bir arkadaşımdan dinledim.

Pre intermediate seviyesindeyim fakat bana speaking lazım. Bunun için speaking ağırlıklı bir kursa kayıt oldum. Ayrıca mobil uygulamalar satın aldım. Özellikle Aba adlı programı çok beğendim. Lingusta diye bir eğitim seti de aldım. Fakat bir esprisi yok, ya da ben beğenmedim. Yine de işe gidip gelirken arabada dinliyorum. Zaten eğitim seti dedikleri de mp3 playere yüklü ses dosyasından ibaret!

Rosetta Stone diye bir program var. Onu da bilgisayarıma indirdim. Fena değil.

Bunun haricinde rat planet hocamızın Look Ahead videolarını izliyorum.

Fakat eğitim setleri yahut video ve ses dosyaları sadece anlamayı kolaylaştırıyor. Bunu net olarak söyleyebilirim.

Asıl ihtiyacım olan speaking meselesini ise çözemedim program, mobil uygulama vs yolu ile.

rat. planet hocam ne tavsiye edersin speaking geliştirmek için?

Anlayıp da konuşamıyor olmak aslında dil öğrenme sürecindeki en yaygın sorun diye düşünüyorum..

• veerzaara kullanıcısına yanıt
    İlk amacım iş!!!

Bir yabancıyı anlayıp cevap verebilmem lazım yani speaking ve listening. Writing de lazım ama mail vb pc başında halledilir.

Bu derdime istinaden fiziki kurs mu online kurs mu yoksa başka bir şeymi tavsiye edersin hocam? Başlayamama ve devam ettirememe sorunu var?

• Aquess kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle hakaret anlamında değil genelleme olarak söyledim hocam, çünkü çok duydum.

Bana iş için yani dinleme ve konuşma gerekli. Kendi kendime başlayamıyorum başlasam bile bırakıyorum dediğiniz gibi bir kamçılama olayı lazım çünkü çok çalışmadan bu dil öğrenilmez bunu çok iyi biliyorum işte o yüzden kurs mu online Kurs mu ne yapsam gitsem mi gitmesem mi bir türlü karar veremiyorum

Bir uygulama var hocam adı lingbe onu tavsiye ediyorum. Kendim 6 aydır sık sık kullanıyorum. Dünya üzerinde bu uygulama yüklü kişilerle ingilizce pratiği yapabiliyorsun.çok faydalı oldu bana. Genelde mısır, brezilya, Endonezya, gibi ülkelerde bulunanlar cevap veriyor arada amerikadan da denk geliyor ama çok az. en azından konuşma, ve anlama becerisini geliştirirsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.