Şimdi Ara

1 (123. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.475
Cevap
790
Favori
318.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
221 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DUYURU
    Bildiğiniz gibi İngilizce öğrenme önerisi için bu konuyu 3 sene önce hazırladım.
    Bu süreçte bu konu birçok kez değişikliğe uğradı.
    Bu değişikliklerin temel nedeni konuyu daha etkili şekilde anlatmaya çalışmaktı.
    Şimdi bakınca konuda bazı yanlışlar olduğunu fark ettim.Şunlar;
    1.Cbc dersleri İngilizce öğrenenler için fazla kelime barındırıyor.
    Belki sınava hazırlananlar için,akademik İngilizce öğrenenler için iyi bir şey.
    Ama normal İngilizce öğrenme sürecinde bu zorluklara yol açar.
    Peki neden o zaman bu dersleri önerdin diyenler olacaktır.
    Çünkü o zaman özellikle mühendislik öğrencileri,sınava hazırlananlar,akademik İngilizce öğrenenler çoğunluktaydı.
    Bu konu 3 yıldır bu şekilde fakat dersleri bitirenler yeteri kadar yok.
    2.Konuşma becerisi çalışmaları daha fazla yapılmalı.
    Bu nedenden dolayı bu konuyu değiştiriyorum.
    Akademik İngilizce öğrenenler,sınavlara hazırlananlar çalışmaya devam etsin.
    Fakat sadece İngilizce öğrenmek isteyenler için farklı bir konu açacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rat.planet -- 24 Şubat 2020; 22:17:12 >

• rat.planet kullanıcısına yanıt
    Hocam ben sizin önerinizle english for everyone alan biriyim. Kitaplar bilmeyenler için yazayım bütün becerilere yönelik 4 tane ya, ben 2 sinde bırakmak zorunda kaldım. mükemmel hazırlanmış kitaplar ama şunu söylemek istiyorum. Zaten bilirsiniz de yine de yazayım. Nee kadar çalışırsanız çalışın biriyle konuşmayınca olmuyor. Tamam okuyunca hımm buymuş diyorsunuz evet. Ama birini dinleyip ona cevap vermeyınce olmuyor.

Bir şekilde 1e1 o konuşma olayını mutlaka ama mutlaka hergün yapmak lazım ben onu anladım. Eminim 0 dan öğrenen herkes için de geçerlidir bu. Hangi sisteme çalışılırsa çalısılsın mutlaka 1e1 canlı dineleme konuşma yapmak lazımmısss...
    Merhaba hocam ben muhendislik öğrencisiyim bu eski yöntemde look ahead derslerini bitirdim. Gramer konularıni da hazırlıkta büyük ölçüde halletmistim. Şuan cbc derslerine basliyacagim fakat ondan sonraki adimlari net hatırlayamıyorum paylaşmanız mümkün mü

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mustang_88 kullanıcısına yanıt
    Bunu defalarca yazdım daha önce.
    Evet her gün konuşma alıştırması yapmak gerekiyor.
    Ama konuşma alıştırması yaparken karşınızda bir insanın olmasına gerek YOK.
    Önerdiğim TÜM yöntemlerde şöyle bir detay var;
    1.Önce metni anlamaya çalışın.(gramer,kelime eksiği giderin)
    2.Sonra metni dikkatlice dinleyin.
    3.Son olarak dinlediğiniz cümleleri ağzınızla tekrar edin.

3.madde konuşma alıştırmalarıdır.Cümleleri sesli olarak telaffuz etmek şart.Bunun için karşınızda birisinin olmasına gerek yok.
    English for Everyone kitaplarında biliyorsunuz ses desteği var.
    Onlar sadece telaffuzları dinlemek için DEĞİL o telaffuzları ağzınızla tekrar etmeniz ŞART.
    Diğer türlü 3 beceri gelişir konuşma geri kalır.
    Birçok insan İngilizce öğrenmek için dizi izlemeye çalışırken yanlış yapıyor.
    Metni okuyor.Gramer,kelime öğreniyor.Onu dinliyor ama SESLİ ŞEKİLDE TELAFFUZ ETMİYOR(bunu defalarca yapmak gerek).
    En büyük yapılan hata bu.Defalarca telaffuz etmek gerek.
    Genelde insanlar bir bölümü hızlıca bitirmek istiyorlar.Bu yanlış.Defalarca tekrar gerek.
    ELindeki kitap ise diziler kadar tekrar etmeye gerek yok.Birkaç kez yeterli.

Merhabalar. Bu kitapları herhangi bir sinav icin mi aldiniz yoksa günlük ingilizce öğrenebilmek icin mi?

Ve bir de kitap practice ve course book olarak iki tane, siz hangisini kullandiniz ikisini birlikte mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tusilencio -- 28 Mart 2020; 13:31:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tusilencio T kullanıcısına yanıt
    Günlük ingilizce için. Sınav için başka kitaplara setlere bakmak gerekir diye düşünüyorum.

tüm course ve practiceler var bende. İlk kitap(course ve practice) A1, ikinciler A2 bunları bıtırıp iş dolayısıyla kaldı oyle
    Anladim tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: 31cetvel31

Merhaba rat.planet hocaminizin 60 videoluk look ahead setinin linkini yollayabilirmisiniz bulamadim hic bir yerde ? Yardimlarinizi bekliyorum
    Şurada hepsini bulabilirsiniz.https://www.youtube.com/watch?v=M152W-dwSMI&list=PL0KPHabg9OrQ73rMyldYEyQbz7tF0btrS
    Hocam,

Ne zaman paylaşacaksınız? Eski sistemde çalışmaya devam edenler var. CBC derslerini bu kadar zaman önerip şuan çok ileri düzey ve zorlu bir akademik kaynak olarak değerlendirmeniz beni biraz rahatsız etti. Madem akademik düzeye hitap eden bir içerikti neden böyle oldu? Bizim gibi ingilizceyi 4 kademede de iyi bilmek isteyenler için neden daha zorlu, ileri bir kaynak önerildi.

Ben akademik düzeyde bilmek amacında değilim şuan. Önce ingilizceyi iyi bilip konuşmak istiyorum. Çok çok daha ileri seviyeye taşımak istersem zaten yine kaynaklarınızdan istifade ederim ama sizin kaynaklarınıza güveniyordum ben. Yani en ideal yöntem anlamında değerlendiriyordum. Gerçi ben de yarım bıraktım belli yerlerde uymadım çalışmaya. Neticede şuan bu kaynaklar üzerinden çalışmaya devam etmek de bir soru işareti.

Uzatmak istemiyorum, emeğiniz tartışılmaz; ama en azından sürekli değişmeyecek bir ingilizce kaynağı oluşturun da oradan devam edelim. Böyle ısmarlama konuştuğum için kusura bakmayın. Baya zaman olmuş. Sizin adınıza her şey yolundaysa ne zaman bunu paylaşacaksınız öğrenebilir miyiz?

• by.ardan B kullanıcısına yanıt
    O konu yetersiz olduğu için değiştirmedim.Hedef kitle değiştiği için konuyu değiştirdim.
    O zaman forumda üni öğrencileri ve sınavlara hazırlananlar çoğunluktaydı.
    Bunu mesajlarda sorulan sorulardan görebilirsiniz.
    Şimdi daha çok İngilizce öğrenmeye yönelik sorular soruluyor.
    Aslında o dersler akademik İngilize sayılmaz.Ben yanlış ifade etmişim.
    Oradaki kelime,konu seçimleri TOELF,IELTS gibi uluslararası sınav formatlarına daha yakın diyebiliriz.

Yeni konuyu birkaç ay önce açtım zaten.
  • rat planet hocam ,

Ben de eski sistemden başlamıştım ,şimdi gramerdeyim.Dediğiniz şekilde Grammer in Use serisinden gidiyordum.Ona devam mı edeyim.Yoksa başka kaynaktan mı çalışayım gramere? 1 . sayfada konular yazıyor ama her bir konuya ayrı ayrı kitap üzerinden mi gidelim ?
    Ya da her bir konuyu mesela google dan aratıp mı çalışalım?

bu değişiklik kafa karıştırdı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaptan-6666 -- 7 Mayıs 2020; 7:40:55 >
  • Kaptan-6666 K kullanıcısına yanıt
    2 senede gramer bitiremediniz mi?

Grammar in Use bitirin
    Sınava girecekseniz sınav kitaplarına çalışın.
    Genel olarak İngilizce öğrenmek için ise yeni konuya bakın.
  • Hocam , işim gereği çok yoğunlaşamadım ayrıca başka sınavlarım vs. vardı(KPSS gibi)

Grammar in use bitirip CBC ye geçmeyi düşünüyorum.Dizi olayı çok kafama yatmadı.Önceden de denemiştim ama bana uymamıştı.

Look ahead 'ı önerilerden kaldırdınız ama açıkçası birebir konuşmalarda konuşulanı anlama hususunda ben onun çok faydasını gördüm.

Ben eski sistem ilerleyeyim , sıkıntı olursa buraya yazarım arkadaşları da aydınlatmak adına ,

saygılar..
  • Nyanko Sensei kullanıcısına yanıt
    Hocam selamlar. English grammar today i bitirdiniz mi? İşinize yaradı mı?
  • gelecegindoktoru44 G kullanıcısına yanıt
    Yok bitirmedim çok basit geldi o kitap

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Nyanko Sensei kullanıcısına yanıt
    Başlamadan önce hangi seviyedeydiniz?

Benim karışık hocam ben kursa gittim C1 e kadar gittim sonra bıraktım uzun bir süre sonra şimdi ortadır tahminim

• quote:

Orijinalden alıntı: Nyanko Sensei

Benim karışık hocam ben kursa gittim C1 e kadar gittim sonra bıraktım uzun bir süre sonra şimdi ortadır tahminim
    hocam size basit gelmesi normaldir o zaman, zaten kitabın ulaştırmayı vaad ettiği seviye C1
    ben a2 seviye olduğum için bana uygun geleceğini düşünüyorum ne dersiniz
    Ben tekrar ederek öğreneyim diye almıştım ama senin için güzel bir başlangıç kitabı olur

• 
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.