Şimdi Ara

1 (121. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.474
Cevap
790
Favori
318.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
221 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen hocam speakout serisi. B1+’ a kadar tüm seri alındı, belki sonrasında bir şeyler yapabilirim. Cevabınız için çok teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • anarcism kullanıcısına yanıt
    Hocam bende bu seriyi istiyorum gönderim yapıyorlar mı malûm biraz pahalı kitabı hiç bir yerde bulamadım da?

• En kısa sürede çalışmaya başlıyorum.

• hocam benim ingilizcede çok az temelim vardı..

son 3 aydır özer kiraz hocamınızın youtube videolarını ızlıyorum 100 videoluk (gramer) olan. bitmesine çok az kaldı. yazarak ızlıyorum 2 kalın defter bitirdim.

bunun yanında ingilizceden türkçeye türkçeden ingilizceye çevirten (çeviriyle ögren) kitabını bitirmeye calısıyorum.

ayrıca filmleri dizileri çift altyazılı (tr ve ing) izliyorum

sizce bu gidişat iyimidir baska neler yapmalıyım? bu arada üniden yenı mezun oldum ve boş zamanım çok.
  • Rayto kullanıcısına yanıt
    İmzamdaki konuyu oku.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

İmzamdaki konuyu oku.
    toeflt için de ımzadakı gıbı mı çalışmalıyız
  • Rayto kullanıcısına yanıt
    Hayır.1.sayfada zaten bu uyarıyı yaptım.

Toefl için Cambridge IELTS serisini öneririm.14 kitaplık bir seri.Kaliteli bir set.
  • quote:

Hayır.1.sayfada zaten bu uyarıyı yaptım.

Toefl için Cambridge IELTS serisini öneririm.14 kitaplık bir seri.Kaliteli bir set.
    saolun hocam
  • Merhaba hocam, daha önce grammar in use 1 ve 2yi bitirmiştim şu anda cbc indermediate derslerin 15.sindeyim. Sorum ise, readingte sıkıntı yok seviyem için fakat writing konusunda kendimi yetersiz hissediyorum(gerek kelimelerin aklıma gelmesi olsun gerek birden çok cümleyi birbirine bağlayıp tek bir cümlede kullanma olsun), ilk writing deneyimlerimi bu 15 worksheet ile yaptığımı düşünürsek(cbc 1 derslerinde yoktu malum) kuruntularım yersiz mi sizce? İerledikçe gelişme yaşar mıyım?
  • merhaba hocam Benim gibi sıfırdan başlayacaklar içinde bu yöntem etkili mi ? ingilizce seviye dibin dibi ilkokul 4 anca vardır.Bir çok kelimeyi okurken eşim güler o derecede yani :) konuyu daha bugün keşfettim fakat öncesinde biraz araştırmayla English Grammar Today (Türkçe Açıklamalı) kitabı sipariş vermiştim daha elime geçmedi temel için uygun mu ? bu kitaba ek olarak rosetta stone ve duolingo ve youtube videoları ile pekiştiririm diye düşünmüştüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fensinn -- 17 Ekim 2019; 20:41:13 >
  • fensinn kullanıcısına yanıt
    Buradaki yöntem zaten sıfırdan başlayacaklar için.
    O kitabı yardımcı kaynak olarak kullanabilirsin.Gramer içi temel kaynak grammar in use serisi.
    Konuyu detaylıca oku.
  • Mr.Prestige kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar cbc derslerinin başlangıç derslerinde de writing çalışmaları var.
    Sanki gramerde eksikliklerin var gibi geldi bana.
    Gramer eksiği var mı test et.
  • quote:

Arkadaşlar cbc derslerinin başlangıç derslerinde de writing çalışmaları var.
    Sanki gramerde eksikliklerin var gibi geldi bana.
    Gramer eksiği var mı test et.
    İlk derslerde daha çok boşluk doldurma vs vardı hocam, 2.derslerde direkt cümle kurmanı istiyor. Bazen translate'in de yardımıyla iyi cümleler kurabiliyorum ama worksheet'teki kompleks yapıyı yakalayamıyorum tabi. Grammerde eksiklerim var gibi.

• Mr.Prestige kullanıcısına yanıt
    Boşluk doldurma seçenekleri de writing çalışmasıdır.
    Hatta bu çalışmaların başlangıcıdır.
    Önce kelimeleri doğru yazmayı öğrenirsiniz.Sonrasında kelime gruplarını.Ve en son cümle kurup yazmak aşamalı olarak geliştirilmeye çalışılır.Writing kitapları da zaten bu sisteme göre ilerliyor.

Gramer eksikliklerini tamamla.
  • quote:

Boşluk doldurma seçenekleri de writing çalışmasıdır.
    Hatta bu çalışmaların başlangıcıdır.
    Önce kelimeleri doğru yazmayı öğrenirsiniz.Sonrasında kelime gruplarını.Ve en son cümle kurup yazmak aşamalı olarak geliştirilmeye çalışılır.Writing kitapları da zaten bu sisteme göre ilerliyor.

Gramer eksikliklerini tamamla.
    Bakalım hocam teşekkürler tekrar
  • Ara ara konudan bende faydalandığım için emek verdiğim bir seti ( Penguin Readers graded readers ) talep olursa paylaşmak isterim. Neden talep olursa diyorum dosya boyutu 20 gb civarı ve upload hızım düşük olduğu için boşa uğraşmak istemem. Bu kitapların pdf ve mp3leri internet ortamında mevcut ama düzenli bir şekilde seviye seviye bulamadım. Kiminde pdf olmuyor kiminde mp3 eksik oluyor . Eksikler olsa da resimli şekilde aşağıya bırakıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arteona -- 20 Ekim 2019; 9:8:37 >

• Selam arkadaşım,

Çok değerli bir arşiv, belki hepsini paylaşmak yerine level level paylaşabilirsin mesela ben level 4 ve 5 'e erişmek isterdim.
  • Hocam sanırım video çekiyormuşsunuz 70 gb falan olacağından bahsettiniz sayfa 40 civarlarında. Ben hala bulamadım linkini acaba kaldırıldı mı noldu?
  • up
  • Merhaba rat.planet hocaminizin 60 videoluk look ahead setinin linkini yollayabilirmisiniz bulamadim hic bir yerde ? Yardimlarinizi bekliyorum

• 
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.