Şimdi Ara

İngilizce Öğrenme Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
2.451
Cevap
923
Favori
274.418
Tıklama
Giriş
    1495 Mesaj

Hocam kitapların hepsi elimde şu an
    Karışık yazmış olabilirim şu an tek sorum, bunlara nasıl çalışacağım, örnek veriyorum günde kaç ünite veya kaç saat internet sitesini nasıl kullanacağım , 1 üniteden sonra pratik kitabındaki o unitenin sorularını hemen mi çözeceğim vb?
    Okuyun dedigiiz yerleri de okudum. Başka öneriler vereceğim demiştiniz nedir.
    Kitaplara nasıl çalışacağım, cevabını bekliyorum hocam hemen yarın başlayacağım gecikmeden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    rat.planet kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kitapların içinde nasıl çalışılması gerektiği var zaten.
    Önce çerçeve içinde gramer kuralı anlatıyor.Bunu anlamaya çalışın.Anlamıyorsanız Türkçe gramer kitaplarına bakabilirsiniz.Konuların isimleri yazıyor.Pek gerek kalmaz zaten.Çok anlaşılır.

Daha sonra kelimeleri resimli şekilde gösteriyor.Onların yanında ses işareti var.Onları şu siteye giriş yapıp ilgili üniteyi seçip dinleyip ağzınızla tekrar edeceksiniz.Kısacası sesli olan her şeyi dinleyip daha sonra ağzınızla tekrar edeceksiniz.

Sonraki aşamada alıştırma soruları var.Onları çözersiniz.Kitap arkasında cevaplar var.

Çalışma saati sınırlaması yok.İstediğin kadar çalışabilirsin.Üniteler fazla uzun değil.
    |
    |
    mustang_88 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkür ederim hocam.
    Bu arada kitapları bir muhabbet esnasında İngilizce öğretmenine gösterdim, çok beğendi. verilmek istenen şey çok güzel düşünülmüş, konunun açıklamasını okursan verilmek istenen şey çok güzel açıklanmış , sonra da çok güzel örneklerle bezenmiş dedi. Verdiğin parayı acıma her kurusuna değer dedi. Tekrar teşekkür ettim hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    5 ADIMDA İSPANYOLCA konusu ne zaman açarsınız hocam?

Hatırlayan vardır geçen sene bu zamanlar ingilizce konuşma becerimi geliştirmek amacıyla İngilizce olarak çektiğim bir videomu youtube’a yüklemiştim. Aradan 1 sene geçmesine mukabil tekrardan bir video yükleyerek kıyaslama yapmak istedim. Ve bilmeyenler için severek kullandığım worddisk adlı websitesinden de bahsettim. Yorumlarınızı bekliyorum. https://www.youtube.com/watch?v=9kmgnnBDb-o

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veerzaara -- 19 Eylül 2019; 2:47:41 >
    |
    |
    Bahsedilenler: rat.planet , mustang_88
    SAPPHIRE hd7870XT(iade edildi) 960ti Takip *** Asus H81 Gamer *** İntel i5 4690k Noctua NH-D14 Soğutucu *** CORSAIR CARBIDE 300R 80PLUS 600W MidT, *** GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz *** SEAGATE 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 *** ASUS 23" MX239H AH-IPS LED MONİTÖR
  • Yüzbaşı
    259 Mesaj
    hocam cbc derslerinde bir olayı anlamadım o yüzden başlama hevesim hala oluşmadı. 10, 10 çalışın diyorsunuz, diyelim 400 ders var 40 günde mi bitirmek lazım (tekrarlarla beraber 50 gün diyelim) sayı ve zamana çok takılmayın diye bir mesaj görmüştüm sizden ama tahmini olarak böyle mi acaba. Yardımcı olursanız sevinirim anlamadığım için başlayamadım bile.

Telaffuzları kavrayabilmek için çok tekrar etmelisiniz.Yani 10 tekrar en alt sayı olarak verilmiştir.
    Bir dizinin bir bölümünü 20 kez tekrar izlediğinizi düşünün.Telaffuzlar,cümleler nasıl kalıcı olur değil mi?
    Çalışma yöntemini anlattım orada.Dikkatli okuyun.
    |
    |
    nellex kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İspanyolca için yeterli sayıda istek yoktu bu nedenle açılmadı o konu.
    Fakat bir ara şöyle bir konu açılmıştı; https://forum.donanimhaber.com/harry-potter-ile-ispanyolca-ogren--130936006
    |
    |
    SayMüd kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Telaffuzları kavrayabilmek için çok tekrar etmelisiniz.Yani 10 tekrar en alt sayı olarak verilmiştir.
    Bir dizinin bir bölümünü 20 kez tekrar izlediğinizi düşünün.Telaffuzlar,cümleler nasıl kalıcı olur değil mi?
    Çalışma yöntemini anlattım orada.Dikkatli okuyun.
    Teşekkür ederim hocam şimdi anladım, 10 ders deyince başta sanki zaman dilimine bağlı olarak algıladım (her gün 10-10 gidin gibisinden) Yani ders geçişleri belirttiğiniz ders sayılarına çok çalışarak ve onlara tam hakimiyet sağlayarak gidilmeli. Zamanı aşırı dar ve fazla genişe yaymadan bu da hevesi kırar.

Şimdi anladım hocam, çok sağolunuz.

|
    |
    Bahsedilenler: rat.planet

• Binbaşı
    1692 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: veerzaara

Hatırlayan vardır geçen sene bu zamanlar ingilizce konuşma becerimi geliştirmek amacıyla İngilizce olarak çektiğim bir videomu youtube’a yüklemiştim. Aradan 1 sene geçmesine mukabil tekrardan bir video yükleyerek kıyaslama yapmak istedim. Ve bilmeyenler için severek kullandığım worddisk adlı websitesinden de bahsettim. Yorumlarınızı bekliyorum. https://www.youtube.com/watch?v=9kmgnnBDb-o
    Tebrik ederim çok iyi ilerletmişsiniz. Tam olarak çalışma yönteminizden bahseder misiniz? Belki biz de istifade ederiz.

Teşekkür ederim. Ben ingilizce altyazılı youtube videoları izleyerek başladım ilk olarak. Çünkü çok hızlı konuştukları için hiçbirşey anlamıyordum. Yine de birkaç kelimeden ve görsellerden konuyu az çok tahmin edebiliyordum. Ayrıca Video speed controller adlı chrome eklentisiyle bütün videoları, anlaması kolay olsun diye istediğim kadar yavaşlatabiliyordum.

Konuşulanları anlayacak seviyeye geldikten sonra lingbe adlı ücretsiz uygulamayla konuşma pratiği yapmaya başladım. İlk başlarda çok zordu ama aynı konuları birçok kişiyle defalarca kez konuştuktan sonra daha rahat iletişim kurmaya başladım ve zamanla konuştuğum kişilerin kullandığı cümle yapılarını kendime uyarladım.

Açıkça söylemek gerekirse en büyük eksikliğim ingilizce okuma yapmamamdı. Çünkü sözlük kullanarak kitap okumak dikkat eksikliği bozukluğu olan birisi olarak çok usandırıcı geliyordu. Daha çok youtube'da yabancı videoların altındaki yorumları okuyup cevap vererek okuma ve yazma çalışması yapmaya çalıştım çünkü en baştaki yorumlar hem kısa ve eğlenceli oluyor hem de birçok pratik yapı içeriyor. Ama kitap okumayla aynı şey değil tabi. Yeni keşfettiğim birkaç uygulamayla da bu dertten kurtuldum. Artık birçok uygulamayla üzerine tıkladığımız kelimenin anlamını öğrenebiliyoruz. Çok büyük bir kolaylık bu.

İngilizce'yi diğer insanlarla iletişime geçerek öğrenmek diğer bütün yöntemlerden daha etkili geldi bana. Yabancılara birşeyi tarif ederken çekilen kelime kıtlığı onu öğrenmeye olan isteği en çok tetikleyen etkendi benim için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veerzaara -- 25 Eylül 2019; 23:58:42 >
    |
    |
    sorrento kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    SAPPHIRE hd7870XT(iade edildi) 960ti Takip *** Asus H81 Gamer *** İntel i5 4690k Noctua NH-D14 Soğutucu *** CORSAIR CARBIDE 300R 80PLUS 600W MidT, *** GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz *** SEAGATE 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 *** ASUS 23" MX239H AH-IPS LED MONİTÖR

• Teğmen
    107 Mesaj

Hocam merhaba dediğiniz kitapları epttavm sitesinden buldum amazondan daha uyguna geldi ama orijinalliği hakkında şüphelerim var sizce kitaplar orjinal midir ? link bu
    |
    |

https://palmekitabevi.com/english-for-everyone-slipcase

palmenin sitesinde daha uyguna buldum sanırım bunlar orijinaldir kendi soruma cevap vermiş oldum yine de görüşünüzü merak etmekteyim :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anarcism -- 26 Eylül 2019; 2:7:20 >
    |
    |
    anarcism kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkürler gayet açıklayıcı olmuş ve kullandığınız yöntem de mantıklı gibi görünüyor. Aslında işin özeti, kendimizi mümkün olduğu kadar İngilizceye maruz bırakmaktan geçiyor. Beyin bir zaman sonra bu sayede anlamaya başlıyor.

Wordisk dediğiniz Web sitesi ücretli mi bu arada? Mobilden yeteri kadar inceleyemedim.

Okuma yaparken ben de sıkılıyordum. O problemi de Hot English Magazine isimli aylık dergiyle aştım.

Buraya inceleme başlığı açmıştım:

https://mobile.donanimhaber.com/hot-english-magazine-dergisi-inceleme--138886455

|
    |
    veerzaara kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Worddisk ücretsiz bir uygulama içeriği çok geniş. En güzel yanı da internet üzerinde bulunan e-kitapların ve birçok sitenin url'sini kopyalayıp bu siteye yapıştırarak aynı özellikleri başka siteler için de kullanabiliyorsun. Yani uzerine tikladigin her kelimenin turkce, ingilizce ve esanlamlarini gorebiliyorsun.

Ben şu an martin eden adlı kitabı okuyorum site üzerinden. Bir yerde okumuştum dil edinimi için bazen uzun soluklu bir okuma yapmak ta gerekiyormuş. Kendimizi olay örgüsüne kaptırıp dil öğrenme odaklı moddan kurtulmak için.
    https://www.youtube.com/watch?v=J_EQDtpYSNM şunu izlemenizi tavsiye ederim. Bir ara dil öğrenmeye o kadar kafayı takmıştım ki en etkili yöntem nedir adı altında yüzlerce video izledim. Bu video da bu konu hakkında çok hoşuma gitmişti, paylaşmak istedim.

Bahsettiğiniz dergiyi incelemiştim daha önce. Yanında basit ingilizce çevirilerin olduğu yayınlara bayılıyorum. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veerzaara -- 28 Eylül 2019; 14:5:43 >
    |
    |
    sorrento kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1495 Mesaj

Bnende palmeden aldım. Fakat 4 kitap daha var. İntermediate ve advanced. Onları d r mağazalarından almıştım. Palmeden alın gitsin uğraşmayın. Fiyatlar uygunsa hala.
    |
    |

Orijinal olup olmadığı konusunda bir şey söylemek çok zor.Bilmiyorum.
    |
    |
    6.adımda birkaç link ekledim.
    Konu 900 favoriye ulaşmış.

Anladım hocam teşekkürler

|
    |

Siz ne kadara almıştınız palmeden ve memnun musunuz kitaplardan ?

|
    |
    mustang_88 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
üniversite
Mobilya Takımları
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,734
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.