Şimdi Ara

İngilizce nasıl öğrendiniz ne kadar sürenizi aldı paylaşın bilelim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
2
Favori
780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ingilizce öğrenenler için soruyorum ingilizce öğrenme serüvenizi sürenizi neler yaptığınızı bu topic altında paylaşırsanız insanlarda
    sizin gösterdiğiniz yolda gidebilir açıkcası bende merak ediyorum bende öğreniyorum neler yaptığını hangi seviyeden hangi seviyeye nasıl geldiğinizi
    falan filan bir özet geçerseniz çok sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: corpixx

Merhaba arkadaşlar ingilizce öğrenenler için soruyorum ingilizce öğrenme serüvenizi sürenizi neler yaptığınızı bu topic altında paylaşırsanız insanlarda
    sizin gösterdiğiniz yolda gidebilir açıkcası bende merak ediyorum bende öğreniyorum neler yaptığını hangi seviyeden hangi seviyeye nasıl geldiğinizi
    falan filan bir özet geçerseniz çok sevinirim.

Benim zaten temelim vardı. Lise 1'de haftada 10 saat İngilizce gördük. O zaman çok umrumda olmasa da o zaman öğrendiğim kelime, kalıp ve kulak dolgunluğunun işime yaradığını düşünüyorum. Yoksa mesela lise sonda da hiç Ingilizce görmedik. (Hocamız üniversite sınavına çalıştığımız için İngilizce işlemiyordu. ) Dedigim gibi öyle veya böyle kafada yer ediyor. Üniveristede hazırlık sınıfı benim için çok verimli geçti. Kelime öğreniyordu herkes; ama ben gazete, dergi okuyordum daha fazla kelime öğreniyordum. Dizi-film seyrediyordum. Gramer konularının zaten çoğunu biliyordum. (Gramer konularının çoğu benim için matematik formülü gibidir.) Yaklaşık 6 ayda normal hazırlık bitti. Sonra upper - intermediate sınıfına gittim, o da bitti. Şu an tercüme yapıyorum, yine gazete, dergi, makale okuyorum, dizi izliyorum. Benim hikayem böyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Advanced seviyesinde İngilizcem var.Bu düzeye gelmek için 2 sene boyunca normal düzeyde çalıştım.Sıkı çalışmadım fakat iyi bir sistemim vardı.Öncelikle gramer çalıştım.Sonra arkadaşımın tavsiyesiyle openlanguage.com dan 1 senelik üyelik alıp newbie(yeni yetme) denen komik bir düzeyden ingilizce podcastlar dinledim.Her podcastın ayrıca pdf dosyası oluyor.Bunları tekrar tekrar dinledim.Advanced seviyesine kadar birçok konuda dinledim.Ayrıca bu genel kültürüme çok faydası oldu.Şuan ingilizce bir kitabı okuyabiliyorum.İngilizce radyo dinleyebiliyorum.Filmlerin %85 ini falan anlıyorum.Fakat ingilizce gazete okurken kelime eksiği çıkıyor.Bir de Shakespeare okurken çok çok zorlanıyorum.Onu da dilforumda sordum.Dil çok ağdalıymış.İngiliz dili ve Edebiyatı öğrencileri bile zor anlıyormuş. İngilizce bir yolculuk

• konu up.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.