Şimdi Ara

İNGİLİZCE KİTAP ALACAKLARA TAVSİYELER- ANA KONU (18. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
397
Cevap
18
Favori
25.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-82BEAE867

R.I.P
    Ruhuna el-Fatiha derler bizim oralarda
  • D&R en temizi ya. İngilizce kitap fiyatları uygun hele ki şu kurla, ama çizgi romanlar çok pahalı geldi bana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Raistlin_Majere_

D&R en temizi ya. İngilizce kitap fiyatları uygun hele ki şu kurla, ama çizgi romanlar çok pahalı geldi bana
    D&R bence de iyi ama kitap skalası sınırlı. Zaten D&R'ın çoğu şubesinde Türkçe kitaplar bile sınırlıyken İngilizce çok mahdut.

Mesela bir kaç defa MarmaraForum'daki şubesine gittim. Nispeten büyük bir mağaza. Gerçi gene de bir Barnes&Noble değil ama olsun. E baktım İngilizce kitaplara, o kadar büyük mağazada 5-6 küçük raf ayrılmış. Facepalm yaptım. Olan kitaplar da popüler romanlar vs.

Remzi Kİtabevi bayağı iyiydi. AquaFlorya'daki şubesine giderdim ama o da ansızın kapandı. En yakın da Zorlu'da mı nerede. Zorlu'daki şubesinde de kapanan AquaFlorya'daki kadar çeşit yoktu.

Yani gene el mecbur amazon'a kalıyoruz. Dolar düşerse direkt amazon'dan 150 dolarlık kitap alacağım.
  • Zorlu Center Remzi Kitabevi bu konuda epey iyi. Oldukça büyük ve çeşitli konularda her biri için 1’er stand ayrılmış ingilizce kitap bölümü var

• quote:

Orijinalden alıntı: JaCKiE_BrOwN

Zorlu Center Remzi Kitabevi bu konuda epey iyi. Oldukça büyük ve çeşitli konularda her biri için 1’er stand ayrılmış ingilizce kitap bölümü var
    Bana kapanan Aqua Florya şubesi daha büyük gibi gelmişti ama yanılmışım demek ki.
  • amazon.com.tr açılmış arkadaşlar.

Bütün İngilizce yazarlara baktım.

Tolkien'in Beowulf'u,
    Kerouac'ın On the Road'u
    ya da The Great Gatsby

gibi umut vaat eden bazı kitaplar var. Hoş bunlar D&R'da da var ama asıl olay amazon'un bunları tr sitesinde ya kurun tam karşılığı olarak ya da yüzde 5 ila 10 arası daha ucuza satması.

Site daha bugün açıldığı için zannedersem oturması bir iki ay alacaktır.

Bize klasikler konusunda bile faydası dokunursa ne ala. Bizi yerli baskılara muhtaç etmesin, Orwell'in kitaplarını ya da Penguin Yayınlarının kitaplarının tamamını getirse bile bana kafi. Kafi olmaması lazım gerçi ama çok bir şey beklemek istemiyorum hüsrana uğrarım diye.

Neyse böyle işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: E-Nazmi

amazon.com.tr açılmış arkadaşlar.

Bütün İngilizce yazarlara baktım.

Tolkien'in Beowulf'u,
    Kerouac'ın On the Road'u
    ya da The Great Gatsby

gibi umut vaat eden bazı kitaplar var. Hoş bunlar D&R'da da var ama asıl olay amazon'un bunları tr sitesinde ya kurun tam karşılığı olarak ya da yüzde 5 ila 10 arası daha ucuza satması.

Site daha bugün açıldığı için zannedersem oturması bir iki ay alacaktır.

Bize klasikler konusunda bile faydası dokunursa ne ala. Bizi yerli baskılara muhtaç etmesin, Orwell'in kitaplarını ya da Penguin Yayınlarının kitaplarının tamamını getirse bile bana kafi. Kafi olmaması lazım gerçi ama çok bir şey beklemek istemiyorum hüsrana uğrarım diye.

Neyse böyle işte.
    Aaa açılmış mı. Hiç beklemiyordum sürpriz oldu. Keşke dediğini yapsalar. Kargoya o kadar para vermeyiz artık değil mi?

• quote:

Aaa açılmış mı. Hiç beklemiyordum sürpriz oldu. Keşke dediğini yapsalar. Kargoya o kadar para vermeyiz artık değil mi?

Alıntıları Göster
    En iyi tarafı kargo olur zaten böyle bir şey olsa.
  • E-Nazmi E kullanıcısına yanıt
    Hocam ikinci el İngilizce kitap satan bir site biliyor musunuz?
    Abebooks eskiden çok ucuzdu şu sıralar fiyatlar artmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Hocam ikinci el İngilizce kitap satan bir site biliyor musunuz?
    Abebooks eskiden çok ucuzdu şu sıralar fiyatlar artmış.
    daha demin baktım abebooks'a. 1822-23 basımlı Fransızca kitaba sadece 39 dolar istediklerini görünce bana ucuz geldi. İşte bakış farklılığı.

Hocam size büyük ihtimalle kurdan öyle gelmiştir yoksa bir iki aydır abebooks'taki satıcılar sürekli kampanya yapıyorlar zaten topluca.

Ama ben gene de öbür siteyi söyleyeyim betterworldbooks

ama bu sitede fiyatların çoğu zaman sıfır hatta sıfırın da üstünde olduğunu söylemeliyim. Takip nosu vermemeleri de cabası. Benim kargom kaybolmuştu mesela yolda.

Bence gene de abebooks'tan şaşmayın.

Ah bir de keşke ebay kullanabilsek.
  • amazon.com.tr'ye yerli kitaplar için bakıyordum.

Üç kitap;

Hayvan çiftliği

amazon 8,98
    kitapyurdu 9,19 (platin üye)

Huzursuzluk

amazon 9,16
    kitapyurdu 10,18 (platin üye)

Kürk Mantolu Madonna

amazon 6,31
    kitapyurdu 7,01 (platin üye)

Sonuç açık. Ben bu gidişle ürün skalası genişledikçe amazon'a geçerim gibi geliyor yerli kitapta da. Hayırlı olsun.

@Kraven @Hupogrammos @vamparf @Ç-Nazmi

EK: Haksızlık yapıyormuş gibi olmasın. Başka bir kitaba daha baktım.

Kedinin Kerameti

amazon 28,80
    kitapyurdu 19,76 (platin)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E-Nazmi -- 20 Eylül 2018; 1:54:51 >
    Asıl fark yaratacak şey şu olur: Amazon.com'daki müşteri hizmetleri kalitesini taşıyabilecekler mi buraya? Taşırlarsa kitapyurdunu bile elimin tersiyle iter, sürekli burdan alırım; ki, kitapyurdunu şahsen gayet beğenen birisiyim.
  • quote:

Asıl fark yaratacak şey şu olur: Amazon.com'daki müşteri hizmetleri kalitesini taşıyabilecekler mi buraya? Taşırlarsa kitapyurdunu bile elimin tersiyle iter, sürekli burdan alırım; ki, kitapyurdunu şahsen gayet beğenen birisiyim.
    Ben o konuda Babil'i tek geçerim. Hem müşteri hizmetlerinden memnunum hem stok durumunu doğrudan göstermelerini çok seviyorum. Kitabın siparişini veriyorsun da temin süresini bekliyorsun günlerce. Stokta gözüken kitabı gerçekten anında gönderiyor adamlar. Geçen sipariş ettiğim bir kitabın arka kapağı kıvrıldığı için iz kalmış, ellerinde de bir tane olduğu için beni arayıp böyle böyle bir durum var ne yapalım diye sordular. Ben bunu ne idefix ve kitapyurdu ne diğer sipariş verdiğim sayfalarda görmedim. idefix zaten Allah'a emanet. 15 gün kitabı temin etmelerini beklediğimi bilirim. Benim ilgilendiğim konularda da yelpazesi çok dar, ciddi bir süre oturmasını beklemek gerekiyor anlaşılan Amazon'un. Ciddi fiyat farkı olmadığı müddetçe ben Babil'den memnunum.
    Betterworldbooks sitesinden baktım sıfır fiyatından bile pahalı görünüyor.
  • Kraven kullanıcısına yanıt
    Ooo epey iyiymiş öyleyse. Ben Babil'den birkaç kez almıştım, memnuniyetsizlik gibi bir durum da yoktu. Sadece Kitapyurdu ile bir sorunum olmadığından oradan alıyordum. Stoğu göstermeleri falan epey olumlu. Artık Babil'den de alırım.

Pandora, idefix ve D&R benim kara listemde. Pandora'nın epey meşhur bir özelliği var: Stokta olmayan şeyleri stokta gösterir; sipariş edersiniz, 1 hafta köşe kapmaca oynarsınız.

D&R'ın 1-2 ayda sipariş teslim ettiği oldu. Sorunsuz teslimatlarında da 5 günde kargoya verme gibi bir ortalamaları vardır.

Idefix de yırtık kapaklı kitap yolladı, buna ek olarak Pandora'nın meşhur özelliği bunlarda da mevcut. Stokta olmayan şeyleri var gibi gösterirler.

Bu 3'ünden bu yüzden alışveriş yapmıyorum artık. Kimseye de tavsiye etmem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82BEAE867 -- 20 Eylül 2018; 19:13:56 >
    Bazı kitaplar çok uygun, acaba çeşitler arttıkça nasıl olacak.. Bu gidişle bulabildiğimiz her şeyi amazondan alırız dediğin gibi. Haber için teşekkürler. Sizce fiyatlar nasıl böyle uygun olabildi, hep böyle gitme şansı var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-73A8A7D1E

Bazı kitaplar çok uygun, acaba çeşitler arttıkça nasıl olacak.. Bu gidişle bulabildiğimiz her şeyi amazondan alırız dediğin gibi. Haber için teşekkürler. Sizce fiyatlar nasıl böyle uygun olabildi, hep böyle gitme şansı var mı?
    Anladığım kadarıyla bazı yayınevleriyle iyi anlaşmışlar bazılarıyla da hiç anlaşamamışlar. Bilhassa popüler eserler aşırı indirimli. İleride de böyle olur mu sorusuna gelince; ümit ediyorum ama pek sanmıyorum. Göreceğiz.
  • Fiyat olarak Takip ettiğim birçok kitap amazon.tr sitesine gelmemiş maalesef umarım 1-2 ayda sistem otururur ürün sayısı artar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu royal mail hakkında bilgisi olan var mı? Amazon.de'den bu salı sipariş geçmiştim, Royal Mail ile kargolanmış. Biraz yorumlarına baktım, çok olumsuz yorumları var. Aylarca, hatta ebediyyen hiç ulaştırmadıkları oluyormuş. Tecrübesi olan varsa içime su serpsin lütfen
  • Bu postayla geliyorsa Amazon'un İngiltere deposundan çıkmıştır. Royal Mail İngiltere'nin PTT'si. Türkiye'ye ortalama 7-14 gün arasında ulaşıyor. Ancak kötü hava koşulları, grev vs. gibi durumlar olursa bu süre 1 aya kadar uzayabilir. En kötüsü ise paketin kaybolabilir. Neyse ki Amazon bu gibi durumlarda yenisini ücretsiz olarak gönderiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.