Şimdi Ara

İNGİLİZCE KİTAP ALACAKLARA TAVSİYELER- ANA KONU (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
397
Cevap
18
Favori
25.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rat.planet

Yalnız Amazon.de de bazı kitapların en son baskısı olmayabiliyor.Amazon com da güncel baskıya bakmak gerekiyor.
    Ben pek farkını göremedim hocam .com'la.

Zaten Avrupa'daki depolama dağıtım sistemleri nasıldır bilmiyorum ama Fransızca kitapla İngilizce kitap aynı pakette gelebiliyor 5 günde.
  • Yeni sayfanın görünmesi için mesaj.
  • E-Nazmi E kullanıcısına yanıt
    Gelse bile personel yurdumun personeli olduğu sürece idefix tarzı takılırlar her türlü.

Belki orası biraz abartı ama yine de ürün çeşitliliğinin az olacağını ve her ne kadar insiyatifli davranırlarsa davransınlar bir noktada bizim milletin bunu suistimal edeceğini ve akıntıya karşı kürek çekmeyi bıracaklarını düşünüyorum. Yine de değişim iyidir, bakarsın ortaya rekabet getirirler ve bizim çeteleşmiş firmalarımız hizaya gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-82BEAE867

Gelse bile personel yurdumun personeli olduğu sürece idefix tarzı takılırlar her türlü.

Belki orası biraz abartı ama yine de ürün çeşitliliğinin az olacağını ve her ne kadar insiyatifli davranırlarsa davransınlar bir noktada bizim milletin bunu suistimal edeceğini ve akıntıya karşı kürek çekmeyi bıracaklarını düşünüyorum. Yine de değişim iyidir, bakarsın ortaya rekabet getirirler ve bizim çeteleşmiş firmalarımız hizaya gelir.
    Ben amazon'un farklı olduğunu ve bir farklılık yaratacağına inanıyorum. Ha belki Amerika'da Avrupa'daki gibi işlemez burada ama en azından Türkiye standartlarının üstünde olacağına eminim. Gelmesi de 2019'u bulacakmış. Üzüldüm valla. Keşke 2018'de gelseydi. Bu yamyam sitelerden kurtulurduk.

Bir de ben amazon.com.tr açılınca yabancı kitap satışlarının nasıl olacağını merak ediyorum. Popüler eserleri kendileri satacaklardır mutlaka ama ya popüler olmayanları?

Kur üzerinden karşılığı neyse o fiyata satılır inşallah yabancı kitaplar da.

Bu arada forumda bir sıkıntı var galiba, yenim mesaj atılan konular yukarı çıkmıyor. Sizde de öyle mi?

Akademik eserlerin olacağını hiç sanmıyorum. Amazon.de'de bile aradığım çoğu akademik eseri bulamıyorum. O konuda .com'a biraz mahkumuz. Ama dediğin gibi popüler eserler mutlaka olur.

Evet, forumda var yine bir şeyler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82BEAE867 -- 9 Haziran 2018; 18:48:24 >
    Geçen gün bir kitabı incelerken fark ettim.Abd'de çıkan 100.yıl son baskı yerine daha önceki baskıyı satıyorlardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: E-Nazmi

Kargoya verildikten üç gün sonra geldi. Aslında dün gelmişti ama dağıtıma bugün çıktı. Gene hızlılar.

Arkadaşlar bu resimleri düzenlemeden kesmeden yüklemiştim. Sildim ama silinmiyor. Konuya eklenen fotoğraflar silinemiyor evet

O yüzden söylemek gereği duyuyorum ki o yerde kötü görüntü oluşturan turuncu şey kırmızı mercimek. Dökülmüş. Sonradan fark ettim. Buna da bir açıklık getirmek istedim.

• Arkadaşlar Amazon.ca sitesinden kitap almayı düşünüyorum.
    Kanada doları Abd dolarına göre daha düşük bir seviyede.Şuan 3.47
    Fakat bu canada sitesinde vergi ile abd sitesi aynı mı acaba? Devletlere göre değişiyor sanırım.
    Bir de kargo ücreti Abd ile Kanada arasında çok fark eder mi?
    Deneyen var mı? Mantıklı mı sizce?
  • quote:

Arkadaşlar Amazon.ca sitesinden kitap almayı düşünüyorum.
    Kanada doları Abd dolarına göre daha düşük bir seviyede.Şuan 3.47
    Fakat bu canada sitesinde vergi ile abd sitesi aynı mı acaba? Devletlere göre değişiyor sanırım.
    Bir de kargo ücreti Abd ile Kanada arasında çok fark eder mi?
    Deneyen var mı? Mantıklı mı sizce?
    İlk eklediğim üç kitaptan ikisini Türkiye'ye göndermiyordu .ca o yüzden Harry Potter eklediğim iki tane. Toplamda ikisinde de aynı 3 kitap olmuş oldu ama .ca'nın kitap seçeneğinin kısıtlı olduğunu fark ettim. Bunu da söylemiş olayım.

İNGİLİZCE KİTAP ALACAKLARA TAVSİYELER- ANA KONU

37 euro = 196 Lira
    66 Kanada Doları = 228 Lira

Bir de şu var ki .ca'dan ya da .com'dan kitap ekledikçe kargo ücreti korkunç artıyor. Ama .de'de ben geçen 80 euroluk kitap ekleyip baktım, kargo ücreti hala 7,5-8 euro idi. Türkiye'ye yakın olması hasebiyle olsa gerek.

Yani hocam illa ki gene en uygunu bizim için amazon.de. Bence oradan alın maceraya girmeyin.

EK: Vergi 150 euroyu ya da karşılığı olan miktarı geçmezseniz her yerde aynı olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E-Nazmi -- 11 Haziran 2018; 18:1:43 >

Hocam sanırım yanlış anladınız.
    Amazon.ca ekranında Türkçe desteği yoktur.Siz sanırım de sitesinde para birimini Kanada Doları'na çevirdiniz.
    Amazon.ca sitesine üye olmak gerekiyor.Belki üye olan vardır diye sordum.

Bir sorum daha var aklıma geldi.
    Ben genelde bilmediğim kelimeleri TDK online Türkçe sözlükten bakıyorum.Hem anlaşılır hem de örnek veriliyor.
    Fakat kitap okurken bilmediğim kelime için sürekli pc açmak vakit kaybettiriyor.
    Bu nedenle TDK'nın basılı sözlüğünü alacağım.
    https://www.hepsiburada.com/turkce-sozluk-ciltli-kolektif-p-KTDK246061
    Kargo bedava görünüyor.Merak ettiğim acaba TDK sitesindeki gibi kelimelere ait örnekler mevut mu bu sözlükte?
    Kullanan var mı?

• quote:

Hocam sanırım yanlış anladınız.
    Amazon.ca ekranında Türkçe desteği yoktur.Siz sanırım de sitesinde para birimini Kanada Doları'na çevirdiniz.
    Amazon.ca sitesine üye olmak gerekiyor.Belki üye olan vardır diye sordum.

Bir sorum daha var aklıma geldi.
    Ben genelde bilmediğim kelimeleri TDK online Türkçe sözlükten bakıyorum.Hem anlaşılır hem de örnek veriliyor.
    Fakat kitap okurken bilmediğim kelime için sürekli pc açmak vakit kaybettiriyor.
    Bu nedenle TDK'nın basılı sözlüğünü alacağım.
    https://www.hepsiburada.com/turkce-sozluk-ciltli-kolektif-p-KTDK246061
    Kargo bedava görünüyor.Merak ettiğim acaba TDK sitesindeki gibi kelimelere ait örnekler mevut mu bu sözlükte?
    Kullanan var mı?
    Amazon'a bir kere üye olduktan sonra bütün sitelerine aynı hesapla girebilirsiniz.

Türkçe desteği olan .de zaten
    Altta ikinci bir resim daha var sizde gözükmüyor olabilir. Sayfayı yenilerseniz göreceksiniz ki kitaplar 43 Kanada Doları kargo 22 Kanada Doları tutuyor.

Sırf sizin için uğraştım o kadar resim ekledim hocam, olmuyor yani

Ben her sitesine ayrı şekilde üye olmak gerekir diye bir yerde okumuştum demek ki yanlış yazılmış.

Bu arada amazon'da satılan kitapların Kindle edition olanları satın aldığımızda elimizde kindle olmasa pc'den okunabilir mi?
    Bu konuda bilginiz var mı?
  • quote:

Ben her sitesine ayrı şekilde üye olmak gerekir diye bir yerde okumuştum demek ki yanlış yazılmış.

Bu arada amazon'da satılan kitapların Kindle edition olanları satın aldığımızda elimizde kindle olmasa pc'den okunabilir mi?
    Bu konuda bilginiz var mı?
    Maalesef e-kitapla en ufak bir işim olmadığı için bilmiyorum. Ama amazon'un yardım kısmında yazıyor olabilir. Bir oraya bakın.
  • Abebooks'tan bir kitap aldım. Almanya'dan geliyor. Kitap 20 dolar kargo 11 dolar. Vallahi bu pre-1800 kitaplar bile şöyle 30-40 dolara gidiyor ya, bunları gördükçe bizim 1915-20'de basılmış kitaba 400 lira fiyat çeken yamyam sahaflara daha çok sövüyorum.

Tamam, kabul ediyorum. O yıllarda onlardaki bir kitabın yaptığı baskı sayısıyla bizimkiler bir olmadığı gibi bir baskının tirajı da eşit değil. Buna okeyim ama bu sadece bu eski kitaplarda olan bir şey değil ki. Adam sahaf, piyasada 3. 4. baskısı olan kitabın ilk baskısını (3-5 sene önce yapılmış bir asır önce falan da değil ha) sıfırının iki katına satıyorlar.

Rezil utanmazlar.

Bu arada kargonun gelmesi için 4 Temmuz diyor ama ben gelecek hafta başı en geç Salı-Çarşamba geleceğini tahmin ediyorum. Buraya yazacağım kaç günde geldiğini ve detayını.

Ek olarak; ebay'da pre-1800 kitaplar 5-10 dolar gibi komik rakamlara satılıyor açık artırma usulüyle ama biz Türkiye'de Paypal olmadığı için ebay'dan bir şey alamıyoruz. Ancak ağzımızın suyu akarak bakıyoruz. Buradan önce Paypal'ı yasaklayan büyükbaşlara sonra da hükumetle anlaşmaya yanaşmayan, sanki Türkiye ülkelerden bir ülke değilmiş gibi, şerefsiz Paypal'a "Allah'ınızdan bulasınız" demek istiyorum.

Dostum yazdıklarını ben ve rat.planet, mitolojici olan arkadaş, Ğraven ve Gandalff reyiz haricinde kimse okumuyor.

Bence kendine bir blog aç, yemin ediyorum en az on kat hitin olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Almanya görünebilir.Ama bazen sürpriz olabiliyor.Almanya'dan gelecek zannediyorsun Hindistan'dan kargolanıyor.
    Bu durumu ben anlayamadım.

Bence o durum tamamen baskı sayısıyla ilgili.Tabiki cilk kalitesi,yazı tipi de önemli.

Baskısı 1-2 sene önce biten kitaba 4-5 kat daha fazla para vererek almıştım bir keresinde.Alternatif de yok mecburen.

Hocam bu arada ebay'dan artık alışveriş durumu pek güvenli değil diyorlar.Kitap geçerli mi bilmiyorum ama birçok sorun yaşayan var.Ürünleri kargolamıyorlar.Yorumlar okumuştum bununla ilgili.Ebay'da paypal dışında kart ödemesi var diye hatırlıyorum.Tabiki paypal çok daha güvenli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tom.waits

Dostum yazdıklarını ben ve rat.planet, mitolojici olan arkadaş, Ğraven ve Gandalff reyiz haricinde kimse okumuyor.

Bence kendine bir blog aç, yemin ediyorum en az on kat hitin olur.
    Valla düşünmedim değil ama blog pek bana göre değil ya. Hoşlaşmıyorum internete bir şey yazmaktan pek. Mesela twitter'da da hiç kendim tweet atmıyorum. Şimdiye kadar 1 ya da 2 kere atmışımdır.

Blog ne bileyim sanki bana boş iş gibi geliyor. En kral blogun kaç okuyucusu var Pucca gibi tipler dışında?

Tamam burada da çok yok ama en azından daha sağlam ve geniş bir yer gibi geliyor.

Ama kitap bölümünün ölülüğünü düşünüyorum da senin tavsiyeni bir düşüneceğim.

Kitap tavsiye konumda daha çok cevap geliyor ama o da istediğim seviyede değil.

Bakayım bir düşüneyim.

• ben dersi dinleyen parmak kaldırmayan öğrenciler grubundayım, siz devam edin :-)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Böcekli sümük

ben dersi dinleyen parmak kaldırmayan öğrenciler grubundayım, siz devam edin :-)
    Teşekkürler.

Zaten aldığım şu bir kaç etkileşim de olmasa ne Kitap Tavsiye Etmeye devam edecektim ne de bu konuyu güncelleyecektim.

İşte biz burada kısıtlı da olsa ilgili kişilere yönelik yazıyoruz. Zaten bu konu da google'da birinci sayfada çıkmaya başladı bir süre önce. Daha sevindim.
  • quote:

Almanya görünebilir.Ama bazen sürpriz olabiliyor.Almanya'dan gelecek zannediyorsun Hindistan'dan kargolanıyor.
    Bu durumu ben anlayamadım.

Bence o durum tamamen baskı sayısıyla ilgili.Tabiki cilk kalitesi,yazı tipi de önemli.

Baskısı 1-2 sene önce biten kitaba 4-5 kat daha fazla para vererek almıştım bir keresinde.Alternatif de yok mecburen.

Hocam bu arada ebay'dan artık alışveriş durumu pek güvenli değil diyorlar.Kitap geçerli mi bilmiyorum ama birçok sorun yaşayan var.Ürünleri kargolamıyorlar.Yorumlar okumuştum bununla ilgili.Ebay'da paypal dışında kart ödemesi var diye hatırlıyorum.Tabiki paypal çok daha güvenli.
    Hindistan'da bazı uyanık satıcılar var. Bunların elinde bütün eski kitapların pdf'i var. Tıpkıbasım yapıp eski tarz ciltle ciltleyip yolluyor üçkağıtçılar. Ama zaten yazıyor öyle olduğunu ama bunu fark etmeden alanlar olabilir. Ama zannedersem senin dediğin bu değil, ayrı bir şey. Enteresanmış o halde.

Baskı sayısı büyük etken tabii. Şöyle örnek vereyim; bu benim aldığım "Poesies de Malherbe" 1600'lerden 1900'e kadar tahminim 50 defa falan farklı yerlerde basılmıştır. Tiraj 19. yüzyıla kadar Avrupa'da bestsellerlar dışında genelde 1000 ya da 1500. Türkiye'de şurada 1990'lara kadar çoğu kitabın 1000'i geçmiyordu tirajı. Aradaki fark orada. Avrupa'da 19. yüzyılda bir baskının tirajı artarken bizde 20-30 sene öncesine kadar zaten bestseller diye bir olayın bile olmaması. Şimdi baktım Malherbe'in şiirleri sırf 19. yüzyılda bile 20 küsur baskı yapmış. Fark bu.

Bu arada ebay'da kartla alma imkanı olduğunu ben de biliyorum ama satıcıların %90'ı kart kabul etmiyor.

Senin dediğin o ürün yollamayanlar ebay kurulduğundan beri var. Dünyanın en çok dolandırıcılık yapılan ve kaçakçılık ürünü eşyaların en çok satıldığı yerdir kendileri.

Ama %100 güvenilir satıcılardan alırsanız sıkıntı olmaz. %98'den bile almamakta fayda var.

Ama işte o %100 güvenilirlerin ekserisi de maalesef kredi kartı ya da debit kart kabul etmiyor

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.