Şimdi Ara

deleted user (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
24
Favori
70.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konu dilbilgisi ise onceden Turkce okuyup/izledigin bir kitap/film/kurgunun Ingilizcesini oku. Nedenini okudugunda anlarsin...
  • hocalırım merhaba kursa gitmeye zamanım yok pratiğie zamanım çok ama hiç bilmiyorum nerden başlamalıyım bana kaynak gösterebilirmisiniz
  • http://www.oxfordowl.co.uk/EBooks/Ultimate_Takeover/# burada hikayeler var, seslendirmeli OXFORD un kendi sitesi. Buradan çalışmaya başlayabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miller57

Konuyu yeni gördüm. Gerekli cevaplar verilmiş ama belki yazacaklarım birinin işine yarar ümidiyle bir kaç öneride bulunmak istiyorum.

http://eslau.ca/ Smartphone veya benzeri bir mobile aygıttan İngilizce gramer çalışmak, test çözmek isterseniz Kanada menşeeli güzel bir site.

http://www.eslfast.com/ Oku + Dinle. Hem reading hem de listening yapmak isteyenler için her gün bir okuma parçası. Gayet başarılı bir site.

Oxford Bookworms Yayınlarının Beginner seviyeden, Advanced seviyeye kadar onlar hikaye kitapları mevcut. Bu kitapların orijinalini almak çok pahalı,
    indirimde olanını bulmakta çok güç. Onun için en iyisi google'da ziplenmiş pdf dosyalar var. Bunları bulup indirmek.

Oxford Bookworms, Penguin Readers, McMillan ve Cambridge yayınları favorilerim. Bu kurumların kitapları çok profesyonelce hazırlanmış.

Diğer başka eğitim kurumlarının kitapları genelde seviyeyi tutturamıyor. Mesela bir keresinde Capadocia yayınlarının Elemantary seviye hikaye kitabını
    almıştım fakat okuyamamıştım. Çünkü kitap hiç te elemantary öğrencisi için uygun değildi. En azından intermediate seviye kelime ve gramer bilgisi gerektiyordu.
    Bende okuyamamıştım o kitabı. O yüzden yukarıda saydığım kurumlar bu işi en iyi bilenler ve en iyi kitapları hazırlayanlar.

Çok isteyen olursa bana p.m.'den mesaj atsın. Arşivimde ki pdf leri mail atarım. Böylece kitap taşımak yerine ister bilgisayarınızdan, ister smartphone nunuzdan veya
    e kitap okuyucunuz varsa ondan kitapları her yerde okuyabilirsiniz.

İngilizcesini geliştirmek isteyenler için şu internet o kadar büyük bir hazine ki... Maalesef facebook, oyun ve video izlemekten başka bir iş için kullananı pek göremedim.

Son bir öneri :

Reading = Writing'i geliştirir. (Yani kitap okursanız, yazma kabiliyetiniz gelişir.)
    Listening = Speaking'i geliştirir. (Ne kadar çok dinleme yaparsanız o kadar çok anlamaya ve dolayısıyla konuşmaya başlarsınız.)

Reading tabi ki yapılmalı ancak listening ondan bir adım önde olmalı kanımca. Anlıyorum ama konuşamıyorum dememek için,
    yazma, okuma, dinleme faaliyetlerinden hiçbiri ihmal edilmemeli. Yoksa gelişimimiz güdük kalır. Bir tarafı eksik kalır.

O bakımdan özellikle listening için bir kaç tavsiyem olacak.

Youtube'da ingilizce eğitimi veren channel'lar var.

Bunlardan gördüğüm kadarıyla en iyileri:

- MisterDuncan
    - HugoSite
    - gngdoan
    - private english club (peppy club)
    - teacherphilenglish

Bu yazdığım isimlerle youtube search kısmında arama yaptığınızda eminim ki bu kanallara ait eğitim videoları karşınıza çıkacaktır.
    Tavsiyem bir an önce youtube dan bu videoları download edip izlemeye başlamanız. Çünkü internetten videoları izlerken, takılma vs... olabiliyor.
    Youtube açıkken ilgi dağılabiliyor vs... En iyisi indirip sorunsuzca izlemek. Ben öyle yaptım. Mozilla Firefox tarayıcıma youtube video indirme
    eklentisi kurdum. Ve oradan işime yarayacak tüm videoları indirdim ve izliyorum. Böylesi en güzeli.

Ben de orta seviye gramer bilgisine sahibim. İlerletmek için uğraşıyorum....

Misterduncan a ben de çalıştığım set bitince 2 ay sonra başlamayı düşünüyorum. Çok faydası olacak bence de. Şu anda 'ASK MISTER DUNCAN' serisi ile toplamda 110 videosu var.

• merhaba
    arkadaslar hepinize göstermiş olduğunuz kaynak ve bilgilerden dolayı teşekkür ederim özellikle size miller bey
  • ben de küçük bir tavsiyede bulunmak isterim, Suiza Karol isimli yazarın e-kitabını enteresan bulabilirsiniz, hem çok kısa, hem günlük konuşma diliyle yazılmış. Amazon.com'da bulabilirsiniz. İngilizce pratik yapmak isteyenler için iyi bir seçenek.
  • orta ve ileri düzey hikaye kitabı nerden bulabiliriz epub olarak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alprens -- 20 Ekim 2013; 15:42:28 >
  • http://english-e-books.net/ sitesine ne olduğunu bilen var mı? ciddi kaynak içeren müthiş bir siteydi. keşke indirseydik açıkken site.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dreazz

ebook degilde normal kitabi nerden alabilirim

2. el kitaplar da bulabilirsiniz
    mesela ankarada olgunlar sokakta birsürü kitapçı var, hem 2. el hemde çakma hikaye kitapları bulabilirsin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenon

quote:

Orijinalden alıntı: Dreazz

ebook degilde normal kitabi nerden alabilirim

2. el kitaplar da bulabilirsiniz
    mesela ankarada olgunlar sokakta birsürü kitapçı var, hem 2. el hemde çakma hikaye kitapları bulabilirsin :)

1 yılı geçmiş hocam o mesajı yazdığım güne kıyasla baya bi ilerlettim ingilizcemi sağolun yorum için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dreazz -- 20 Ekim 2013; 18:48:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dreazz kullanıcısına yanıt
    haha kusura bakma yılını farketmemişim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihto -- 23 Ocak 2021; 22:6:41 >
  • konuyu hortlatan benim bize yardım eden yok:) bana epub lazım penguin oxford vs ne varsa. elinde collection olan var mı pdf te olur?
  • alprens A kullanıcısına yanıt
    forumda paylaşım yapanlar vardı. araştırırsan belki bulabilirsin.
    ben epub yada pdf türü hikaye kitapları indirmiyorum. o yüzden kaynak bilmiyorum.

• quote:

Konuyu yeni gördüm. Gerekli cevaplar verilmiş ama belki yazacaklarım birinin işine yarar ümidiyle bir kaç öneride bulunmak istiyorum.

http://eslau.ca/ Smartphone veya benzeri bir mobile aygıttan İngilizce gramer çalışmak, test çözmek isterseniz Kanada menşeeli güzel bir site.

http://www.eslfast.com/ Oku + Dinle. Hem reading hem de listening yapmak isteyenler için her gün bir okuma parçası. Gayet başarılı bir site.

Oxford Bookworms Yayınlarının Beginner seviyeden, Advanced seviyeye kadar onlar hikaye kitapları mevcut. Bu kitapların orijinalini almak çok pahalı,
    indirimde olanını bulmakta çok güç. Onun için en iyisi google'da ziplenmiş pdf dosyalar var. Bunları bulup indirmek.

Oxford Bookworms, Penguin Readers, McMillan ve Cambridge yayınları favorilerim. Bu kurumların kitapları çok profesyonelce hazırlanmış.

Diğer başka eğitim kurumlarının kitapları genelde seviyeyi tutturamıyor. Mesela bir keresinde Capadocia yayınlarının Elemantary seviye hikaye kitabını
    almıştım fakat okuyamamıştım. Çünkü kitap hiç te elemantary öğrencisi için uygun değildi. En azından intermediate seviye kelime ve gramer bilgisi gerektiyordu.
    Bende okuyamamıştım o kitabı. O yüzden yukarıda saydığım kurumlar bu işi en iyi bilenler ve en iyi kitapları hazırlayanlar.

Çok isteyen olursa bana p.m.'den mesaj atsın. Arşivimde ki pdf leri mail atarım. Böylece kitap taşımak yerine ister bilgisayarınızdan, ister smartphone nunuzdan veya

İngilizcesini geliştirmek isteyenler için şu internet o kadar büyük bir hazine ki... Maalesef facebook, oyun ve video izlemekten başka bir iş için kullananı pek göremedim.

Son bir öneri :

Reading = Writing'i geliştirir. (Yani kitap okursanız, yazma kabiliyetiniz gelişir.)
    Listening = Speaking'i geliştirir. (Ne kadar çok dinleme yaparsanız o kadar çok anlamaya ve dolayısıyla konuşmaya başlarsınız.)

Reading tabi ki yapılmalı ancak listening ondan bir adım önde olmalı kanımca. Anlıyorum ama konuşamıyorum dememek için,
    yazma, okuma, dinleme faaliyetlerinden hiçbiri ihmal edilmemeli. Yoksa gelişimimiz güdük kalır. Bir tarafı eksik kalır.

- MisterDuncan
    - HugoSite
    - gngdoan
    - teacherphilenglish

Bu yazdığım isimlerle youtube search kısmında arama yaptığınızda eminim ki bu kanallara ait eğitim videoları karşınıza çıkacaktır.
    Tavsiyem bir an önce youtube dan bu videoları download edip izlemeye başlamanız. Çünkü internetten videoları izlerken, takılma vs... olabiliyor.
    Youtube açıkken ilgi dağılabiliyor vs... En iyisi indirip sorunsuzca izlemek. Ben öyle yaptım. Mozilla Firefox tarayıcıma youtube video indirme
    eklentisi kurdum. Ve oradan işime yarayacak tüm videoları indirdim ve izliyorum. Böylesi en güzeli.

Önerebileceğiniz bir sözlük var mı?

• arkadaşlar ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.Çok faydalı link ler paylaşmışsınız.
  • SAyın Arkadaşlar Hikaye Kitapları hakkında sizlere önerilerde bulunmak isterim.

sınınıza set olarak kiştap almak istiyor ancak hangi kitapları almam gerekir hangi hikaye kitaplarını almalıyım diyoranız sizlere kitapbilgini diye bir siteyi tavsiye ediyorum burada
    - tüm kitaplar eğitimciler tarafından onaylanmış
    -sınıf seviyelerine göre özenle seçilmiş
    -iade imkanı
    -güvenilir adres.
    www.kitapbilgini.com
  • quote:

Son bir öneri :

- MisterDuncan
    - HugoSite
    - gngdoan
    - teacherphilenglish

Merhaba Hocam, acaba kaynak konusunda yardımcı olabilir misin ? İstersen mail adresimi yazabilirim

• sinbeipta S kullanıcısına yanıt
    Herhangi bir cevap veren oldu mu bizlere de link lazım hani güncel linkleri bulup paylaşabilirseniz çok sevinirim.

• Alwaystheloser A kullanıcısına yanıt
    Merhabai

Konunun üztünden uzun bir süre geçti tam olarak ne konuştuğumuzu ve araştırdığımızı da hatırlamıyorum ama şöyle birşey söyleyeebilirim. Effortless english diye bir set indirdim zamunda veya diğer torrent sitelerindeni vcablary,listening reading baya kapsamlı birşey, düzenli çalışmada sonuç alabilirsin diye düşünüyorum. Torrent siteleri içinde ekşide araştırma yapıp şansını deneyebilirsin.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.