Şimdi Ara

İngilizce hazırlıkta umutsuzluğa kapıldım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
2
Favori
431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elektrik elektronik mühendisliğini isteyerek yazdım kazandım. Bölümün ingilizce olmasıni da özellikle istiyordum. Şimdi hazırlıktayım online dersler iyi kötü gidiyor. Fakat artık beynimin yabancı dillere hiç yatkın olmadığına inanıyorum. Lise de çalışmadığım için kötüyüm falan diyordum. Ama geldiğim nokta da çok umutsuzluk basti. cidden dersleri önemseyip çalışmama rağmen vizelerden düşük alıyorum. Sınıf arkadaşlarıma bakıyorum zaman geçtikçe aramızdaki seviye farkı artıyor. Hocayı anlamakta zorlanıyorum speakingte aynı şekilde zorlanıyorum. Kelimeleri hatırlamakta da zorlaniyorum. Hazırlığı iyi kötü geçerim ama ben bir mühendislik okuyacağım İngilizcem'in bu berbatligiyla nasıl yüksek ortalama yapacağım? Herkes hazırlığın harika bir yıl olduğundan yksden sonra dinlendireceginden bahsediyordu. Lütfen yardımcı olun sırf bu ingilizce yüzünden istemediğim tıpa yatay geçiş yapabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam speakingte zorlanmanız çok çok normal odtü hazırlığı bitirmiş olan arkadaşlarım ve ben hiçbirimiz doğru düzgün konuşamıyoruz, ingilizce konuşmayı geliştirmek için konuşma pratiği yapmak gerek, bu şansı da bulmak gerçekten zor görünüyor şimdilik. O yüzden onu direk boşverin derim azından şu an için. Hocayı anlama kısmına gelirsek bu da zamanla gelişecek bir şey, önceden bir aşinalığınız yoksa zorlanmanız çok normal. Size önerim boş zamanınızda ingilizce podcast dinleyin, videolar izleyin ama bunlar altyazısız olsun. Kelimeleri yakalamaya çalışın. Okulun verdiği okuma egzersizleri varsa bu genel olarak ingilizcenizin gelişmesine çok yardımcı olur. Şu an kötü hissetmenizin temel sebebi durumun beklentinizden biraz farklı olması sanırım. Buna aldanarak yanlış bir karar vermeyin derim

https://www.youtube.com/playlist?list=PLFs4vir_WsTwEd-nJgVJCZPNL3HALHHpF

linkteki oynatma listesini öneririm, bu tarz videolar izleyebilirsiniz

• Hocam takviye ders alabilirsin. Udemy gibi sitelerde güzel dil kursları var. Ayrıca instagramda @turkishpolyglot sayfasına bir bakın derim. Kalıcı dil öğrenimi konusunda çok iyi yöntemleri/tavsiyeleri barındırıyor.

• suçu devlet liselerine ve okullarına atmak istemem ama ben de pek bir şey öğrenememiştim. şu an da ingilizce de pek harika olduğum söylenemez ama geliştiysem ingilizce alt yazılı ingilizce dublaj veya orj. filmler üzerinden geliştim ilk başlarda pek bir şey anlamıyorsun ama sonradan duyumsamaya falan başlıyorsun. aynı şekilde ses dolgunluğu olsun diye yemek yerken falan arkada ingilizce podcastte dinleyebilirsin(zaten spotifyda elle tutulur 10 podcast varsa birini deniz göktaş yapıyor diğerlerini yabancılar). hayatının her alanına kısaca ingilizceyi yerleştir.

çünkü öğrenemiyorum diye bir şey yok ingilizce konuşulan bir ülkede yaşasan dünyanın en sığır insanı da olsan sorunun olmadıktan sonra öğrenirsin insan içgüdüsü zaten böyle olmalı. bu yüzden etrafını ne kadar ingilizceleştirirsen o kadar iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-EB5DF7EA3 -- 14 Ocak 2021; 21:47:20 >
  • Hocam speakingte zorlanmanız çok çok normal odtü hazırlığı bitirmiş olan arkadaşlarım ve ben hiçbirimiz doğru düzgün konuşamıyoruz, ingilizce konuşmayı geliştirmek için konuşma pratiği yapmak gerek, bu şansı da bulmak gerçekten zor görünüyor şimdilik. O yüzden onu direk boşverin derim azından şu an için. Hocayı anlama kısmına gelirsek bu da zamanla gelişecek bir şey, önceden bir aşinalığınız yoksa zorlanmanız çok normal. Size önerim boş zamanınızda ingilizce podcast dinleyin, videolar izleyin ama bunlar altyazısız olsun. Kelimeleri yakalamaya çalışın. Okulun verdiği okuma egzersizleri varsa bu genel olarak ingilizcenizin gelişmesine çok yardımcı olur. Şu an kötü hissetmenizin temel sebebi durumun beklentinizden biraz farklı olması sanırım. Buna aldanarak yanlış bir karar vermeyin derim

https://www.youtube.com/playlist?list=PLFs4vir_WsTwEd-nJgVJCZPNL3HALHHpF

linkteki oynatma listesini öneririm, bu tarz videolar izleyebilirsiniz

• Stewartteoremi kullanıcısına yanıt

Linkteki videolar animasyonla birlikte çok faydalı gibi görünüyor. Tespitlerin çok doğru ben kendimin daha iyi bir gelişme gösterebileceğimi düşünüyordum. Aslında telefondan podcast dinliyorum ve bazı akşamlar better things dizisini ing altyaziyla izliyorum. Ama bilmiyorum mesela listeningte dinlerken bir kelimeyi anlamadiysam oraya odaklanıyor beynim sonraki gelenleri kaçırınca falan cümleyi kafamda tam oturtup anlamam zorlaşıyor. Çok kasmak değil de çok mu rahat olmak lazım anlamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-EB5DF7EA3

suçu devlet liselerine ve okullarına atmak istemem ama ben de pek bir şey öğrenememiştim. şu an da ingilizce de pek harika olduğum söylenemez ama geliştiysem ingilizce alt yazılı ingilizce dublaj veya orj. filmler üzerinden geliştim ilk başlarda pek bir şey anlamıyorsun ama sonradan duyumsamaya falan başlıyorsun. aynı şekilde ses dolgunluğu olsun diye yemek yerken falan arkada ingilizce podcastte dinleyebilirsin(zaten spotifyda elle tutulur 10 podcast varsa birini deniz göktaş yapıyor diğerlerini yabancılar). hayatının her alanına kısaca ingilizceyi yerleştir.

çünkü öğrenemiyorum diye bir şey yok ingilizce konuşulan bir ülkede yaşasan dünyanın en sığır insanı da olsan sorunun olmadıktan sonra öğrenirsin insan içgüdüsü zaten böyle olmalı. bu yüzden etrafını ne kadar ingilizceleştirirsen o kadar iyi.

Cidden cesareti toplayıp bir yurtdışı gerekiyor

• GhastManTR kullanıcısına yanıt

20 quiz 8sınav var ödevler var dersten önce her gün görevlendirmeler de oluyor. Udemy daha önce kullanmadım çok zaman alır mı kurslar? Yoksa daha çok destekleyici mi oluyor bu kurslar?

• hangi sınıftasın
  • Hocam envai çeşit kurs var zamanımı yemesin diyorsan ama başka şeylere yönelmeni öneririm

• kendi başına da çalış hocam. Listening aktiviteleri yapabilirsin academic English help gibi bir kanal vardı sanırım listening quizleri sunan. vocab in use tarzı kitapları da öneririm. Şuan ben uyduruk bir hazırlık okuyorum ve yds hazırlanmaya çalışıyprum. Akademik readingim de gelişsin derseniz çıkmış kpds soruları olur English Tests Online tarzı siteler olur ya da haber okumak olur. Çift dilde kitao okuyabilirsiniz, basit ingilizceyle yazılmış bir kitabı açın yanına da türkçesini bir sayfa okuyun, notlar alın. oxford'un hazırladığı seviyelere göre kelime listeleri var bu kelimelere Hüseyin Demirtaşın anlattığı şekilde de çalışabilirsiniz. Kaynak lazım ise özelden yazabilirsiniz de hocam.. Yazım hatalarım için özür dilerim saat olmuş üç rastladım cevaplamadan geçmeyeyim dedim

• Hocam ben de bu kanalı öneririm. Özellik bu oynatma listesi listening için baya iyi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.