Şimdi Ara

İngilizce hazırlık yardım :/

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle iyi geceler ya da günaydın bilemedim Ytü de hazırlığım 8 Haziran'da sınav var geçme notu 60 lise orta okul dan beri İngilizce ile aram hiç iyi olmadı gramer çalışıyorum bildiğimi de düşünüyorum ama kelime eksiğim olduğunu farkındayım 1 ayda hatta daha kısa zamanda nasıl geçerim bi taktik Öneri vs çok lazım bu arada uyku düzenim öldü mezundan gelen kahve bağımlılığım tekrar canlandı geceleri hep kahve içiyorum gündüzleri vampir gibi oldum kendimi çok çıkmazda hissediyorum iyi kötü tüm yorumlarınızı bekliyorum ...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Bu kadar kısa bir zamanda çok fazla bir yol alabilmeniz zor gibi.
  • newreader N kullanıcısına yanıt
    Bu arada temmuzda da yökdil varmış ona sa giricem onun da geçerliliği var

• Günde yüz kelime ezberlesen bir ayda üç bin eder. Hala şansın var. Bol bol kelime kas. Her gün öğrendiğin kelimeleri kullanarak essay ler yazmaya çalış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kızgınjapon K kullanıcısına yanıt
    Yorumunuz için çok teşekkür ederim ben ezberliyorum kelimeyi sonradan gördüğümde aaaa ben bunu biliyorum diyorum ama aklıma gelmiyo aynı kelimeye 10 larca kere baktığımı bilirim sözlüğe

• quote:

Orijinalden alıntı: darica60

Yorumunuz için çok teşekkür ederim ben ezberliyorum kelimeyi sonradan gördüğümde aaaa ben bunu biliyorum diyorum ama aklıma gelmiyo aynı kelimeye 10 larca kere baktığımı bilirim sözlüğe
    Sorularla kelime pratik çalışması yapın derim.
  • quote:

Bu arada temmuzda da yökdil varmış ona sa giricem onun da geçerliliği var
    Hocam Yökdil başvuru tarihi ne zaman bilginiz var mı?
  • newreader N kullanıcısına yanıt
    Hocam vocabulary in use elementary bitirdim şimdi intermediate ye başlıycam inşallah yararlı olur

• Red Smurf R kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de bilmiyorum ama arkadaşlarım 1 ay önce başvurular başlıyo dediler geçen sene Temmuz'da yapılmış

• quote:

Hocam ben de bilmiyorum ama arkadaşlarım 1 ay önce başvurular başlıyo dediler geçen sene Temmuz'da yapılmış
    Hocam bizde yapılmayacak diye bir söylenti de yayıldı aslında ama bilmiyorum

Hocam ben de duydum ama bu sene son olacakmış eğer olmazsa biterim :(

• quote:

İnşallah olur hocam ya keşke başvurular hazırlı sınavında sonra olsa da belki hazırlık sınavından geçerdik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

İnşallah olur hocam ya keşke başvurular hazırlı sınavında sonra olsa da belki hazırlık sınavından geçerdik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben geçersem de giricem çünkü geçerliliği var işime yarar illaki

• quote:

Ben geçersem de giricem çünkü geçerliliği var işime yarar illaki
    5 yıl mı var hocam geçerliliği
    4 olması lazım

• darica60 D kullanıcısına yanıt
    anladım hocam çok sağolun
  • Hocam bu stres döneminde en kötü şey başaramam, yapamam zaten düşüncesidir. Siz 1 soru bile yapsanız sizin için kar. NE yaptınız bilmiyorum ama grammer de o kadar zor bir şey yok. Önce zamanların nerede ve ne zaman kullanıldığını öğrenmeniz lazım. Mesela günlük işlerde rutin geniş zaman. GENİŞ ZAMAN nedir buna bi bak. Önce bir türkçesini anla sonra ingilizce yap.Direk başlarsan ezbere anlamadan ezber olur buda sıkıntı yaratır. Mesela olmuş bitmiş ama hala seni etkiliyor ise perfect tense.Kelimeler konusunda ise cümle yarat kafanda. Seni etkileyen bir şey olsun o cümlede ya da son iki harfini bir nesneye, isme, cinse bağla. Akılda kalır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Veysigz -- 20 Mayıs 2018; 6:40:32 >
  • Geçebildin mi knk

• Geçtim knk

Düzenleme: bu arada o belirttiğim tarihte yani 1 ayda geçemedim tabiki ama 3 ay sonraki Eylül sınavında geçtim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darica60 -- 15 Nisan 2020; 10:14:6 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.