Şimdi Ara

İngilizce bölüm okuyanlar ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar herkese merhaba, sorum %100 ingilizce bölüm okuyanlara. Sizce 0 ing ile İnşaat müh. okunur mu ? Hazırlıkda bu iş halledilebiliyor mu ? Bu arada istediğim ve büyük ihtimalle kazanacağım Mugla ünv olucak. Cevaplarınızı bekliyorum...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ben sakarya da hazırlık okudum ve ingilizceyi gerçekten iyi öğrendim şuan zayıf olduğum tek konu konuşma. onu da yurtdışına giderek halletmeyi düşünüyorum. tabi ki heryerin hazırlığı bir değil bu yüzden sana memnuniyet garantisi veremem. sana tavsiyem muğla üni. nin bir forumu vs varsa üye olup orda sorman
  • heidinindedesi kullanıcısına yanıt
    Cevap verdiğiniz icin teşekkür ederim. Ya siz bu ingilizceyi hazırlıkda nasıl hallettiniz önceden az da olsa biliyor muydunuz ? Ve sizce normal bir insan ingilizceyi hazırlıkda yani 1 senede ögrenebilir mi ? Geriye jalan o 4 yılda ing dersleri anlayabilir mi ? Yardımcı olmak isteyenlere şimdiden cok teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • furkankilic F kullanıcısına yanıt
    rica ederim her zaman

ben zaten pc oyunlarıyla çok haşır neşir birisi olduğum için önceden biraz altyapım vardı ama gramer bilgim sıfırdı. lisede girdiğim ingilizce sınavlarının %80 i 45 in üzerinde değildir. hazırlıkta geçme notu 70 idi ben 83 le mezun olmuştum geçen sene.

ben hazırlıkta öğrendiğimi düşünüyorum ingilizceyi. ama konuşma yönünden eksiğim var bu da biraz hazırlığı bitirdiğimden beri ingilizce konuşmadığım, sadece yazılı ingilizceyle uğraştığım için, birazda daha önce ingilizce konuşulan bir yerde yaşamadığımdan kaynaklı. erasmus yada work and travel veya o tarz bir programla yurt dışına çıkmak şart konuşma kabiliyetini geliştirmek için.

ingilizce dersler konusunda, bizim okulda her dönem 1 mesleki dersi ingilizce görüyoruz. konuşma ve dinlemede kötü olduğum için az buçuk anlıyorum ama zaten ingilizce grubundakilerin hemen hemen hepsi öyle. ama zaten makina mühendisliği okuyorum yani dersler sayısal.

Hocam sizin bölüm %30 ingilizce galiba, benim gideceğim inşaat müh %100 ingilizce, bir ders v.s az olsa bende sıkıntı yapmamda her ders ing ise bu sıkıntı olmaz mı ? Galiba hocam bu istediğimden şeyden vazgecmeliyim sıfır ing ile bişey yapamam, İstanbuldan kalkıp muglaya gidiceksin ve sınıfta kala kala geri dönüceksin istanbula utanc verici, hocam anlamadığım bölüm 80 kişilik o kadar kişi nasıl sınıfı geciyor hepsi mi ing den anlıyor

• Merhaba kardeşim ben bu sene yıldız teknik inşaat mühendisliği %30 kazandım ingilizcem vardı aslında ama hazırlığa kalmayı tercih ettim biraz kafa dağıtmak için. Daha sonra sıkılıp ara dönemde yeterlilik sınavını geçip bölüme başladım. Bende ingilizceme güvenip %30 olsam bile çoğu dersimi ingilizce almayı düşündüm fakat üst dönemler hiç önermedi bunu.
    Özellikle inşaat sektörü için mesleki ingilizce çok önemli değil. İngilizceyi iyi öğrenmek zorundayız mesleğimiz ne olursa olsun ama bölüm okuyacaksan %30 daha iyi tercih olarak görüyorum. Yan dil olarak öğrenilecek Rusça ya da Arapça yurt dışı çalışma anlamında çok önemli artı puanlar kazandırır.
    İnşaat mühendisliği bölüm olarak gerçekten zormuş. Bazı ana dersler var mesela statik. Statik dersini vermeden diğer dersleri alamıyorsun bölüm açmıyor sana bu yüzden bu tarz dersleri ana dilinde almak ve iyi anlamak çok önemli çünkü inşaat mühendisliğinin temelini oluşturur. %100 ingilizce olanlar bile gelip bizimle türkçe olarak dinleyip anlamaya çalışıyorlar.
    %30 ingilizce kredini matematik fizik gibi havuz derslerinde tüketmek daha mantıklı geliyor bana bende tercihlerimde %100ü öne yazmıştım gelmediği için şükrediyorum. Hele ki ingilizcen 0sa ve hazırlık öğretimininde seviyesini bilemeyeceğimiz için zorlanırsın diye tahmin ediyorum ama iş yine sende bitiyor.
    Herhangi bir sorun olursa yazabilirsin.
    Başarılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorkem05 -- 20 Nisan 2017; 12:55:3 >

Bazı üniversitelerde hocalar sınıfa Türkçe mi ingilizce mi yapalım diye soruyormuş ve öğrenciler türkçe yapalım diyormuş diye duymuştum ne kadar doğru bilemiyorum.

Benim bölüm %30 ingilizce, %100 ingilizce hakkında bilgim yok ama bizde statik dersini ingilizce alıyoruz bu dönem, hoca dersi ingilizce anlatıyor önemli yerlerin ayrıca türkçe açıklamasını da yapıyor. Çünkü hocalarda farkında aman aman ingilizcemiz olmadığının.

Dediğim gibi %100 ingilizce konusunda yeterli bilgim yok. Daha bilgili arkadaşlara sorarsan daha iyi olacaktır.

• gorkem05 G kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam, dediğiniz gibi ingilizce zor ögrenmek ve ben hic bilmiyorum. Hazırlıkda ne kadar ögrenebilirim ki ? Yani siz olayın icindesiniz hocam diyelim ben İstanbul' dan kalkıp Mugla ünv. gittigimi farz edelim ( amacım yeni şehire gidiyorum alışma sürecinide düşünün ) hazırlıga başladım 9 ay hazırlıkda ne kadar ögrenebilirim ? Yani bana imkansız geliyor 9 ayda ögrendiğim baba 4 yıl yetsin derslerde anlamama sıkıntısı cekmiyim. ? Cidden dedikleriniz cok doğru geldi bana. Özel demek istedikleriniz varsa pm'ye beklerim hocam, Allah Razı olsun sizden

Hocam merhaba, orada okuyan biriyle iletişime gectim ve malesef her ders ingilizceymiş

Ya zaten hocaların ingilizcesi de çok ahım şahım değil. Ben bu dönem 2 tane ders aldım ingilizce matematik ve temel bilgisayar. İlk girdiğimda afalladım ne oluyoruz diye kullanılar terimler farklı ama alışıyorsun grammar olarak çok sıkıntı çekmezsin. Ama meslek derslerini sağlam bir şekilde anlamak zor olabilir ingilizce öğrenirsin ama türkçe karşılıklarına istediğin cevabı alamazsan mantık yürütemeyebilirsin.Yeni şehir bazında Muğla İstanbul gibi değil sonuçta gezip tozmalar elbette olur ama bir yere kadar. Üniversitenin hazırlık programı da önemli hangi seviyeye kadar öğretiyorlar vs. Benim arkadaşlarım da bu sene 0dan başladılar Ytüde ingilizce hazırlıktalar sene sonunda sınav sonuçlarına göre yazarım belki onlara göre kıyaslayabilirsin kendini ama benim tavsiyem %30 ingilizcedir.Çünkü %30 olarak girdiğinde daha fazlasını da ingilizce alma imkanın var baktın kendini yeterli görüyorsun ingilizce olarak alırsın birçoğunu

• gorkem05 G kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam dediklerinizi, Galiba Mugla'dan vazgecicem dediğiniz gibi %30 olsa giderdim ama bu %100 cok sıkıntı. Galiba İstanbul'da tam burslu Bahceşehir beykent bilgi v.s burslu okumak daha mantıklı. Cünkü İstanbul dışı devletde gidebileceğim yerler cok az veya iyi olanlarda yüksek puan. Siz haber verirseniz mutlu olurum 0 dan başlayanlar ne yaptı diye. Birde hocam gecenlerde arkadaşı gördüm bahcelievlerde oturuyor marmara ünv. cevre müh hazırlıkdaydı cok mız mız dı her gün 4 5 saat yolda geciyor günüm diye kalmış hazırlıkda artık kendi istediğinden mi kaldı yoksa yapamadı mı bilmiyorum cocugu sevmediğim icin cok konuşmadım ama zor diyordu ingilizce.

• "

• Ben de istanbuldan ankaraya %100 ingilizce olan bir bölüme geldim ve senin gibi hiç ingilizce bilmeden. Bir senede en azından anlatılan şeyin %70 anlayacak bir seviyeye geldim. Mühendislik okumayı düşünüyorsan ite ite öğreneceksin o ingilizceyi yani hedefinden vazgeçmeni önermem. Sıkıntı mı sıkıntı gerçekten özellikle birinci sınıfta kitaptaki bütün paragrafı translate'e yazıp çevirmeye çalıştığın olacak ya da ingilizceye sinirlenip kitabı parçaladığın. Ama önermiyorum vazgeçmeni özellikle mühendis olacaksan.
  • Drew Brees kullanıcısına yanıt
    Hocam hangi bölümü okuyorsunuz ? Bir de bende İstanbuldan olursa Muglaya gitmeyi düşünüyorum. O 9 ayda nasıl ögrendiniz ? Yani hem yeni şehir hem yeni insanlar yeni okul v.s biraz anlatır mısınız detaylı olarak ? Bu arada cevap verdiğiniz icin teşekkür ederim hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: furkankilic

Hocam hangi bölümü okuyorsunuz ? Bir de bende İstanbuldan olursa Muglaya gitmeyi düşünüyorum. O 9 ayda nasıl ögrendiniz ? Yani hem yeni şehir hem yeni insanlar yeni okul v.s biraz anlatır mısınız detaylı olarak ? Bu arada cevap verdiğiniz icin teşekkür ederim hocam

Makine Mühendisliği okuyorum. Yurtta kalıyorum zaten gidince direk tanışıyorsun odadaki insanlarla falan. Ben mesela insanlarla tanışma konusunda çok kötüyümdür ama çok da bi yalnızlık yaşamadım. İngilizceye günde bir saat ayırıp kalman imkansız bence hazırlıkta. Ben ikinci dönem baya salmam rağmen(bahar gelince ) bile 71 ile geçmiştim hazırlığı(baraj 60). Ama ilk dönem iyi çalışıyordum hatta fazladan bir kur atladım ilk dönem sonunda. Ayrıca kulüp seçimini iyi yapmalısın çevren çok hızlı gelişir kulüplerle.

Hocam peki günde 1 saat ayırdık diyelim ve hazırlıgı gectik. O ögrendiğimiz ing bize derslerde anlamamızı saglıyacak mı ? Yani bütün derslerde hocanın dediğini nasıl anlıycaz bana cok sacma geliyor ?

• quote:

Orijinalden alıntı: furkankilic

Hocam peki günde 1 saat ayırdık diyelim ve hazırlıgı gectik. O ögrendiğimiz ing bize derslerde anlamamızı saglıyacak mı ? Yani bütün derslerde hocanın dediğini nasıl anlıycaz bana cok sacma geliyor ?

Kardeşim ben de aynılarını düşünüyordum ne yalan söyleyeyim 9 ayda yeni bir dil öğrenmek falan özellikle hiç yabancı dil bilmeyen biri için hayal gibi geliyor ama öğreniyorsun merak etme.

Anladım hocam, teşekkür ederim bilgi verdiğiniz icin. Allah razı olsun. Başka tecrübeliler varsa yardımcı olursa sevinirim ?

• ?

• ???

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.