Şimdi Ara

İngiliz ile Amerikan İngilizcesi Arasındaki Fark nedir? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
21.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Escarpion

I am already listen a lot of thing.Such as song and also I'm watching a lot of TV series"Ghost Whisperer,Heroes,Terminator:SCC,Desparate Housewives bla bla...
    I just wanna talk in English quickly.

Bu mesajındaki yanlışları bularak ve doğrularını yazarak başlayabilirsin.
  • birini anlayan ötekini de anlar. belki sadece aksana alışmak için biraz tecrübe etmen gerekir.
  • ingilizler normal konuşur
    amerikalılar yayarak konuşur

amerikalılar karma toplum oldukları için(her milletten insan vardır)şivesi değişiktir
  • ulan amma cok bilen varmis
    dostum o aksani anlaman icin o aksanin konusuldugu yere gitmen ve ordakilerle konusman lazim,
    ozellikle jamaicalilar ve iskoc larla konustuktan sona anlayamayacagim aksan yok! ve taklit edip konusamayacagim.
    bu arada ingiliz aksani amerkandan daha zor anlasilir . yani bir zamanlar benim icin boyleydi.
    akici konusmak icinde kullanacagin kelimelere asina olman gerek daha once cumle icinde kullanman fln. yani kelimeleere hakim olman lazim.
    film vs izleyerek anlama kabileyetin gelisir sadece o da is dunyasinda o kadar isine yaramaz hatta zararli bile olur..

mulakataa gittigim bir gun o zamanlar gencim adama wassap demistim. cok zor toparladim ama olsun

• quote:

Orjinalden alıntı: Historia Calamitatum

quote:

I am already listen a lot of thing.Such as song and also I'm watching a lot of TV series"Ghost Whisperer,Heroes,Terminator:SCC,Desparate Housewives bla bla...

Cidden önce gramerini geliştir. Ayrıca ingiliz ingilizcesi ile amerikan ingilizcesi arasında çok fark olmamasına rağmen farklar karşımıza birkaç farklı topikle çıkar. Mesela bazı kelimelerin yazımı değişiktir. Ayrıca aksan farkı oldukça belirgin ve eğer kelimelerin yuvarlamadan direk konuşuyosan bu amerikan ingilizcesidir ve dünya'da en kolay olanı da odur. Ayrıca gramerde bazı farklar vardır. Amerikalılar gramer kurallarına ingilizler kadar bağlı değiller bu konuda ingilizler amerikalıları ingilizceyi bozmakla suçlarlar genelde. İngiliz aksanına alışmak istersen ingiliz dizilerini izle ama onlarda amerikalılarınki kadar yaygın değil. Ayrıca okullarda okutulan büyük britanya ingilizcesidir. Türkiye'de olan ve olmayan tüm dizileri izledim neredeyse ve ingilizceni geliştirmek için en çok işine yarayacak diziler how I met your mother,coupling,entourage,the big bang theory,lost ve dexter dır. Bu dizileri önermemin sebebi içlerinde çok fazla konuşma geçmesi ve aksan çeşitliliklerinden dolayıdır.

• ulem döktüreceksiniz slangleri buraya

rubber = amerikada condom demek ingilizlerde silgi demek ... oralara olurda gidersen kırtasiyede i need a rubber demede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blitzkrieger -- 11 Mart 2009; 16:12:20 >
  • azerbaycan ile türkiye türçesi gibi
    Abd azerbaycan oluyor burda daha kaba:)
  • the big bang theory ingilizce ogrenebilmek için izlenebilecek bir dizi değildir. Çok hızlı,süratli ve bilim,fizik, kimya vs ile ilgili bir ton diyalog var. Hatta dizide Sheldon'un bir çırpıda milyon terimlerle konustuklarını karşısındaki Amerkalı bile anlamıyor, aval aval bakıyor. :) Lost olabilir onun ingilizcezi rahat. HIMYM da olabilir.

quote:

Orjinalden alıntı: ok1907

quote:

quote:

Cidden önce gramerini geliştir. Ayrıca ingiliz ingilizcesi ile amerikan ingilizcesi arasında çok fark olmamasına rağmen farklar karşımıza birkaç farklı topikle çıkar. Mesela bazı kelimelerin yazımı değişiktir. Ayrıca aksan farkı oldukça belirgin ve eğer kelimelerin yuvarlamadan direk konuşuyosan bu amerikan ingilizcesidir ve dünya'da en kolay olanı da odur. Ayrıca gramerde bazı farklar vardır. Amerikalılar gramer kurallarına ingilizler kadar bağlı değiller bu konuda ingilizler amerikalıları ingilizceyi bozmakla suçlarlar genelde. İngiliz aksanına alışmak istersen ingiliz dizilerini izle ama onlarda amerikalılarınki kadar yaygın değil. Ayrıca okullarda okutulan büyük britanya ingilizcesidir. Türkiye'de olan ve olmayan tüm dizileri izledim neredeyse ve ingilizceni geliştirmek için en çok işine yarayacak diziler how I met your mother,coupling,entourage,the big bang theory,lost ve dexter dır. Bu dizileri önermemin sebebi içlerinde çok fazla konuşma geçmesi ve aksan çeşitliliklerinden dolayıdır.

• ingiliz ingilizcesi biraz kasıntıdır. Telaffuzu zordur, vurguludur. Amerikan ingilizcesi ise rahattır konuşması. Bence temel fark bu.

Bir de tabi bazı kelimeler ve deyimlerde farklar var ama çok değil.
  • İngiliz ingilizcesi bana hep daha zor gelmiştir. Özellikle Liverpool taraflarında konuşulan Scouse aksağanı var. Anlayan beri gelsin.
    Merak edenler de youtube'dan Jamie Carragher'in maç sonu röportajlarına falan bakabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ok1907

quote:

quote:

Bence sadece Heroes'u izlese yeter de artar, her aksan mevcut. 24'ü de izlemeli. Sadece Kiefer Sutherland'in Damn It!'i için bile izlenir. Kiefer Sutherland Fan mı kursam ne yapsam, hastayım bu adama be!

İngiliz ile Amerikan İngilizcesi Arasındaki Fark nedir?

• Rahat konusmaya alismanin en kolay yolu turistlerle muhabbet etmek veya turist olup oranin yerlileriyle muhabbet etmek. Baska sekilde konusmayi gelistirmek bence zor

ekleme

quote:

Orjinalden alıntı: Blitzkrieger

ulem döktüreceksiniz slangleri buraya

rubber = amerikada condom demek ingilizlerde silgi demek ... oralara olurda gidersen kırtasiyede i need a rubber demede

Onlarda silgi ne demek
    2. ekleme
    eraser demek
    Tamam dedikten sonra geldi aklima

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Real RocknRolla -- 11 Mart 2009; 18:06:20 >

• bence yabancı müzik dinle en kolay hem zevk alırsın hem öğrenirsin
  • çok fark var bence , ben ingiliz ingilizcesini tercih ediyorum .

kulaga daha hoş geliyor. en önemli farkta R tabiki
  • amerikanlar biraz geniş ağızlıdır,ağızlarını yaya yaya rahat konuşurlaringilizler'in konuşması ciddidir,kelimeleri telaffuz edişleri çok farklıdır,çok karizma aksanları var.kadınlar ingiliz aksanına direk veriyormuş hatta :P
  • 0.30'dan sonra Amerikan konuşması buyrun

• http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/grammar/pron/
    http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/grammar/pron/sounds/

IPA'i öğrenmek her zaman faydalıdır. Buradaki aksan İngiliz, ancak IPA sembollerini öğrenmek adına kullanabilirsin bu siteyi

• bi alman atasözü derki
    britische und amerikanische einander schrecklich ENGLISCH
  • see ya 'fore i go
  • Aksandan çok konuşma tarzları da farklıdır.

Amerikalılar : Gimme a coffee
    İngilizler : Shall I take a coffee?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.