Şimdi Ara

İNG turuncu hesapla ilgili önemli bilgilendirme

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
15.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben bilmiyordum şimdi öğrendim, sizi de bilgilendirmek istedim.

26.07.2014 günü 600 tl. yatırmış olduğum Turuncu hesabı 01.08.2014 günü (bugün) kontrol ettiğimde, sadece 0.14 tl. artış olduğunu gördüm. Müşteri Hiz. personeline sorduğumda resmi tatil günlerinde faiz işlemiyormuş,

-Yüksek meblağlı bir parada, uzun süreli bir bayram tatilinde zararınız epey çok olacak.

-Enpara.com' a geçeceğim......

• Bu ne saçmalık böyle...
    Kendileri bankanın parasını başka bankaya yatırdıklarında faiz almıyorlarmıymış veya kredi kullanan kişilere resmi tatillerde faiz işletmiyorlarmıymış?
  • bence ortada bir yanlış anlaşılma var, 26 temmuz yani cumartesi para yatırdığınızdan hesaba ve araya bayram tatili girdiğinden faiz işlememiştir. cuma günü(25 temmuz) saat 17.00'dan önce para yatırmış olsaydınız, bayram tatilinde ve cumartesi pazar içinde faiz işlerdi hesabınıza. benim turuncu hesabımdaki parada herhangi bir sıkıntı görünmüyor, bayramda faiz işlemiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • d.t.s. kullanıcısına yanıt
    parayı tatil gününde yatırdığınız için faiz işlememiş, bende turuncu hesap sahibiyim haftasonu da diğer günler gibi faiz işliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: d.t.s.

Arkadaşlar ben bilmiyordum şimdi öğrendim, sizi de bilgilendirmek istedim.

26.07.2014 günü 600 tl. yatırmış olduğum Turuncu hesabı 01.08.2014 günü (bugün) kontrol ettiğimde, sadece 0.14 tl. artış olduğunu gördüm. Müşteri Hiz. personeline sorduğumda resmi tatil günlerinde faiz işlemiyormuş,

-Yüksek meblağlı bir parada, uzun süreli bir bayram tatilinde zararınız epey çok olacak.

-Enpara.com' a geçeceğim......

Yanlış eksik bilgilendirmedir, o zaman kredi verdikleri insanlardan da faiz almaması gerekir
    Sizin gecelik faiz oranınız kaç o orana göre hesabınızı yapın
    Zaten şartlarda hafta içi 17:00'den sonra yatırılan para ilk iş gününe valörlüdür.
    Enpara hariç her bankada bu aynıdır.
    Sadece biraz daha dikkatli olmak lazım.

• her bankada bu durum var mesela saat 5 ten sonra para yatırırsan o gün faiz işlemiyor tatil günlerinde yatırırsan mesainin başlamasını beklemen gerek.
  • durum bu şekilde, kimseyi yanlış yönlendirmek gibi bir amacım yok, sadece bilgilendirme.....

9 günlük bir bayram tatilinde 100.000 tl. yatıran bir kişinin muhtemel zararını bi düşünsenize......

• Beyler hepinizin bankada parası var anlaşılan da 3000 nakit var bunun bana aylık getireceği 10 tl falan oluyor sanırım uğraşmaya değmez gibi. Tabi büyük paralar için konuşmuyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: d.t.s.

durum bu şekilde, kimseyi yanlış yönlendirmek gibi bir amacım yok, sadece bilgilendirme.....

9 günlük bir bayram tatilinde 100.000 tl. yatıran bir kişinin muhtemel zararını bi düşünsenize......

Ayın 26'sı yani Cumartesi yapmışsınız havaleyi bu durumda faiz işlemez. 31'inden 1 Ağustos'a geçince faiz zaten işlemiş, lütfen yanlış yönlendirme yapmayın. Bütün dünyada bankacılık sistemi bu şekilde çalışır. Cuma (25'inde) gün içerisinde yatırsaydınız parayı 31'inde 6 günlük faiz işlemiş olurdu.
  • Hiçbir sıkıntı yok gayet guzel çalıştı bayramda faiz

• quote:

Orijinalden alıntı: blueyed

bence ortada bir yanlış anlaşılma var, 26 temmuz yani cumartesi para yatırdığınızdan hesaba ve araya bayram tatili girdiğinden faiz işlememiştir. cuma günü(25 temmuz) saat 17.00'dan önce para yatırmış olsaydınız, bayram tatilinde ve cumartesi pazar içinde faiz işlerdi hesabınıza. benim turuncu hesabımdaki parada herhangi bir sıkıntı görünmüyor, bayramda faiz işlemiş.

evet konunun açıklaması bu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ing bank böyle ufak tefek üçkağıtçılıkları yapmayı hep seviyor. bu nedenle de kendileri ile çalışmayı çok uzun süre önce bıraktım. umarım bir daha kendileri ile çalışmam gerekmez.

@Lucastorn @MylifeisPC bayramın 2. günü enpara hesabıma attığım 100 tl nin hareketi aşağıda. sizin söylemlerinize göre ilk iş gününü bekleyip sonra faiz işletilmesi lazımdı.

İNG turuncu hesapla ilgili önemli bilgilendirme İNG turuncu hesapla ilgili önemli bilgilendirme

@d.t.s.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Or_By -- 1 Ağustos 2014; 15:40:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Or_By

ing bank böyle ufak tefek üçkağıtçılıkları yapmayı hep seviyor. bu nedenle de kendileri ile çalışmayı çok uzun süre önce bıraktım. umarım bir daha kendileri ile çalışmam gerekmez.

@Lucastorn @MylifeisPC bayramın 2. günü hesabıma attığım 100 tl nin hareketi aşağıda. sizin söylemlerinize göre ilk iş gününü bekleyip sonra faiz işletilmesi lazımdı.

@d.t.s.

Resmi göremiyorum işyerinde olduğumdan herhalde fakat bayramın 2. günü attıysanız 1 Ağustos sabahında faizin yansımış olması gerekir. 31'inde faiz işlemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lucastorn

quote:

ing bank böyle ufak tefek üçkağıtçılıkları yapmayı hep seviyor. bu nedenle de kendileri ile çalışmayı çok uzun süre önce bıraktım. umarım bir daha kendileri ile çalışmam gerekmez.

@Lucastorn @MylifeisPC bayramın 2. günü hesabıma attığım 100 tl nin hareketi aşağıda. sizin söylemlerinize göre ilk iş gününü bekleyip sonra faiz işletilmesi lazımdı.

@d.t.s.

Resmi göremiyorum işyerinde olduğumdan herhalde fakat bayramın 2. günü attıysanız 1 Ağustos sabahında faizin yansımış olması gerekir. 31'inde faiz işlemez.

dostum resmi güncelledim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Lucastorn

quote:

@d.t.s.

dostum resmi güncelledim

Önceki bakiyenize faiz işlemiş olmasın? Finansbank enpara değil mi bu? Enpara ayrı güzellik yapıyor olabilir, Steam, Spotify'le gönüllerimizi fethetti zaten, resmi tatillerde de böyle birşey yapıyor olabilir ama bana yine de mantıklı gelmedi. Bankanın bir karı yok resmi tatilde yatan paralarda.
  • ing bank denen kuruluş kendini çok akıllı sanıyor ufak tefek oyunlarla para ödemeyerek para kazanmayı amaçlıyor.

- ing bankta eğer vadeli hesabınız varsa vede vadesi hafta sonu yani iş günü olmayan bir zaman diliminde doluyorsa sizi ilk iş gününe kadar bekletiyor normal olarak fakat geçen bu süre zarfında hesabınıza faiz uygulamıyor. ama diğer bankalar (akbank,finansbank) ilk iş gününe attıklarında geçen 3-5 kaç günse o günlerede faiz işletiyor.

- yukardaki arkadaşın başına gelen olayda güzel bir örnek. hangi gün olursa olsun belirtilen saat dilimleri içerisinde (17:00) eğer para yatırıyorsa müşteri günsonu bakiyesine bu parayı ekleyip ertesi gün faiz işletmelidir.
  • quote:

@Lucastorn @MylifeisPC bayramın 2. günü enpara hesabıma attığım 100 tl nin hareketi aşağıda. sizin söylemlerinize göre ilk iş gününü bekleyip sonra faiz işletilmesi lazımdı.

İNG turuncu hesapla ilgili önemli bilgilendirme İNG turuncu hesapla ilgili önemli bilgilendirme

@d.t.s.

100 ü atmadan önce de hesabında para var gibi gözüküyor resimden
  • quote:

ing bank denen kuruluş kendini çok akıllı sanıyor ufak tefek oyunlarla para ödemeyerek para kazanmayı amaçlıyor.

- ing bankta eğer vadeli hesabınız varsa vede vadesi hafta sonu yani iş günü olmayan bir zaman diliminde doluyorsa sizi ilk iş gününe kadar bekletiyor normal olarak fakat geçen bu süre zarfında hesabınıza faiz uygulamıyor. ama diğer bankalar (akbank,finansbank) ilk iş gününe attıklarında geçen 3-5 kaç günse o günlerede faiz işletiyor.

- yukardaki arkadaşın başına gelen olayda güzel bir örnek. hangi gün olursa olsun belirtilen saat dilimleri içerisinde (17:00) eğer para yatırıyorsa müşteri günsonu bakiyesine bu parayı ekleyip ertesi gün faiz işletmelidir.

her şeyin bir düzeni var.
    eğer sözleşmede 17.00 saat sınırı konduysa bunun üzerine tartışma yapılamaz.
  • özellikle 29-30-31 ni koydum önceki bakiyeye faiz işletse 29 unda da aynı faiz rakamı olması lazım.

fakat dikkat ederseniz 29 unda brüt 29 kuruş faiz işlemiş aynı gün para yatırıyorum hesaba 100 tl, 30 ve 31 inde brüt 32 kuruş olarak yansıtıyor
  • konuyu anladığına eminmisin? bence bir daha oku sonra konuşalım olur mu?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.