Şimdi Ara

ING Bank e-turuncu hesap (222. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.554
Cevap
130
Favori
569.692
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 220221222223224
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 15:11:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E7830F89C

Bu mesaj silindi.
    Evet onlarda sabit, gunlukte yatirdiginiz miktara gore aylik baglamaktan daha fazla gelir elde edersiniz, ayni faiz orani gibi gorunse de. Yaptiginiz hesap dogru yani(stopaj haric 1 yerine 0,95 ile carpin, 30 kasımdan sonra 0,85 ile 😄)

• Enpada Günlük %21 alıyorum

Ayın enpalısı

Kredi kartı kullanma kampanyası

• Normalde %18

Birikim +2

Kredi kartı %1

• quote:

Orijinalden alıntı: Hazan

Bir zamanlar Hosgeldin faizi bittiginde tum parayi cekecegin zaman 1 ay daha yuksek faiz verelim cekme parayi diye uyari cikiyordu yakin zamanda deneyen var mi, cikiyor mu hala?
    1 lira bile harcasan 100 tl nakit geliyor ama o nakit parayı çekemiyorsun harcaman gerekiyor, banada mesaj geldi kontör yükledim 100 tl geldi onunlada mazot aldım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    30 Kasım'da faize konulup 1 Ocak'ta vadesi bozulursa (aylık faiz) stopaj ne öderiz? Vade başlangıcı mı vade bitişi mi?
  • Emlak vergisi turuncu ekstraya dahil mi arkadaşlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

30 Kasım'da faize konulup 1 Ocak'ta vadesi bozulursa (aylık faiz) stopaj ne öderiz? Vade başlangıcı mı vade bitişi mi?

Alıntıları Göster
    Stopaj indirimi bağlandığı güne bakıyor. Son gün 1 yıllık bağlarsanız %0 oluyor mesela.
    Sizin durumda %5 olur.

Faizin faizi konusu ING'de hesap gecelik çalıştığı için var. Ancak minik bir çakallık yapmışlar.
    Cuma-Cumartesi-Pazar'ın faizi Pazartesi yatıyor. Yani 4 gün gecelik alırken haftasonuna 3 günlük hesaplıyor. Bu da getiriyi biraz(cık) düşürür.
    Ama yine de aylık bağlamaya göre yüksek oluyor tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

Stopaj indirimi bağlandığı güne bakıyor. Son gün 1 yıllık bağlarsanız %0 oluyor mesela.
    Sizin durumda %5 olur.

Faizin faizi konusu ING'de hesap gecelik çalıştığı için var. Ancak minik bir çakallık yapmışlar.
    Cuma-Cumartesi-Pazar'ın faizi Pazartesi yatıyor. Yani 4 gün gecelik alırken haftasonuna 3 günlük hesaplıyor. Bu da getiriyi biraz(cık) düşürür.
    Ama yine de aylık bağlamaya göre yüksek oluyor tabi.

Alıntıları Göster
    Vakıf haftasonu da yatırıyor. Kasım sonu aylık ya da 46 günlük falan bağlayacağım. Bunların stopajı sabit tutacağı yok.
    Günlükte üzerine katsada stopajdan dolayı pek karlı olmayacak. %10 stopajdan kaybetmekten iyidir.

Atıyorum 50k paranız olsun, günlük yaklaşık 32 TL net faiz verir. Ayda 900 TL veriyor desek stopajdan zarar 90 TL. Günlük işletilen faizin faizini alsak 900 TL maks 18-20 TL fazla bırakırdı.

Özetle kasım sonu ihtiyacı olmayan en azından aylık bağlaması mantıklıdır.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Bu mesaj silindi.
    Günlük her zaman avantajlıdır ama faiz değişme riski, stopaj artma riski varsa uzun bağlamak avantajlıdır.
    Stopaj gelen faiz kazancı üzerinden kesilir. Günde 10 TL kazanırsanız %15 stopajdan 8,5 TL net gelir gibi.
  • sertay_a kullanıcısına yanıt
    Benim sorumun cevabi bu degil yanlis kisiye mi yazdiniz acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: Hazan

Benim sorumun cevabi bu degil yanlis kisiye mi yazdiniz acaba
    evet yanlış olmuş ama okumuşlardır muhattapları herhalde :)
  • ing bankın bilbordlardaki reklamına aldanıp paramı ing banka taşıdım senın eskiden turuncu hesabın varmış dediler en fazla yuzde 20 dediler. tamam dedi m. bir kaç gun önce bi baktım internetten Yuzde 10 a düşürmüşler. hesabı kapattım halkbanka taşıdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Limonen

Emlak vergisi turuncu ekstraya dahil mi arkadaşlar
    +1

Bu konuda bilgisi olan var mı?

• Dahil diye hatırlıyorum bir kere ödemiştim.

• bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 15:12:15 >
  • ing avantajlı oranı dolalı çok olmuştu bugün sms göndermiş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tıruncu ekstra kart geldi bugün kuryeden. Visa pilatinum falan yazıyo. Ben böyle bi talepte bulunmamıstım. Ney bu şimdi? Aidat kilitlemesinler

• quote:

Orijinalden alıntı: ririii

Tıruncu ekstra kart geldi bugün kuryeden. Visa pilatinum falan yazıyo. Ben böyle bi talepte bulunmamıstım. Ney bu şimdi? Aidat kilitlemesinler
    Banada geldi merak etme ATM kartı

• TL yükleme dahil değilmiş turuncu ekstaya gitti 20 tl

• 
Sayfa: önceki 220221222223224
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.