Şimdi Ara

ing banktan %9.5 faizli hesap ( eft havale bedava, para yatır çek vade bozulmuyor ) (%6,75 oldu) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.928
Cevap
14
Favori
135.742
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: balimsnet

quote:

Orijinalden alıntı: huzyin67

iş bankası hesabımda vadeli olarak para var.oranı da 6.75.bu parayı ing banka eft yapsam eft ücreti kesiliyor mu ve atm den parayı çekmek için kart gerekmez mi?her şeyi internetten yapacağım için internet bankacılığında tecrübeli olduğum halde biraz tedirginlik var açıkçası.

İş bankasında bulunan vadeli hesabınızdaki parayı iş bankasında bulunan vadesiz hesabınıza geçersiniz. Eğer 25 000 tl'ye kadar ise paranız internet yolu ile işbankasından paranızı gönderebilirsiniz. İş bankasının 25 000 TL sınır var günlük çünkü.
    ING şubeye gidip bir hesap açtırın o gün. internetten ING de hesap açmaya kalkarsanız prosedür uzun, kargo geliyor imzalıyorsunuz falan, hiç gerek yok. Şubeye gidin direk hesabı açın. İnternetten eftyi yapın ING'ye. Eğer dilerseniz eftyi 2 günde de yapabilrsiniz. 50 000 TL atmış olursunuz hesaba. İş bankası eft ücreti alıyor mu bilmiyorum ama alsa da 2-3 tl gibir cüzzi bir ücret alır sanırım.

Ayrıca ATM'den yüklü para çekemezsiniz kartınız olsa dahi. Şubeden çekebilirsiniz dilediğiniz tutarda. Ancak yüklü para çekeceğiniz zaman, (15 000 tl ve üstü) bir gün öncesinden şubeye "çekeceğim" diye bildirmenizi tavsiye ederim. Vade bitiş günü bankaya gittiğinizde para yok, niye haber vermediniz diye burun kıvırmasınlar ;)

şubeye gitmeden sadece internet ile bu iş halledilebiliyor sanırım.ayrıca iş bankasında internet bankacılığında eft 2.5 tl işwap ve işcep ten ücretsiz.16 şubatta paranın tümünü ing ye aktaracağım.;) zaten ing den de eft yapmak ücretsiz.para ihitiyacı olduğunda iş bankasına eft yaparım.ordan da parayı çekerim.yanlışn bir düşüncem yoktur inşallajh.:)

• quote:

şubeye gitmeden sadece internet ile bu iş halledilebiliyor sanırım.ayrıca iş bankasında internet bankacılığında eft 2.5 tl işwap ve işcep ten ücretsiz.16 şubatta paranın tümünü ing ye aktaracağım.;) zaten ing den de eft yapmak ücretsiz.para ihitiyacı olduğunda iş bankasına eft yaparım.ordan da parayı çekerim.yanlışn bir düşüncem yoktur inşallajh.:)

Sayın Huzyin67

25 000 tl'ye kadar iki banka için de sıkıntı yok internet eft işlemi için

Ancak diyorsunuz 16 sında hesabım doluyor. Bugn internetten hesap açılışı için başvurayım derseniz. Diyelim kargo size evrak imzalatmaya salı günü geldi ve perşembe hesabınız onaylandı. 9.5 faizi 90 günlüğüne veriyor ve 90 günlük süreç perşembe günü başlıyor. Perşembeden 16 sına kadar yaklaşık bir hafta kaybınız olur. Veya internet başvurusnu geç yaparsınız bu sefer de 16 sına hesap yetişmez. Ben size iş sağlam olsun diye şubeden öneriyorum. ama eğer şubeye gitme vaktiniz, olanağınız yok ise internetten hesap açılışı için başvurunuu pazartesi salı gibi yaparsanız hesap tahmini bir haftada yetişir. En kötü ihitmal 2 gün erken veya 2 gün geç açılır hesap diye tahmin ediyorum.

Bu husus harici bir sıkıntı yok :) hayırlı olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balimsnet -- 5 Şubat 2011; 16:44:54 >

• bilgilendirme için teşekkürler.o zaman şubeden açtırmak en iyisi.ayrıca netten başvuru yapınca anında açılmıyor mu bu hesap?sitede anında açıldığı yazıyor.
    quote:

quote:

Sayın Huzyin67

25 000 tl'ye kadar iki banka için de sıkıntı yok internet eft işlemi için

Ancak diyorsunuz 16 sında hesabım doluyor. Bugn internetten hesap açılışı için başvurayım derseniz. Diyelim kargo size evrak imzalatmaya salı günü geldi ve perşembe hesabınız onaylandı. 9.5 faizi 90 günlüğüne veriyor ve 90 günlük süreç perşembe günü başlıyor. Perşembeden 16 sına kadar yaklaşık bir hafta kaybınız olur. Veya internet başvurusnu geç yaparsınız bu sefer de 16 sına hesap yetişmez. Ben size iş sağlam olsun diye şubeden öneriyorum. ama eğer şubeye gitme vaktiniz, olanağınız yok ise internetten hesap açılışı için başvurunuu pazartesi salı gibi yaparsanız hesap tahmini bir haftada yetişir. En kötü ihitmal 2 gün erken veya 2 gün geç açılır hesap diye tahmin ediyorum.

Bu husus harici bir sıkıntı yok :) hayırlı olsun...

• http://www.ingbank.com.tr/turuncuhesap/besadim.asp

5 adımda gerçekleşiyormuş. Ancak tahminim bir haftayı bulur bu işlemin gerçekleşmesi. Adresinize sözleşme gelecek imzlayacaksınız...
  • quote:

quote:

quote:

iş bankası hesabımda vadeli olarak para var.oranı da 6.75.bu parayı ing banka eft yapsam eft ücreti kesiliyor mu ve atm den parayı çekmek için kart gerekmez mi?her şeyi internetten yapacağım için internet bankacılığında tecrübeli olduğum halde biraz tedirginlik var açıkçası.

İş bankasında bulunan vadeli hesabınızdaki parayı iş bankasında bulunan vadesiz hesabınıza geçersiniz. Eğer 25 000 tl'ye kadar ise paranız internet yolu ile işbankasından paranızı gönderebilirsiniz. İş bankasının 25 000 TL sınır var günlük çünkü.
    ING şubeye gidip bir hesap açtırın o gün. internetten ING de hesap açmaya kalkarsanız prosedür uzun, kargo geliyor imzalıyorsunuz falan, hiç gerek yok. Şubeye gidin direk hesabı açın. İnternetten eftyi yapın ING'ye. Eğer dilerseniz eftyi 2 günde de yapabilrsiniz. 50 000 TL atmış olursunuz hesaba. İş bankası eft ücreti alıyor mu bilmiyorum ama alsa da 2-3 tl gibir cüzzi bir ücret alır sanırım.

Ayrıca ATM'den yüklü para çekemezsiniz kartınız olsa dahi. Şubeden çekebilirsiniz dilediğiniz tutarda. Ancak yüklü para çekeceğiniz zaman, (15 000 tl ve üstü) bir gün öncesinden şubeye "çekeceğim" diye bildirmenizi tavsiye ederim. Vade bitiş günü bankaya gittiğinizde para yok, niye haber vermediniz diye burun kıvırmasınlar ;)

Ing bank internetten eft ucreti 2TL

• beyler 50 lira param var züğürtüm kısaca parayı bankaya atsam bir sene dursa bir yararı olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coimbra

beyler 50 lira param var züğürtüm kısaca parayı bankaya atsam bir sene dursa bir yararı olur mu?

3 ayda 1 tl gibi bir faiz alırsın. sonrası için banka 9.5 sözü vermiyor ne olur faizi bilinmez. Vadesi hesabında durabilir herhangi bir bankanın. 1000 TL ve üstü olsa git yatır derdim de pek bir esprisi olmaz. banka likit fonlarından alabilrsin vadesiz hesabından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balimsnet -- 5 Şubat 2011; 18:59:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: simitci11

quote:

quote:

quote:

Turuncu Hesap ücretsiz bir hesaptır. Hesap açtırmak için herhangi bir ücret ödemezsiniz. Hesap işletim ücretine tabi değildir. Hatta İnternet ve Telefon Bankacılığı’nı kullanarak yaptığınız EFT ve havaleler için de hiçbir ücret ödemezsiniz. Para transferlerini şubelerimiz aracılığıyla yaptığınızda ise standart ücretlendirmeye tabi olursunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: simitci11

quote:

quote:

quote:

http://www.ingbank.com.tr/turuncuhesap/ozellikler.asp

Turuncu hesap için ücretsiz olması lazım. ( internet şubesi )
    2 TL normal vadesiz hesaplar içindir.

• şimdi baktım garantide 21.000 tl hesabım var 117 tl veriyor 1 aylık yada 30 günlük hesaba.bu bankaya geçersem nasıl olur.biraz fazla oran alacağız diye parayı riske etmeyelim banka batıp gitmesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozzyken -- 5 Şubat 2011; 19:23:05 >
  • Banka niye batsın yahu İmar Bankası vs.. niye battı? Bilginiz var mı? Belli ki yok. Garanti'nin batmayacağı ne belli diye adama sorarlar... Belli bir miktara kadar paranız zaten devlet kontrolünde. ben 2003'en bu yana ING ile çalışıyorum ve yaşım 24 bugüne kadar hiç bir sıkıntı çekmedim. Ayrıca öğrenci olmama rağmen hiç bir kefil garantör vs.. istemeden bana bonus kredi kartı gönderdiler. İki ödeme talimatı verdim hesap ücreti almadılar. Şimdi hesaplarında hatırı sayılabilecek diyebileceğim mevduatım var ve turuncu hesapta. Banka batmasa diyecek bir çok kişi gördüm... kardeşim madem korkuyorsun bankalardan o zaman paranı yastık altına at. Birisi diyor ne kadsar faiz alırım' adamlar koymuş kardeşim sitelerine hesaplama aracını gir siteye hesapla ne kadar olur' ben ilk gün günlük 13 Tl aldım ve üzerine bir miktar daha para koydum. Pazartesi günü totalde ne kadar kazandığımı göreceğim.

Yukarıda arkadaşlar doğru demiş ben normal vadesiz hesaplar için 2 TL yazmıştım. Turuncu hesapta Eft havale ücretsiz

• şimdi ben 3 şubat 17:20 gibi 5000 tl yatırdım. dün yani 4 şubat 15:00 gibi de 3500 tl yatırdım ancak hesabıma bakıyorum herhangi bir yükselme olmadı. faizin başlaması için farklı bir işlemdemi yaptırmak gerekiyor acaba? nerde sorun var?
  • 16 Şubatta turuncu hesaba 90 günlük parayı eft yapacağım.ayrıca 90 gün sonraki faiz oranı da 8.5.. o da iyi bir oran gibi geldi bana.ayrıca vadesiz hesap gibi kullanılabilmesi de ayrı bir avantaj.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gekren

şimdi ben 3 şubat 17:20 gibi 5000 tl yatırdım. dün yani 4 şubat 15:00 gibi de 3500 tl yatırdım ancak hesabıma bakıyorum herhangi bir yükselme olmadı. faizin başlaması için farklı bir işlemdemi yaptırmak gerekiyor acaba? nerde sorun var?

hafta sonu faiz işlemez pazartesi günü sabahı hafta sonu dahil toplam faizi görebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: gekren

şimdi ben 3 şubat 17:20 gibi 5000 tl yatırdım. dün yani 4 şubat 15:00 gibi de 3500 tl yatırdım ancak hesabıma bakıyorum herhangi bir yükselme olmadı. faizin başlaması için farklı bir işlemdemi yaptırmak gerekiyor acaba? nerde sorun var?

sayın gekren
    17 den sonra yatırılan paraya faiz işlemez. saat 17 ye kadar yatırmış olsaydınız, 4 şubat cuma günü perşembe gecesinin faizini hesabınızda görebilirdiniz.
    pazartesi bir kontrol edin hesabınızı. 3 günlük faiz hesabınızda görünecektir :) ( cuma ctesi ve pazar geceleri için işlenen faiz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balimsnet -- 6 Şubat 2011; 2:21:58 >
  • ben bir türlü portakal hesaptan para çekmeyi bulamadım , bankamatik kartlada olmadı internetten vadesizede aktaramadım

parayı aktar çek gebi bi seçenek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reordinary

ben bir türlü portakal hesaptan para çekmeyi bulamadım , bankamatik kartlada olmadı internetten vadesizede aktaramadım

Sayın Reordinary
    Turuncu hesaptan vadesiz hesabınıza atıp karttan çekebilmeniz gerekir. Yalnız bir husus var, eğer kartı kullanırsanız vadesiz hesabınız aktifleşir ve bu hesaptan hesap işletim ücreti keserler. Turuncu hesapta hesap işletim ücreti yoktur. Yanında sunulan vadesiz hesapta vardır. Buna dikkat edelim lütfen. Parayı şubeden çekersek sorun kalmaz. Turuncu hesabı her gün kullanılacak bir hesap olarak görmeyin bence. Aylık olarak tasarrufunuzu atın sadece.
    Örnek vereyim
    Garantide vadesiz hesabım var. Maaş oraya yatar ve ben günlük harcamalarımı elma hesabından hallederim. Ancak tasarrufumu ayda bir götürür turuncu hesaba atarım. Garantide fatura bağlı olduğu için hesabımdan hesap işletim ücreti alınmıyor. Üstelik kartım var istediğim zaman gidip bankamatikten çekiyorum. Nakit ihtiyacım için garantiyi kullanıyorum. Yatırım için ING'yi

• internetten başvurup hesap açtıran varmı ve kaçgün sürüyor bulundugum yerde şubae yok ta.birde internet şubesi için sitelerinden hesap numarası kullanarak parola ve şifre alına biliyormu bazı bankalar internet şubesi kullanmak için şubeye başvurun gibi gıcıklık yapıyorlarda.
  • quote:

quote:

ben bir türlü portakal hesaptan para çekmeyi bulamadım , bankamatik kartlada olmadı internetten vadesizede aktaramadım

Sayın Reordinary
    Turuncu hesaptan vadesiz hesabınıza atıp karttan çekebilmeniz gerekir. Yalnız bir husus var, eğer kartı kullanırsanız vadesiz hesabınız aktifleşir ve bu hesaptan hesap işletim ücreti keserler. Turuncu hesapta hesap işletim ücreti yoktur. Yanında sunulan vadesiz hesapta vardır. Buna dikkat edelim lütfen. Parayı şubeden çekersek sorun kalmaz. Turuncu hesabı her gün kullanılacak bir hesap olarak görmeyin bence. Aylık olarak tasarrufunuzu atın sadece.
    Örnek vereyim
    Garantide vadesiz hesabım var. Maaş oraya yatar ve ben günlük harcamalarımı elma hesabından hallederim. Ancak tasarrufumu ayda bir götürür turuncu hesaba atarım. Garantide fatura bağlı olduğu için hesabımdan hesap işletim ücreti alınmıyor. Üstelik kartım var istediğim zaman gidip bankamatikten çekiyorum. Nakit ihtiyacım için garantiyi kullanıyorum. Yatırım için ING'yi

Benim bildiğim yani bana öğretilen ,içinde risk olan herşey helaldir.ticaret,döviz,borsa.
    Gelelim benim ne düşündüğüme ,faizinin haram olduğunu koyu olarak savunanlar faiz almıyorlar ama ,aldıkları riskler hep kendilerinin menfaatine sonuçlanan riskler yani %90 onların kazanacağı riske giriyorlar ,içinde binbir türlü şark kurnazlığı ile.benim gözlemlediğim budur.Bunada risk denmez hak gaspetmek denirki bence faizden kat kat daha günahtır.

• quote:

quote:

Sayın Reordinary
    Örnek vereyim

Turuncu hesapta eft ücreti yok diyor. ING'de vadesiz hesabımız yoksa illa şubeden mi para çekmeliyiz? Başka bir bankaya internetten eft yapamıyor muyuz?

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.