Şimdi Ara

İNFİNİTİ & NİSSAN MAXİMA KULÜBÜ (NASIL,TEKNİK BİLGİ,SORUNLAR) (88. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.784
Cevap
47
Favori
154.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar selamın aleykum geçenlerde 97 model INFINITI aldim aracı çok beğenerek aldim ama araçda bir sorun var çözemedim araç yolda giderken stop ediyor zor çalışıyor ve gün geçtik çe stop etmesi ve zor çalışması artıyor bi gibi bi durum başına gelen oldu mu veya sorun sizce neyden dolayı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ysf648 Y kullanıcısına yanıt

aleykumselam öncelikle kolaydan zora, ucuzdan pahalıya doğru birkaç öneri sunabilirim....

boğaz kelebeği rölanti valfi ve onun yanındaki pembe ve mor fişlerin bağlı oldukları valfleri balata spreyi ile temizleyin...geçmezse şarz dinomosunu multi metre ile ölçüm yapın çok kolay eksi kutbu sökün elinizdeki multimetreyi artı kutba eksiyi de motora yada şase yapacak şekilde gövdeye biryere değdirin 12,5 yada 13 volt üzeri değer veriyorsa iyidir bu değerlerde ise bi bakım istiyordur.....

bunlardan testi geçerse bir yerden hortumdan hava alıyordur ben başta boğazın etrafındaki körük olmak üzere motorun emiş yaptığı ekstra hava alacağı bütün hortumları kontrol edin.... ters vakumlama var mı diye PCV valfi kontrol edin çalışır durumda olduğundan emin olun.....

Not: PCV valf motorun içine doğru emiş yapmaya müsade eder tersi yönde havayı engeller böyle çalışmıyorsa yenisi ile değiştirin.... toyota ve benzeri birsürü modelle aynı hemen hemen japon malzeme satan yerlerde muhadilini çok rahat bulursunuz.....

bunları konrtol edin tekrar haberleşelim.....

• Hicorotti kullanıcısına yanıt

Ben çoooook uzun aramalar sonucunda, Maxima'nın büyükbabası Datsun'dan itibaren araştıra araştıra Terra 4D modeli ile ortak anten kullandığını gördüm.03.03.2022 de aliexpresden sipariş ettim, gelince yazarım tekrar.

• herkese merhaba

1996 model 2000 maxima ile aranıza katıldım. forumu en baştan okumaya başladım :) 96 model arac illa ki eksikleri vardır diye düşünüyorum. yavaş yavaş toparlayıp bineceğim bu araca :) forumda çok güzel işler yapmış ve emeklerini paylaşmış değerli insanlar var hepsine çok teşekkür ediyorum . paylaştığınız bilgiler çok değerli.. iyi günler diliyorum.

• sametileli S kullanıcısına yanıt

aramıza hoşgeldiniz... hayırlı uğurlu olsun ... öncelikle aracınızda bi problem yoksa iyileştirme yapacam diye oraya buraya götürüp kurcalatmayın ...sorun çıkarana kadar tadını çıkartın zaten rutin bakımlarını yaparsınız onun haricinde buradan istişare eder aracınızı yürütürüz bi şekil....

selamlar...

• kıllıoğlu kullanıcısına yanıt

hoşbuldum hocam..

ufak tefek sorunlar var illaki yaşı sebebi ile...

mesela sağ motor takozu değişmesi lazım külbüratörden yağ sızıntısı var şanzumanda yağ sızıntısı var triger zinciri hiç değişmiş mi bilmiyorum tedbiren değiştirmek istiyorum voyer marka buldum bitane birde gösterge panelimde sürat ve devir saati çalışmıyor. kondansatörlerini değiştirdim ama yine çalışmadı lehim tazelemesi yapacağım... artık aranızdayim desteğinize ihtiyacım olacak.. saygılarımla

araç 22 yaşında olduğu düşünülür ise vuruntuyu kafanıza takmayın yağını değiştirin bırakın... alttan 4 litre yağı boşaltıp üstten yağ çubundan 4 litre ekleyin tamam kendiniz yapın ustaya gitmeyin...motor takozu sağ sol çokta önemli değil sarsıntı yapar boşuna masraf etmeyin alın 400 tl ye eliniz altında kalsın ilerde lazım olur... zinciri tedbiren değiştirmeyin bütün sistem yağın içinde yüzüyor zaten yağınız taze olursa bakım yapmış olursunuz.... ayrıca voyer markayı 2 sene önce kendim taktım aynı arızayı tekrar yaptığı için amerikadan getirttim tekrar yenisini taktım zincir işine girmeyin hiç....çıkma gösterge paneli bulun kazalı yada pertlerden işinizi görün... günümüz tamircilerine güvenmeyin kendinizi geliştirin her işinizi kendiniz görmeye çalışın.... istişare iyidir istişare etmeden tamircinin yolunu tutmayın.....

selamlar.....

hocam şanzuman yağı olarak ne önerirsiniz? dediklerinizi dikkate alacağım.

ben kendi aracımda castrol atf 220 kullanıyorum....

• Herkese merhaba. 1997 model Nissan Maxima otomatik vites modeliyle aranıza katıldım. Forumda çok güzel bilgiler paylaşılmış. Gayet açıklayıcı, pratik bilgiler. Paylaşılan bilgiler için hepinize teşekkür ederim. Aracımın yaşı itibariyle bazı sorunları mevcut. Elimden geldiğince buradan aldığım bilgileri kullanacağım. Adana'dan hepinize selamlarımı yolluyorum.

• emrev. E kullanıcısına yanıt

aramıza hoşgeldiniz... bende adanadan size selam gönderiyorum  İNFİNİTİ & NİSSAN MAXİMA KULÜBÜ (NASIL,TEKNİK BİLGİ,SORUNLAR)  İNFİNİTİ & NİSSAN MAXİMA KULÜBÜ (NASIL,TEKNİK BİLGİ,SORUNLAR)  İNFİNİTİ & NİSSAN MAXİMA KULÜBÜ (NASIL,TEKNİK BİLGİ,SORUNLAR) 

• Herkese selamlar. 97 Model Maxima klima üfleme ızgarasını nereden bulabilirim bir de aracımın devir göstergesi arızalı çalışmıyor. Bu konular hakkında yardımcı olabilir misiniz?

İNFİNİTİ & NİSSAN MAXİMA KULÜBÜ (NASIL,TEKNİK BİLGİ,SORUNLAR)

• Sadecetepki S kullanıcısına yanıt

Selamlar güzel insanlara...

Cam krikosu için yapmış plastik parça çelik/plastik yapıştırmanın zorluğu nedeniyle ancak bu zamana kadar idare etti.

Sonunda 1,5-2mm galvanizden aynı ölçülerde kesip orta boşluğa kaynak yaptırdım, artık cam krikosunu bozulmayacak seviyeye getirdim.

Dilerim bir aksilik çıkmaz.

Hele ki şu pahalılıkta bu çözüm güzel, herkes rahatlıkla yapabilir.

Sağlıkla kalınız.

• bozkul B kullanıcısına yanıt

Üst kapak contası hakkında gözlemlediğim bir kaç eksikliği yazmak istedim.

Conta değişimi yapıldıktan sonra yine kaçırıyorsa usta hatasıdır.

Kapağı söküp eski contayı çıkarırken, blok üzerinden kazırken usta,kalfa,çırak hiç dikkat etmezler, spatula ile kazırlar bu sırada açık olan motorun üzerine ince,küçük,büyük bir sürü parça dökülür, bir şey olmaz erir,motor atar derler ama maalesef öyle olmaz.

Bir de kapak vidalarını tamir kitabında söylenen tork/newton ile sıkmaları lazım adamların haberi yok, ezbere bilinçsizce sıkıyorlar.

Tahminime göre tamir sonucu aynı ve benzeri sorunların tekrar yaşanma sebebi ustaların asla ve kata tork nedir bilmemeleri.

Tork anahtarları var ama cırcır niyetine kullanıyorlar.

Tavsiyem, ne gibi bir arızanız varsa muhakkak kullanma-tamir kılavuzunun alıp götürün, gerekirse türkçeye çevirin not alın parçayı,uyumu, torku her şey göz önünüzde yada talimata uyarak yapacaklarına dair garanti almalı.

26 yaşına girmiş arabamızda sıkılan bir vida,somun,keçe,o-ring,kauçuk vb.leri talimat ile yapıldığında bırakın 10 sene gitsin değil mi.

Talimata uyarlarsa gider, uymazlarsa sanayi yolumuz olur.

• Bir sorunum direksiyon kutusundan yağ eksilmesi.Usta'ma götürdüm yap ekledi biraz dolaş sonra bakalım dedi kaçak mı eksiltme mi var diye.
    ATF şanzıman yağı koydum dedi..
    Ustadır biliyordur dedik.
    Nissan'ın tavsiye yağı e-PSF imiş.
    Amazon'da vs yerde var.
    Castrol vb de var gözüküyor ama tam karşılamaz diye düşündüm.
    Başladım araştırmaya velhasılı kelam asla ATF yağ konulmayacağını öğrendim. Bir Rus sitesinde bir saat aradaki fark, nedenleri, karşılaştırmaları, en iyi markalar, labaratuvar ve diğer ölçümlerle ilgili yazı okudum.
    Bir de Hyundai SantaFe aracı olup direksiyon yağı olarak PSF yağın kullanılması gerektiğini, ama aramasına rağmen bulamadığını yazan bir forum üyesine verilen ve ustalarca da tavsiye edilen ATF yap koy bir şey olmaz demeleri üzerine ATF yağ eklettiğini anlatan forum konusu okudum.
    Neticede bir iki kez ATF yağı koyan bu arkadaş şükür ki her işlemi yaptığında foruma girerek yazmış.
    Netice olarak alt takım, direksiyon değişir parçaları da dahil olmak üzere 2018 yılında 4 bin TL ya yakın en az sekiz on parça değiştirdiğini yazmış.
    Benim düşünceme göre kesinlikle yağdan kaynaklı bir durum.

Netice olarak benim arabamda yine yağ eksiltmesi görürsem burnu büyük, fiyatı uçuk servis/özel servislerden ziyade, konunun uzmanı kim ise kitapçıkla beraber oraya gideceğim.
    (Direksiyoncu gibi)

Yağ konu videosu link;
    https://tdiesel.ru/tr/chem-otlichaetsya-psf-ot-atf-chto-zalito-v-gidrousilitele-chem.html

*Editöre not:
    Konuları ince detaylarına da girerek yazıyorum, şayet kural dışı görülürse silinmesine, rw ile düzeltilme isteğine asla üzülmem.

• Sadecetepki S kullanıcısına yanıt

hafta sonu amortisör kulesindendir diye düşündüğüm tıkırtı sesi Z rot lastiklerinden kaynaklı olduğunu tespit edince yaptığım çalışmadan birkaç foto....

herkese selamlar mayıs ayından beri paylaşım olmadığını gördüm hafta sonu yaptığım V tabla değişiminden kareler paylaşarak bu durağanlığı bozmak istedim......

• Merhaba sevgili Maxima severler. Değerli arkadaşlar ben 97 model bir Maxima alarak aranıza Konya'dan katıldım. İki eksik var arabamda. Birincisi aracımın uzaktan kumandası yok. Kumandayı nasıl temin edebilirim. İkincisi kontağı çevirdiğim zaman tepki vermeyebiliyor. Galiba kontak swichi lazım. Bunu da nasıl çözebilirim.

• Nebisarı N kullanıcısına yanıt

aramıza hoş geldiniz .... uzaktan kumandayı yurt dışı sitelerden world shipping yapan sitelerden temin edebilirsiniz fakat uyarıyorum dolarla sattıkları için sizin için pahalı olabilir... onun haricinde face grupları kuruldu bizimkinden sonra oralara bakıp içlerinde satan varsa temin edebilirsiniz.... konyadan birçok infiniti ve maxima severle tanışma fırsatımız oldu aile olduk diyebilirim onlarlada iletişime geçebilirsiniz.... furkan erkoç var sanayide o size yardımcı olur hem parça hem işçilikte ... ilerleyen süreci buradan paylaşın istişare etmiş oluruz....

herkese selamlar....

• Çok teşekkür ederim. Ali ekspresten istedim. Bir elektrikçi Çinden gelenler olmaz, alarmı çalıştırıyor, dedi. Gelince bakacağız olacak mı.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.