Şimdi Ara

İNFİNİTİ & NİSSAN MAXİMA KULÜBÜ (NASIL,TEKNİK BİLGİ,SORUNLAR) (74. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.784
Cevap
47
Favori
154.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    97 maxima sahibiyim motor soğukken benzinde gaZ yemiyor yığılma yapıyordu aracım beş adet ustaya gösterdim aracı Arızayı tesbit edemediler buji den olabilir bobin olabilir gaz kelebeği eğer valfi egzoz her usta biyer dedi hiçbiri aklıma yatmadı sadece Çin'den buji siparişi verdim Ankara'da 250 ve 350 arası fiyat verdiler Çin'de 100 tl kodu ngk bfr6g lazer iridyum pilatinyum orjinalli bu Nissan yağmur oto sevisle taniştim tavsiyesi üzere benzini fulledim bitirene kadar kullandim ve sorun geçti bide depoya vürt sistem temizleyici attım sorun geçince yeniden gaz ayarı istiyor kesinlikle deneyin derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: milanrapaic

Merhaba, @C.Canky isimli arkadaşımızın ilk sayfada bahsettiği bujileri uzun süre önce almıştım ama 5000km kadar yaptıktan sonra sanayiye uğrayıp değiştirmek kısmet oldu. Çıkan bujiler yarı ömrünü tamamlamımş tek tırnaklı platinyum bujilerdi ve araçta rolanti sorunu vardı.Aldığımdan beri hiç stop etmedi araç. Ancak kırmızıda, park halinde ya da klima açılınca hissedilen bu arabaların klasik(imiş) rolanti problemini ben de yaşadım. Bujileri değiştirince sorun çözüldü. Aracın gaz tepkisi daha iyi, rolanti problemi bitti ve otomatik şanzımanın 4. vitesinin ilk başlarında (90km/s civarı) gaza bastığımda tekleme benzeri kesik kesik bir hızlanma vardı. Hepsi bitmiş gözüküyor. Yakıt tüketimini ölçmedim henüz. Önceki yakıt tüketimim : 11,8 - 12,5 litre istanbul içi. açık yolda 10 litre LPG...

Bu arada 70km/s sonrası arkadan gelen uğultulardan dolayı tekerlek rulmanlarından şüphelendim, rot-balansçıda arka iki rulman da bozuk çıktı...Aslında çok gürültü yapmıyorlar ama araba sessiz olunca fark ediliyor. Başka araba olsa kaynar gider. ABS li ve rulmanlı poryalar taktırdım ve ses tamamen kesildi. ancak şimdi ABS ışığı yanıyor. Tamirciye geri gittim adamlar bir gün kullan geçer dediler. Hiç inanmadım ama dediklerini yapayım da öyle başlarına ekşirim diye düşündüm.Bakalım ne olacak.

bu arada yakıt tüketimi sonucu olarak değişen bir durum yok. 48 litre LPG ile şehir içi 386 km yaptım. Benim yakıttan yana beklentim yoktu, rölanti devrinin düzelmesi ve gaz hissiyatının iyileşmesi yeterli.

• doenitz kullanıcısına yanıt
    Kardeşim ayni sorunu yaşadim aracınla oynatma bobinlerin hepsini değiştir keyfimebak tanesi 65 tl Ankara

• merhabalar maximalarda knock sensörünün bağlantı noktası nerde sensörün yeri silindirlere yakın bir yere onu biliyorum fakat ben bağlandığı noktayı merak ediyorum yani ecuya ne taraftan gidiyor

kendi aracım nissan primerada boş bir soket var şanzıman kablosu ile aynı bağdan geliyor ve boşta aracım cihasda bir tek knock sensör hatası veriyor

ve benim aracım aldığımdan beri 2. vitesde atlama yapıyor acaba bununla ilgilimidir?

ilgili olsada olmasada tamamlanmasını istiyorum

biraz görsellerde aradım rus sitelerinde baya örnek var
    bizden taraftaki soket boşta bende ya hız sensörü geliyor yada knock sensörü
    ama bazı görsellerde hız sensörünün şanzımana bağlanmadığını görüyorum anlayamadım
     İNFİNİTİ & NİSSAN MAXİMA KULÜBÜ (NASIL,TEKNİK BİLGİ,SORUNLAR)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulymn -- 14 Aralık 2016; 15:38:19 >

• merhabalar arkadaşlar üst mesajda yazdığım boş soketi dün gece çözdüm park/nautrel position svicinin kabloları kimi markalarda tek kablo nissanda genelde çift kablo ve bende bir tanesi boş ve aracım 2. vitesi atlıyor beyin revizyonu yapıldığı halde yani gülmek geliyor içimden vitesleri belirlemekte etisi olmasa koca kablo çıkmazdı sanırım ordan
    buda benim aracımdaki boş soket

sizlerden ricam aşağıdaki videoda benzer bir olay var kabloyu anlatıyor ama ingilizce acaba varmı o kısmı anlayabilecek

3.dakikada başlıyor anlatmaya

https://www.youtube.com/watch?v=r8QJX-MWkBU&list=FLCB6DcEEbMks-OWKJESBXVg&index=1

• tekrar merhabalar aracımdaki eksikliği bulduk arkadaşlar o boş soketin ne işe yaradığını öğrendik
    otomatik şanzımanda dengesizlik yapan arkadaşlar varsa daha sonra aktaracağım bilgi kaynaklarına dikkat etsinler

benim aracımda "dropping resistor "adlı tesisat çıkmadı ve dolayısıyla şanzımandaki dengesizlikler ortaya çıktı önümüzdeki günlerde bunu tamamlayıp yine sizleri bilgilendireceğim

İNFİNİTİ & NİSSAN MAXİMA KULÜBÜ (NASIL,TEKNİK BİLGİ,SORUNLAR) İNFİNİTİ & NİSSAN MAXİMA KULÜBÜ (NASIL,TEKNİK BİLGİ,SORUNLAR)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulymn -- 22 Aralık 2016; 13:10:9 >

• Arkadaşlar bu hafta yağ sızdırma olayı arttığından ötürü külbütör kapak contalarını orjinal olarak değiştirdim. Bu arada İnfiniti i30 ile Nissan maxima ön-arka kapak contaları aynı. Yaptığım araştırma neticesinde conta değişimini LOCTİTE 598 sıvı conta destekli yaparsanız ömürlük oluyor. Piyasada sahteleri var, dikkat edin. Üzerinde HENKEL fligram olması gerekli. Değişim esnasında kapkara kurum tabakası oluşmuş Rolanti valfi ile ön taraftan bakıldığında tertemiz gözüken, arka tarafı kapkara kurum olmuş gaz kelebeğini, benzin sonrası tiner ve temizleyici sprey ile bakım işlemini sonlandırdım.
    Gelelim Külbütör kapak conta fiyatlarına. Arkadaşın tavsiyesi üzerine Gümüş Oto ilk alışverişimiz olması hasebiyle Victor reinz marka takım olarak, silindir kapak contaları dahil(gerekmesede takım içerisinde varmış) 270 tl fiyat verdi. Abi sana lazım olanları usta kullansın geri kalanları bana gönderirsin şeklinde teklifle sanırım kurnazlık yaptı. Ankara Haşim oto orijinal conta fiyatları 105+105: 210 TL fiyat verdi. Japon ve kalite sevdalısı olduğumdan İstanbul Aksaraydaki Genç Tokel Otomotiv sahibi eski tanıdığım Cahit abinin verdiği fiyat 2 orjinal conta 50 tTL. Parça ihtiyacı olan arkadaşlar Samsun’dan Hakan’ın tavsiye ve selamıyla arıyorum diyerek fiyat alabilirler.
    Umarım ihtayacı olanlar bu vesileyle sebeblenmiştir.

• TC kurt kullanıcısına yanıt
    Üstadım öncelikle iyi yıllar
    Hangi firmadan aldınız bobinleri

• Selamlar Maxima için tavsiye edeceğiniz lpg de de sorun cıkartmayan buji öneriniz var mı? Nereden ucuza temin edebiliriz? Kaliteli bobinler nereden bulabilirim? Birde manuel vites cercevesi arıyorum elinde olan yada cıkma surada vardır diyebileceğiniz bir yer var mı? Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: drcalibra

Selamlar Maxima için tavsiye edeceğiniz lpg de de sorun cıkartmayan buji öneriniz var mı? Nereden ucuza temin edebiliriz? Kaliteli bobinler nereden bulabilirim? Birde manuel vites cercevesi arıyorum elinde olan yada cıkma surada vardır diyebileceğiniz bir yer var mı? Teşekkürler

ngk bkur6et-10 sorunsuz uyum sağlayacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sulymn

merhabalar maximalarda knock sensörünün bağlantı noktası nerde sensörün yeri silindirlere yakın bir yere onu biliyorum fakat ben bağlandığı noktayı merak ediyorum yani ecuya ne taraftan gidiyor

kendi aracım nissan primerada boş bir soket var şanzıman kablosu ile aynı bağdan geliyor ve boşta aracım cihasda bir tek knock sensör hatası veriyor

ve benim aracım aldığımdan beri 2. vitesde atlama yapıyor acaba bununla ilgilimidir?

ilgili olsada olmasada tamamlanmasını istiyorum

biraz görsellerde aradım rus sitelerinde baya örnek var
    bizden taraftaki soket boşta bende ya hız sensörü geliyor yada knock sensörü
    ama bazı görsellerde hız sensörünün şanzımana bağlanmadığını görüyorum anlayamadım

yaw arkadaş, Primera ve Maxima tamamen farklı araçlar, motor/şanzıman/kasa/kaporta çok farklı,
    4 silindirli motorla V6 motorun knock sensorü çok değişik yerde olur.

(not: maxima’da bu sensor motorun V’sinin tam ortasındadır, bağlantı socket’ı da sol taraftadır.)

• merhaba arkadaşlar ne zamandır paylaşım yapmıyordum bugun bir çalışmamı paylaşıcam sizlerle... malumunuz üzere kış aylarındayız klima ayarları önemli .... otomatik klimalarda hava yönlendirme önem arz ediyor bazen cama,bazen yüzünüze,bazende ayaklara vermeniz gerekiyor...buda bizim araçlarda elle değil mode tuşuna basarak yapılıyor ...bazen çalışıp bazen çalışmayan kafasına göre takılan mode door motor diye bilinen parçayı bugun söktüm ve elektronikçi arkadaşımla içerisindeki elektrik motorunun yenisini taktık....hem keyifli hemde tecrübe kazandıran çalışmadan birkaç foto.....

bu arada motora 12,5 TL arkadaşada 5TL =17,5TL masrafım oldu ....

herkese çok selamlar....

İNFİNİTİ & NİSSAN MAXİMA KULÜBÜ (NASIL,TEKNİK BİLGİ,SORUNLAR) İNFİNİTİ & NİSSAN MAXİMA KULÜBÜ (NASIL,TEKNİK BİLGİ,SORUNLAR) İNFİNİTİ & NİSSAN MAXİMA KULÜBÜ (NASIL,TEKNİK BİLGİ,SORUNLAR) İNFİNİTİ & NİSSAN MAXİMA KULÜBÜ (NASIL,TEKNİK BİLGİ,SORUNLAR) İNFİNİTİ & NİSSAN MAXİMA KULÜBÜ (NASIL,TEKNİK BİLGİ,SORUNLAR) İNFİNİTİ & NİSSAN MAXİMA KULÜBÜ (NASIL,TEKNİK BİLGİ,SORUNLAR) İNFİNİTİ & NİSSAN MAXİMA KULÜBÜ (NASIL,TEKNİK BİLGİ,SORUNLAR)

• Herkese Merhaba. 96 model infiniti kullanıyorum yaklaşık 2 aydır. Aracı aile dostumdan aldım 6 aydır stop etme sorununu çözememişlerdi değişmedik parça kalmadı sonunda hava akışdan olduğunu anladık. Soğukken hava akış fişi takılı ısınınca fişi çekiyorum 1 kere bile stop etmedi sağlıklı gaz yemiyor ama idare ediyorum Çin'den sipariş verdim 28 usd.

18 inç Jant lastik taktım ama araç çok yüksek oldu biraz bastırmam gerekiyor ama oilover veya spor helezon bulmam mümkün değil sanırım helezon kesme veya soğuk pres hangisini tavsiye edersiniz.

Arka amortisörleri de değiştirmem gerekiyor sanırım çukurlarda çok sarsıyor şimdilik amortisör de bulamadım temini konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• Merhaba arkadaşlar maximamın bobinlerin değiştirmeyi düşünüyorum nereden tedarik edebilirim

Şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: 115_OMG

Herkese Merhaba. 96 model infiniti kullanıyorum yaklaşık 2 aydır. Aracı aile dostumdan aldım 6 aydır stop etme sorununu çözememişlerdi değişmedik parça kalmadı sonunda hava akışdan olduğunu anladık. Soğukken hava akış fişi takılı ısınınca fişi çekiyorum 1 kere bile stop etmedi sağlıklı gaz yemiyor ama idare ediyorum Çin'den sipariş verdim 28 usd.

18 inç Jant lastik taktım ama araç çok yüksek oldu biraz bastırmam gerekiyor ama oilover veya spor helezon bulmam mümkün değil sanırım helezon kesme veya soğuk pres hangisini tavsiye edersiniz.

Arka amortisörleri de değiştirmem gerekiyor sanırım çukurlarda çok sarsıyor şimdilik amortisör de bulamadım temini konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

büyük şehirdeki parçacılar türkiyenin her yerine istenilen parçaları göndermektedir..hangi şehirdesiniz acaba

• merhaba arkadaşlar geçen gün başıma gelen bir olayı sizlerle paylaşmak isterim yedek parça stoklama yapmanın faydası konusunda...

market alışverişi için markete aracımla gittim alışveriş sonrası marşa bastım çalışmadı biraz bekleyip 2. marşa bastım yine çalışmadı fazla üstelemeden gerekli kontrolleri yaptım ve eksantrik mili okuyucu sensörün içerisindeki olması gereken 2.2 ohm değerinin 1.5 ohm a düstüğünü tespit ettim ...

neyseki evden çok uzakta değildim hemen eve gidip parçayı aldım ve değiştirdim ....

eğer daha önceden bu parçayı stoklamamış olsaydım aracım en az 3-4 gün marketin önünde yeni parçanın gelmesini bekleyecek ve bu süre içerisinde bende madur olacaktım...

bu olayın başıma gelmesi vesilesiyle sizlere tavsiyem bazı önemli parçaları stoklamanızdır...

böylece hem madur olmazsınız hemde araçtan soğumazsınız....

ben eminim ki bu parçayı ilkkez ben değiştim yani 20 yıldır çalışan bir parça....

parça numarası ve birkaç foto

herkese selamlar...

İNFİNİTİ & NİSSAN MAXİMA KULÜBÜ (NASIL,TEKNİK BİLGİ,SORUNLAR) İNFİNİTİ & NİSSAN MAXİMA KULÜBÜ (NASIL,TEKNİK BİLGİ,SORUNLAR) İNFİNİTİ & NİSSAN MAXİMA KULÜBÜ (NASIL,TEKNİK BİLGİ,SORUNLAR) İNFİNİTİ & NİSSAN MAXİMA KULÜBÜ (NASIL,TEKNİK BİLGİ,SORUNLAR)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kıllıoğlu -- 1 Şubat 2017; 13:57:39 >

• - o parçanın bozuk olduğunu nasıl anladın? motorun çalışmaması birçok nedenden olabilirdi
    - marketin önündemi arabayı tamir ettin?
  • Bluflame B kullanıcısına yanıt
    bende cihaz var hata kodunu tespit ediyor ... p0340 ilgili hata kodu...

evet marketin önünde yaptım 10 dakikamı aldı sadece....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kıllıoğlu -- 3 Şubat 2017; 11:28:16 >

• arkaaşlar merhaba bu hafta sonuda direksiyon pompasının yedek depo bağlantı hortumlarını yeniledim ilgili arkadaşlar için çalışmadan birkaç foto...

herkese selamlar.....

İNFİNİTİ & NİSSAN MAXİMA KULÜBÜ (NASIL,TEKNİK BİLGİ,SORUNLAR) İNFİNİTİ & NİSSAN MAXİMA KULÜBÜ (NASIL,TEKNİK BİLGİ,SORUNLAR) İNFİNİTİ & NİSSAN MAXİMA KULÜBÜ (NASIL,TEKNİK BİLGİ,SORUNLAR) İNFİNİTİ & NİSSAN MAXİMA KULÜBÜ (NASIL,TEKNİK BİLGİ,SORUNLAR) İNFİNİTİ & NİSSAN MAXİMA KULÜBÜ (NASIL,TEKNİK BİLGİ,SORUNLAR)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kıllıoğlu -- 5 Şubat 2017; 22:21:24 >

• arkadaşlar hafta sonu V tabla ve Z rot değişimi yaptım... ilgililere yardımcı olması ümidi ile çalışmadan birkaç foto....

herkese çok selam....

İNFİNİTİ & NİSSAN MAXİMA KULÜBÜ (NASIL,TEKNİK BİLGİ,SORUNLAR) İNFİNİTİ & NİSSAN MAXİMA KULÜBÜ (NASIL,TEKNİK BİLGİ,SORUNLAR) İNFİNİTİ & NİSSAN MAXİMA KULÜBÜ (NASIL,TEKNİK BİLGİ,SORUNLAR) İNFİNİTİ & NİSSAN MAXİMA KULÜBÜ (NASIL,TEKNİK BİLGİ,SORUNLAR) İNFİNİTİ & NİSSAN MAXİMA KULÜBÜ (NASIL,TEKNİK BİLGİ,SORUNLAR) İNFİNİTİ & NİSSAN MAXİMA KULÜBÜ (NASIL,TEKNİK BİLGİ,SORUNLAR) İNFİNİTİ & NİSSAN MAXİMA KULÜBÜ (NASIL,TEKNİK BİLGİ,SORUNLAR) İNFİNİTİ & NİSSAN MAXİMA KULÜBÜ (NASIL,TEKNİK BİLGİ,SORUNLAR) İNFİNİTİ & NİSSAN MAXİMA KULÜBÜ (NASIL,TEKNİK BİLGİ,SORUNLAR) İNFİNİTİ & NİSSAN MAXİMA KULÜBÜ (NASIL,TEKNİK BİLGİ,SORUNLAR) İNFİNİTİ & NİSSAN MAXİMA KULÜBÜ (NASIL,TEKNİK BİLGİ,SORUNLAR) İNFİNİTİ & NİSSAN MAXİMA KULÜBÜ (NASIL,TEKNİK BİLGİ,SORUNLAR)

• 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.