Şimdi Ara

İndüksiyon ısıtıcı yapımı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
11
Favori
34.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • voltajla oynayabilirsin 48v dan asagi olsun yeterli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • porsche911turbo kullanıcısına yanıt
    LİNKl

Bu linkteki ürün fiyata göre nasyl ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yucelnet -- 27 Mart 2016; 23:03:07 >

• bu devrenin tipatip aynisidir.voltaji yanlis yazdim 60v asagisi olacakti.bakiri 6 tur sararrsan ilandaki devre ile ayni oluyor.yalniz kapasitorleri daha iyi gibi

• Sayın porche
    Üzerinden epey zaman geçmiş konunun.Yapmış olduğunuz devreyi alttan resimleyip gönderebilirmisiniz.
    Amacım transistörlerin yönleri yukarıdan bakınca aynı yönde yani soğutucular 2 side arkaya bakıyor .Ama şemada ters mi bağlanması gerekiyor.Aydınlatırsanız sevinirim.İyiy çalışmalar.
  • pek anlasilacak degil gibi ama.
    Bu mesaja eklenen görseller:

İndüksiyon ısıtıcı yapımı İndüksiyon ısıtıcı yapımı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi porsche911turbo -- 14 Nisan 2016; 17:47:42 >

• Bu devreyi yapan düzgün çalıştıran varmı? bende yapmak istiyorum, birde bu devreyi yaptığımız zaman yakın olan sistemlere harmonik bulaşırmı?
    Boninleri nasıl hallettin.

• SENTINEL kullanıcısına yanıt
    psu icinden sarı nuve uzerine 2 tane 1mm telden 25 tur.nuvede sari kismin arka kismi beyaz. akim saridan beyaz tarafta dogru akiyor sanirim. butun psularda o sekil montaj yapilmis.ben de ole monte ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi porsche911turbo -- 26 Nisan 2016; 21:02:37 >

• elektron34 E kullanıcısına yanıt
    bulursan ondan kullan abim.
    İstanbulda karaköy piyasasını araştrayım, 4 kondansatörle halledebilirsem çok iyi olcak, mükemmel bir soğutucunun üzerine kurucam devreyi, amacım uzun süre çalıştırmak, bina ısıtması için tasarım yapıyorum, tedirgin olduğum, indüksiyon ısıtma sistemi aşırı harmonik oluşturabilir, yapıcağım kumanda sistemine harmonik bulaştırabilir.
    bobin içine giren malzemenin büyüklüğüne göre akım çekeceği için çok kalın bi boru kullanma.ben test yaparken 48v ile 14 15 anahtar denedim transistorler delindi akım fazla geldi dayanamadı.voltaj arttıkça boşta çektiği akım artıyor içine bide ısınacak malzeme girince peak yapıyor o yüzden 24 voltlarda test etmen lazım kalın malzemeyi.aliexpresstekilerde aynı mantık farklı bir tasarım değil.
  • Aldım malzemeleri bobin teli 1mm bulamadım, 1.10mm buldum, ama evde kumpasla bakınca 1.20mm, heralde dış izalasyondan, birde sinir oldum 470ohm 2w direnç istedim, bakmadım ne verdiklerini, 270ohm 2w vermişler
  • 1.2 de olur farketmez.teli uzun alsaydin 2x saracaksin.paralel iki tel beraber sarilacak yani

• Nüvenin her birinde 2x50 sipirmi sarılması gerekiyordu?
  • 25 turmuş şemaya bakınca anladım ok sorun yok tekrar söker yaparım 470 ohm direncide buldum
  •  İndüksiyon ısıtıcı yapımı
  • Sonunda halletim, geçici olarak 12volt kullandım, psu 24 volt olsa benim projeme yeter, 12 volt ile maket biçağı ucunu 20 saniyede el dokunmaz sıcaklığa geldi, çektiği akım 1.2 amper.
    eline emegine saglik gule gule kullan.daha yuksek voltajda bi video bekliyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi porsche911turbo -- 3 Mayıs 2016; 11:06:36 >
    Sağol yardımların için teşekür ettim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.