Şimdi Ara

Acer Swift 3 SF315 52G Kullanıcıları Kulübü | MX150, Hafif , 8. Nesil İşlemci (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.634
Cevap
66
Favori
186.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teknik olarak RX 540 kart MX 150 den güçlü kart GFLOPS puanı da yüksek. AMD sürekli yazılım güncellenmediği için ve oyunlar NVIDIA göre yazıldığı için NVIDIA biraz daha önde. INTEL zaten işlemcide çok iyi bununda etkisi vardır testlerde. NVIDIA AMD işlemci tutulmuyor.
  • w_wallace kullanıcısına yanıt
    Aha aha öyle yaptım. Okadar kötülediniz ki, bilinç altına çalışmıyor herhalde dedirttiniz .))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ürün elime geçti, fişek gibi açılıyor cidden tasarımı falan da güzel. Depolama yetmeyebilir belki ilerde.

RAM alacağım şimdi de üstte arkadaşlar mavi ekran yaşadığını söylemiş acaba farklı marka RAM aldıklarından dolayı olabilir mi ? Şuan cihazda adata var default olarak siz kingston takmışsınız. Adata'nın 4 GB olanını alsam bu sorunla karşılaşır mıyım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: w_wallace

540 bile mx150'den biraz zayıf diye hatırlıyorum.

330 modeli panel ips değil diye gözden çıkarmıştım.Bu model ips anlaşılan.

535 daha fazla pil harcıyor. (intel kartıda yok).

Ama kıyaslanabilir bir laptop,yakınlar kağıt üstünde.

Alıntıları Göster
    Ekran karti meselesini netlestirsek aslinda Lenovo, Acer a alternatif gibi gozukuyor modelden vazgecmek isteyenler icin.

Ben klavyeden dolayi bir arayis icine girdim simdiden bakalim...

• quote:

Orijinalden alıntı: Men Milk

Ürün elime geçti, fişek gibi açılıyor cidden tasarımı falan da güzel. Depolama yetmeyebilir belki ilerde.

RAM alacağım şimdi de üstte arkadaşlar mavi ekran yaşadığını söylemiş acaba farklı marka RAM aldıklarından dolayı olabilir mi ? Şuan cihazda adata var default olarak siz kingston takmışsınız. Adata'nın 4 GB olanını alsam bu sorunla karşılaşır mıyım ?
    Ram aynı özellikler belli standartları var,marka farkından sorun çıkmaz (normal kullanımda).

Kaldıki şuan ram takmadım hala evde duruyor.
  • Men Milk kullanıcısına yanıt
    RAM kusursuz çalışması için aynı marka ve model RAM almanızı öneririm. Bulamazsanız CL değeri aynı olan ve Mhz aynı olan RAM modelinden almaya çalışın. Gelince Memtest86 testi yap uyumsuzluk sorunu var mı diye.

CPU Z Memory ve SPD kısmını atarsanız cihaza uyumlu RAM bulabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SunSets -- 19 Mart 2019; 18:55:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: W.Amadeus

Ekran karti meselesini netlestirsek aslinda Lenovo, Acer a alternatif gibi gozukuyor modelden vazgecmek isteyenler icin.

Ben klavyeden dolayi bir arayis icine girdim simdiden bakalim...

Alıntıları Göster
    Bende biraz baktım şuan 2 tane var listemde.

1.https://www.amazon.com/gp/product/B07FRJ5WZX

3911 tl gümrük vs dahil.

2. https://www.teknosa.com/asus-x512ufbr024t-i58250u-8gb-ddr4-1tb-hdd-2g-nvidia-geforce-mx130-156-notebook-p-125033914

Ekran kartı durumu net, pilin daha kısa gidecek, dışarıda sık kullanıyorsan fark edecek. 535 daha düşük perfonmanslı, yakında değil.

ekleme: Bugün mavi ekran çıkmadı hiç, hayırlısı. Bence ciddi bir sorun yok. Zamanla veya bir şekilde ben düzeltirim bunu. İade düşünmüyorum henüz ama yinede baktım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi w_wallace -- 19 Mart 2019; 19:0:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SunSets

RAM kusursuz çalışması için aynı marka ve model RAM almanızı öneririm. Bulamazsanız CL değeri aynı olan ve Mhz aynı olan RAM modelinden almaya çalışın. Gelince Memtest86 testi yap uyumsuzluk sorunu var mı diye.

CPU Z Memory ve SPD kısmını atarsanız cihaza uyumlu RAM bulabilirim.
    Anladım, bulamazsam Kingston'u alayım o halde.

• w_wallace kullanıcısına yanıt
    SSD'siz bilgisayar önermiyorum bütçeniz varsa SSD li modele yönelin.
  • Sizin thh süreci ne kadar sürede tamamlandı, 6 ayı bulabiliyor diyorlar, eğer iade almazlarsa ben de başvuracağım mecbur, bu arada amazondan yenisini aldım ama iade kabul olmaz diye kutuyu açmadım hala

• gsad1905 G kullanıcısına yanıt
    Ortalama 1 ay sürdü benim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SunSets -- 19 Mart 2019; 21:46:46 >
  • Şimdi Kingston alanların hepsi mavi ekran yedi dimi yemeyen var mı ? Tek seferlik bişey mi bu bide

• quote:

Bu mesaj silindi.
    Hocam kaç yaşındasınız bilmiyorum ama 12 yaşındaymışsınız gibi davranıyorsunuz.

Öncelikle, sizin aldığınız bilgisayar ile bizim aldığımız bilgisayar aynı değilmiş zaten. Ben sizi bu bilgisayarı alıp iade ettiniz zannediyordum, sizin aldığınız bilgisayar bambaşka ryzen işlemcili farklı bir bilgisayar.

Ben bu bilgisayarı ailemin desteği sayesinde aldım, 2-3 ay boyunca dizüstü bilgisayarlar piyasasını takip ettim, fırsatlar kaçırdım ve en sonunda bu bilgisayarı aldım. Ben aldığım zaman 3800 TL'ydi. Siz şimdi bu bilgisayarı daha bir kere bile görmeden kullanmadan bu bilgisayara sahip forum üyelerinin başlığına gelip bize "salak" derseniz ben de size laflar hazırlarım.

Ben bu konuyu açan kişiyim, yüzyüze görüştüğüm iki arkadaşıma daha tavsiye ettim ve onlar da aldı bu bilgisayarı. Hemen hemen hepimiz bilgisayarı kullanalı 1 ay oluyor. Ben sadece bir kere mavi ekran sorunuyla karşılaştım. O da arkada Spotify ve Firefox açıkken FIFA'ya girmek isterken oldu. Belli ki RAM yetmedi ve darboğaz yaptı bilgisayar. Onun haricinde diğer arkadaşım 4GB RAM ile Rocket League ve LOL oynuyor uzun saatlerce. Onda da bir sorun yok.

Bu konuyla LG G4'ün ne alakası var?

Kullanıcılar, ortaya çıkan sorunları yazdığı zaman "Oh Oh" demek ne kadar karakterli bir davranış sizce?

Aynı zamanda yardım da etmeye çalışıyorsunuz garip bir şekilde... Lütfen insanlara yardım etmek, bilgi paylaşımı yapmak istiyorsanız, içinizdeki Acer nefretine son verin. Çünkü burada yaptığınız densizce yorumlar insanın sinirini zıplatıyor.

3100 liraya aldığınız, Ryzen işlemcili, Radeon 540 ekran kartlı, FreeDos, SSD'siz, FHD olmayan, sadece adaptörünün 500gram olduğu bir bilgisayar aldığınız için gelip buraya bize kızmayın. Aramaya inanın.

Ayrıca merak etmeyin, herhangi bir şekilde bu cihazın kronik sorunlu olduğunu anlarsak hakkımızı ararız.

Lütfen rica ediyorum, bu mesaja tartışma yaratacak bir şekilde cevap vermeyin. İnsanlar burada sorunlarına çözüm arıyor. Verirseniz önceki mesajlarınızı ve konu içinde satış yapmaya çalıştığınız mesajı raporlayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Persheid1903 -- 19 Mart 2019; 20:59:1 >

• quote:

SSD'siz bilgisayar önermiyorum bütçeniz varsa SSD li modele yönelin.
    Ben ssd önermiyorum,kağnı gibi yavaş olan hdd öneriyorum! hayda!

Zaten ram alıp takıyoruz bu modelde,ssd'de 150 lira alınıp takılabilir.

Men_mil: Tek seferlik derken mavi ekranı kast ettin sanırım. Bunu bilemeyiz. Alınan Ram'le alakası yok durumun, bir önceki ram taktım onda mavi ekran (henüz) yoktu. Şuan takmadım ama oldu birkaç kez, burada takmamış olanlarda da olmuş anlaşılan (nadiren).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi w_wallace -- 19 Mart 2019; 21:5:19 >
  • Persheid1903 kullanıcısına yanıt
    Tamam.
  • Merhaba arkadaşlar, uzun süredir vizelerimle uğraştığım için konuyu okumakla yetinebiliyorum sadece. Yarından sonra bilgileri derleyip topladığım yeni bir konu açmayı düşünüyorum.

Hepsiburada'dan sipariş verdiğim RAM'i sonunda alabildim. Nisan ayının başında serviste taktıracağım çünkü birçok arkadaşın kasayı açarken sorun yaşadığını okudum. Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ben bilgisayarı. Okula götürüyor not alıyorum, onun haricinde Unity ve Adobe Premiere ile kullanma fırsatı elde ettim. Eğer bu bilgisayarı günlük kullanım için alacaksanız gerçekten RAM ekletmenize bile gerek yok. Birçok Firefox sekmesi ve Acrobat Reader sekmesi açıkken bile zorlanmadı hiç.

Yüksek boyutlu, işlenmemiş videoları Adobe Premiere'de editlerken Preview kısmında kasmalarla karşılaştım. Fakat düşük boyutlu videolarda bir sorun yok.

4GB ile FIFA oynamak mümkün değil. Başlarda stabil şekilde oynansa da, gittikçe kasmaya başlıyor. FIFA'nın minimum gereksinimlerinde de 8GB yazmışlar zaten.

Ben sadece 1 kere mavi ekranla karşılaştım, o da FIFA'ya girmeye çalışırken oldu. Büyük ihtimalle RAM yetmediğinden oldu, hata raporunun kaydetmeyi unuttum.

Onun haricinde de geçen cuma günü Firefox kullanarak YouTube'dan bir video izlemeye çalışırken bilgisayar dondu kaldı öylece. Kapatıp açıp tekrardan aynı videoyu izlemeye çalıştım yine dondu. Firefox ve GPU bazen sorun çıkarabiliyor sanırım. Ama hala Firefox kullanıyorum, Nvidia ve Windows güncellemeleri sonrasında bir daha bu sorunla karşılaşmadım.

Bilgisayarı yoğun kullanımda kullanmak isteyen arkadaşlara tavsiyem, RAM takviyesi mutlaka yapılmalı. Eğer RAM takviyesinden sonra da bu sorunlar devam ederse iade edin.

Herkese iyi akşamlar dilerim.

• quote:

Bu mesaj silindi.
    Sen rahatsın ama biz rahat değiliz burada!

Ban yermişim,koşarak ağlayacağım. Biz vatandaşlıktan ban yemeyi göze almışız,yok toknopüsür, yok dh.

Bir admin falan uğramaz mı? bu gereksiz mesajları temizlesin (bu dahil).
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.