Şimdi Ara

İndirim bitti. 250 TL 250 TL Üzerinde 100 TL İndirim 'İLK MESAJDA FIRSATLAR'(newegg.com) (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
649
Cevap
23
Favori
56.354
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim kargolar yola çıkmış. Pazartesi teslimat gözüküyor. Umarım artık teslim ederler.
  • serin_su842 S kullanıcısına yanıt
    benim de aynı uçakta istanbula gelmiş, fedex hızlı gerçekten

İndirim bitti. 250 TL 250 TL Üzerinde 100 TL İndirim "İLK MESAJDA FIRSATLAR"(newegg.com)
  • quote:

Orijinalden alıntı: b0Ni

benim de aynı uçakta istanbula gelmiş, fedex hızlı gerçekten

benim de bu durumda siparişlerim bu gümrükten geçti mi demek oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: civcivx

Az önce e-posta göndermişler. Özetle, biz haksız yere kur farkını aldık ama siz hakkınızı aradığınız için iade ediyoruz demişler. Tersi bir durum olsa mümkün değil, iade etmezlerdi.

Bu sorunlarla uğraşmamak için newegg firmasından bir daha alışveriş yapacağımı sanmıyorum. amazon olsun, aliexpress olsun bunlar dövizle satıyor, ekstreme döviz ile yansıyor, bankadan o kadar döviz alıp ekstremi ödüyorum, başım ağrımıyor. Ne komisyon, ne kur farkı, vs. Hatta bu aralar kur düşüyor, geçen cuma yaptığım aliexpress alışverişlerinde kara bile geçtim
    beni de 1 sene önce falan mağdur etmişti enpara. 2013 den beri kullanıyordum. Bilgisayar Mühendisini aptal yerine koyan cevaplar verip sıyışmaya çalıştılar. Bende kullanmayı bıraktım. Şuan ceptetebdeyim. Kredi kartı ile ne aldıysam onu yansıttı. Zaten 3d ödemeyi tl üzerinden yaptık. Çakallık yapmışlar

• Son DURUM Gümrükten geçmiş ürün pazartesi teslim olur muhtelenen

İndirim bitti. 250 TL 250 TL Üzerinde 100 TL İndirim "İLK MESAJDA FIRSATLAR"(newegg.com)
  • Enpara bana da fazladan çekilen parayı iade etmiş şikayetim üzerine.

Kargom gümrükten geçmiş görünüyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yavaş, hızlı kargo seçimi farketmeden herkesin ki fedex ile mi geldi?
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Ben en ucuzu neyse onu seçmiştim FedEx ile geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Yavaş, hızlı kargo seçimi farketmeden herkesin ki fedex ile mi geldi?
    Newegg Sadece Fedex ile çalışıyor. Normal Amerika ile kargo için pek fazla şansında yoktur diye düşünüyorum.
  • leave1212 L kullanıcısına yanıt
    18de tekrar güncellenmiş geçmiş sanırım
  • Benim kargo 29'unda İstanbul'a girdi sonra Bursa'ya gitti şuan tekrar İstanbul'a dönmüş ve tendered to authorized agent for final delivery yazıyo, yaşadığım şehirde TNT kargo yok, ondan dolayı mı gönderemediler noldu bilmiyorum.
  • 6 Aralık olan teslim tarihi 11 Aralık olarak değişmiş. Ürün de hala New Jersey'de. Tuhaf.

• HeiLi kullanıcısına yanıt
    Hocam hangi laptopu aldiniz siz? Ben de en kisa zamanda bu siteden laptop almayi dusunuyorum ama gumrukte takilma ihtimali beni korkutuyor. Biraz da garanti isleri. Hic laptop alan gormedigim icin cesaret edemedim acikcasi. Siparis surecini buraya aktarirsaniz, urun geldiginde haber verirseniz sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • schadenfreude666 kullanıcısına yanıt
    Ben bu makineyi aldım.

https://www.newegg.com/global/tr-en/Product/Product.aspx?Item=N82E16834154900

Başka bir yerde 1700 dolara kadar üst gümrük sınırı var deniliyor, bu yüzden problem olmayacak gibi duruyor(1700 dolar üstü için beyanname olayı varmış galiba). Garanti için MSI Türkiye'ye mail attım, onların cevabı iade ve değişim hariç 1 sene garantisi olduğu yönündeydi. Siparişi verirken vergiyi, kargoyu filan hesaplıyor newegg her şey amazon gibi işliyor. Tek sıkıntım gümrükte ne olacak bir de şöyle düşünüyorum. Amazon da laptop yolluyor(örn. Acer Helios 300) yani bir sıkıntı olsa yollamaz diye düşünüyorum.

• HeiLi kullanıcısına yanıt
    Bu fiyata bu cihaz gerçekten mükemmel, denilecek söz yok. Msi'in global garantisinin olması da işin cabası. Bütçemi biraz daha yükseltme şansım olsaydı bunu tercih ederdim kesinlikle. Ben tüm riski göze alarak global garanti gibi bir fırsatım olmadığı halde Lenovo Legion Y7000 modelini almaya karar verdim. Baktım ertesi gün stoklar tükenmiş. Canlı destekle konuştum birkaç gün içinde yenileceğini söylediler bekliyorum. Umarım sıkıntısız gelir cihazınız hocam. Forumda bu siteden laptop alan bir iki kişi daha vardı. Takip ediyorum gümrük aşaması nasıl olacak diye Laptop geldiğinde haber vermeyi unutmayın lütfen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • schadenfreude666 kullanıcısına yanıt
    Cuma tahmini teslimat yazıyor, hatırlatırsanız kesinlikle yazarım.
  • Newegg Gelen Mail ;

Hi Alper Cetin,

I am emailing to let you know I have looked more into the RMA we can issue for you. For our international orders, we can not issue replacements for the items, but a return for a refund. I do apologize for giving you the wrong information, but I noted into your account if you call back it will be for an RMA.

Thank you for contacting Newegg.

If you still require any assistance, please feel free to reply directly to this email or you can visit our Customer Help Center to check our Help Topics and use our Self-Help tools.

Please click here to rate my service. We value your feedback!
    Sincerely,

Ilene M
  • TNT servisi güzelbahçeye 12 kadar sanırsam ürün yolda geliyor :)
  • geldi benim ki az önce
  • Ürünlerim elime ulaştı. Fiyat performans konusunda lafım yok. Fakat newegg genel olarak hoşuma gitmedi.

Müşteri hizmetlerine bağlanmak daha hızlı ve kolay olmalı. İade %100 ücretsiz olmalı veya sadece kargo ücretini alabilirler. (%15 restocking fee ufak ürünlerde can acıtmaz belki ama 7-8k laptop alıp beğenmediğiniz senaryoda 1200tl gibi bir restocking fee ödeyeceğinizi düşündüğünüzde gelecek üründen %100 emin olmanız gerek herhangi bir ters durumda iade ettiğinizde canınız acır.)

Her şeyi geçtim Türkiye'ye bir ürün satıyorlarsa bizim kurallarımıza uymaları gerekiyor. Uzaktan satış sözleşmesi gibi.

Amazon varken bence rekabet anlamında oldukça güçsüzler...
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.