Şimdi Ara

INCELEME: EVGA GeForce GTX 580 Turkiye'de ilk!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
0
Favori
6.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Donanim Haber'de bir ilk daha, Turkiye'deki ilk GTX 580 kullanici incelemesi sizlerle!

Kart bir kac saat once elime gecti, EVGA GeForce GTX 580... Son Fermi...

Urun linki:http://www.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=015-P3-1580-AR

Kutu iceriginden biraz bahsedeyim, oncelikle kutunun gordugum en sade ve bu segment icin en kucuk kutu oldugunu soyleyebilirim. Icerisinden driver CD'si, 6 + 8 pin'li guc kablosu ceviricileri, D-Sub to DVI cevirici ve siki durun, bir adet 2 mt. uzunlugunda Mini-HDMI to HDMI kablo cikiyor.

Kartin sesini henuz duymadigimi soyleyebilirim, gayet sessiz ve gayet serin calisan bir canavar olmus resmen, nVidia bu sefer turnayi gozunden vurmus diyebilirim. Guc tuketimi konusunda imzamdaki sistemle tam yuk altinda maximum 550w. (tum sistemin harcadigi) gibi bir deger elde ettim, gayet iyi oldugunu dusunuyorum.

Asagidaki tabloda idle durumda en dusuk ve 3D MARK VANTAGE EXTREME aninda en yuksek degerleri gorebilirsiniz:

GTX 580 serisinde kullanilmaya baslanan Vapor Chamber (Buhar Odasi) teknolojisi (Sapphire'in Vapor-X'ine benzer) kartin serin ve sessiz olmasini saglamis. Normal sartlarda (OC ve voltaj arttirimi yokken) kart 85 derece sinirinda ve %65 fan hizi civarinda kaliyor, bu durumda yaklasik 41 dBA gibi bir degere sahip, yani sessiz...

Gelelim ekran goruntulerimize:

Windows 7 x64 Ultimate
    Driver: 262.99

3D MARK 2006:

3D MARK VANTAGE PERFORMANCE:

3D MARK VANTAGE EXTREME:

UNIGINE HEAVEN:

UNIGINE HEAVEN TESSELLATION:

BATMAN ARKHAM ASYLUM:

MAFIA 2:

DIRT 2:

H.A.W.X. 2

Asagidaki listedeki oyunlarin bir cogunun testlerini tamamladim, tablo haline getirebilecek zamanim olmayacak sanirim. Test datalarina asagidaki linkten ulasabilirsiniz:

http://hotfile.com/dl/85559931/e247758/Hicks_GTX_580_Benchmarks.zip.html

Isteyen sicaklik degerlerinden, fan hizina, FPS degerlerinden frame time verilerine kadar her turlu datayi inceleyebilir, zamani olan biri varsa tablo haline getirdiginde buradan yayinlayabiliriz:

835/1670/4200 hizlarindaki OC testleri:

3D MARK 2006:

UNIGINE HEAVEN Normal:

UNIGINE HEAVEN Tessellation:

3D MARK VANTAGE PERFORMANCE:

3D MARK VANTAGE EXTREME:

NVIDIA GeForce GTX 580 "The Tank" Overclock konusu acilmistir!
    http://forum.donanimhaber.com/m_44537116/tm.htm

GTX 580 Sogutucusu Nasil Sokulur?

EVGA urunlerinin alindiktan sonra 30 gun icerisinde register edilmesi sarti ile 10 yil garantili oldugunu hatirlatarak incelememizi bitiriyoruz...

Tesekkurler,

Hicks

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hicks -- 28 Kasım 2010; 16:19:35 >

• Elinize saglık sanırım yurtdısında yasıyorsunuz yoksa saat gecenin 3 ü nasl bi kac saat önce elinize gecms olabilrki :)
  • birde physx kapalıyken 3D MARK VANTAGE PERFORMANCE test sonucu olsaydi karşılaştırma yaparken daha kolay olurdu

ati kartlarda olmadıgı ıçın physx
  • Öncelikle hayırlı olsun, kartın sıcaklığı nasıl acaba
  • Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın, pek çok incelemeye baktığım için soracağım bişey yok,lakin beni şaşırtan tek şey soğutucu bloğu olmuştu
    Onun dışında p/w başarımı gf100 e göre iyi zaten ,tabi ne kadar oc yaparsınız bilemem
  • unigine le mafiayla resmen alay etmiş kartya hayırlı olsun

türkiyede ilk yazmış amerikada yapıpta türkiyede ilk yazcak hali yok herlde yada senin gözündne kaçtı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K0rkunc -- 14 Kasım 2010; 2:55:50 >
  • güzelmiş, hayırlı olsun
  • @ParaBende, cok tesekkurler. Yurt disinda yasamiyorum, kart bu saatte ancak elime gecti.

@unislax, yarin uygun bir zamanda istediginiz testi yapmaya calisirim.

@orhan, cok tesekkurler. Isi degerleri eklendi...

@hellteam, cok tesekkurler. Sogutucu blogunun nesi sasirtti sizi? OC denemelerine henuz baslamadim...

@Master_Evil, cok tesekkurler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hicks

@ParaBende, cok tesekkurler. Yurt disinda yasamiyorum, kart bu saatte ancak elime gecti.

hangi kargo şirketi bu bizde çalışalm haha :)
  • Yurt dışındna akraba yada tanıdığı biri gelirken getirdi %99 olay bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hicks
    @hellteam, cok tesekkurler. Sogutucu blogunun nesi sasirtti sizi? OC denemelerine henuz baslamadim...

Yani böyle bi kartta vapor c. kullanmasının yeterince soğutma sağlayıp sağlamayacağını düşünmüştüm ama iyi görünüyo,gene 5 ısı borulu bi blok nasıl olurdu bilemem ama bu tip h.e. kartlarda blower tipli kullanıldığı sürece ısı belli değerlerin altına pek inecek gibi gözükmüyo.

Ha ben ısıyı,sesi ve watt ı sorun eden biri değilim benim için hava hoş yani
  • Hızlı test.

Teşekkürler, Hicks
  • hayırlı olsun
  • helal ve hayırlı olsun Hicks hocam, iyi günlerde kullan yeni kartını.

kartın yanında birde 3DMARK 11 veriyormuş Evga bedava, 10yıl garantisi de cabası bu fiyata...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 14 Kasım 2010; 9:09:12 >
  • İnceleme için teşekkürler. Kartı beğenmeyenlere cevap niteliğinde bir inceleme olmuş. Özellikle de şu cümle:

quote:

Kartin sesini henuz duymadigimi soyleyebilirim, gayet sessiz ve gayet serin calisan bir canavar olmus resmen, nVidia bu sefer turnayi gozunden vurmus diyebilirim.
  • Hayırlı olsun güzel inceleme.
  • Güzel inceleme hayırlı olsun
    Nekadara satın aldın ?
  • Hayırlı olsun kartınız . OC denemelerinizi bekliyoruz
  • @ParaBende, ozel bir kargo sirketi.

@Korkunc,

@hellteam, bende aynen sizin gibi dusunuyordum ama simdilik gorusum bu kartin gayet dengeli oldugu yonunde, uzerindeki sogutucu hic zorlanmadan karti sogutuyor, onemli olan da bu... Idle sicakligi 39 derecelere kadar dusuyor.

@Nevi şahsına münhasır, biz tesekkur ederiz efendim.

@(((TeAcHeR))), cok tesekkurler...

@sahafiec, iyi dilekleriniz icin cok tesekkur ederim. Gercekten EVGA en guvendigim firmadir, musterilerini uzdugunu hic gormedim... 10 yil international garanti gercekten tercih sebebi. 3D MARK 11'de guzel bir jest olmus henuz cikmadan.

@M@U, Su an piyasadaki high-end kartlari kullanmis biri olarak ilk izlenim mukemmel diyebilirim. GTX 480 ve HD 5970 ile ilk intiba bu kadar tatmin edici olmamisti. Bu kartta seytan tuyu var.

@hapocod, cok tesekkurler...

@stevan, cok tesekkurler. 500 pound gibi bir maliyeti oldu...

@pckopatx, cok tesekkurler. OC testleri gelecek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hicks -- 14 Kasım 2010; 10:03:48 >

• Hayırlı olsun,güle güle kullanın kartınızı.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.