Şimdi Ara

İncehesap Gaming Geceleri [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Aranarth Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 6 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
9.526
Cevap
170
Favori
660.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1240
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 39
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 19 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 27
  • Favoriye Eklediklerim 170
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Mitra (438 mesaj) acura07 (230 mesaj) MALİ MÜŞAVİR (154 mesaj) ` quaD. (144 mesaj) pisst0n (135 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (6026 mesaj) Mobil (1750 mesaj) Mini (510 mesaj) Uygulama (1240 mesaj)
  • @
21 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Bilgisayar >> İncehesap Gaming Geceleri [ANA KONU]
Giriş
    723 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Relinquished06

Sürenin sonunda iptal olacaktır diyorsa çok ilginç hocam hiç başıma gelmemişti. Daha önce yaşayan arkadaş varsa yardımcı olurlar artık.

Alıntıları Göster
    Umarım öyle bir şey olmaz ya. Iptal vs ulaşmak uğraştırıyor çünkü. Monitor olmadıgı için aceleyle aldım
    |
    |
  • Yarbay
    10453 Mesaj

Rog da, tuf da, evo da hiçbiri beş para etmez. En fazla sıcaklık sorunu Asus'da, neredeyse her üründe coil whine var. Bundan sonra Asus ürünü almam ben artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    TURKISH-HANDERE kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    121 Mesaj
    arkadaşlar bunu aldım masaüstü için uyumludur dimi laptop yorumları okudum kafam karıştı nasıl iyimi yoksa yerine farklı hdd mi almalıyım
  • Teğmen
    121 Mesaj

bu hdd sadece laptop içinmi masaustunde kullanılmazmı
    |
    |
    djoguzhan55 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    8373 Mesaj

5400 RPM 2.5 disk laptop için genelde iade edip 3.5 ' 7200 RPM disk bakabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mckhan -- 25 Temmuz 2020; 9:46:6 >
    |
    |
    Pellev kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    121 Mesaj

teşekkür ederim masaustunde sorunmu oluşturur
    |
    |
    Mckhan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    38 Mesaj
    Pellev, bu aldığın hdd laptoplar için, 2.5 inç boyutunda çünkü.
    Belki birkaç aparatla masaüstüne takılabilir duruma geliyordur.
    Bilgisayarına takmazsan taşınabilir hale getiren aparatlar da var piyasada.

Hiç kullanmayacaksan bana gönder parası yollayım sana :)
  • Yarbay
    8373 Mesaj
    Sorun oluşturmaz ama yavaş kalır diğerine göre WD blue 7200 RPM disk amszonda 260 lira

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teğmen
    121 Mesaj

5400 kodlu urun geliyormuş onada şikayet çok fazla baktımda saolun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Mckhan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    121 Mesaj

Hangi sehirdesin hocam

|
    |
    harun3535 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2759 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Pellev

arkadaşlar bunu aldım masaüstü için uyumludur dimi laptop yorumları okudum kafam karıştı nasıl iyimi yoksa yerine farklı hdd mi almalıyım
    Hocam çoğu arkadaş tam bilmediği için kafa karıştırıcı cevaplar vermiş. Laptop'da kullanılan her türlü bu tip depolama ürünlerini masaüstü pc'lerde kullanabilirsiniz. Bu üründe rahatlıkla masaüstü pc'de kullanılır. Fakat tavsiye eder misiniz derseniz cevap şu olacaktır " Ne amaçla kullanacaksınız?" Eğer yedek, depolama amacı ile kullanılacaksa ve fiyat çok uygun bulunursa alınabilir ama üzerine sistem kuracaksanız ne masaüstünde ne de laptop da kesinlikle tavsiye edilmez. Artık günümüzde sistem kurmak için bu tip mekanik harddiskler tavsiye edilmiyor çünkü çok daha hızlı sistem açılışı yaptığı ve hızlı veri transferi yetenekleri nedeniyle SSD'ler( Sata SSD ya da anakartınız uygunsa M2 SSD ) tercih ediliyor. Bu tip mekanik harddisklerin tercih nedeni ise yüksek kapasite/fiyat dengesi yüzünden. Yani 300 TL civarında 1 TB'lık mekanik disk alırken o paraya ancak 256 GB'lık bir SSD alabilirsiniz. Sorunuza gelecek olursak sizin gösterdiğiniz harddisk 5400 rpm disk dönme hızına sahip bunun bir üstü 7200 rpm ama bunun farkını genel kullanımda hissetmezsiniz. Sonuca gelirsek depolama amacıyla kullanacaksanız hem masaüstü hemde laptop için alınır. Artık oyunlar gibi büyük boyutlu dosyaları ( bir oyun 150-200 GB ortalama yer kaplıyor ) bilgisayarımızda tutmak için fiyat/kapasite oranından dolayı bu tip mekanik diskleri kullanıyoruz. Ama sistem kurduğumuz diskler masaüstünde de olsun laptopda da olsun SSD kullanıyoruz. Bu gösterdiğiniz harddisk dün gece gaming gecesi kampanyasında 329 TL'den satıldı. İyi forumlar..

Edit: İmla hataları..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mitra -- 25 Temmuz 2020; 12:1:35 >

• Teğmen
    121 Mesaj

Evet ordan aldım hocam.uzun uzun açıklamışsınız teşekkür ederim 250 lik ssd var ama bilgisayarcı 2 ye bölmüş belleği oyun 1 oyun yükledim 2 .sını yükleyemedim haliyle oyunlar icin kullanıcam hdd onun icin almistim ama ses mes yorumlarını görünce 500 gb ssd mi alsam yerine diye düşünmüyor değilim

|
    |
    Mitra kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1967 Mesaj
    quote:

Hocam masaüstüne takabilirsiniz ama ne gerek var? 7200 RPM olanı daha ucuz zaten onu tercih etmenizi öneririm.

• Teğmen
    121 Mesaj

Aynen hocam iade edicem 250gb ssd nın yanina 500 gb ssd almayı düşünüyorum hdd vazgectim

|
    |
    Relinquished06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    38 Mesaj
    quote:

Hangi sehirdesin hocam
    ben izmirdeyim, sen?
    |
    |
  • Binbaşı
    1137 Mesaj

mesajınızı yeni gördüm hocam,arkadaşlar açıklamış 3.5 boyutunda 7200 rpm bakın masaüstüne takacaksınız,boşu boşuna bununla uğraşmayın.
    |
    |
    Pellev kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    11232 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: djoguzhan55

ederler hocam kargo çıkışı yapmadan iptal daha hızlı olur,hatta bu şekilde olması daha iyi oldu açıp kullansaydınız ve 95-100 derecelere ulaştığını görseniz daha kötü olurdu çünkü kartın ömrü yarı yarıya inerdi o sıcaklıklara sürekli maruz kalmasından dolayı,5700ü önerende benim size yukarki mesajlarda gaming gecesi sayfasına bakmadan sadece performans açısından karşılaştırmıştım o mesajımdada kusura bakmayın.

eğer aceleniz yoksa önümüzdeki haftakinde model markaya bakıp size öneri yaparız onu alırsınız ama o ilk mesajdada dediğim gibi 2060dan daha iyi 5700 bu değişmez bir gerçek
    https://www.youtube.com/watch?v=7_KFXXsQ3eA
    Selamlar,

Mesajların öncesine ve sonrasına pek göz atmadım. RTX 2060 veya RX 5700 seçimi gibi bir konu ile alakalı da mesaj atmıyorum, öncelikle bunu belirtmek isterim.

Sadece paylaşmış olduğunuz Y2B linki gibi kanalları baz almanızı kesinlikle tavsiye etmem. Bu gibi kanallar; ellerinde fiziki olarak bulunmayan kartların testlerini, internetteki birtakım veriler üzerinden oranlayarak veyahut hiç bunu bile yapmadan kafalarına göre paylaşmaktadırlar. Forumda bir arkadaş paint test/testler olarak adlandırıyordu bunları. Ben ise paint terk test/testler diyorum direkt.
    |
    |

• Yüzbaşı
    723 Mesaj
    Şaka gibiler yuh arkadaş ya hala havale eft bekleniyor yazıyor. Birde söyledik monitor yok hızlı olur musunuz diye.
  • Yarbay
    8484 Mesaj

Hocam Merhabalar

Hafta sonu çalışmıyorlar. Muhtemelen pazartesi onaylanır.

|
    |
    pisst0n kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    723 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Metin Bilgin

Hocam Merhabalar

Hafta sonu çalışmıyorlar. Muhtemelen pazartesi onaylanır.
    Tickete cevap verdiler en geç 15:30 a kadar onaylanır diye
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
backlink paketleri
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,781
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.