Şimdi Ara

İnce, Seçim Manifestosunu Açıkladı: Asgari ücret 2 bin 200 Lira (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
2.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Asgari ücret 1300 tl olduğunda iş yeri % 50 personel azaltmıştı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ne güzel olurdu asgari ücretin 2200 olması.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • dodomoco kullanıcısına yanıt
    Çarpıtma.

Mesela bak ben meralin vaatlerinde, asgari ücretliden vergi alınmayacak vaatine karşı Muharremden de bunu beklerdim. Belki de söylemiştir ben kaşırmışımdır.

Öte yandan, asgari ücretliden vergi almamak yetmez. Üzeri maaş alan adamdan da, kademeli olarak aldığı maaş oranında DÜŞÜK vergi alması lazım.

Yani olumlu şeyleri taktir ediyoruz, sizin veya diğerleri gibi, çarşı her şeye karşı modunda değiliz.

Öte yandan asgari ücrete yapılacak yeni zam ile, daha iyie mi gideriz, yoksa aşağıya mı? Varsın aşağıya gidelim be, ver coşkuyu, saç paraları. (tüm partiler için)
  • quote:

Orijinalden alıntı: enescooo

Ne güzel olurdu asgari ücretin 2200 olması.
    Oy atsak yaparlar mı ki
  • otobilge kullanıcısına yanıt
    Anadoluda ki çoğu esnafın yanında işçi değil artık ailesinden biri çalışıyor yada kapattı. 2 işiçi çalıştırmak 5000 tl dükkan kirası faturası falan filan en az 7500 lira. Belki İstanbul İzmir için çok para değil ama anadolu şehirleri için ölüm.
  • Yuhhhhhh senden bir şey olmazAazazazazsadsad

Akp: Asgari ücret 1604 lira !!! helal olsun reis hak ediyor valla oyum sonuna kadar sizlere.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • vollkan59 kullanıcısına yanıt
    1.5 olabileceği halde rte 6 dan satıyor cebe atıyor muharrem 3 ten satıyor eğitim yatırım yapıyor

Ki meral oy vermek pek mantıklı değil bence vaatleri gerçekten saçma bir merale bak birde inceye

• quote:

Orijinalden alıntı: Proprietor

1.5 olabileceği halde rte 6 dan satıyor cebe atıyor muharrem 3 ten satıyor eğitim yatırım yapıyor

Ki meral oy vermek pek mantıklı değil bence vaatleri gerçekten saçma bir merale bak birde inceye
    Dün gece Meral abla açıkça RTE için "hırsız" tabirini kullandı. Kaynağı ve dibi bilinmeyen kirli servetinin sorgulanacağını ve bu işin de bağımsız mahkemelere kaldığını söyledi. Yandaşları ve kendisini zor günler bekliyor. RTE yi zor günler bekliyor. Devir Meral Akşener devri artık...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnce kazanırsa asgari ücret üzerinden kazanır

• Asgari ücrete zam yapacağınıza tarım koperatifleri kurup temel tüketim

ürünlerinin fiyatını düşürmeye çalışsanız,kişi başı sahip olabileceği

konut sayısına sınırlama getirip insanların barınma masfarlarını

düşürmeye çalışsanız bu halk için çok daha doğru politikalar olur.
  • Makul rakam bu paraya ailemi geçindirebilirim.

Asgari ücrete zam olmasada olur.Alım gücü artsa,dolar düşse yeterli.

Meral haniminda dediklerine inaninirim.

Ama Akepe ye asla...

• quote:

Orijinalden alıntı: dodomoco

Bakin ben ne dedim bu halka boyle yaranamazsinizzzz,bak adam diyorki olmaz yapilmaz hani inanmiyor istemiyor,ama ince hala cikip millete maas vericem diyor,halbuki ne geregi var vurucam vergiyi de fetih yapicam de, yeni insaat projeleri gelecek 5.igdir karayolu yapilcak de,zenginin vergi borcu silinecek de yeni baskanlik ucak filosu kurucam de iste o zaman bak bakalim neler oluyor bu milletin karni boyle ismis asmis yasam standardiymis bunlaraa tokk kardesim. CIKIP diyorki calmiyacaz cirpmayacaz vs vs neden kardesim cik deki bali tutan parmagini yalar yanlis miyim esnaf kardesim de birde sirit aninda %10 oyun artar,bide cikar bi kuran salla bole meydanda bitti gitti.

Alıntıları Göster
    Yalnız hocam, AKPli değilim ama bu tarz popülist vaatler, özellikle asgari ücret vaadi Türkiye koşullari dikkate alındığında gerçekleştirilmemesi daha iyi olan şeyler Yukarıda artılanan mesajlara bakınız orda bir arkadaş açıklamış. Ben de bir şeyler ekleyeyim, asgari ücretin artmasıyla yüku işverenlere yüklerseniz işsizlik artar, devlete yüklerseniz vergi atar. Bundan kaçiş yoktur çunkü Türkiyenin çok önemli bir kısmı asgari ucretle çalışıyor. Önemli olan bir asgari ücretle neler alınabildiği, asgari ücrete zam getirerek alım gücünü arttıramazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ResenİcraEdenAvukat -- 20 Mayıs 2018; 10:22:24 >

• Asgari ücretin düşmesi gerek şuan aşırı yüksek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ResenİcraEdenAvukat

Yalnız hocam, AKPli değilim ama bu tarz popülist vaatler, özellikle asgari ücret vaadi Türkiye koşullari dikkate alındığında gerçekleştirilmemesi daha iyi olan şeyler Yukarıda artılanan mesajlara bakınız orda bir arkadaş açıklamış. Ben de bir şeyler ekleyeyim, asgari ücretin artmasıyla yüku işverenlere yüklerseniz işsizlik artar, devlete yüklerseniz vergi atar. Bundan kaçiş yoktur çunkü Türkiyenin çok önemli bir kısmı asgari ucretle çalışıyor. Önemli olan bir asgari ücretle neler alınabildiği, asgari ücrete zam getirerek alım gücünü arttıramazsınız.

Alıntıları Göster
    Abi ben pes ettim uc kurus parayla gecinenleri savunmaya devam etmeyi birakdim su saatden sonra,gordum ki adamlarin kendi bokdan cikmak istemiyor benim tuzum kuru,ben gunde 1000tl harcasam yine bana koymaz bundan sonrasini garibanlar dusunsun,kac yildir dilimde tuy bitti bundan sonra bende akp liyim vurun garibana.

• quote:

Orijinalden alıntı: AlbatrosD.IIIFazılBey

Oy atsak yaparlar mı ki

Alıntıları Göster
    yok be kardeşim. henüz o konjoktüre gelemedik. o parayı devlet değil işveren kabul etmiyor. işverenin kabul etmediği bir şeyi nasıl zorla verdirteceksin?
  • vollkan59 kullanıcısına yanıt
    Fox tvdeki programda bundan bahsetti. Vergi duzenlemesi. Hatta aklimda kalan su var. Zenginden daha fazla fakirden daha az vergi alinacak.

• Eğer Ak Parti iktidarı kaybetmek istemiyorsa neden asgari ücreti artırmıyor?

bunu bir düşünün bence. Biz gereken cevabı 15 Temmuzda verdik!
  • quote:

Orijinalden alıntı: vollkan59

+1 Hadi iki maaş değilde, ben 1 yıla razıyım. Asgari ücret yerine VERGİ VERGİ VERGİ düzenlemesi lazım.
    adamlar asgari ucretten vergiyi kaldirarak 2000-2200 gibi rakamlardan bahsediyor. oyle asgari ucreti vergiyle arttirmiyorlar
  • Düz 2,5 yap bari.Olmayan paranın hesabı güzel olurmuş.Memurlara da aynı oranda zam verirsen bir öğretmen 4200 lira falan alır.Hayrola petrol mü buldunuz..
  • Jeopol kullanıcısına yanıt
    Çalışma hayatı

Çalışanların örgütlenmesinin ve hak arayışlarının önündeki engelleri kaldıracağız. İşçilerin sendikal hakları ile grev hakkını kullanılamaz hale getiren yasal hükümleri kaldıracağız.

Herkese iş ana hedefimizdir. Küresel rekabete uygun yeni istihdam alanları yaratmayı teşvik edeceğiz.

Kayıt dışı çalışma engellenecektir.

Asgari ücret 2,200 TL olacaktır.

Aile sigortası uygulaması hayata geçirilecektir.

KAYNAK http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/979095/Muharrem_ince_nin_secim_manifestosunun_tam_metni.html

Muharrem ile ayrı şeyler söylüyorsunuz, sen de mi adaysın

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.