Şimdi Ara

ince metal kaynak yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar merhaba, uzun zamandır beni kısıtlayan ve çözmem gereken bir konu var.

aklımda birçok model projesi var yapmak istediğim fakat sürekli olarak kaynak sorunuyla karşılaşıyorum. modeller çok küçük olduğundan metal plaka parçalarını mesela ince alüminyumları demir telleri kaynak yapamıyorum. lehim tutmuyorlar. büyük ark kaynağı ile olacak gibi değiller çünkü hemen yanıyorlar. modellerimi çöp malzemelerden yaptığım için en kullanışlı yöntemi bulmam gerekiyor. eski bi regülatörden internetten bilgi edinip "punta kaynak" yaptım. iyi çalışıyor, anında ısıtıyor fakat yine de yeterince temiz ve net netice alamıyorum. çok sıkı tutmuyor.

sizden ricam bana kullanışlı bir kaynaklama yada lehimleme yöntemi önermeniz.

örneğin aşşağıdaki resimdeki gibi bir modelin dış aksamlarını birbirine tutturmak için ne tür bir kaynak kullanmalıyım:

http://krisdedecker.typepad.com/.a/6a00e0099229e888330120a597e5f5970c-500wi

büyük bir oksijen kaynağı almak için ne yeterli yerim nede param var. küçük el pürmüzleriyle yapılamıyacağı söylendi. yardım ederseniz çok sevinicem.
    şimdiden teşekkürler

• kimsenin bir fikri yok mu :D
  • yardııııım
  • El pürmüzünüzün büyüklüğünü bilmiyorum ancak "yapılamaz" demek biraz yanıltıcı olmuş. Birleştirilecek malzemeleri yeterince ısıtabiliyorsanız sorun yoktur. Alüminyum da lehim tutar ancak alüminyumoksit lehim tutmasını zorlaştırır. Alüminyum da çok çabuk oksitlendiğinden lehim yapmak zordur ama imkansız değil. Bu tarz şeyler yapacaksanız alüminyum yerine ince çinko levhalar kullanırsanız daha rahat edersiniz. Lehim tutması daha kolay bir malzemedir. Ama ille de alüminyum olsun diyorsanız piyasada şeffaf sıvı formda (japon yapıştırıcısı gibi ama çok daha sağlam Loxeal İst 43 gibi) bulunan ve de çok güçlü yapıştırıcılar mevcut onları kullanabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: masco

yardııııım

sorunu paylaşalım ama yıllar olmuş uğramıyorsun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.