Şimdi Ara

İnce belli çay bardağı emojisi için #TEAmojiNOW kampanyası başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İnce belli çay bardağı emojisi için #TEAmojiNOW kampanyası başladı

Kültürümüzün önemli nesnelerinden biri haline ince belli çay bardağının evrensel emoji listesine dahil edilmesi adına #TEAmojiNOW kampanyası başladı

Brand Week İstanbul 2017 etkinliğinde Çaykur tarafından başlatılan #TEAmojiNOW kampanyasına kısa sürede Twitter üzerinden binlerce twit atıldı. Etikete ünlü isimler ve markaların resmi hesapları da destek veriyor. Henüz Trend Topic listesine giremedi ancak bu hızla giderse TT olması muhtemel görünüyor.

"Neden Pizza Var Da Çay Yok?"

Çaykur, başlattığı kampanya ile ilgili olarak “Neden Sushi, hamburger, taco, pizza gibi ülkelerin simgesi haline gelmiş emojiler var da, ülkemizin simgesi haline gelmiş ince belli çay bardağı yok?" diyor.

Evrensel emojileri belirleyen Unicode oluşumuna yapılan başvurular olumlu sonuç verirse tıpkı pizza simgesi gibi ince belli çay bardağı da evrensel emoji haline gelecek.

• Emoji eklemek kafana göre yapabileceğin bir şey değil ki. Unicode'un kendine eklemesi gerekiyor çay bardağını simgeleyecek kodu. Ve bahsettiğin çaba nasıl bir şey? Tweet atmak kaç saniye sürüyor veya ne kadar emek harcatıyor.

Bu arada dün aklıma gelmişti neden yok diye, burrito, taco, suşi vs. varken. Ve bunun eklenmemesi daha üzücü bu kadar orijinal bir emoji olamaz
  • Boş boş işlerle uğraşanların bile haberi yapılmaya başlandıysa forumun vay haline. Yakın bir zamanda popüler youtuberlerın koyduğu videolarda anasayfa haberlerinde görürüz artık.

• şahsen böyle bir emoji olsa ben kullanırım.

• 3qzotix 3 kullanıcısına yanıt
    Senin için boş iş olmayan şey nedir peki arkadaşım? Asla bir halt değiştiremeyeceğin siyasi haberleri her gün takip etmek mi, yoksa ülke şöyle böyle kurtarılır diye ahkam kesmek mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu çabaları kod öğrenmek ve öğretmek için kullansak kendi işletim sistemimiz olur. Sonucunda kendi emojilerimiz olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: firtinax

Bu çabaları kod öğrenmek ve öğretmek için kullansak kendi işletim sistemimiz olur. Sonucunda kendi emojilerimiz olur.

bitmedi bu geyik
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3qzotix

Boş boş işlerle uğraşanların bile haberi yapılmaya başlandıysa forumun vay haline. Yakın bir zamanda popüler youtuberlerın koyduğu videolarda anasayfa haberlerinde görürüz artık.

Çaykur başlatmış kampanyayı ve herkes tweetlemiş destek vermiş bunun neresi boş haber? Senin şu yaptığın boş yorumu ne yapacağız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: firtinax

Bu çabaları kod öğrenmek ve öğretmek için kullansak kendi işletim sistemimiz olur. Sonucunda kendi emojilerimiz olur.

Emoji eklemek kafana göre yapabileceğin bir şey değil ki. Unicode'un kendine eklemesi gerekiyor çay bardağını simgeleyecek kodu. Ve bahsettiğin çaba nasıl bir şey? Tweet atmak kaç saniye sürüyor veya ne kadar emek harcatıyor.

Bu arada dün aklıma gelmişti neden yok diye, burrito, taco, suşi vs. varken. Ve bunun eklenmemesi daha üzücü bu kadar orijinal bir emoji olamaz

• Dönerin/kebabın şansı olurdu ama çayı bence koymazlar pek global değil bu şekliyle...

• Bos isler bunlar. Uretkenlige vakit harcanmali ...

• quote:

Orijinalden alıntı: Exterminio

Senin için boş iş olmayan şey nedir peki arkadaşım? Asla bir halt değiştiremeyeceğin siyasi haberleri her gün takip etmek mi, yoksa ülke şöyle böyle kurtarılır diye ahkam kesmek mi

Şu yorumu yazan biriyle tartışmam.

"Düşünsene yaratan bize bakıp, ulan şu insanlara bak öteki dünya diye diye ibadetler bir şeyler yapıyorlar ömürleri de buna gidiyor zavallıların diyormuş"

• quote:

Orijinalden alıntı: TearsForFears

quote:

Boş boş işlerle uğraşanların bile haberi yapılmaya başlandıysa forumun vay haline. Yakın bir zamanda popüler youtuberlerın koyduğu videolarda anasayfa haberlerinde görürüz artık.

Çaykur başlatmış kampanyayı ve herkes tweetlemiş destek vermiş bunun neresi boş haber? Senin şu yaptığın boş yorumu ne yapacağız?

Bana göre boş olan şey sana mantıklı gelebilir. Her insan aynı düşünmek zorunda değil.

• cidden bomboş işlerle uğraşıyor insanlar.
  • 3qzotix 3 kullanıcısına yanıt
    Verecek cevap bulamayıp geçmiş mesajlardan yürüyenler çoğalmış yine
  • Emojilerin hepsinin atası Japon’ya olduğu için gerekli gereksiz bir sürü uzak doğu şeyi var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar "google'ın hamburger emojisi tartışma konusu oldu" başlıklı haberin altındaki yorumlara bakıyorum birde buradakine. Yani söyleyecek söz bulamıyorum, ne desem ne yapsam bilemedim. Başkasında olunca "aa adamların derdine bak hahaha 1.dünya ülkesi sorunları" şimdi bakıyorum "boş iş". Hayırlısı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: xxbymanxx

Arkadaşlar "google'ın hamburger emojisi tartışma konusu oldu" başlıklı haberin altındaki yorumlara bakıyorum birde buradakine. Yani söyleyecek söz bulamıyorum, ne desem ne yapsam bilemedim. Başkasında olunca "aa adamların derdine bak hahaha 1.dünya ülkesi sorunları" şimdi bakıyorum "boş iş". Hayırlısı olsun

ülkenin bir ton ciddi derdi varken, böyle boş işlerle vakit harcanmaz. harcanmamalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TearsForFears

quote:

+1

• Milletin derdine bak arkadas. Biz benzine zammi lpg ye zammi dusunuyoruz....

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gun kullanıcısına yanıt
    aslında çay denince akla uzakdoğu gelmeli, olmalı bu emoji

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.