Şimdi Ara

Inca IM-300NX modemi taviye edrmisiniz?? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
263
Cevap
2
Favori
58.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim mevcut yazilim tarihim 2010-12-16 olarak gorunuyor, ayrica modem kutusundan cd falan da cikmadi @Yazılımcı Online bana o cd'yi iso olarak gondermen mumkun mu ?

bu arada @ayhan-71 firmware icin tesekkurler (henuz denemedim)

quote:

Mevcut Yazılım Sürümü: 1.0.0
    Mevcut Yazılım Tarihi: 2010-12-16
  • Hocam cd de hiç bişey yok şey yapmışlar sadece bilmeyenler için hızlı kurulum oluşturmuşlar. CD yi tkaıon flash destekli bir program açılıyor direk modem arayüzüyle iletişim kuruyor sen kullanıcı adı şifre girion oda senin bigileri modeme yolluyor.

Birde işte deidğim firmware yedeğini atmışlar. Birazdan isosunu çıkartırım :D

Ben dünden beri şu ingilizce firmware ile memnunum vallaha. Youtube falan çok iyi oldu bir deneyin derim. Ama modem açılmayabiliyor bekleyin bi 15 20 dk hala adsl ışığı falan yamazsa fişi çekip biraz bekleyin sonra takın yine açılmazsa reset atın modeme iğne sokup.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Hocam cd de hiç bişey yok şey yapmışlar sadece bilmeyenler için hızlı kurulum oluşturmuşlar. CD yi tkaıon flash destekli bir program açılıyor direk modem arayüzüyle iletişim kuruyor sen kullanıcı adı şifre girion oda senin bigileri modeme yolluyor.

Birde işte deidğim firmware yedeğini atmışlar. Birazdan isosunu çıkartırım :D

Ben dünden beri şu ingilizce firmware ile memnunum vallaha. Youtube falan çok iyi oldu bir deneyin derim. Ama modem açılmayabiliyor bekleyin bi 15 20 dk hala adsl ışığı falan yamazsa fişi çekip biraz bekleyin sonra takın yine açılmazsa reset atın modeme iğne sokup.

iso istememin nedeni, @ayhan-71 arkadasin verdigi firmware ile sorun yasarsam elimde eski versiyona donebilecegim bir firmware olmamasi. Birde kolay kurulum programindan SSID adindaki INCA yazisi silinebiliyor diye duymustum.

Bir sorunum daha var, bu sorun eminim jdownloader kullanicilariyla ortak sorunumuz. Asagidaki resimde de gorulebilecegi uzere "baglantiyi kes/baglan" butonu pasif durumda. Ne yaptiysam aktiflestiremedim. Bu yeni firmware'de de durum ayni mi acaba ?

Inca IM-300NX modemi taviye edrmisiniz??

• Ben yaklaşık 1 aydır ağ hızımı arttırmaya çalışıyorum ama 100 kb/sn'yi geçebilmiş değilim.Çok nadir 200'leri görüyor.Resetle bilgilerin gitmesi sorunu falan hiç yaşamadım.Zaten arkadaşlar belli işletim sisteminde yaşandığını söylemişler ki buna imkan yok.ya hep yaşanır ya da işletim sistemi ile ilgisi olmaz.Geçeyim sorunuma.

Masaüstüm 300 mbps,Laptop 150 mbps
    İnternet downloand hızım 400-750 kb/sn
    İnternet upload hızım 95 kb/sn
    İki bilgisayar arası dosya aktarım hızı sadece ve sadece 100-200 kb/sn.
    Sinyaller full

Bir arkadaş 6 MB/sn aktarım hızı gördüğünü yazmış.Acaba nasıl başardı ve hangi frimware versiyonu ile?
    Benim modem arızalı olabilir mi?Her türlü ayarı ve bütün boş kanalları denedim.wireles alıcıları güncelledim.Telsiz telefonları kapattım,tüm parçaları yan yana koydum.Hızda en ufak bir oynama olmadı.
    Bu arada modeme de bilgisayarlarıma da herhangi bir şey yüklemedim.Zaten cd'den çıkan frimware modemin üzerindeki ile aynı imiş.Yükleyenler öyle söylüyor.İkinci bir frimware zaten mevcut değil.
    Bana ağ hızımı arttırma konusunda yardımcı olursanız sevinirim.En merak ettiğim şey nasıl oluyor da internet hızım ağ hızımdan yüksek oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mayko33

Ben yaklaşık 1 aydır ağ hızımı arttırmaya çalışıyorum ama 100 kb/sn'yi geçebilmiş değilim.Çok nadir 200'leri görüyor.Resetle bilgilerin gitmesi sorunu falan hiç yaşamadım.Zaten arkadaşlar belli işletim sisteminde yaşandığını söylemişler ki buna imkan yok.ya hep yaşanır ya da işletim sistemi ile ilgisi olmaz.Geçeyim sorunuma.

Masaüstüm 300 mbps,Laptop 150 mbps
    İnternet downloand hızım 400-750 kb/sn
    İnternet upload hızım 95 kb/sn
    İki bilgisayar arası dosya aktarım hızı sadece ve sadece 100-200 kb/sn.
    Sinyaller full

Bir arkadaş 6 MB/sn aktarım hızı gördüğünü yazmış.Acaba nasıl başardı ve hangi frimware versiyonu ile?
    Benim modem arızalı olabilir mi?Her türlü ayarı ve bütün boş kanalları denedim.wireles alıcıları güncelledim.Telsiz telefonları kapattım,tüm parçaları yan yana koydum.Hızda en ufak bir oynama olmadı.
    Bu arada modeme de bilgisayarlarıma da herhangi bir şey yüklemedim.Zaten cd'den çıkan frimware modemin üzerindeki ile aynı imiş.Yükleyenler öyle söylüyor.İkinci bir frimware zaten mevcut değil.
    Bana ağ hızımı arttırma konusunda yardımcı olursanız sevinirim.En merak ettiğim şey nasıl oluyor da internet hızım ağ hızımdan yüksek oluyor.

Ben 6 mb/s ile aktarim yapiyorum.

Masaustum 1 Gbit (Ancak modemin ethernet portlari 100 mbit)
    Notebook 72 mbit (Broadcom DW1501 WLAN Half-Mini Card)

Alttaki resimde kirmizi ile isaretli yere bakip kac ile baglanti kurdugunu bana soyler misin ?
    Ben notebook'unun wireless kartindan supheliyim. Marka ve modelini de yazar misin ?

• Eger wireless kartinin 150 mbps oldugundan eminsen, modem arayuzunde "kablosuz kurulumu > basit kablosuz ayarlari" kismindan modemin 802.11 modunun "n" ve bant genisliginin "40M" olup olmadigini kontrol et.

• Tekrar merhaba arkadaşlar.Öncelikle ilginize teşekkürler.Yazdıklarınızdan etkilenerek pek çok deneme yaptım.Sonuçta ev grubumu bozdum ama başka türlü bir ortak ağ kurmayı başardım.

Öncelikle modem CD'sinin içindeki frimware dosyasını yükledim.Dosya img formatında idi.Önce bunu CD'ye yazdırmam gerektiğini düşündüm ama modem arayüzünden dosyayı tanıtıp yazılımı güncelle dediğimde dosya yüklendi ve modemimin tüm ayarları fabrika ayarlarına döndü.Yüklediği versiyon ile modemin içindeki bire bir aynı çıktı.Tarihi de versiyonu da aynı.Zannedersem kurulumda bir sorun yok.Bu işlem hızımda bir değişiklik yapmadı fakat ev grubumu bozdu ve iki bilgisayar arası bağlantım tamamen koptu.Başka tür bir ağ oluşturarak dosya transfer hızını test ettim ve bir değişiklik olmadığını gördüm.Gene 200 kb larda.Bu arada modem ayarlarım tavsiye ettiğiniz ayarlarda.

sonra sorunun laptopumdan kaynaklandığını yazmışsınız.Ben de buna odaklanarak ilk önce 2011 wireles driverini 2009 tarihli ile değiştirdim.hızım 300'leri gördü.Sonra 2007 tarihli driver buldum.Onu yükledim.Hızım şu anda 600 kb larda.En azından şimdi laptopumdaki filmleri masaüstü aracılığı ile tv'ye bağlayıp kesintisiz izleyebiliyorum.
    Fakat hızımın 5 mb'larda olması gerekirken gene de dosya transferi için oldukça düşük bir hız.

yukarıdaki işlemi masaüstümün usb wireles adaptörü için de yaptım ama hızda değişiklik olmadı.

Modemimin yazılım tarihi ocak 2001 görünüyor.Zannedersem sizin bahsettiğiniz 2009 tarihli frimwareyi de bulup yüklersem sorunum tamamen çözülecek.Bu arada resimde işaretlediğiniz yerde 150 yazıyor.

• İngilizce yazılım burada IM 300 NX Ben yükledim.Şimdilik fena görünmüyor.3g menüsüde geldi ne hikmetse.Ama ayar yapamadım.Yükleyen arkadaşlar deneyimlerini ve 3g'nin nasıl ayarlanacağını yazarsa iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesentr78 -- 29 Aralık 2011; 9:57:51 >
  • Resimlerde bunlar arkadaşlar.

http://ressim.net/8/out.php/i5357238_29.12.jpg-k
    http://ressim.net/8/out.php/i5357239_29.121.jpg-k

Birde arkadaşlar yazılımın versiyonu şöyledir.Daha günceli varsa lütfen paylaşalım...

Current Firmware Version:
    1.0.0
    Current Firmware Date:
    2010-10-13

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesentr78 -- 29 Aralık 2011; 10:04:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mesentr78

İngilizce yazılım burada IM 300 NX Ben yükledim.Şimdilik fena görünmüyor.3g menüsüde geldi ne hikmetse.Ama ayar yapamadım.Yükleyen arkadaşlar deneyimlerini ve 3g'nin nasıl ayarlanacağını yazarsa iyi olur.

Bende dun yukledim, bircok yeni menu eklenmis. Daha once yazici ayarlarini yapamiyordum ama bu yazilimla USB yaziciyi modeme baglayip cikti almayi basardim. Ancak bu seferde external harddiske ftp yolu ile ne yaptiysam erisemedim. Ftp server menusu var, ayarlarini yapmama ragmen birturlu erisemedim. Yazilimci hocamin dedigi gibi youtube sorunu ortadan kalkti. Site acilislarinda da ilk erisim hizinda gozle gorulur bir artis var sanki.

3g isini ancak elinde 3g modem (vinn, jet, vodem) varsa deneyebilirsin. Aranizda bu yazilimla harddiske erisebilen varsa nasil eristigini yazarsa cok sevinirim.

• 3g çalışmıyor denedim ben. Modemde sim kart yuvası lazım sanırım. Sim kartı yerleştirin diyor tanıtamadım ben :) inca ayar lazım bide değerleri bilmiyorum :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: scansoz

quote:

İngilizce yazılım burada IM 300 NX Ben yükledim.Şimdilik fena görünmüyor.3g menüsüde geldi ne hikmetse.Ama ayar yapamadım.Yükleyen arkadaşlar deneyimlerini ve 3g'nin nasıl ayarlanacağını yazarsa iyi olur.

Bende dun yukledim, bircok yeni menu eklenmis. Daha once yazici ayarlarini yapamiyordum ama bu yazilimla USB yaziciyi modeme baglayip cikti almayi basardim. Ancak bu seferde external harddiske ftp yolu ile ne yaptiysam erisemedim. Ftp server menusu var, ayarlarini yapmama ragmen birturlu erisemedim. Yazilimci hocamin dedigi gibi youtube sorunu ortadan kalkti. Site acilislarinda da ilk erisim hizinda gozle gorulur bir artis var sanki.

3g isini ancak elinde 3g modem (vinn, jet, vodem) varsa deneyebilirsin. Aranizda bu yazilimla harddiske erisebilen varsa nasil eristigini yazarsa cok sevinirim.

Şu yazıcı işini nasıl hallettiniz?Birde hangi marka ve model yazıcı bu...Bende hp 1018 var.Deneyeceğim.Bakalım olacakmı

• quote:

quote:

quote:

Şu yazıcı işini nasıl hallettiniz?Birde hangi marka ve model yazıcı bu...Bende hp 1018 var.Deneyeceğim.Bakalım olacakmı

Once yaziciyi modemin usb portuna bagla. Sonra, ust menuden "Advanced - Network tools - Printer" diyerek Enable et.
    Eger modem yazicini gorduyse sana URL verecektir. O url ile windowstan network yazici ekleyebilirsin. Her yaziciyi desteklemez ama HP'nin cogu modelini destekler diye tahmin ediyorum. Benim yazicim Canon MP500.

• Dostum,ne yaptıysamda olmadı.hp1018 olmuyor galiba...
  • quote:

Dostum,ne yaptıysamda olmadı.hp1018 olmuyor galiba...

Ben bagladigimda resimdeki gibi gorup URL veriyor.

• quote:

quote:

Ya banada url verdi.Ondan sonrasını beceremedim galiba.Ne yaptıysam olmadı.google amcada nasıl yapılacağı farklı kişilerce anlatılmış.Fakat benim yazıcı uyumsuz galiba.Daha önce airties 4450 yönlendiricidede usb-printer desdeği vardı.Ondada olmamıştı.Şans işte.Yinede siz nasıl (hangi ayarlarla)yaptınız bir yazsanız....Hayırlı akşamlar.

• quote:

quote:

quote:

Ya banada url verdi.Ondan sonrasını beceremedim galiba.Ne yaptıysam olmadı.google amcada nasıl yapılacağı farklı kişilerce anlatılmış.Fakat benim yazıcı uyumsuz galiba.Daha önce airties 4450 yönlendiricidede usb-printer desdeği vardı.Ondada olmamıştı.Şans işte.Yinede siz nasıl (hangi ayarlarla)yaptınız bir yazsanız....Hayırlı akşamlar.

Hocam sirayla resimleri takip et, belki yardimci olur.

Bu kisimda yazici ile baglanti kurarsa senden driver'ini isteyecek.

• Dostum,sonuna kadar tamam.Ama yazdır komutuna cevap vermiyor yazıcı.Galiba hp1018'in ağ desdeği yok.Herşey için teşekkürler.

• arkadaşlar bu modemin antenleri kaç dbi bilginiz var mı acaba? bende ya bunu ya da tp link in 300 lük olanı yada aztech in 300 lük çift antenlisini alacağım. birde laptopum eski mini kartlılardan. herhalde 300 mbp de çekim yapmaz. o yüzden inca nın 300 lük USB Wireless Slim Adaptöründen almayı düşünüyorum. doğru mu düşünüyorum acaba? fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
  • Bu konu ile ilgili başka başlıkta yardım alamadım, şansımı bu başlıkta denemek istedim.. Benim bu modemle ilgili 2 sorunum var:

1) Kablosuz bağlantı da ara ara (bazen 10 dakkada bir, bazen 1 saatte bir) genel kopma ve bikaç dakika sonra tekrar geri bağlanma sorunu..

2) iphone 4s kullanmaktayım.. evde bu modemi kablosuz olarak kullanırken ilginç bir problemle karşılaşıyorum.. Telefonun Wifi bağlantısı 1 saniyeliğine olsa da gidip geliyor. bu internet kullanan bir kaç program için sorun çıkarıyor.. mesela örneğin poker oyunu oynarken, bağlantı 1sn'liğine gidip gelsede, tekrar bağlantı için bir müddet geçtiğinden dolayı, el bana gelmeden, bitmiş yada ben pas geçmiş oluyorum.. bu oyunu örnek olsun diye yazıyorum, bunun gibi pekçok uygulamada bu sorun tam bir bela.. 1 sn gidip gelse bile...
    - Modemim "n" destekli çalışıyor..
    - Evde 3GS de mevcut ama onda bu sorun yaşanmamakta..
    - 4S'in başka Wifi'lerle sorunu yok.. Sadece evdeki modemimde yaşanıyor bu problem..
    Yani bu noktalardan çıkardığım sonuç, evdeki modemim ile 4S'imin bir uyuşmazlığı var.. ama nedir, nasıl bir ayar verilir, yardımcı olabilecek biri çıkarsa çok sevinirim.. modem ayarları konusunda biraz acemiyim..

Bu 2 noktaya yada en azından 1 tanesine yardımcı olabilirseniz çok sevinirim..

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.