Şimdi Ara

Inca IM-300NX modemi taviye edrmisiniz?? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
263
Cevap
2
Favori
58.945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu modemde band genişliği ayarlaması varmı? Yani ağdaki PC lere internetimizi sınırlandırabiliyormuyuz?
  • Bende modemi şimdi aldım kurulumunu yaptım ama tek bir sorunla karşılaştım. Kablosuz adını değiştiremiyorum ne yaptıysam... Sürekli INCA diye kaldı değiştiremedim. Yardımcı olursanız sevinirim..
  • Modemin SSID sini değiştirilmesine firma izin vermemektedir. Aman firmanın adı duyulsun. SSID nin adı mutlaka INCA ile başlamalı sonuna ekleme yapmana izin veriyor INCAMING gibi. Yeni gelecek firmware de belki bu kilidi kaldıracaklarını söylemişlerdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_alp

Bu modemde band genişliği ayarlaması varmı? Yani ağdaki PC lere internetimizi sınırlandırabiliyormuyuz?

Sorum hala geçerli.. Band ayarlaması varsa çok yüksek ihtimal alacağım..
  • Modemi 3-4 saat önce aldım ve tek korkum Win 7 64bit te modemi resetlemelerde yaşanılan sıkıntı bende olmadı onun dışında gayet güzel ancak fazla ısınıyor gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: KMLGR

Modemi 3-4 saat önce aldım ve tek korkum Win 7 64bit te modemi resetlemelerde yaşanılan sıkıntı bende olmadı onun dışında gayet güzel ancak fazla ısınıyor gibi

Hayırlı olsun kimse cevaplamıyor. birde size sorayım. Modemin Band genişliği ayarlaması varmı?
  • quote:

Hayırlı olsun kimse cevaplamıyor. birde size sorayım. Modemin Band genişliği ayarlaması varmı?

Teşekkürler.

Soruna gelirsek kesin olarak bilmiyorum ama yok sanırım. Bu arada modemde kablosuz download da 8mbps internet kullanıyorum ve 906kb ı gördüm.

Modemin özellikleri;

• Web’den yapılandırma için kullanıcı dostu Türkçe ara yüz
    • VPN özeliği sayesinde ağınızı uzaktan yönetim
    • 300 Mbps ye kadar yüksek hızlı bilgi aktarımı
    • Gerçek ADSL2/2 + Router ile Bridge/Router desteği
    • 24 Mbps indirme ve 1 mbps yükleme desteği
    • MIMO 4 kata kadar gelişmiş kapsama
    • 8 adete kadar PPPoE Tipi bağlantı desteği
    • IPTV (IP üzerinde TV) ile internet üzerinden Tv keyfi
    • Web üzerinden TRO69 ve SNMP Yönetim aracıdır
    • DHCP sunucu NAT ,NAPT,DMZ,VLN,RIPv/v2 ile gelişmiş Router Özeliği
    • Gerçek özel ağ için IPSec ve PPTP desteği
    • IEEE802.11b/g/N ve 2,4 GHz Standartları ile uyumlu
    • Gelişmiş Anti-Dos SPI Firewall ile internet erişiminde MAC,URL ve IP adres filtreleme özeliği
    • SNMP V2, RIP v1& RIP v2, NAT desteği
    • 4 Adet 10/100 Mbps Auto-MIDI-MDIX Ethernet portu
    • 1 Usb Port ile Printer ya da USB Belleği Diğer bilgisayarlara bağlayabilirsiniz.
    • Ağınızdaki bir DHCP Server gibi yapılandırılabilir
    • Adres Filtreleme, DMZ Hosting ve daha fazlası
    • ANSI T1.413 Issue 2, ITU G.992.3 ADSL2(G.dmt.bis)
    • ITU G.992.1 (G.dmt) Annex A, ITU G.992.2 (G.lite)
    • ITU G.992.4 ADSL2(G.lite.bis), ITU G.992.5 ADSL2+
    • 100m iç / 300m dış kapsama alanına ulaşabilir

• Ben de bugün aldım modemi. Şans yok ya içinden CD si çıkmadı. Aranızda Allah'ın hayırlı bir kulu bu Cd yi baştan sona RAR layıp upload edebilir mi :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: UmitKA

Ben de bugün aldım modemi. Şans yok ya içinden CD si çıkmadı. Aranızda Allah'ın hayırlı bir kulu bu Cd yi baştan sona RAR layıp upload edebilir mi :(

Buyur. Ufak olduğuna bakma zaten CD nin kendisi o kadar

http://rapid share.com/files/456877398/Inca_IM-300_Nx_Driver.rar (Rapid'ten sonraki Boşluğu SİL)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KMLGR -- 11 Nisan 2011; 11:28:55 >
  • Bu driver denen şey ne işe yarıyor? Zaten Ethernetle bağlanmıyormu PC ye?? Extra bir avantaj mı var?
  • Bu modem fiyatına göre oldukça iyi özelliklere sahip. Kablosuza geçerken eski modemimin kablosuz versiyonu cnet car-854 ile bu modem arasında kaldım

Yalnız kapatılıp açıldığında ayarları uçuyo diye yazmış bazı arkadaşlar bu herkeste oluyor mu?
    Asıl merak ettiğim ben modemi jdownloader ile kullanacağım, bu modemde hızlı ip alma ve uygun betik var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nibubai

Bu modem fiyatına göre oldukça iyi özelliklere sahip. Kablosuza geçerken eski modemimin kablosuz versiyonu cnet car-854 ile bu modem arasında kaldım

Yalnız kapatılıp açıldığında ayarları uçuyo diye yazmış bazı arkadaşlar bu herkeste oluyor mu?
    Asıl merak ettiğim ben modemi jdownloader ile kullanacağım, bu modemde hızlı ip alma ve uygun betik var mı?

Kaptatıp açınca ayarların uçma olayı sadece win 7 64bit işletim sistemli bilgisayarlarda karşımıza çıkıyor ancak hepsinde değil. Bende win7 64bit kullanıyorum ve sorun yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KMLGR -- 12 Nisan 2011; 11:32:07 >
  • quote:

quote:

Bu modem fiyatına göre oldukça iyi özelliklere sahip. Kablosuza geçerken eski modemimin kablosuz versiyonu cnet car-854 ile bu modem arasında kaldım

Kaptatıp açınca ayarların uçma olayı sadece win 7 64bit işletim sistemli bilgisayarlarda karşımıza çıkıyor ancak hepsinde değil. Bende win7 64bit kullanıyorum ve sorun yok

Bu nasıl modem anlamadım. İşletim sistmine göreçalışması değişiyormu? Ethernetten bağlanmıyormu bu? Ne driveri ne iş..

• quote:

quote:

quote:

Bu nasıl modem anlamadım. İşletim sistmine göreçalışması değişiyormu? Ethernetten bağlanmıyormu bu? Ne driveri ne iş..

Hocam ethernet dediğin kablo ile bağlantı o zaman hiç bir şekilde bağlantı sorunu yaşamazsın biz kablosuz bağlantılardan bahsediyoruz

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam ethernet dediğin kablo ile bağlantı o zaman hiç bir şekilde bağlantı sorunu yaşamazsın biz kablosuz bağlantılardan bahsediyoruz

Yanıt için teşekkür..
    Yani modeme wireless ile bağlanmak için notebookumuza inca modemle ile ilgili bir driver kurmak gerek doğrumu anladım?

• quote:

Yanıt için teşekkür..
    Yani modeme wireless ile bağlanmak için notebookumuza inca modemle ile ilgili bir driver kurmak gerek doğrumu anladım?

Hayır gerek yok.
  • peki modemin reboot edilmesi halinde ip alma hızı nasıl?

mesela benim emektar cnet modem ile ppp protokolü ile bağlantıyı kesip tekrar sağladığımda 7-10sn de ip alıyordu bu inca da mümkün mü?
  • quote:

peki modemin reboot edilmesi halinde ip alma hızı nasıl?

mesela benim emektar cnet modem ile ppp protokolü ile bağlantıyı kesip tekrar sağladığımda 7-10sn de ip alıyordu bu inca da mümkün mü?

Söylediğini nasıl yapacaz bilmiyorum anlatırsan hem denemiş, hemde öğrenmiş olurum.
  • arkadaşlar bu modemi bende 2 gün önce aldım çok memnunum şimdilik hiç netten kopma olmadı ve önceki kablolu airties a göre daha hızlı bir internete bağlanıyor.. benim bir sorum olacaktı wireless alanını genişletebiliyormuyuz modem odamda duruyor ama 20 metre uzaklıkta olan salona gidince bir anda tek çubuğa düşüyor iletim hızını online ayarlardan yüzde yüz yapmama rağmen değişen olmadı, ek olarak yapmam gereken varmı?? laptop olmadığı için pda dan bağlanıyorum wireless a
  • Bu modemi bende aldım.Almadan önceburada ki yorumları okudum.Cihazın kapatılıp açılması olayını bilebile sipariş verdim.Ve dün ürün geldi.Şans işte,her ne yaptıysam şu ayarları sabtleyemedim.XP'dedenedim,Wın7'de (32bit) denedim.Maaesef cihazı arkadan kapatıp açınca ayarlar uçuyor.Bazen ilkkapatmada gitmeyen ayarlar,üç-dört kapatıp açmada sıfırlanıyor.En az 20 defa testettim.Sonuç aynı.Ve tekrar paketledim.Aldığım yere geri iade edeceğim.Sonuç olarak,bu sorunu olmasa oldukça kullanışlı bir ürün.Usb işine gelince.Büyük bir ihtimalle,ilerde cıkacak bir yeni yazılımla halledilecek olay.Şimdilik yok öyle bir şey.Bu olay airtesin 4450 ve 5440 modem ve routerun dada vardı.Yeni bir yazılımla (bir sene falan sonra) hallettiler.Şimdilik yok gibi değerlendirin bana kalırsa.Yada ben bu özelliğini aktif edemedim...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.