Şimdi Ara

''INCA ASTRO 10.1' RK3066 IPS TABLET'' İncelemesi (20.04.2013 Konu Güncellendi) Root Yöntemi eklendi (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.074
Cevap
9
Favori
106.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: victories

quote:

Orijinalden alıntı: cro@oan

quote:

Normalde çoğu tablette /system dizini rw modda olur zaten, bu sayede oneclickroot kolayca rootlayabilir tableti, bizimkilerde /system dizini readonly modda mount edilmiş,

Kabaca bu adb ye windowstaki cmd nin tablete bağlanan versiyonu diyebiliriz, yani grafiksel arayüz yerine linux komutlarını çalıştırabileceğimiz komut arayüzü

İşlemleri yaparken tabletin pc ye kablo ile bağlı kalması yeterli, tablet üzerinde herhangi bir işlem yapmayacaksınız.

İnşallah sorunsuz rootlama işlemi yapabilirsiniz, ben olayı çözmek için 2 gece mi harcadım :)

Yinede takıldığınız yer olursa bir script ile işlemleri otomatikleştirmeye çalışırım.

http://c1303.hizliresim.com/17/c/kybcj.jpg

Hocam son durum bu şekilde ..

"Java SE 6 Update 43" kurulu ...

sdk tools ...c de android klasoru açdım ve onun içinde ... ( SDK MANAGER I açdıgımda şu an için yükleme yapıyor onu bekliyorum )

cmd ekranında cd c:/android yazınca kabul ediyor fakat sonrası olmuyor ...Yani cd c:/android/platform-tools olmuyor ..

Şimdi sdk tools da platform tools klasoru var ona giriyorum fakat oradan açmam gereken bir yer mi var ?

Yüklediğim resim sanırım biraz bilgi vermiltir durum hakkında bundan sonraki adımlarda da yardımcı olursan sevinirim ..

Yüklediğiniz resme göre kurulumu yapmışsınız, c:/android/android-sdk-windows/platform-tools klasörüne girdiğinizde içi boşsa eğer, koyduğunuz resimdeki gibi SDK Manager açıp, ikinci sıradaki Android SDK Platform-tools işaretleyip kurun, şimdi o klasörde bir takım dosyalar göreceksiniz bize lazım olan adb.exe dosyası (birkaç tanede dll var)

şimdi yönetici olarak açtığınız komut isteminde cd c:/android/android-sdk-windows/platform-tools komutu verip, ilk mesajımda belirttiğim komutları kullanabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Hocam şimdi ben biraz araştırdım ..Yani tam olarak ne yapmaya çalıştıgımı anlamak istiyorum .Mesela genelde adb driver kurdukdan sonra superoneclick ile root etmek yetrli şeklinde yazılar okuyorum ..Biz neden bir kere rootladıkdan sonra cmd ekranında kod girerek tekrar root ediyoruz ?

superoneclick ile root işleminden sonra super user yazılımı ekrana gelecek yazmıştınız hatırladığım kadarıyla ve kesinlikle onu açmayın diyede eklemişsiniz... Bende sanırım root olmadıgı için zaten yazılım çıkmadı ...

• quote:

Orijinalden alıntı: detays

Tablet ile ilgili kendi nacizene kullanıcı deneyimlerimi aktarayım bende. :)

Ses;
    Özellikle önlerde bulunan hoparlörden gelen ses beni tatmin etti. Özellikle MX Player'da ses daha gür ve güzel çıkıyor.
    Kulaklı ile deneme şansım olmadı. Büyük ihtimal onunda çıkışının iyi olduğunu tahmin ediyorum.
    Yarın iş yerinde denerim.

Ekran/Görüntü;
    Daha önce dediğim gibi görüntüsü tahminimden epeyce iyi çıktı. Keza bir çok arkadaşımın 7" tabletlerinde görüntü daha soluk idi ve canlı değildi Inca Astro kadar.
    Bu yönden taktiri mi kazandı epeyce.

Dokunmatik;
    Üstündeki jelatini sökmememe rağmen dokunmatik epeyce hassas ve bir sıkıntı yaratmıyor.
    Oyunlarda vs. denedim gayet güzel işliyor.

Video Oynatma vs.;
    1080p videoları hem nette hemde USB'ye attığım videolar ile test ettim.
    Hiç takılma yok. Ve görüntü kalitesi hali ile tatmin edici.
    Sadece yukarda yazdığım gibi bir videoda sorun çıktı. Codec falan yükledim ama düzelmedi.

E-Kitap Deneyimi;
    Bende varolan dergi e-kitapları ve netten indirdiğim İngilizce bir romanı test ettim.
    Gayet güzel bir şekilde açılyor ve calı, parlak bir görüntü kalitesi ile okunuyor yazılar.
    Gerçi e-kitabı sevmem ama arada net olmayınca artık sığınırız kendisine.

İnternet/Wireless;
    Evde olduğum için tam test edemedim. Ama bir sıkıntı yok şuan. Yarın iş yerinde asıl belli olur wi-fi gücü kalitesi. :)
    O zaman daha detaylı yazabilirim.

Kasa ve Malzeme Kalitesi;
    Çok güzel. Cidden elinizde ipad veya Samsung Tablet tutuyor hissine kapılıyorsunuz. Kaliteli malzemeden imal edilmiş.

Genel olarak;
    Genel olarak 10 üzerinden puan verecek olursam şuan için 7.5 veririm. Aslında 8 vermek isterdim ama ilk tabletim oldğuğu için ve tam detaylı ve uzun süreli kullanıma tabii tutmadığım için şimdilik o kadar puan yeter.
    Kısacası alet için tam bir fiyat/performans canavarı diyebiliriz.

Guzel inceleme:-)

• Akşam bende hayırlısı ile Astro siparişini verdim alışverişten 5 dk sonra mesaj geldi 100 paraf verdiler hepsi buradada 500 tl üzeri alışverişlere 100 tl hediye çeki veriyormuş ne geldi hoş geldi dedim.

Yanlız son zamanlarda bu ürünü alan arkadaşlar ciddi olumsuzluklar yaşamaya başladı,ben yinede cesaret edip aldım lakin en ufak bir olumsuzluk durumunda geri iade yapacağım.

Kendi kahrımı zor çekiyorum tabletinkini hiç çekemem

Ürün gelince bende ürün ile ilgili nacizane fikirlerimi yazmaya çalışırım ama şu kesin bir kaç arkadaşta daha tabletle ilgili yukarıda yazılan olumsuzluklar devam ederse büyük ihtimalle işin tadı kaçar gibime geliyor neticede bir çok arkadaşımız buaradaki yazıları okuyup konuyu takip ettikten sonra ürünü tercih ediyor.

Hayırlısı diyelim

• Dün bu vakitler değişim istedim HB hala onay kodu göndermedi. Neyi bekliyorlarsa artık. Bu kadar zor mu onaylamak. Eğer tamir, servis vs derlerse para iadesi isteyeceğim. Sonuçta bir kere actım tekrar açılmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canturkkara

Akşam bende hayırlısı ile Astro siparişini verdim alışverişten 5 dk sonra mesaj geldi 100 paraf verdiler hepsi buradada 500 tl üzeri alışverişlere 100 tl hediye çeki veriyormuş ne geldi hoş geldi dedim.

Yanlız son zamanlarda bu ürünü alan arkadaşlar ciddi olumsuzluklar yaşamaya başladı,ben yinede cesaret edip aldım lakin en ufak bir olumsuzluk durumunda geri iade yapacağım.

Kendi kahrımı zor çekiyorum tabletinkini hiç çekemem

Ürün gelince bende ürün ile ilgili nacizane fikirlerimi yazmaya çalışırım ama şu kesin bir kaç arkadaşta daha tabletle ilgili yukarıda yazılan olumsuzluklar devam ederse büyük ihtimalle işin tadı kaçar gibime geliyor neticede bir çok arkadaşımız buaradaki yazıları okuyup konuyu takip ettikten sonra ürünü tercih ediyor.

Hayırlısı diyelim

Haklısınız ...Ama bir yanlış anlaşılma olmasın buradaki konu takip ediliyor karar veriliyor derken konu sizleri kesinlikle yanıltmak göz boyamak için açılmadı ..Hiçbir firma ile maddi manevi bir bağım yok ..Aksine burada artılar eksiler yazılsın parasını hak eden bir cihaz ise tavsiye edilsin yok değilse daha fazla kimsenin parası yanmasın canı sıkılmasın diye bu ve benzeri konular var ..

• quote:

Haklısınız ...Ama bir yanlış anlaşılma olmasın buradaki konu takip ediliyor karar veriliyor derken konu sizleri kesinlikle yanıltmak göz boyamak için açılmadı ..Hiçbir firma ile maddi manevi bir bağım yok ..Aksine burada artılar eksiler yazılsın parasını hak eden bir cihaz ise tavsiye edilsin yok değilse daha fazla kimsenin parası yanmasın canı sıkılmasın diye bu ve benzeri konular var ..

Olurmu hiç üstad bi konu açılmış herkes fikrini beyan etmiş ben asla sizle ilgili birşey ima etmek istemedim.

Siz genel değerlendirmeleriniz yazmışsınız eklentiler yaparak ürünü anlatmaya çalışmışsınız elinize ve klavyenize sağlık tüm yazılanları baştan sona okudum ve benze sipariş verdim ama son zaman ürün alıpta yazı yazan arkadaşlarda genel bir memnuniyetsizlik var örnek bendede benzeri bir durum oluşursa ciddi şekilde ürünü almayı düşünen arkadaşları uyaracağım kaldıki bu bizlerin vazifesi sayılır.Madem amaç paylaşım gereğini yerine getireceğiz doğru bildiklerimizi yazacağız ki zerre kadarda olsa arayış içinde olan arkadaşlara faydamız olsun.İyi forumlar dilerim

• quote:

Orijinalden alıntı: canturkkara

quote:

Olurmu hiç üstad bi konu açılmış herkes fikrini beyan etmiş ben asla sizle ilgili birşey ima etmek istemedim.

Siz genel değerlendirmeleriniz yazmışsınız eklentiler yaparak ürünü anlatmaya çalışmışsınız elinize ve klavyenize sağlık tüm yazılanları baştan sona okudum ve benze sipariş verdim ama son zaman ürün alıpta yazı yazan arkadaşlarda genel bir memnuniyetsizlik var örnek bendede benzeri bir durum oluşursa ciddi şekilde ürünü almayı düşünen arkadaşları uyaracağım kaldıki bu bizlerin vazifesi sayılır.Madem amaç paylaşım gereğini yerine getireceğiz doğru bildiklerimizi yazacağız ki zerre kadarda olsa arayış içinde olan arkadaşlara faydamız olsun.İyi forumlar dilerim

Aynen öyle..

• quote:

Hocam şimdi ben biraz araştırdım ..Yani tam olarak ne yapmaya çalıştıgımı anlamak istiyorum .Mesela genelde adb driver kurdukdan sonra superoneclick ile root etmek yetrli şeklinde yazılar okuyorum ..Biz neden bir kere rootladıkdan sonra cmd ekranında kod girerek tekrar root ediyoruz ?

superoneclick ile root işleminden sonra super user yazılımı ekrana gelecek yazmıştınız hatırladığım kadarıyla ve kesinlikle onu açmayın diyede eklemişsiniz... Bende sanırım root olmadıgı için zaten yazılım çıkmadı ...

daha önceki mesajımda yazmıştım, cmd ekranından kod verme sebebimiz /system dizininin read only yani yalnızca okunabilir modda mount edilmiş olmasıdır, biz bunu read write (hem yazma hem okuma) modunda tekrar mount ediyoruz ki superuser ve busybox sisteme kurulabilsin.

resimden anlaşıldığı kadarıyla android adb si ile cihaza bağlanamıyorsunuz, superuser açıkken onun içinde gelen adb aktif olur, o yüzden cihazınızı yeniden başlattıktan sonra pdanet programının cihazınıza kurduğu yazılımı açın, bilgisayarınızda sağ alt köşede cihaz algılandı gibi bir ibare göreceksiniz,

o gözüktükten sonra oneclickroot açmadan cmd açıp komutları uygulayın.

yine error device not found diye hata alırsanız lütfen oneclickroot içinde gelen adb klasörüne geçip orda deneyin komutları.

• quote:

quote:

daha önceki mesajımda yazmıştım, cmd ekranından kod verme sebebimiz /system dizininin read only yani yalnızca okunabilir modda mount edilmiş olmasıdır, biz bunu read write (hem yazma hem okuma) modunda tekrar mount ediyoruz ki superuser ve busybox sisteme kurulabilsin.

resimden anlaşıldığı kadarıyla android adb si ile cihaza bağlanamıyorsunuz, superuser açıkken onun içinde gelen adb aktif olur, o yüzden cihazınızı yeniden başlattıktan sonra pdanet programının cihazınıza kurduğu yazılımı açın, bilgisayarınızda sağ alt köşede cihaz algılandı gibi bir ibare göreceksiniz,

o gözüktükten sonra oneclickroot açmadan cmd açıp komutları uygulayın.

yine error device not found diye hata alırsanız lütfen oneclickroot içinde gelen adb klasörüne geçip orda deneyin komutları.

Şimdi deniyorum ..Tşkler Hocam ..

Birşey daha ...cihaz modelleri çıkan bir yer var oradan otherı seçiyorum dogru mu ? diğer seçenekler asus samsung vs. ..

Not : Cihaza şimdi bağlandım ...PDA yı cihaza atmış ekranda görünmüyor hatta super userrıda atmış ..ama menulerde ..Bilmemek böyle bişi işte...Neyse öğreniyoruz artık ...

Edit : Şimdide sdk kurulumunda next butonu sönük ve jdk nın bir üst sürümünü kurun gibi msj veriyor...Kafayı kırdım burada

Son Durum : windows system32 klasöründe java.exe nin adını java_1 şeklinde değiştirdim ve sdk kuruldu ...Şimdi managerden verileri indirip tekrar root denemesi yapacağım ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cro@oan -- 12 Mart 2013; 22:10:55 >

• suan mesaji isyerimde tabletten yaziyorum. wi-fi ile yaptigim testler biraz canimi sıkti.
    zira trcell t11 ile rahatca nete girdigim noktadan tabletim ile sıkınti cekiyorum. baglanti kopmalari yasiyorum sık sık.

onun disinda genel bir sorun yok.

• Tabletin wifisi gerçekten kötü bile değil, berbat, masanın üzerinde duruyor modem, arasında 60-70 cm mesafe varken bile bağlantısı kopuyor, diğer odalarda ise birkaç dakikada bir kopup tekrar bağlanıyor,

ekranı, işlemci ram vs herşeyi süper ama bu wifi işi bozdu, soğudum açıkçası :(
  • benim evde bir odaya kadar sorun yok. bir mekana gitsek direk kasa ya da ofis yanina commek lazim demek ki :D. acikcasi dis mekanlarda da denemek lazim wi-fi sini.

3G denen olay rezalet bir sekilde fahis fiyatlarda olmasa alacaktim. ama fiyatlar cidden fazla o kadar kotaya. maalesef halk olarak koyun modunda oldugumuz surece boyle yolunmaya devam ederiz.

son olarak. tablet cidden cok iyi. wi-fi haric herseyden tam puan alir.

merak ettim diger cin mali veya bu tabletin muadili olan tabletlerinde wi-fi boyle sıkintili mi.

• Şu root işini çözeyim ...Hepinize ap alacağım arkadaşlar

Şaka bir yana wifi o kadar kötü nasıl oluyor anlamadım.. Ben acces point kullanıyorum evde ..Sanırım sinyal güçlü o yüzden bana kötü gelmedi ..Ama benim ap ile birlikte modemde kablosuz ve onuda bir alt kattan görüyor cihaz .. ve modem çok kaliteli bişide değil ..

Bunları siz yanılıyorsunuz falan demek için yazmadım arkadaşlar yanlış anlamayın ... Bu cihazın biri diğerini tutmuyor izlenimi var bir iki gündür bende .. Bakıyorum alan arkadaşlara kimisi sorunsuz kullanıyor memnun ..Kimisi cihazı açamıyor ..Kimisi kapatamıyor .. Baya zıt sorunları olan bir cihaz olsa gerek ..

Bu arada az kaldı rootluyorum cihazı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cro@oan -- 12 Mart 2013; 22:16:52 >

• Hocam wifi de durum harbiden feci, bakın modemin yeri burası,http://g1303.hizliresim.com/17/d/l07ck.jpg

masanın hemen üzerinde de tablet duruyor, ancak bağlantı sürekli kopuyor.
  • quote:

Hocam wifi de durum harbiden feci, bakın modemin yeri burası,http://g1303.hizliresim.com/17/d/l07ck.jpg

Hocam mümkün değil bir sorun var o zaman ... ya modemin sinyalinde ya cihazda sorun var ..Cihaz arızalı değildir belki ama wifi yi etkileyen birşey olmalı yazılımsal bir sorun olabilir bilemiyorum emin oldugum o mesafeden çekmeme kopma sorunu cihazın wifi gücüyle kesinlikle alakası yok.. Gerekirse servisle falan görüşün bence ...

• Hocam aynı odada hatta aynı masanın üzerinde, Nokia E 66, LG P880 optimus 4x hd, Dell N5110 Laptop, LG 32" smart tv var, hepsi de gayet güzel bağlanıyor nete, ama bu cihaz sorunlu.

Hatta buyrun bundanda bir resim vereyim,
    http://c1303.hizliresim.com/17/d/l08b5.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi victories -- 12 Mart 2013; 23:21:21 >
  • quote:

Hocam aynı odada hatta aynı masanın üzerinde, Nokia E 66, LG P880 optimus 4x hd, Dell N5110 Laptop, LG 32" smart tv var, hepsi de gayet güzel bağlanıyor nete, ama bu cihaz sorunlu.

Hatta buyrun bundanda bir resim vereyim,
    http://c1303.hizliresim.com/17/d/l08b5.jpg

İlginç ..Hocam wifi şifreni değiştirip sonra tekrar cihaza tanıtmayı denermisin ...
  • Hocam modemimle alakalı olamaz, çünkü iş yerinde de ankamall da da (Alış veriş merkezi) durum aynı.
  • quote:

Hocam wifi de durum harbiden feci, bakın modemin yeri burası,http://g1303.hizliresim.com/17/d/l07ck.jpg

cro@oan hocama katılıyorum. Benim tabletle modem arasında sizinki kadar mesafe var ama ortalama olarak enfazla bir kertik(diş işte) eksik çekiyor.
    Hatta salona gittiğimde yine bir iki diş çekiyor gayet güzel bir şekilde.

Bu arada cro@oan daha önceki tabletiniz(Ainol muydu neydi) ile şimdiki tablet ile kıyas yaparsanız hangisi daha iyi.
    Özellikle iki tabletin şarj bitme süresi ve wi-fi çekim gücünü kıyas olarak merak ettim.

+

Bugün yüzde 75'de idi şarj. Ortalama 3-4 saat götürdü beni. Üstelik 2 saat dizi izledim. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: detays

quote:

cro@oan hocama katılıyorum. Benim tabletle modem arasında sizinki kadar mesafe var ama ortalama olarak enfazla bir kertik(diş işte) eksik çekiyor.
    Hatta salona gittiğimde yine bir iki diş çekiyor gayet güzel bir şekilde.

Bu arada cro@oan daha önceki tabletiniz(Ainol muydu neydi) ile şimdiki tablet ile kıyas yaparsanız hangisi daha iyi.
    Özellikle iki tabletin şarj bitme süresi ve wi-fi çekim gücünü kıyas olarak merak ettim.

+

Bugün yüzde 75'de idi şarj. Ortalama 3-4 saat götürdü beni. Üstelik 2 saat dizi izledim. :)

Artes d821 ile artes i708 var Hocam ...Tabiki inca astro daha üstün ..Pil zaten d821 de 3800 mah ...5 saat götürmez ...wifide hemen hemen aynı 3 cihazda laptop ve telefonların çektiği noktalardan sıkıntısız çekiyor ...Görüntü kaliteside astroda daha iyi ..İlk sayfada zaten 3 tabletide aynı anda videoya alıp koymuştum ..

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.