Şimdi Ara

İNANILMAZI FUJİ YAPTI !!! NETÜN GÖZÜN AYDIN İSTEDİĞİN OLDU-- FUJİ X 100 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
0
Favori
11.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: netün

sabit odaklı objektifte olsa ufak sensörlü kompakt makinalardan avantajlı olacaktır.sensör büyük olduğu için fotoya crop yapınca detay,keskinlik ve rengi koruyacaktır.alın size croplu zoom
    ve fujinin lensinden kimse bahsetmemiş aspherical lens

crop bir yere kadar. ayrica 35mm genis aci sayilir ve ornegin 90mm'nin verdigi sikistirmayi ve aciyi vermez. kaldi ki daha genis aci isterseniz ne olacak? fuji makineyi ufak tutmak icin zoom lens koymamis. herkese gore degil, ben onu demek istedim.
    Istanbul'a geldigimde Istiklal Caddesi'nde yalniz 35mm f2.0 ve 50mm f1.2L ile cekim yapmayi seviyorum ama zoomlardan vazgecemiyorum

• ozturert sen'de biliyorsunki her ihtiyacı karşılayan tek bir makina bulamazsın. 6x zoom olur.30x olsaydı dersin.
    daha önceleri'de kompakt makinalara büyük sensör konuyordu ama dslr sensör eklemeye devam etmeleri büyük gelişme
    bir tek noksanları kaldı oda 2x veya 3x zoom eklemeleri o'da olmayacak birşey değil onu'da ekleseler zoom az bulan çıkacaktır.
    ama öncelik foto kalitesi. zoomla fazla işi olmayanlar için bu makina (kağıt üzerinde iyi duruyor yine'de bekleyip fotolarını görmek lazım.)umulduğu gibi çıkarsa alınacak makina

quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

quote:

Orijinalden alıntı: netün

sabit odaklı objektifte olsa ufak sensörlü kompakt makinalardan avantajlı olacaktır.sensör büyük olduğu için fotoya crop yapınca detay,keskinlik ve rengi koruyacaktır.alın size croplu zoom
    ve fujinin lensinden kimse bahsetmemiş aspherical lens

crop bir yere kadar. ayrica 35mm genis aci sayilir ve ornegin 90mm'nin verdigi sikistirmayi ve aciyi vermez. kaldi ki daha genis aci isterseniz ne olacak? fuji makineyi ufak tutmak icin zoom lens koymamis. herkese gore degil, ben onu demek istedim.
    Istanbul'a geldigimde Istiklal Caddesi'nde yalniz 35mm f2.0 ve 50mm f1.2L ile cekim yapmayi seviyorum ama zoomlardan vazgecemiyorum

• Fiyat da açıklandı, 1000 USD imiş.
    Bence çok, keşke biraz daha uygun olsaydı.

Burada da bol bol fotoğraf:
    http://www.engadget.com/2010/09/21/fujifilms-finepix-x100-ships-march-2011-for-1-000-we-go-hands/
  • evet o fiyatlar'da olması gerçek olursa çok fiyat hunlu keşke dediğine göre niyetlenmiştin makinaya galiba
    quote:

Orijinalden alıntı: hunlu

Fiyat da açıklandı, 1000 USD imiş.

http://www.engadget.com/2010/09/21/fujifilms-finepix-x100-ships-march-2011-for-1-000-we-go-hands/

• harika bir kompakt-dslr makina bence d5000 alma arifesinde hiç iyi olmadı benim için tahminen ne zaman satışa sunulcak.?
  • Fuji bunu 1000$ a çıkartırsa hata olur ve rakiplerinden de herhangi bir atak gelmez tabi bu durumda.Uyutarakı ununtturma taktiğini devreye sokarlar.
    İyi fişyatlı bir başlangıç her şeyi değiştirebilir oysa aslında.Hem giriş seviyesi D-SLR satışlarını sekteye uğratır.Hem de like ve kalite kopmpakt (g11-12,lx3-5) sınıfını.
  • Fujinin bu modeli dpreview un anketinde %25 ile nikon d7000 in sadece bir puan gerisinde olarak photokina fuarında tanıtılan en heyecen verici ikinci model durumunda şu an ve belkide birinci olacak.
    Umarım üreticiler bu durumu gözönünde bulundurup tüketicinin sesine kulak verir ve yeni modeller çıkartırlar piyasaya.Demekki tüm dünyadan insanlar artık bu tarz makinalar istiyor anlasınlar artık.
  • evet fuji x100 için oy vermeye bekliyoruz
    http://dpreview.com/
    http://dpreview.com/articles/photokina2010/Fujifilm/

quote:

Orijinalden alıntı: doroşenko

Fujinin bu modeli dpreview un anketinde %25 ile nikon d7000 in sadece bir puan gerisinde olarak photokina fuarında tanıtılan en heyecen verici ikinci model durumunda şu an ve belkide birinci olacak.
    Umarım üreticiler bu durumu gözönünde bulundurup tüketicinin sesine kulak verir ve yeni modeller çıkartırlar piyasaya.Demekki tüm dünyadan insanlar artık bu tarz makinalar istiyor anlasınlar artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netün -- 22 Eylül 2010; 22:59:14 >

• ben oyumu kullandım bile darısı diğer arkadaşların başına.
  • bakalım bu fiyatı hakettiği ilgiyi görecek mi? sorun burda.. yoksa gerçekten harika bir makina.. ben şahsen bu fiyata çok zengin olmadıktan sonra almam ama alana da mani olmam ama gönlüm isterdi ki, sigmanın aps-c'li kompakt makinaları da zamanında çıktığı zaman bu kadar sükse yapabilseydi.. sigma bunu çok önceden yaptı ama gerekli ilgiyi görmedi.. tıpkı olympusun birçok ilki gerçekleştirmesi ve gerekli ilgiyi olympusun değil başka markalar yaptığında görmesi gibi.. ilginçtir tabi bu konu.. aslında bu ilginçliği biraz açalım desem kapatayız sonra neyse.. ne diyelim.. fotoğraf dünyası için hayırlı olsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi photo_canon1 -- 23 Eylül 2010; 0:02:13 >

• Aslında sigmadan önce sony r1 ile yaptı ve çok ilgi gördü.Bugün bile r1 modeli kolay bulunmuyor bulunanıda çok pahalı.
    Sorun işin profesyonelleri dışında Sigma nın marka bilinirliğinin sıradan tüketici de çok zayıf olması.Hatta pro kesimde bile Sigmanın başka markalar için ürettiği lensler meşhur makinaları değil.
    Fujinin marka imajı daha yüksek olduğundan elbetteki ürünü daha çok ilgi görecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunlu

Fiyat da açıklandı, 1000 USD imiş.

Fuji F31fd der ki , ben hala efsaneyim
    Fuji F31fd 400$ dı , bu ise 1000$

• gerçekten güzel,
    yalnız lensin 23mm sabit olması çok kısıtlayıcı,
    bu şekilde kalite çok daha önde olur ama hiç olmazsa 23-70mm gibi bir zoom koysalardı günlük ihtiyaçları daha çok karşılardı.
    bir de lensin gördüğüm kadarıyla parasoley/filtre takmak için bayonet veya vida sistemi yok gördüğüm kadarıyla.
    bence makine fiyatının düşük olacağı bekleyenler boşuna ümitlenmesin
  • sabit lens benim de pek hoşuma gitmedi... illaki bi şeyler eksik olacak... olsun bakalım...
  • 2011 mart ayında ve 1000$ fiyatla çıkacakmış resmi duyuruyu yapmış fuji.
    Anlaşılan bir yerlerden frene basması gerektiği konusunda uyarılar aldı yada ne bileyim bu ürünü şu tarihte şu fiyatla çıkar bizde mesela senin pazar payında önde olduğun Like sınıfında makine çıkarmayalım falan gibi bi teklifler yaptılar.
    Çünkü pek karmaşık optik teknolojisi gerekmeyen böyle sabit odaklı lens kullanan bir makinede sırf sensör büyük diye maliyetler artıpta fiyat 1000$ dan başlamaz saçma.O takdirde çok daha karmaşık optik teknolojileri ve onunla uyumlu elektronik aksam kullanan sözgelimi giriş seviyesi k-x gibi bir makinenin 2000$ lardan başlaması lazım fiyatı.
    Pekde sevindirici bir haber değil bu Fuji yumruğu gösterip gösterip vurmuyorbekleyip görelim bakalım neler olacak ama acilen bu makineyi çıkarmaz ve Fuji hava atarcasına beklerde rakiplerinden bir cvp gelirse elinde patlar bu cihaz çünkü karşıkiler ne biliyim Full HD falan daha cezbedici özellikler koyar.

• Yeni geliştirilen ve piyasaya sürülen bilgisayar işlemcilerinde en yüksek frekanslı olanlar İntel veya AMD nin Arge masraflarını karşılamak için bilerek çok yüksek fiyattan satılır. Bu haddinden fazla yüksek fiyatlı işlemcileride bu sektörden ekmek yiyen büyük firmalar(HP,Dell,Sony,IBM vb.) satın alır. Bir nevi "camiye yardım" mantığı ile bu işlemciler satın alınır. Bu aşamada son kullanıcılar genelde uzaktan bakmakla yetinir. Bir müddet sonra bunlar da gerçek fiyatına çekilir.

Burada da aynı mantık varmıdır bilmiyorum ama öyle olmasını diliyorum, inşallah S200EXR de yapıldığı gibi X100 ün fiyatıda yüksek fiyatta çakılıp kalmaz.

Düşük ışık koşullarında kompaktların istenen kaliteyi veremediğini artık çoğu insan idrak etti. Çıtayı yükseltmek için bu tür yeniliklere ihtiyaç var,

Talep arttıkça üretim artar, üretim arttıkça fiyatlar düşer ( örn LCD TV fiyatları )

• 1000 dolara kim alacak yav bunu
  • hiç değilse 700$ falan olsaydı bütçesi yeterli insanlar için g11-12,panasonic lx3 yada 5 serisi yerine biraz daha fark verilerek alınabilecek bir alternatif olurdu ama 1000 $ giriş seviyesi D-SLR fiyatına gerçekten satışı zor görünüyor.
  • fiyatının 1000$ satışı tabiki bizler için yüksek ama şu bir gerçek kalite her zaman maliyeti yükseltir.
    ve bir üründe fiyatın düşmesi için imalat sürümünün artması gerekir bu'da bilinçli tüketicilerin arz ve talebiyle olur.
    bizler ancak ikinci ele düşmesini yada üstüne yeni modelin çıkıp fiyatının düşmesini bekleyeceğiz.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.