Şimdi Ara

İnanılmaz F/P Laptopu Lenovo V330 ( i5-8250U, 8G, 1TB+128GB, Radeon 530) ~2300TL (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
233
Cevap
7
Favori
59.131
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu aletin özelliklerini beğendim.Ekran mat ekran ve maksimum parlaklık nit değeri düşük bu benim için güzel bir özellik gözlerim ekran ışığına hassas olduğundan. Soğutma performansı da iyi i7 li moden işlemci frekansı 2.1 ghz iken sıcaklığı 73 derecede stabil çalışabildiği yazıyor notebookcheck te. B u da benim kullanım amacıma uygun. NVME disk desteği olması da çok güzel bu da önemli.
    İki önemli eksiği var.Birincisi sadece 2 usb olması.İkincisi ve daha önemlisi ise makinenin fan mazgalları öne bakıyor dizde kullandığım zamanda sıcak havayı direk bizim makinaya üfleyecek bu tehlike bir kere varikoselden kısırlığa kadar birsürü riskleri barındırır. Masada da adamın yüzüne üflemesi sıkıntı.
    Kısacası almaya niyetlenmiştim hadi iki usb olmasını da kabullenmiştim artılarını dikkate alınca ama sıcak hava çıkışının önde olması görmezden gelinecek bir sıkıntı değil.
    Sonuç olarak 8. nesil işlemcili , soğutması başarılı ve throttle da 2 ghz altına inmeyen ve 2 ghz stabil çalışmada fazla ısınmayan, mat ekranlı ve parlaklık(nit) değeri yüksek olmayan ekranlı, full hd ekranlı , nvme desteği olan 4500 lirayı geçmeyen cihaz bulamadım.

• fxmaster F kullanıcısına yanıt
    Cihazın hava çıkışı arkaya monitör'ün altına gelecek şekilde konumlandırılmış. Önde olduğunu gerçeğini nereden öğrendiniz ?
  • https://www.lenovo.com/medias/lenovo-laptop-ideapad-330-15-gallery-07.jpg?context=bWFzdGVyfHJvb3R8OTQ1MDZ8aW1hZ2UvanBnfGhiNS9oYzUvOTcxNDcwMDE1Njk1OC5qcGd8MjNjNDRlZjA2MjU2NDU3MDdhODQ1MjFiMTdhOGFjNzc4ZWNhNjJjYTU5ZDE4YmZhNGY1MDM2NjZkYzNhY2Q2Nw
    Resimde öyle görünüyor. Dediginiz gibiyse bir kez dahabmagazada incelerim. Fan gurultusu nasil?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fxmaster -- 6 Kasım 2018; 1:0:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• fxmaster F kullanıcısına yanıt
    O önde gördükleriniz hoparlörleri. Ben günlük işlerde(Uzak bağlantı, sununcu yönetimi, dizi izleme vb gibi) fan sesi duymuyorum. Bu modeli hangi amaçla alıp kullanmak istiyorsunuz ?
  • adama laf ettiniz o kadar laptop 4000 tl ye yakın fiyatı var şuan
  • quote:

Orijinalden alıntı: HARBINGER

O önde gördükleriniz hoparlörleri. Ben günlük işlerde(Uzak bağlantı, sununcu yönetimi, dizi izleme vb gibi) fan sesi duymuyorum. Bu modeli hangi amaçla alıp kullanmak istiyorsunuz ?
    Çok farklı kullanım alanları olabiliyor benim için. webde gezinmek, full hd video, photoshop ve flash oyun elzem değil olursa da oynarım bazen video dönüştürme. Daha aklıma gelmeyen başka kullanım alanları da çıkabiliyor. SSD mutlaka istiyorum. Beklemeyi sevmiyorum. Hızlı cihazlarla çalışmayı seviyorum. Telefon olsun bilgisayar olsun fp olup mümkün olduğunca hızlı cihazlar her zaman tercihimdir.

benim için işlemci hızı ,hdd hızı, serin ve sessiz çalışma ve throttle a girince verebildiği hız ve o hızdaki işlemci sıcaklığı birincil öncelikler

ekran kartı ikincil öncelik, iyi olursa arada bir oyun oynarım ama olmazsa da benim için elzem değil.

taşınabilirlik ise üçüncü öncelik sırasında geliyor muhtemelen yılda 10 15 kezi geçmez taşıma ihtiyacı.

Kısacası lenovo v330 un i7 li versiyonu nvme ssd eklemesiyle benim işimi görür. İ7 li model testte throttle da 2.1 ghz e düşüyor ve 2-2.1 ghz aralığında stabil olarak çalışabiliyor. Başarılı görünen bir değer.

Bugün monster ı da tekrar inceledim mağazası uzun uzun incelemeye müsaitti elemandan müsade istedim biraz kurcaliyim diye, abra a5 v13.1 4 tane ayrı pencerede 4k video açtım 10 dk kadar videoları çalıştırırken biraz surf yaptım işlemci 50 derecenin biraz altında ve fan çok düşük hızda kaldı. Kendi ısı yönetim programına baktım istenen işlemci sıcaklığında istenen fan hızlarının belirlenebilmesi hoşuma gitti. 8 gb ram in kullanımı ise bu senaryoda yüzde 80 lere çıktı. Günlük kullanımda farketmez i3 i5 i5 h serisi u serisi falan filan diyenler var ama benim için farkediyor, farketmeyenlerin elbette en ucuzunu alması mantıklı. Vatan la Monster ın mağazaları çok yakındı ve hızlı makinenin günlük kullanımda dahi tepki hızı daha iyi kullanımı daha akıcı olduğunu gördüm, bu farklar bir video dönüştürürken, büyük dosyaları rar yaparken, photoshop gibi hantal programlarda büyük boyutlu dosyalarla çalışırken vb işlemlerde daha da fazla kendini belli eder. Tabi bu işler için de nvme li bir v330 darboğaz yaratmaz ama biraz savurganlık yapayım desem monster ın da herhangi bir programa tıklayınca yıldırım çakar gibi hızlı açması da hoşuma gitti.

• Bu bilgisayarı kullanan arkadaşlara bir sorum olacak. İçindeki Ram'in CL değeri nedir cpu-z ile bakan veya bilen var mı acaba?
  • zamaninda 8250u, 8gb ram, 4gb gddr5 mx150 olan ip520yi 2600e almistik simdi korkunc halde fiyatlar

• n11 indiriminden İ7 8.nesil 128ssd 1tb hdd modelini 3.500 civarına aldım. Ürünçok hoşuma gitti. Freedos olması dışında hiç bir sorun yaşatmadı. Malzemesi aşırı kaliteli değil metal kasa laptopdan sonra biraz hafif geldi açıkçası. Ama performans olarak çok memnunum gayet sessiz hızlı. W10 tam 3.1 saniyede açılıyor. Parmak izi güzel çalışıyor. Herkese tavsiye edebileceğim bir ürün. Tabii oyun için kullanmıyorum belirteyim. onun dışında ses performansı çok iyi. Evde müzik dinlemek için playstation/ Tv ikilisini kullanırdım, artık ihtiyaç hissetmiyorum sesin gücü beni şaşırttı.
    ekran kalitesine gelince ips kullanmadığımdan bir şey diyemeyeceğim ama keskinlik parlaklık yakınlık son derece iyi.

şuan tek batarya süresinde soru işaretlerim var. Normalde daha önceden yoğun laptop kullanıcısı olmadığından kestiremiyorum, yüksek parlaklıkta internette gezinme ile 2 saat civarı ömür alıyorum. Normal mi sizce ? yoksa bir sorun mu var ?

• quote:

Orijinalden alıntı: fxmaster

Bu aletin özelliklerini beğendim.Ekran mat ekran ve maksimum parlaklık nit değeri düşük bu benim için güzel bir özellik gözlerim ekran ışığına hassas olduğundan. Soğutma performansı da iyi i7 li moden işlemci frekansı 2.1 ghz iken sıcaklığı 73 derecede stabil çalışabildiği yazıyor notebookcheck te. B u da benim kullanım amacıma uygun. NVME disk desteği olması da çok güzel bu da önemli.
    İki önemli eksiği var.Birincisi sadece 2 usb olması.İkincisi ve daha önemlisi ise makinenin fan mazgalları öne bakıyor dizde kullandığım zamanda sıcak havayı direk bizim makinaya üfleyecek bu tehlike bir kere varikoselden kısırlığa kadar birsürü riskleri barındırır. Masada da adamın yüzüne üflemesi sıkıntı.
    Kısacası almaya niyetlenmiştim hadi iki usb olmasını da kabullenmiştim artılarını dikkate alınca ama sıcak hava çıkışının önde olması görmezden gelinecek bir sıkıntı değil.
    Sonuç olarak 8. nesil işlemcili , soğutması başarılı ve throttle da 2 ghz altına inmeyen ve 2 ghz stabil çalışmada fazla ısınmayan, mat ekranlı ve parlaklık(nit) değeri yüksek olmayan ekranlı, full hd ekranlı , nvme desteği olan 4500 lirayı geçmeyen cihaz bulamadım.
    Hocam sıcak hava varikosel yapmaz ki
    Ne kadar süre dayanıyor bataryanız normal kullanımda ?

• quote:

Orijinalden alıntı: CoolSnow

O ses moturun durup yeniden başlamasından geliyor. Güç ayarlarını maksimuma alın. Artık hdd motoru hep dönüyor olacak.

Veya hdtune gibi programlardan AAM ayarını yapabilirsiniz.

Hdd ses çıkarır, içinde motor var. Eğer o kafa bir kez temas etse bidaha hiç çalışmaz. Hatta kafayla yüzey arasına ufak bir toz da gelse o hdd çalışmaz. Bu yüzden içinde helyum, halon gibi gazlar var.

Sanal bellek seçeneğini harddiskten çıkarın. Boştayken okuma yazma olmayacak, yani ikide bir durup çalışmıyacak.
    Hocam cihazı yeni aldım i7 li model. Ama bataryası çok hızlı boşalıyor gibi geldi. Bi sorun olabilir mi ? 2 saatte bitiyor normal kullanımda

• 11.11 kuponu chip para vs derken 40 takla ile 3000 liraya getirdim ürünü. Konu açıldığındaki fiyatı görünce lanet ettim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ahmtayd kullanıcısına yanıt
    Ben cihaz da yüksek işlemci kullanımı gerektiren işler yapmadığım için 5-5.5 saat kadar batarya süresi alıyorum ki %0.7 de yıpranma görünüyor. Fakat sanal makineler ile çalışınca 3 saat'e kadar düşüyor bu süre. Bendeki cihaz i5 8250u işlemcili.
  • quote:

Ben cihaz da yüksek işlemci kullanımı gerektiren işler yapmadığım için 5-5.5 saat kadar batarya süresi alıyorum ki %0.7 de yıpranma görünüyor. Fakat sanal makineler ile çalışınca 3 saat'e kadar düşüyor bu süre. Bendeki cihaz i5 8250u işlemcili.
    Yıpranmaya nasıl bakılıyor hocam, parlaklığı nasıl kullanıyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmtayd -- 15 Kasım 2018; 21:9:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultramarine caeruleum

11.11 kuponu chip para vs derken 40 takla ile 3000 liraya getirdim ürünü. Konu açıldığındaki fiyatı görünce lanet ettim
    Hocam senin batarya ne kadar gidiyor

Yıpranma değerine batterybar isimli uygulama ile bakıyorum. Parlaklığı da herzaman %90'da kullanıyorum.
  • quote:

Yıpranma değerine batterybar isimli uygulama ile bakıyorum. Parlaklığı da herzaman %90'da kullanıyorum.
    hocam sağlığı yüzde 99 gösteriyor. yani görünürde sorun yok gibi. ama kullanırken çok hızlı bitiyor şarj ya, nerede hata var çözemedim. batarya tasarrufunu ortada mı kullanıyorsunuz ?
    bu arada yeni cihazda 1.8 yıpranma normal mi ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmtayd -- 15 Kasım 2018; 21:35:20 >
  • HARBINGER kullanıcısına yanıt
    Hocam bir şey sormak istiyorum size. Pildeyken sadece film, dizi izleme yada Office uygulamalarında yaklaşık ne kadar süre gider sizce?
    Parmak izi okuyucusu sorununu çözdünüz mü acaba? Konuda görmüştüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaXiLoPeZ

Parmak izi okuyucusu sorununu çözdünüz mü acaba? Konuda görmüştüm.
    Çözdüm çözdüm sorun yok hocam. Driver larla alakalı idi

Dh forum baya ölmüş, eskiden bilgisyar hakkında ne sorarsan sor anında onlarca cevap gelirdi, artık konuya giren bile yok.

Koca forumu bitirdi adminler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmtayd -- 16 Kasım 2018; 9:47:37 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.