Şimdi Ara

inançsızlık diye bir şey yoktur (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
1
Favori
2.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

insan ömrü mü uzamış bilim ile ? en degerli şey insanın hayatı yasamı degil mi ? evet

bilimin geldiği nokta bir insanın neden öldüğünün ne anlamı var geri getiremedikten sonra .

x y z sebebi acıklasan ne olur ?

kemoterapiye girdi bir kadın ölüp gitti .. meme ganseri !!!

meme kanseri dese nolur bilim demese ne ?

bilim bir yere gelmez insanlık bir noktaya gelir . bilim soyut bi kavram ..

bak bilimcilikte bir DİN dir

her konuyu bilimin acıkladıgına inanmak :)
  • hypercubematrix H kullanıcısına yanıt
    Ben ateistim, ben Tanrı'ya inanmıyorum dedim mi trol beyciğim? Olmuyor ama böyle. Ayrıca ateistler Tanrı'yı inkar etmezler, Tanrı onlar için yoktur zaten. Tartışmalarda karşı taraf Tanrı'nın gerçekliğinden bahsettiği için yok derler ve bu inkar etmek değildir, karşı tarafın görüşüne zıt olan görüşünü bildirmektir.

Konuya geri dönelim, sürekli başka başka şeylerle dolduruyorsun mesajı.
    'Ben dinsizim' cümlesinden ne anlıyorsun? Adamın kullandığı anlamı inkar edince eline ne geçiyor? Ayrıca madem ki böyle bir cümle kurulamaz, o halde kelimenin temel anlamı nereye gidiyor? Sorulara cevap beklemiyorum, sözde soru cümleleriler.

Bırak adam kelimenin temel anlamıyla kursun cümlesini yahu. Beyni olan her bireyin elbet herhangi bir konuda bir inancı vardır. Senin lafına bakılsaydı kafasının içinde beyin taşıyan hiç kimse dinsizim kelimesini kullanamazdı. Ne güzel ki böyle bir durum yok.

Ayrıca Arapça deyip durma bir zahmet. Kelimenin kökeni Arapça ve Arapça'da akla ilk gelen anlamı senin söylediğin olabilir fakat biz Türkçe konuşuyoruz ve Türkçe'de akla ilk gelen anlamı sözlükte ilk okuduğun anlamıdır. Dilimize girerken anlam sırası değişerek girmiş olabilir, bu konuda bilgim yok. Her şekilde biz Türkçe konuşuyoruz ve kelimeleri Türkçe anlamına göre kullanırız. Mırın kırın etsen de bu iş böyle ve doğru olan budur. Arapça konuşsaydık yanlış kullanımı konusunda uyarmakta haklı olabilirdin. Ne yazık ki Türkçe konuştuğumuz için üye oldukça uygun ve yerinde kullanmış.

Yordun beni yahu. Aslında anladın ama inatçılık yapıyorsun. O yüzden seninle anlaşamıyoruz bir türlü. Bu son mesajım olsun, iyi günler dilerim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

Yavrucum dediğine göre yaşın 70lerde falan olmalı öncelikle, mükemmel tasarım iddiasında olan ben değilim ki, kaldı ki organların kullanım ömrü olmasına gelene kadar doğuştan gelen bir çok anormallik var
    Ayrıca ben o yazıyı tamamen sağlıklı insan neden ölür yaklaşımına cevaben yazmıştım ruh var mı yok mu ya cevabendi.

aborjinler ve amazon yerlilerin kitabıda var dimi ve bunlarda ehli sünnet vel cemaat

ah cahillikte sınır tanımayan din bağımlısı kardeşim

allahın bu kulları hakkında hükmü nedir ,engin bilgili kardeşim

okumadan anlamadan diğerlerine verdiğin otamatik cevabı vereceksen hiç zahmet etme mantık kullanmadan yaşayan zenci dostum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WILDBOYS -- 5 Nisan 2018; 18:37:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lawbreaker kullanıcısına yanıt
    iyi de boşluk var diye inkar et ama söz konusu bilim olunca daha ulaşamamıştır de olmaz ki insan yaratanı anlamaktan aciz dediğimiz zaman kabul edilmiyorsa yerine konan şeyin de boşluk bırakmaması gerekiyor
  • bu kadar önemli bir bölümde telefon onayı istenmemesi çok büyük eksiklik
    edep adap umursamadan yazıp çiziyorlar ,üyeliği silinince anında başka üyelikle geliyorlar (telefon onayı gerekmeyince)

üstelik bu bölüm tarih kültür bölümü değil mi ?
    felsefe bölümünden sonra sıra buraya mı geldi ?
  • sen bilirsin ben şikayetimi yapayım da onlar ne uygun görürse artık
    bana göre aşırı taviz veriyorlar (senin gibilere) ya neyse

dinbaz nedir yahu ,amacın milleti sinirlendirip senin tarzın cevaplar verdirmek ama yemezler
    zaten büyük ihtimal seninde kim bilir kaçıncı üyeliğin

ölüm esnasında görürsün dinbazı falan

neyse benden uzak dur

blok
  • -Berkeciğim bu akşam eve beni arabanla bırakır mısın aşkitos

-Arabam olmadığını biliyorsun pompişim

-Hayır Berke arabasızlığın senin arabandır. Hadi binelim. Yoksa beni sevmiyor musun ?

- pompitom bak dün de parasızlığın parandır dedin dayak yedim ama lüks restoranda. Şu felsefe kitabını yarım bırakmayacaktın. Niye böyle yapıyorsun

- üff snn be slk

Ergen Merveciğimizin maceralarının devamı dh’de çeşitli konularda görülebilir.

• Ergen Merve’nin maceraları sadece. Parasızlığın parandır, arabasızlığın arabandır filan diyor. :(((

Bu forumda yazılanlar sayılıyor mu onu da bilmiyorum. Bazıları sayılıyor bazıları sayılmıyor değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 7 Nisan 2018; 9:10:3 >
  • Yanlış alıntı mı? Boş konuşuyorsunuz demedim açıkçası. Dinsizliktir dindir lafına “görüyorum ve arttırıyorum” dedim.

Sen neden rest çektin ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 7 Nisan 2018; 10:35:15 >
  • cemsinan kullanıcısına yanıt
    Ben tekrarlayayım ateist değilim.
    Materyalistim doğanın ve tarihin diyalektiği idealim.
    Ne ateiste din yaftasını atayabilirsiniz nede benim gibi materyaliste din yaftasını.

İnançsızlık bu topiği açan cambaza göre Din düşmanlığıdır.
    Din düşmanıyım evet. Çünkü benim ekmeğimi dindarlar çalıyorlar.

Bu adamın bakış açısından ben inançsız biriyim.

Evet inançsızım onların tanrılarına inanmam.

Materyalism benim yaşam felsefemdir. İdealimdir. İnancım değildir.
    Kelime oyunu yok.

İdeal ve inanç farklı olgulardır.
    Bana Materyalist olduğum için inançlı olduğumu söyleyen adamın düşüncesini kendime hakaret sayarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mfselektronik -- 7 Nisan 2018; 12:57:52 >
  • ben inanmıyorum. öyleyse var.
  • Nécromant kullanıcısına yanıt
    gözlerini kapa
    kapadın mı
    ışık yok mu
    yok
    ama sadece senin için
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhmt042

gözlerini kapa
    kapadın mı
    ışık yok mu
    yok
    ama sadece senin için
    Miraderm sen kulağının arkasını görebiliyor musun?
  • Onun kalp gözü var, Her bişeyi görür. Geçmişide bilir geleceğide.
    Hepiniz ceennemde cayır cayır yanacaksınız.
  • ben nerede kulağımın arkası yok dedim
    bu saatten sonra türkçede anlam mı çalıştıralım
  • quote:

ben nerede kulağımın arkası yok dedim
    bu saatten sonra türkçede anlam mı çalıştıralım

Cennette hurinin yanında promosyon olarak performans arttırıcı da veriyorlar mı panpa
  • ciddi yazar ciddi takılırım bu ciddiyetsiz mesajlarına cevap yazmayacağım

soruyu cennetin sahibine sor ciddiyetsizliğine binaen
  • quote:

ciddi yazar ciddi takılırım bu ciddiyetsiz mesajlarına cevap yazmayacağım

soruyu cennetin sahibine sor ciddiyetsizliğine binaen
    Ciddi takılırmış HaRBi FiŞeQsİn HaAa

Millete hakaret edip zaten ezbere bildiğin şeyleri tekrar etmekten başka yaptığın birşey yok bari bölüme boş boş konular açıp çöplüğe çevirme. Her konunda ateizmi çökerttiğini falan zannediyorsun.
  • hakaret nerde
    boş olduğuna inansaydın takılmazdın kendini yalanlıyorsun
    ateizmi çökertmek gibi bir derdim yok çökük olarak doğmuş hiç ayağa kalkamamış olan zaten çökertilmez
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.