Şimdi Ara

İnanç bölümü açılsın (Açılıyor !) Açıldı 9 12 2020 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
253
Cevap
0
Favori
7.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

@Elk.de

Ben de çok isterim, seviyeli güzel tartışmalar olsun. Birbirimize farklı pencereler açalım ama bunu sağlayacak olanlar yine üyeler aslında.  

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-86G53N200

.

referans sistemi bana da mantıklı geldi aslında ama dediğiniz gibi forum mantığına ne kadar uydurabiliriz. güzel fikirler geliyor konudan bakalıım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeolog.

@Elk.de

Ben de çok isterim, seviyeli güzel tartışmalar olsun. Birbirimize farklı pencereler açalım ama bunu sağlayacak olanlar yine üyeler aslında.  

böyle bir bölüm açılırsa,mutlaka sorunlu konular ve iletiler olacaktır,radikal konu ve iletiler derhal kaldırılırsa sorun çıkmaz bence

Böyle bir bölüm açılırsa çok faal bir bölüm olur düşüncesindeyim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

mesela ne gibi şartlar

Alıntıları Göster
    Bence bazı üyelerde gördüğüm uzaklaştırma günlerini toplayacak bir sistem uydurun. Uzaklaştırma günleri fazla olan - mesela toplamda 1 ay veya daha fazla uzaklaştırma günü olan bölüme yazamasın yalnızca bakabilsin. Yazma fonksiyonu tamamen bloke edilsin. Bölümün başına da sabit bir konu olarak bölümde yazma şartını yazın. Yine aynı sabit konuda bölümde açılacak konuların da hakaret değil ancak ifade özgürlüğü, ılımlılık ve rasyonallik çerçevesinde kabul göreceğini belirtin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bir de atıyorum 100 veya altında mesaj sayısı olanlar o bölüme yazamasın. Böylece standartlara uymayanların yeni hesaplarla gelmesi de bir nebze olsun engellenmiş olur.

• Senin söylediğin kurallar çok katı Nat.
    Bence tartışma serbest olmalı, zaten serbest olmasa da tartışanlar olur. Tartışmadan zarar gelmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: HIGHER

Senin söylediğin kurallar çok katı Nat.
    Bence tartışma serbest olmalı, zaten serbest olmasa da tartışanlar olur. Tartışmadan zarar gelmez.
    Tartışmadan ziyade hakaret ve huzursuzluk yaratabilecek bir takım fevri ifadeler esas problem gibi. Yoksa elbette insanlar düzgün şekilde tartışsın. Zaten hakaretin de tamamen önlenebilmesi mümkün değil. Bunda da şikayet sistemini kullanacak üyelere ve ilgilenecek moderatorlere iş düşüyor.

Yalnızca mevzunun hassasiyetine uygun olarak öneri veriyorum. Aslında ülke ve dünya gündemi gibi bir bölüm varken inanç bölümü olmaması insana garip geliyor. Sitenin sahibi ve ofis çalışanları fundamentalizmden korkuyor olabilirler. İnançsal fundamentalizm hedef tanımayabiliyor. Doğrudan sen bir şey yapmamış olsan bile kaderinin Charlie Hebdo gibi olmayacağının garantisi yok.

• Bence genel forum kurallarına ek sadece 1 kural daha eklensin, o da yeni üyelerin ilk bir hafta konu açamaması ve konulara mesaj yazamaması.

• yedek hesap açar adam bir hafta sonra girer yazar.

konu açma şartı : 10 sene üyelik 10 bin mesaj
    yorum yapma şartı : 1 sene üyelik 1000 mesaj

falan olsa anca biraz troller uzak kalır.

hakaret eden bir sene o foruma giremeyecek, konu dışına gelip burda konu açarsa bir sene de konu dışına yazamayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 18 Mart 2020; 15:15:17 >
  • Madmax kardeş ben natın kurallarına katı diyordum senin ki elmas çıktı

• quote:

Madmax kardeş ben natın kurallarına katı diyordum senin ki elmas çıktı
    Teknik altyapısı uydurulamadığı sürece bence gerçekçi bir öneride bulunmuyorum hatta biraz da ayrımcılık yapıyora benziyorum ama olacaksa da herhalde böyle olur gibi geliyor. Referans sistemi de mantıklı gibi ama kim inanç bölümü için referans beklemekle veya vermekle uğraşır onu da bilmem. Bahsettiğiniz diğer forumdaş da vurmuş öldürmüş adeta. Sitenin bence en kurak bölümü olurdu bu kadar katı kriterlerle.

• quote:

Bunu aslında detaylı bir konuşmak lazım arkadaşlarla, konuyu konu dışına yansıtayım herkes düşüncesini paylaşsın o halde. @HIGHER

Herkes açılsın dedi, açın madem.
  • Jlozde adlı sayın yönetici

yavuz dizdar onkoloji uzmanı uzmanlık alanı dışında konuşuyor diye konuyu silmiştiniz.

lütfen jeoloji uzmanlarının din hakkındaki videolarınıda forumdan kaldırın.
  • İnanca saygı yok ki. İnanca saygı, Allah bir dediğinde banlamamak değil, ülkenin kamburu olan idolojileri eleştirip banlanmamaktır. Ben daha yeni bir kaç günlük ban yedim. Ortada kimseye hakaret vs. olmadığı halde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kendi inancınız dışındaki inançlara saygılı olabilecekseniz açalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hawaii

kendi inancınız dışındaki inançlara saygılı olabilecekseniz açalım
    Ne alaka

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HIGHER -- 14 Ağustos 2020; 19:43:53 >
  • ø kullanıcısına yanıt
    Burada ülkenin kamburu diyorsan kim bilir neler yazıp da ceza almışsındır. Haklısın inanca saygı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2BDFFB04D

Jlozde adlı sayın yönetici

yavuz dizdar onkoloji uzmanı uzmanlık alanı dışında konuşuyor diye konuyu silmiştiniz.

lütfen jeoloji uzmanlarının din hakkındaki videolarınıda forumdan kaldırın.
    Nerede diyor uzmanlık dışı konuda konuştuğu için silindi diye?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nat Alianovna

Tartışmadan ziyade hakaret ve huzursuzluk yaratabilecek bir takım fevri ifadeler esas problem gibi. Yoksa elbette insanlar düzgün şekilde tartışsın. Zaten hakaretin de tamamen önlenebilmesi mümkün değil. Bunda da şikayet sistemini kullanacak üyelere ve ilgilenecek moderatorlere iş düşüyor.

Yalnızca mevzunun hassasiyetine uygun olarak öneri veriyorum. Aslında ülke ve dünya gündemi gibi bir bölüm varken inanç bölümü olmaması insana garip geliyor. Sitenin sahibi ve ofis çalışanları fundamentalizmden korkuyor olabilirler. İnançsal fundamentalizm hedef tanımayabiliyor. Doğrudan sen bir şey yapmamış olsan bile kaderinin Charlie Hebdo gibi olmayacağının garantisi yok.

Alıntıları Göster
    Kasıtlı olarak ortalığı karıştıran bazı satılmışlar;troller ortadan kaldırılsa yeter aslında

Kaç kere diyorum trolü besleyip ciddi cevap vermeyin diye ama anlaşılan akıllarını başlarına getirmeleri lazım

Getirmeyeceklerine göre tepeden müdahale en iyi çözüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 20 Mart 2020; 22:7:13 >

• quote:

Nerede diyor uzmanlık dışı konuda konuştuğu için silindi diye?

Alıntıları Göster
    https://forum.donanimhaber.com/yavuz-dizdar-corona-roportaji-konum-gerekcesiz-silindi-neden--142445389

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.