Şimdi Ara

Impreza vs. Rx8 vs. Rcz vs Mx5

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
1.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1.4 seat leonumu satip daha sportif bir arac almaya karar verdim. 85 bin civari bur butcem var. Tek aracim bu yeni alacagim arac olacak.

- 2007 Subaru impreza WRX
    -2012 peugeot Rcz
    -2008 Mazda Rx8
    -1995 mazda mx5

Bu araclardan bir tek mx5 icin emin degilim cunku boyum 195. Ayrica prca temini konusunda da bu aractan emin degilim.
    Rx8 lerde motor cabuk bitiyor lakin alirsam sifir motor taktirmayi dusunuyorum.
    Rcz veya Wrx stock oldugu surece isimi gorur gibi geliyor.

Sizler ne dusunuyorsunuz ? Hangi arac sizce daha mantikli ? Goruslerinizi merak ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu butce ile Wrx yurutemezsin bana kalirsa. Ben mx5 derdim ama o da cok eskiymis. Rcz nin performans anlaminda cok farki yok. RX8 kaliyor geriye

Hepsi saatli bomba gibi valla bilemedim Wrx al bari en azindan harcadigina deger

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 27 Mayıs 2019; 12:30:4 >
  • Rx8 zamanında bende çok araştırdım. Hani bir aracın genel yürütme masrafı bellidir az çok. Ancak Wankel motor çok yağ kullanan bir motor. Yakmak demek yanlış olur bu motor için. Yağı seviyor. Ve yine iyi kötü Ayda bir kez takviye etmek şart gibi birşey. 5 Lt Dexelia yağ şuan 450-500 lira civarında. Rx8 bu yüzden yorucu bir araç benim bildiğim bilgiler üzerine. Sıfır motorda taktırsanız Rx 8 in yağını suyunu eksik etmeyeceksiniz.

bu 4 seçenekten bende Subaru tercih ederim. Mümkünse STI. Tabi bütçeniz biraz kısıtlı bilemedim vallahi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uza -00- -- 27 Mayıs 2019; 13:7:28 >
  • en mantıklısı wrx olur bana göre.

rx-8 yukarıda ki arkadaşlar da bahsetmiş çok masraflı bir araç olacaktır. mx5'e de 195 cm boyla sığabileceğinizi sanmıyorum. sığsanız bile çok eski model.

wrx'e de belki biraz masraf yaparsınız ama rx-8'e ve diğerlerine kıyasla daha az olur.
  • ben olsam:
    amacım hafiften gazlamak ve spor sürüş ise butceyı az daha arttırıp evo10+manuel alıp soft yazılım 360-370hp olarak kullanırım.
    amacım sadece spor gorunumlu araba kullanmak ise rcz veya mx5 alırım.rx8 ve ımprezaya bulaşmam.
    amacım sadece bekar adam olarak gecelere akarken tarz bi arabam olsun diyorsam:fiat500 ve mini düşünürüm.
  • Aralarında seçim için Wrx gibi duruyor ama Ep3 ya da bulunabilirse fn2 type-r olabilir onlarda spor ve performanslı araçlar.

Pek mantıklı araçlar değil saydıklarınız. Rx-8 ve Rcz motordan, mx5 boydan ve yıldan kaybediyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • RCZ 1.6 200thp en mantıklısı da, en mantıklısı en keyiflisi demek değil o noktada karar senin. RX8 müthiş keyifli alet ama sık ilgi istiyor, sıfır sandık motor takacağım diyorsun, komple getirmesi vergisi şusu busu işçiliği 40bin tl'ye yaklaşacaktır sanıyorum, döviz böyleyken. 10 sene önce 8bine sandık motor getirip takıyordun. 1000km'de 1 lt yağ eklemek dert değil, yağı da ucuz zaten de 100km'de 15-16lt asgari tüketim dert. Sakin gideyim desen Wankel makina sevmiyor sakin kullanımı, tüketimi de pek düşmüyor. Bunları göze alıyorsan tamam, yine de RX8 gibi yurtdışında en temizleri bile 8-10bin euroya satılan otomobillere bu paraları saçmak pek içe sinecek iş değil bu ülkede. Yani Türkiye keyif otomobili alınacak ülke değil, halin vaktin süper değilse.

MX5'e sığman mümkün değil, onu geç.

İmpreza Wrx tam dengeli seçim gibi, 85'e temiz Wrx nasıl bulursun bilemiyorum.

Ben büyük ihtimalle önce Fn2 Type R bakardım. Temiz bulamazsam ki bu yüksek ihtimal, diğer araçlara yönelirdim. Birde temiz olsun çok efsane araç olmasa da olur dersen çok uygun fiyata Hyundai i30 1.6 turbolar da var. En azından gidişi keyifli olur.

• Bu 4 arac içinde en alınacak arac rcz olur. Rx 8 normal şartlar altında en keyiflisi ama bu ekonomide önünden geçilmez.
  • Tam bir sleeper: https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-spor-arac-tutkunlari-icin-emsalsiz-s60r-300hp-696150024/detay

Adaptif süspansiyonu var, hem günlük kullanıma uygun hem de sportif sürüşe. R seri volvoların koltukları da çok iyidir. Hem konforlu hem de saran bir yapısı var. Yalnız süspansiyon sistemi titizlikle kontrol edilmeli yoksa 4 amortisör maliyeti 10-15 bin tl'yi geçer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacker -- 31 Mayıs 2019; 2:1:52 >

• 2004 wrx var bende. gtx30 turbolu setup var. 65 e bırakayım :)
  • Rcz 1.6 manuel 200 al. Ufak tefek oynamalar yaparsan 300hp civarını görürsün. Ama temiz rcz bulmak dert. Şimdiye kadar bir tanesi gözümün önünde el freni çekti refüje çarptı sol arka aksı kırıldu yengeç gibi çekti gitti. Diğer gördüklerim de aptal aptal kullanan ergenlerdi. Temizini bulabilirsen rcz al geç. Wrx evo falan motoruna sağlam masraf yaptırır yüklemek istersen.

• RCZ - scirocco karşılaştırması

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.