Şimdi Ara

İMPLANT DİŞ YAPTIRANLAR LÜTFEN İÇERİİ..!!! (78. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.316
Cevap
189
Favori
1.751.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pessak198823

@SosyalNet ne kadar çok türk doktorlarını övüyorsun onları överkende dışardaki doktorları yeriyorsun.Sanırsın ki tüm literatürü türk diş hekimleri yazdı.İlginç

Amwerika'da kanal tedavisi başarı ortalaması Avrupa'dan daha az, %84, Avrupa'da %90, Türkiyede eğer özel bir muayenehanede yapılmışsa %96 civarı olması lazım, ama haklısınız, hastanelerde bu şans her nedense %36 bile değildir... Rakamlar evet atmasyon, literatür konusuna gelince, Hacettepeli doktorların yazdıkları azımsanamayacak kadar çok, ama ben literatürden daha uygulamaya bakıyorum... Danimarka'da örneğin neredeyse hiç kanal yapılmıyor, diş de çekilmiyor, çünkü insanlar dişlerine çok çok iyi bakıyor, en ufak bir sorunda küçücük de olsa bir dolgu yapılıyor. Bizde ise insanlar yumurta baya bir rahatsızlık verdikten sonra şemsiyeyi çıkartmak için insanlar doktora gittiği için çok daha zor tedavilere maruz kalıyor. Hollanda'da gördüğüm kadarıyla da okullarda öğrencilere hiçbirşey yaptırmıyorlar, çünkü olan hastayı direk hocalar kendileri yapıyor, öğrenciler izliyor, bizde ise tüm tedavileri üniversitelerde öğrenciler yapıyor, gece kaçak öğrenciler kaçak nöbet tutuyor ve mezun oldukarında, yani doktor olduklarında hepsinden daha iyi bir doktor olarak mezun oluyor. Literatür dediğin ise pratiğe dayalı bir konu değil, aksine klinikten uzak duran, kendini eğitim araştırmaya vermiş insanların işi... Kaldı ki muayenehanecilerin o eğitimi kendilerine veren hocalardan bile daha iyi tedaviği ortadayken, kusura bakmayın da bu kadar pratik yapan Türk'ler de literatürü yazanlardan daha iyi olsun...

Ayrıca burada 200-400 euro arasına yapılan kanal tedavisi o ülkelerde 800-3000 euro arasına yapılıyor. Yine burada implant üstünde full seramik kronla beraber 2000 euro'ya yapılırken, orada 6000 euro'ya yapılıyor, ayrıca devlet hiçbir şekilde diş tedavilerini karşılamıyor, "fırçalasaydın dişini kaybetmezdin" diyor. Bundan dolayı da oradaki hastalar buraya geldiği için ülkemizde ki doktorlar kendilerini onlardan çok daha fazla geliştiriyorlar...

Haklı olduğunuz nokta ise buradaki bir doktor muayenehanesinde 500 euro'ya A Kalite bir malzeme kullanırken bir merkez 400 euro'luk B kalite malzeme kullanabiliyor, Özel hastaneler ise hastaya daha da ucuza yapmak ve hasta çekmek adına 200 euro'luk C kalite malzeme kullanabilir, Allah'tan devlet pek yapmıyor... Oradaki doktorlar ise A kalite malzemeyi 300 euroya aldığı için B ve C kalite malzemeyi hiçbir yerde kullanmayabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perSNN -- 24 Eylül 2013; 0:15:11 >

• Arkadaşlar implant yaptırdım ama 3-4 vida denediler 3 vida delik açmalarına ragmen bir yere kadar gidip takılma yaptı daha fazla girmediği için çıkardı son taktıkları vida 4-10 mu ne dedi sonuna kadar girdi fakat içinde biraz boşa dönme yaptı doktor 3 ay bekleriz kemik onu iyice tutar dedi sizce durum ne olur?.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslanturki

İmplant direct markasını güvenle yaptırabilirsiniz..

Hocam;
    Bir marka sorusu da ben sorayım izin verirseniz.Elimde bir üniversitenin diş hekimliği fakültesine ait fiyat listesi var.10 farklı marka ve değişen fiyatlar sözkonusu.Markalar sırasıyla pahalıdan ucuza;

Starumann
    Nobel Biocare
    3I Biomet
    Euroteknika(Naturactis)
    MIS (C1)
    Euroteknika
    MIS (Seven)
    TRI
    ARDS
    IMPLANCE

Siz hangisini veya hangilerini önerirdiniz?
    Önde alt kesici dişlerin olduğu bölgede 2 adet ve arkada azıların olduğu bölgede de 2 adet olmak üzere şimdilik 4 adet implant uygulanacak.
    Önümüzdeki hafta uygulama yapılacak.Araştırmamı ve karar vermemi söyledi doktorum.Bunların dışında seçme imkanım yok.Çünkü sadece listedeki markaların satıcısı olan firmalarla anlaşmışlar.
    Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

• Aralarındaki en köklü firma nobel ve straumanndır.. implant benzer maliyetlere yapılacaksa bu 2 markadan birini seçin.. Aralarında çok fazla maliyet farkı var ise Mis ve biomed 3İ tercih edebilirsiniz.. ben kullandım problemsiz ve sorunsuz implantlar... İsim belirtmek istemiyorum fakat belirttiğiniz markaların bazılarının servisinden memnun kalmadım.. 5 dakika gerekecek Abutment sıkmak için gerekli olan Bir anahtarı 50 euro gibi bir rakama kiralamıstı firma.. Artık kliniğimde markalarını tercih etmiyorum.. marka tercih ederken kesin olarak net bir marka tavsiyesi vermek ve üstünlüğüde şunlardır gibi bir yaklaşım içerisine girmek etik olmayabilir.. Çünkü orada yazılan tüm implantlar çene kemiğine kaynaşır ve üzerlerine çok başarılı protezler yapılır.. Burada tercihi belirleyen faktör firmanın köklü oluşu, İmplant garantisi ve servisindeki kolaylık olabilir.. En nihayetinde implant Titanyumdan yapılır ve titanyum pahalı bir malzeme değilldir... Bence bu durumda doktorunuz size yönlendirici olmalıdır çünkü siz implant markaları yada maliyetleri hakkında gerçek bilgiye sahip değilsiniz.. Hekiminiz implantın başarısını ve olası komplikasyonlarda size çözümü sunacağını vaad ediyorsa listede bulunan tüm markaları güvenle yaptırabilirsiniz..

• Değerli hocalarım ve ilgili herkese merhabalar

Sizlere özellikle danışmak istiyorum.

Alt çenemde kaybetmiş olduğumu iki dişim malesef eksik.Bir sol biri sağ tarafta...Kadıköyde lüks bir klinik ile görüşmelerim devam ediyor.Robotik imlant uyguluyorlar.Robotik ilgili detaylı röntgenlerim hepsi çekildi.3 tane diş implant yapıalabileceğini söylediler.3000 TLK fiyat verdiler.Açıkçası karar veremiyorum.

Şuan hiçbir ağrım yok dişlerim ve dişetlerim sağlıklı...Yaptrıdıktan sonra ağrıyla,diş etlerimin hastalıklarıyla uğraşmak istemiyorum.Çünkü göz ününde olan bir işim var zaman kaybetme lüksüm yok...

Sizce yaptırmalımıyım.Ağzımı açtığımda gülümsediğimde boş dişler gözükmüyor ... Muhakkak implanları yaptırmalıyım?? Yaptırırsam 3ünü aynı anda mı yaptırmalıyım ne dersiniz acil fikirlerinize ihtiyacım var....
  • quote:

Orijinalden alıntı: oeste

İmplant yerleştirilmesinden bu yana 4 gün geçti, herşeyi yiyebiliyorum o bölgede şişlik vardı günden güne şişlik azaldı. Gerçekten hiç acıtmayan bir olay, azı dişimi çektirdiğimde birazcık acımıştı ama bu implant yerleştirmesinde tek acım oldu o da ilk iğneyi yediğim zamandı ama o acı çok hafif birşey! Doktorum implant sonrası iyileşmenin çok çabuk olacağını söyledi zaten bu yüzden straumann sl active tercih etmiştim, ramazan sonrası yepyeni bir azı dişim olacak hemde normal dişten çok daha sağlam :) Elbette doğal diş en güzeli siz iyisi mi dişlerinizi düzenli fırçalayın ve diş hekimine en az yılda bir kez kontrole gidin artık iş işten geçmiş implant düşünüyorsanız geç kalmadan yaptırın.

Merhabalar, bende implant yaptıracağım fakat henüz bir marka konusunda emin olamadım. Aklımda "straumann" var fakat yazınızda ise "straumann sl active" belirtmişsiniz, "sl active" kısmı diğer implantlardan farkı nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: bladeburak

quote:

İmplant yerleştirilmesinden bu yana 4 gün geçti, herşeyi yiyebiliyorum o bölgede şişlik vardı günden güne şişlik azaldı. Gerçekten hiç acıtmayan bir olay, azı dişimi çektirdiğimde birazcık acımıştı ama bu implant yerleştirmesinde tek acım oldu o da ilk iğneyi yediğim zamandı ama o acı çok hafif birşey! Doktorum implant sonrası iyileşmenin çok çabuk olacağını söyledi zaten bu yüzden straumann sl active tercih etmiştim, ramazan sonrası yepyeni bir azı dişim olacak hemde normal dişten çok daha sağlam :) Elbette doğal diş en güzeli siz iyisi mi dişlerinizi düzenli fırçalayın ve diş hekimine en az yılda bir kez kontrole gidin artık iş işten geçmiş implant düşünüyorsanız geç kalmadan yaptırın.

Merhabalar, bende implant yaptıracağım fakat henüz bir marka konusunda emin olamadım. Aklımda "straumann" var fakat yazınızda ise "straumann sl active" belirtmişsiniz, "sl active" kısmı diğer implantlardan farkı nedir?

Daha çabuk iyileşme ve önceki straumann'a göre daha yenilikçi. Aşağıdaki video size açıklayıcı olacaktır.

http://m.youtube.com/watch?v=cbDutu4L_Ms

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bladeburak

quote:

Daha çabuk iyileşme ve önceki straumann'a göre daha yenilikçi. Aşağıdaki video size açıklayıcı olacaktır.

http://m.youtube.com/watch?v=cbDutu4L_Ms

Fark çok iyi, peki kaynaşma süreci sizin kaç hafta oldu ?

• 2 ay gibi bir süreç geçmişti, gerçekten bu markaya değer sonuçta yıllarca kullanılacak bir şey için kesinlikle parasını hakediyor.
  • Arkadaşlar her implant firması kliniğe tanıtıma geldiği zaman en iyi yüzey özelliğinin kendilerinde olduğunu, Diğer implantlardan farklı olduğunu, kemikle kaynaşma süresinin yüzey özelliğinden dolayı kısaltıldığını iddia ediyorlar..Burada yüzey özelliğinden ziyade kemiğin dansitesi, Kalınlığı, yüksekliği ve diğer fizyolojik faktörler daha önemlidir.. çenenin farklı bölgelerine göre bekleme süresi farklılık gösterir.. İşlem esnasında implantın kemiğe sıkışırkenki stabilitesi, sıkışma direnci bekleme süresi hakkında hekime fikir verebilir.. Şu markayı kullanırsan daha kısa sürede implant kaynaşır gibi bir durum söz konusu değildir.. Yüzey özelliklerini meydana getiren Asitle pürüzlendirme, Kumlama, ve solüsyonla kaplama gibi uygulamaları artık neredeyse tüm firmalar başarıyla uyguluyor..
  • quote:

Arkadaşlar her implant firması kliniğe tanıtıma geldiği zaman en iyi yüzey özelliğinin kendilerinde olduğunu, Diğer implantlardan farklı olduğunu, kemikle kaynaşma süresinin yüzey özelliğinden dolayı kısaltıldığını iddia ediyorlar..Burada yüzey özelliğinden ziyade kemiğin dansitesi, Kalınlığı, yüksekliği ve diğer fizyolojik faktörler daha önemlidir.. çenenin farklı bölgelerine göre bekleme süresi farklılık gösterir.. İşlem esnasında implantın kemiğe sıkışırkenki stabilitesi, sıkışma direnci bekleme süresi hakkında hekime fikir verebilir.. Şu markayı kullanırsan daha kısa sürede implant kaynaşır gibi bir durum söz konusu değildir.. Yüzey özelliklerini meydana getiren Asitle pürüzlendirme, Kumlama, ve solüsyonla kaplama gibi uygulamaları artık neredeyse tüm firmalar başarıyla uyguluyor..

hocam merhaba ,CAMLOG implanta uyacak bir abutment varmidir??

• Bende hekımıme gıttıgımde cek cumhurıyetınde yapılan lasak fırmasına aıt rudıs ımplantını bana onerdı ımplantı bayaqı ovdu hatta straumandan daha kalıteı bır ımplant olduqunu soyledı stauman sla aktıve rudis ise bio aktıf olduğu için iyilesmesininde daha hızlı olacagını soyledı hekımıme cok guvendıqım ıcın yaptırdım gerçekten dedıqı qıbı 21 gun sonra porselenımın olcusunu aldılar ve 29. günde dişlerimi bana taktı çokta memnun kaldım ınternetten araştırmak ıstedım fakat bır sey bulamayacağımı cunkı 20 yıldan sonra 2013 yılında kndı ımplantını urettıgını soyledı gercektende bır sey bulamadım ama gerçekten cok menün kaldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hackerus -- 30 Eylül 2013; 21:13:10 >
  • emekli56 kullanıcısına yanıt
    önclikle üniversitede yaptırmanı önermem, bu firmalardan da Starumann 'ı öneririm, tabi özelde yaptıracak olsanız daha başka önerebileceklerim de olur ama daha pahalıya patlar.

quote:

Orijinalden alıntı: serwttce

Değerli hocalarım ve ilgili herkese merhabalar

Sizlere özellikle danışmak istiyorum.

Alt çenemde kaybetmiş olduğumu iki dişim malesef eksik.Bir sol biri sağ tarafta...Kadıköyde lüks bir klinik ile görüşmelerim devam ediyor.Robotik imlant uyguluyorlar.Robotik ilgili detaylı röntgenlerim hepsi çekildi.3 tane diş implant yapıalabileceğini söylediler.3000 TLK fiyat verdiler.Açıkçası karar veremiyorum.

Şuan hiçbir ağrım yok dişlerim ve dişetlerim sağlıklı...Yaptrıdıktan sonra ağrıyla,diş etlerimin hastalıklarıyla uğraşmak istemiyorum.Çünkü göz ününde olan bir işim var zaman kaybetme lüksüm yok...

Sizce yaptırmalımıyım.Ağzımı açtığımda gülümsediğimde boş dişler gözükmüyor ... Muhakkak implanları yaptırmalıyım?? Yaptırırsam 3ünü aynı anda mı yaptırmalıyım ne dersiniz acil fikirlerinize ihtiyacım var....

lüks bir klinik hem de kadıköy'de 3 tane implant 3bin değildir hocam o, tanesi falandır, çünkü robotik teknolojinin filmleri, implantları ve üzerine konacak seramiği hariç sadece cerrahi şablonun hekime maliyeti en az sadece 500 euro :) bir de klinikte çalışan doktolara 3 aylık emeğinin sonunda bir miktar para dağıtacağını da göz önünde bulundurunca biraz imkansız gibi :) Kimse 2bin lira harcayacağı şeyi 1000 liraya yapmaz, hele de böyle riskli bir işlemde...

gerçi kliniklerle ilgili görüşlerim pek sağlıklı değil, insanların değişik şey sözlerle gözlerini boyuyorlar... hele hele lükse... hocam lüks olduğuna nasıl karar veriyorsunuz duvarına yerine plazma tv'sine bakarak mı :) bunların alası bulunan en lüks klink bile bunların hiçbiri ile göz boyamayan bir muayenehaneden daha iyi olduğunu sanmıyorum... evet bu vidalı dişi ben de yaptırdım kesinlikle öneriyorum ama lüks bir yer aramadan ve ucuz bir yer aramadan... Lüks bir yer veya ucuz bir yer sağlık demek değildir...

quote:

Orijinalden alıntı: cappucinno11

quote:

Arkadaşlar her implant firması kliniğe tanıtıma geldiği zaman en iyi yüzey özelliğinin kendilerinde olduğunu, Diğer implantlardan farklı olduğunu, kemikle kaynaşma süresinin yüzey özelliğinden dolayı kısaltıldığını iddia ediyorlar..Burada yüzey özelliğinden ziyade kemiğin dansitesi, Kalınlığı, yüksekliği ve diğer fizyolojik faktörler daha önemlidir.. çenenin farklı bölgelerine göre bekleme süresi farklılık gösterir.. İşlem esnasında implantın kemiğe sıkışırkenki stabilitesi, sıkışma direnci bekleme süresi hakkında hekime fikir verebilir.. Şu markayı kullanırsan daha kısa sürede implant kaynaşır gibi bir durum söz konusu değildir.. Yüzey özelliklerini meydana getiren Asitle pürüzlendirme, Kumlama, ve solüsyonla kaplama gibi uygulamaları artık neredeyse tüm firmalar başarıyla uyguluyor..

hocam merhaba ,CAMLOG implanta uyacak bir abutment varmidir??

her markaya sadece kendi markasının parçası uyar diye biliyorum ben, diğerleri genelde uydurma olur heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perSNN -- 1 Ekim 2013; 11:04:28 >

• camlog implant hiç uygulamadım yedek parçaları hakkında bilgili değilim.. Her markanın yedek parçası sadece kendisine uymaz aksine birçok markanın yedek parçası ve yiv dizaynı birbirinin aynısıdır.. Camlog ile uygun olan Abutmentı araştırmak yerine Sarp dental ile iletişime geçerek orijinal ürünü alabilirsiniz.. abutmentın çok pahalı olacağını zannetmiyorum..
  • Arkadaşlar, kardeşimin çenesine 2 ay önce peşin 1500TL karşılığında bir adet israil malı olduğu söylenen implant konuldu "üzerine diş koymadılar" implant açıktaydı 2 ay sonra kontrole gitti haftaya dişi takacağız dediler bir hafta sonra tekrar gitti bu seferde implant tutmadı dediler.
    Yalnız kardeşim implantın çok sağlam durduğunu düşünüyordu.
    Doktorunu değiştirmemizi önerirmisiniz, tedavinin bu aşamasından sonra başka doktor devam edermi?

Bilgi verebilirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SosyalNet
    önclikle üniversitede yaptırmanı önermem, bu firmalardan da Starumann 'ı öneririm, tabi özelde yaptıracak olsanız daha başka önerebileceklerim de olur ama daha pahalıya patlar.
    Hocam daha önce de (5 yıl önce) S.Ü. Diş Hekimliğinde 2 adet TBR implant uygulanmıştı.Hiç bir sorun yaşamadım.Tek sıkıntım işin uzun bir sürece yayılaması ve alt yapı ve üst yapının farklı kişiler tarafından yapılmasıydı.Yeniden ihtiyaç duyunca bu kez Yaşadığım şehirde bu işi yapan 2 farklı özel klinikle görüştüm.Bir tanesi hiç bir fiyat veremeyeceğini işin bitiminde fiyatın ortaya çıkacağını söyledi.Oradan hemen uzaklaştım.Diğeri ise 5 adet implant gerektiğini ve bana 12.000 TL ye mal olacağını söyledi.( yanlış hatırlamıyorsam onlar da Euroteknika için fiyat vermişlerdi.) Bunun üzerine çaresiz yeniden Üniversiteye yöneldim.Üniversite de 4 adet implantın yeterli olacağını söylediler ve dün itibarıyla Euroteknika markalı 2 adetini yerleştirdiler.Haftaya diğer 2 adetini yerleştirecekler.5 yıl önceye göre epey hızlı bir süreç olacağa benziyor.4 adet Euroteknika implant için 4800 TL ödeyeceğim.%20 si peşin kalanı 5 taksitte ödeyeceğim.Tabii üst yapı için ayrıca ödeme gerekecek.O da zaten nereden baksan 4 ayı bulur dediler.

• quote:

Orijinalden alıntı: onlyonehpx

Arkadaşlar, kardeşimin çenesine 2 ay önce peşin 1500TL karşılığında bir adet israil malı olduğu söylenen implant konuldu "üzerine diş koymadılar" implant açıktaydı 2 ay sonra kontrole gitti haftaya dişi takacağız dediler bir hafta sonra tekrar gitti bu seferde implant tutmadı dediler.
    Yalnız kardeşim implantın çok sağlam durduğunu düşünüyordu.
    Doktorunu değiştirmemizi önerirmisiniz, tedavinin bu aşamasından sonra başka doktor devam edermi?

Bilgi verebilirseniz sevinirim.

İmplant çene kemiğiyle birleşmedi diye doktor değiştirilir mi hiç?.. İmplantın kemikle kaynaşmaması sık görülen bir durumdur neredeyse 25-30 implanttan bir tanesi oransal olarak çene kemiğiyle kaynaşmaz.. Bazen çene kemiğiyle kaynaşmadığı radyografik kontrollerde bile anlaşılmıyor.. En fazla 2 ay kadar zaman kaybedersiniz bu durumda.. Çene kemiğiyle kaynaşmayan implantı firmalar ücretsiz olarak yeniliyor zaten..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: XS_for_Man

quote:

Orijinalden alıntı: -kemal-

Bütün yorumları az çok okudum. Bir şeyler öğrenmekten ziyade kafam karıştı :D

Amerikan Malı İmplant diyenler var, Alman Malı İmplant diyenler var.

Ankara'da yaşıyorum, Amerikan Malı 1 İmplant için 1000 dolar (1.900 lira) isteyen var, Alman Malı İmplant için 900 Lira isteyen var, İsrail Malı İmplant için 1.250 Lira isteyen var. Aklımda ki soru işaretlerini çözmeye yardımcı olacak birileri var mı ?

Edit; Artık ben parasından geçtim, yalnız bu işi bir kerede yaptırıyım, bir daha uğraşmayım diyorum, Çok mu şey istedim bilmiyorum :)

Teşekkürler.

hangi ülke ürünü olduğundan ziyade implant markalarını isimleriyle yazarsanız yardımcı olmaya çalışayım arkadaşım. 900 liraya Alman malı biraz kafamı karıştırdı çünkü

Hocam bizim bir ara tanıştığım birinin getirdiği Kore malı implantın merkezi Almanya olduğu için kutusunun üzerinde ik adres vardı, merkez Almanya, fabrika Kore diye yazıyordu.

Doğru söylüyorsunuz. implant konusunda zaten yeteri kadar bilgi sahibi olmayan vatandaşa bide böyle oyunlarla sattıkları markalar farklı gösteriliyor. benim sattığım ürünlerden birisi Amerika AR-GE li. fakat ürün Güney Korede üretiliyor. bu tarz benzer firmalar vatandaşı ikna için direk Amerikada üretiliyor diyebiliyorlar. Piyasada böyle bir çok firma var. israilde üretip avrupa ülkelerinin isimleriyle ambalaj yapan. sonuçta bu ülkelerde de kaliteli ürünler yapılıyor. Güney Kore ürünü olan DENTİS ve İsrail ürünü olan ADİN benim satışını yaptığım markalar. Alman - Amerikan veya İsviçre ürünlerinden kalite olarak geri kalır hiç bir yanı yok ve ikiside köklü firmalar. ama yeni çıkan implant markaları piyasada tutunabilmek için bu pazarlama yöntemini seçiyorlar. Bu Yüzden hastaların bizzat araştırma yapması çok önemli

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -kemal-

Bütün yorumları az çok okudum. Bir şeyler öğrenmekten ziyade kafam karıştı :D

Amerikan Malı İmplant diyenler var, Alman Malı İmplant diyenler var.

Ankara'da yaşıyorum, Amerikan Malı 1 İmplant için 1000 dolar (1.900 lira) isteyen var, Alman Malı İmplant için 900 Lira isteyen var, İsrail Malı İmplant için 1.250 Lira isteyen var. Aklımda ki soru işaretlerini çözmeye yardımcı olacak birileri var mı ?

Edit; Artık ben parasından geçtim, yalnız bu işi bir kerede yaptırıyım, bir daha uğraşmayım diyorum, Çok mu şey istedim bilmiyorum :)

Teşekkürler.

hangi ülke ürünü olduğundan ziyade implant markalarını isimleriyle yazarsanız yardımcı olmaya çalışayım arkadaşım. 900 liraya Alman malı biraz kafamı karıştırdı çünkü

Hocam bizim bir ara tanıştığım birinin getirdiği Kore malı implantın merkezi Almanya olduğu için kutusunun üzerinde ik adres vardı, merkez Almanya, fabrika Kore diye yazıyordu.

Doğru söylüyorsunuz. implant konusunda zaten yeteri kadar bilgi sahibi olmayan vatandaşa bide böyle oyunlarla sattıkları markalar farklı gösteriliyor. benim sattığım ürünlerden birisi Amerika AR-GE li. fakat ürün Güney Korede üretiliyor. bu tarz benzer firmalar vatandaşı ikna için direk Amerikada üretiliyor diyebiliyorlar. Piyasada böyle bir çok firma var. israilde üretip avrupa ülkelerinin isimleriyle ambalaj yapan. sonuçta bu ülkelerde de kaliteli ürünler yapılıyor. Güney Kore ürünü olan DENTİS ve İsrail ürünü olan ADİN benim satışını yaptığım markalar. Alman - Amerikan veya İsviçre ürünlerinden kalite olarak geri kalır hiç bir yanı yok ve ikiside köklü firmalar. ama yeni çıkan implant markaları piyasada tutunabilmek için bu pazarlama yöntemini seçiyorlar. Bu Yüzden hastaların bizzat araştırma yapması çok önemli

Ben de bu bağlamda ucuz üründen ve ucuz yapandan kaçınılması taraftarıyım... Ucuzdur vardır bir illeti....

Kliğin görüşüne de bakılmasına karşıyım... Doktora bakarım, duvarda asılı olan sertifikalarını incelerim(ama asla önemli olmaz benim için), ondan sonra isterse ahşap binada yapsın... İyi malzeme kullansın da yeter, parası önemli değil... Bir de doktorun yapacağı işi anlatış şekline bakarım, ağzı iyi laf yapıpkandırıyorsa uzak dururum, ama yapacaklarını görsellerle destekliyorsa mutlaka orada yaptırırım. Zırt pırt radyasyon verip röntgen çekenden de uzak dururum tabi :)

Ayrıca Kore'de ucuza kalitesiz ne üretilirse üretilsin(kesinlikle sizin ürünlerinizden bahsetmiyorum, kalitesi tartışımaz ürünler sizinkileri) aldığın sayıya bakar üstüne istediğin ismi de yazabilirsin, mesela ben SosyalNet adında bir implant satabilirim bile size :) Bu yüzden çok sayıda yapan yerlerden de kaçınırım... Büyük ihtimal gittiğiniz lüks görünümlü klinik çok sayıda yapıyor ve ucuza yapıyorsa kendileri getirtiyordur Kore'den malzemeyi... Hatta araya Lüksemburg'da bir posta kutusu yazarsanız, Lüksemburg malı Sosyalnet isimli implantımız bile olabilir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perSNN -- 3 Ekim 2013; 15:13:43 >

• quote:

2 ay gibi bir süreç geçmişti, gerçekten bu markaya değer sonuçta yıllarca kullanılacak bir şey için kesinlikle parasını hakediyor.

Teşekkür ederim, peki son birşey toplam kaça yaptırdınız ?
  • 
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.