Şimdi Ara

İMPLANT DİŞ YAPTIRANLAR LÜTFEN İÇERİİ..!!! (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.314
Cevap
189
Favori
1.751.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar straumann marka implant yaptırmak istiyorum.bunu yaptıran nerde ve kaça yaptırdı.yer olarak tavsiyeniz var mı istanbul olursa daha faydalı olur benim için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yalcin7488 -- 21 Mayıs 2013; 12:06:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yalcin7488

arkadaşlar straumann marka implant yaptırmak istiyorum.bunu yaptıran nerde ve kaça yaptırdı.yer olarak tavsiyeniz var mı istanbul olursa daha faydalı olur benim için

hocam en pahalı implanttır..uygulaması 1000 euro civarı.....
  • şöyleki bizlerde implantı ithal tüm belgeleri tam ve eksiksik bilimsel deneyleri yapılmış olan ve 2012 yılında 5000 adet uygulanan bir implantı 270$ ünv hastanelirndeki hastalara sağlıyoruz böylece implant yaptırmak 1200tl değil 650-750 tl arasında hastaya maliyet çıkıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: seakdag

şöyleki bizlerde implantı ithal tüm belgeleri tam ve eksiksik bilimsel deneyleri yapılmış olan ve 2012 yılında 5000 adet uygulanan bir implantı 270$ ünv hastanelirndeki hastalara sağlıyoruz böylece implant yaptırmak 1200tl değil 650-750 tl arasında hastaya maliyet çıkıyor

ama işte sizin 270 usd ye verdiğiniz implanta fakülteler birde sgk ameliyat ücreti..implant üstü porselen v.s ekleyince fiyat yine 900-1000 tl ye ulaşıyor..sonuçta döner sermaye..hoca parası v.s derken......oradada çark öyle dönüyor..
  • Dün bir arkadaş dişçiye gitti.2 dişi çekildi.Doktoru kesinlikle implanta karşıymış.Zararlarından bahsetmiş.Köprü yapmaya karar vermişler..İmplantın zararları hakkında bilgilendirme yapabilir misiniz.6 adet dişim eksik.Acil yaptırmam lazım.Yemek yerken çok zorluk çekiyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: godelureau

Dün bir arkadaş dişçiye gitti.2 dişi çekildi.Doktoru kesinlikle implanta karşıymış.Zararlarından bahsetmiş.Köprü yapmaya karar vermişler..İmplantın zararları hakkında bilgilendirme yapabilir misiniz.6 adet dişim eksik.Acil yaptırmam lazım.Yemek yerken çok zorluk çekiyorum..

implantın herhangi bir zararı yok....ama köprü tedaviside düzgün uygulanırsa ve kaliteli porselen olursa gayet iyi netice verir..ve yıllarca kullanabilirsiniz...mesela hangi dişleriniz eksik...yan yana 2 dişi kaybetti iseniz...boşluğun 2 yanındaki dişler prepare edilerek(küçültülerek) o dişlerde dahil...4 lü bir köprü yapılır ve yıllarca kullanırsınız...yani bu 4 lü porselen 1 implant parasından daha az tutar....f/p olarakta uygundur...

• Arkadaslar öncelikle hayirli günler diliyorum.
    Bendeniz Mehmet Emre dis implanlarinin ana merkezlerinden birinde bayiligim bulunmaktadir,avrupaya türkiyeye implant gönderimi yapiyoruz gerekli tüm evraklari ile beraber bu hususta bilgi almak isteyenlerimiz var ise bana özelden ulasmalarini istiyorum,disci hekimlerimizin bilgilerine sunarim Gecmis olsun..
  • quote:

Dün bir arkadaş dişçiye gitti.2 dişi çekildi.Doktoru kesinlikle implanta karşıymış.Zararlarından bahsetmiş.Köprü yapmaya karar vermişler..İmplantın zararları hakkında bilgilendirme yapabilir misiniz.6 adet dişim eksik.Acil yaptırmam lazım.Yemek yerken çok zorluk çekiyorum..

o dişci implant yapmıyordur buyuk ihtimal o yuzden oyle demiştir bence.6dişin eksikse bi 6 diş daha gider köprü yaptırırsan
  • Her konuda olduğu gibi bu konuda da fikir birliği yok anlaşılan..Bir süre araştıralım bakalım nelerle karşılaşacağız :)
  • quote:

Her konuda olduğu gibi bu konuda da fikir birliği yok anlaşılan..Bir süre araştıralım bakalım nelerle karşılaşacağız :)

bence fikir birliğini doktorlar arasında sağlayın..tabiiki forumdaki arkadaşların görüşleri değişik olacaktır. bir uzman olarak 1-2 mesaj yukarıda fikrimi belirttim...2 diş küçülttürüp...2 veya 3 diş kazanacaksanız değer....sonuçta attığınız taş ürküttüğünüz kurbağaya değsin...ama 1 diş kaybetmişsinizdir..o bir dişi kazanmak için 2 yanındaki dişleri ...küçülttürmenin bir anlamı yok.ben bu durumda zaten porselen köprü yapmam...2 dişe yazık..ama hastanın ekonomik durumu uygunsa implant olabilir.değilse hiç bir şey yapmaya gerek bile olmayabilir.sonuçta en kötü kendi dişiniz..en iyi protezden iyidir arkadaşlar....

• İmplantın bilinen en küçük bir zararını duymadım arkadaşlar. İmplant uygulandıktan sonra aksine Mevcut kemik dokusunun Zamanla erimesini durdurmuş olursunuz. Dişler çekildikten sonra çene kemiği hızlı bir şekilde erime eğilimi gösterir. İmplant tedavisi bu erimeyi neredeyse durdurur. Erimiş ve zayıflamış çene kemiği ileride yapılacak bir çok protez için problem oluşturur. İmplant kanser yapıyor diyen Meslektaşlarımız da var. Genellikle bu konuda deneyim bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan meslektaşlarımız.. Lütfen bilimsel bir ispatını görmeden bu zararlı söylemlerine itibar etmeyiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslanturki

İmplantın bilinen en küçük bir zararını duymadım arkadaşlar. İmplant uygulandıktan sonra aksine Mevcut kemik dokusunun Zamanla erimesini durdurmuş olursunuz. Dişler çekildikten sonra çene kemiği hızlı bir şekilde erime eğilimi gösterir. İmplant tedavisi bu erimeyi neredeyse durdurur. Erimiş ve zayıflamış çene kemiği ileride yapılacak bir çok protez için problem oluşturur. İmplant kanser yapıyor diyen Meslektaşlarımız da var. Genellikle bu konuda deneyim bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan meslektaşlarımız.. Lütfen bilimsel bir ispatını görmeden bu zararlı söylemlerine itibar etmeyiniz..

Bu durumda benim gibi ağzında 6 dişi eksik birinin (bir kaç yıldır böyle) implant yaptırması yaptırmamasından daha iyidir.Kemik erimesi olayını bilmiyordum..Korktum şimdi..

• Kesinlikle sayin aslanturki beye katiliyorum zira bu eksik disle gezmenin acisini en iyi bilenlerdenim..Bu yuzden kemik grefti yaptirmak zorunda kaldim..Bu ilerde yapilacak herhangi bir mudahelede kemik yogununlugunun yetersizligi (benim gibi) gibi bir sorun cikarttigi kesin.Ayrica bunun icinde ayri bir maliyeti bir yuku olacagida unutulmamali.Buna birde greftten sonra beklemeniz gereken 6 aylik dissiz yada gecici bir protezle gezmeyide eklerseniz nacizane tevsiyem hic vakit kaybetmeden eksik olan dislerinizin yerine ( tabi en uygun olan tedaviyi size doktorunuz verecektir) bir cozum bulmanizi tavsiye ederim..Bakin daha once bu konuda yazmistim ama doktor ismi vermemistim , sayin aslanturki bey benim tercihim oldu ve ekibiyle bu ameliyati gerceklestirdiler.Kimsenin reklamini yapmak gibi bir durumda olmak istemem ama eger istanbuldaysaniz tavsiyem en azindan gidip bir gorusun ve inaniyorum diger meslektaslari gibi sizede en azindan yol gosterecektir.Tekrar gecmis olsun ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

2. eğer ağzınız köprü v.b yaptırmaya uygun değilse...mesela çenenizin bir tarafı sonsuza gidiyorsa..oraya bir köprü ayağı olarak implant uygulayıp sonra oraya bir pors.köprü uygulatabilirsiniz.

Hocam imza kısmına iş adresinizi veya e-mail adresinizi yazsaydınız daha iyi olurdu. Sol üst kısım en sondan öne doğru üç dişim çekildi en dipteki azı hariç ve porselen köprü var. En gerideki kanal tedavisi uygun yapılmadığı için iltihaplanmış. zaman zaman ağrı yapıyor. Çekilince tabirinizle sol üst taraf sonsuza gitmiş olacak.Acaba 1 ya da 2 implant kurtarır mı? Daha önce burada diş hekimine gittim üsttekilerin hepsini çekelim,çektikten sonra implant,protez,damak hangisi uygunsa yaparız;çekmeden implant için uygun olup olmadığını söyleyemem dedi. Acaba hekimin dediği doğru mudur? Ne yapmalıyım? Mersinde tavsiye edeceğiniz bir uzman implant hekimi var mıdır? Bu forumu kuran bilgi paylaşımını yapan herkese sonsuz teşekkür ederim.

• Merhaba,

Ön sol kısma 1 adet yaptırdım 1 hafta oldu,dikişlerin bir kısmı biraz önce kendi kendine düştü.

Ben 1000 Euro verdim 1 tane yaptırdım,ağrım sızım yok şuanda.

Dikişlerin düşmesi garibime gitti,çünkü doktor ben alacağım demişti :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslanturki

İmplantın bilinen en küçük bir zararını duymadım arkadaşlar. İmplant uygulandıktan sonra aksine Mevcut kemik dokusunun Zamanla erimesini durdurmuş olursunuz. Dişler çekildikten sonra çene kemiği hızlı bir şekilde erime eğilimi gösterir. İmplant tedavisi bu erimeyi neredeyse durdurur. Erimiş ve zayıflamış çene kemiği ileride yapılacak bir çok protez için problem oluşturur. İmplant kanser yapıyor diyen Meslektaşlarımız da var. Genellikle bu konuda deneyim bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan meslektaşlarımız.. Lütfen bilimsel bir ispatını görmeden bu zararlı söylemlerine itibar etmeyiniz..

meslaktaşım en doğrusunu yazmış.diş eksikliği olan yerde zamanla kemik kaybı olabilir.implant uygulaması ile implant vasıtasıyla dikey çiğneme basıncı kemiği uyarır ve erime durur..kemik normale döner..ayrıca implantın kanser yapma gibi bir durumuda kesinlikle söz konusu değildir..bunu söyliyen eğer bir hekim ise..durum daha da vahim..

• quote:

Orijinalden alıntı: Teamspeak-tr

Merhaba,

Ön sol kısma 1 adet yaptırdım 1 hafta oldu,dikişlerin bir kısmı biraz önce kendi kendine düştü.

Ben 1000 Euro verdim 1 tane yaptırdım,ağrım sızım yok şuanda.

Dikişlerin düşmesi garibime gitti,çünkü doktor ben alacağım demişti :)

bir problem yok..kullanılan iplikler ipek tabir ettiğimiz materyalden olduğu için nadiren böyle olabilir.ama belki tamamı düşmemiştir.siz yine doktorunuza bir görünün..kalanları o halleder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pessak198823

quote:

quote:

Her konuda olduğu gibi bu konuda da fikir birliği yok anlaşılan..Bir süre araştıralım bakalım nelerle karşılaşacağız :)

bence fikir birliğini doktorlar arasında sağlayın..tabiiki forumdaki arkadaşların görüşleri değişik olacaktır. bir uzman olarak 1-2 mesaj yukarıda fikrimi belirttim...2 diş küçülttürüp...2 veya 3 diş kazanacaksanız değer....sonuçta attığınız taş ürküttüğünüz kurbağaya değsin...ama 1 diş kaybetmişsinizdir..o bir dişi kazanmak için 2 yanındaki dişleri ...küçülttürmenin bir anlamı yok.ben bu durumda zaten porselen köprü yapmam...2 dişe yazık..ama hastanın ekonomik durumu uygunsa implant olabilir.değilse hiç bir şey yapmaya gerek bile olmayabilir.sonuçta en kötü kendi dişiniz..en iyi protezden iyidir arkadaşlar....

Sayın Doktor bey. Benim ağzımdaki kırık ön dişim için üstelik implant ya da köprüde değil kuron kaplama için sağlam olan iki dişim neredeyse 1/4 oranında aşındırılmış tabiri caizse aşındırmadan ziyade kesim yapılmış.

Üstelik bunu yapan şahıs Türkiyenin Hacettepe gibi üniversitesinden mezun biri.Varın gerisini siz düşünün.Kırk dolaşın bir yaptırın.

dostum bir sorun yok merak etme..meslektaşım preparation dediğimiz..inceltme işlemi uygulamış...zaten dişin üstüne porseleni takmamız için başka bir yöntemi yok...porselenler takılınca sorun kalkar....
    geçmiş olsun..

• İletişim adresi verebilirseniz en azından muayene olup durum değerlendirmesi yapma imkanımız olur birlikte..İstanbul Avrupa yakasındayım..İmplant yaptırmış olan arkadaşların doktor tavsiyesi de çok önemli benim için..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hiranyagarbha -- 24 Mayıs 2013; 15:59:51 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sayın Doktor bey. Benim ağzımdaki kırık ön dişim için üstelik implant ya da köprüde değil kuron kaplama için sağlam olan iki dişim neredeyse 1/4 oranında aşındırılmış tabiri caizse aşındırmadan ziyade kesim yapılmış.

Üstelik bunu yapan şahıs Türkiyenin Hacettepe gibi üniversitesinden mezun biri.Varın gerisini siz düşünün.Kırk dolaşın bir yaptırın.

dostum bir sorun yok merak etme..meslektaşım preparation dediğimiz..inceltme işlemi uygulamış...zaten dişin üstüne porseleni takmamız için başka bir yöntemi yok...porselenler takılınca sorun kalkar....
    geçmiş olsun..

İşte heryerde karşılaştığım sorun bu kendimi malesef herkese anlatabiliyorum ne hikmetse doktorlar ya dinlemiyorlar ya da ben anlatamıyorum. Porselen kuron için dişin kesilmesi gerektiğini bende biliyorum benim bahsettiğim şu;

Şu sayılar dişleri temsil etsin mesela. 1-2-3

yukarıda 2 numaralı dişte ufak bir kırık var.ucunda. Bunun için 2 numaralı diş kesiliyor.sizin tabirinizle preparasyon yapılıyor.Fakat sorun şu ki 1 ve 3 numaralı dişlerde sorun olmamasına rağmen onlardada aşındırma yapılıyor işte sorun burda.Üstelik bayağı bir kesilmiş ve ön santral dişler oldukları için asimetrik oluyorlar yani bombe kısımları alınmış düzlenmiş. Bir diş fakültesinin sitesinde prof. hocanın videosunu izledim.Prof. yan dişe zarar vermemek için arayüz kesicisi diye birşey kullanıyor.

diğer 2 dişinizde de sorun olabilir..yapılırken estetiği sağlamak açısından 3 ü birden yapılacaktır..ama yapmadan önce dr.bunu muhakkak söylemiştir...sizin haberiniz olmadan sağlam 2 dişinizinde küçültülmesi mümkün değil..ortrada bir yanlış anlama var gibi....

• 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.